05.06.19, 13:45

Jarosław Kaczyński: Rosja musi się przyzwyczaić do znaczenia Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonuje, że Rosja musi przyzwyczaić się do podmiotowości Polski w Europie Środkowej.

"Nie jest w naszym interesie, żeby być w jakimś ostrym sporze z Rosją. Ale druga strona najwyraźniej nie przyzwyczaiła się do tego jeszcze, że tutaj istnieje państwo podmiotowe, które może odgrywać pewną rolę w Środkowej Europie - nawet bardzo znaczną rolę w Środkowej Europie. I w tym sensie jest konkurencyjne wobec Rosji" - powiedział dosłownie Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Wnet.

"Jeżeli ktoś nie walczy o swoje interesy, jeżeli ktoś zgadza się na taką niepodmiotową pozycję, to pod każdym względem, nie tylko w sferze reputacyjnej, nie tylko w sferze godnościowej, ale pod każdym, także ekonomicznym względem, na tym straszliwie traci" - wskazał.

Polityk wskazał zarazem, że wiele spraw posuwa się naprzód w stosunkach polsko-amerykańskich. Stwierdził, że w Polsce Fortu Trump może nie być i że nazwa nie jest chyba najlepiej wymyślona. Będzie jednak w Polsce prawdopodobnie więcej wojsk amerykańskich, choć "nie ma w tej chwili powodu sądzić, że to będą jakieś wielkie siły". Wskazał jednak, że wosjk tych jest i będzie tyle, iż nie można również mówić o tylko symbolicznej obecności.

bsw/pap, fronda.pl

Komentarze

dyzio752019.06.7 0:59
Kaczyński zwariowł na starość
Olej2019.06.6 23:53
Wokół sowietów istnieje kordon państw, które przez wieki od nich wycierpiały. W interesie Polski byłoby inicjować ,,sojusz małych, wściekłych psów’’ pod przewodnictwem Chin aby sowiety rozszarpać. Sojusz, który byłby uruchomiony z jednoczesnym uderzeniem w to państwo wszystkich na raz aby ich front miał tysiące kilometrów długości. Poprostu aby zostali zredukowani do właściwych wymiarów. Powtórzyć im to wszystko co nam naszykowali w 1795 i w następnych czasach. Należy przyjąć, że Chiny byłyby żywotnie zainteresowane taką koncepcją polityki. Jest również kwestią czasu gdy Azjaci ruszą na podbój ogromnych przestrzeni syberyjskich, oraz gdy upomną się o sowieckie podbrzusze republik zakaukaskich. Chiny w tę drogę będą potrzebowały sprzymierzeńców. Z całą pewnością nadejdzie chwila gdy ciśnienie w Azji będzie ogromne na tyle by doszło do chińskiego marszu miliarda na zachód, północ i wschód. I tego nic i nikt nie zatrzyma.
Olej2019.06.6 23:41
I się sowiet przyzwyczai pod warunkiem, że za zachodnią granicą będzie miał stalową pięść 500 tysięcznej polskiej armii, uzbrojonej w rakiety balistyczne z głowicami atomowymi, potężne lotnictwo i wszystko co stanowi o potędze armii. Będzie się liczył tylko wtedy i tylko wtedy gdy na każdą zaczepkę Polski będzie miał groźbę stosownej odpowiedzi.
Topek2019.06.6 21:30
Polska jest narzędziem w rękach Putina do skłócania europy wschodniej z zachodnią, rząd Kaczyńskiego jest Rosji całkowicie na ręke, a Polska dla Putina nie liczy się wcale
Suweren2019.06.6 20:14
Nie bądźcie marzycielami. Spiritus movens Federacji Rosyjskiej od wiek wieków jest maksymalna ekspansja i imperializm. Aby doszło do tego cała Rosja musi się zmienić. To nie za życia kogokolwiek, kto może tu świadomie wejść i cokolwiek napisać.
bogdanus2019.06.6 17:48
Dlaczego działania globalne są lewicowe. Na te i inne odpowiedzi dają wykłady Tomasa Schumana https://www.youtube.com/results?search_query=Wyk%C5%82ad+Tomasa+Schumana
Saki faki2019.06.5 23:14
Jak się nie przyzwyczai to co? Kijkiem od kiełbasy stary kapiszon pogrozi? Rosja się ma liczyć z krajem, który się boi małego Izraela? Żarty.
KRZYSZTOF 54+2019.06.5 18:18
lec sie psycholu na leb
Mirek2019.06.5 16:05
A lewackie kundle znowu szczekają . A szczekaj sobie .....szczekaj ..... Tyle twojego ile naszczekasz .....
anonim2019.06.6 17:55
Hau, hau katole.
Paula2019.06.5 15:59
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
robaczek 2019.06.5 15:48
oj Jarus Jarus........ buziaczki dla lizodupow tego czegos. rece opadaja i nie wiedomo jak taki poziom debilizmu skomentowac. jak mozna popierac takiue dno?
Ha, ha ...2019.06.5 15:51
what's the taste of putin's dick, cocksucking maestro?
robaczek 2019.06.6 13:57
uuuuu! ze po angielsku to tak dowod na to ze swiatowy jestes? łał! szacuneczek ;] tzn. RESPECT "swiatowcu" ;] powaznie? ;] hihihi dajecie sie tym putinem straszyc jak dzieci babajaga ;] oj nie pojmujecie obecnego swiata. za trudne. zbyt skomplikowane. nie tak jak dawniej ;] bowtedy najlepiej. macie przyklad edukacji: krok do tylu rozwiazaniem na problemy? ;] oj zal mi was troche. wasz swiat jest straszny! pelen nienawisci i strachu. a jarus wie jak w was to obudzic. jak dzieci. ;]
z Bródna2019.06.5 15:42
Było dwa dni spokoju o tych pedalskich suk kremlowskich. Jeżeli jest ktoś tak naiwny i sądzi, że to nie jest putinowska propaganda żyje w przysłowiowym lala land. Ale to nie tylko pedalstwo blogowe jest kremlowskie, jest na blogach ich o wiele więcej. Trawi ich nienawiść nie tylko do religii, Kościoła, ale i wszystkiego co obecna administracja robi albo czego nie robi. Wielka czwórka imbecyli; Albert, Nowak, Stachu, dumny pedał. Dwoją sie i troją, aż nagli pytanie: Co wy q.... taka wasza mać robicie na blogach katolickich?
anonim2019.06.6 17:55
Mądrego i miłego, to aż chce się posłuchać.
ŻoliborskiGnomNigdyNieByłWŻadnejRosjiZeWstydu2019.06.5 15:21
Jakie znaczenie może mieć dla Rosji wycieraczka amerykańskich żydów, izraelskich ruskich i watykańskich celibato-dewiantów? Rosja to wielki kraj. Takie kraje mają zawsze wielkie problemy. Polska do tej grupy nie należy. Żoliborski gnom używa nazwy "Rosja" do straszenia kato-ciemnoty. Putni nie używa nazwy "Polska" do straszenia swoich poddanych, żeby nie zostać obśmianym i wydrwionym. Taka różnica.
ralf2019.06.6 12:55
Sam jesteś wycieraczką i nie obrażaj Polaków ruski trolu. Wielki chyba w sensie że mają dużo pola. Ich PKB jest na poziomie średniej wielkości kraju w Europie np. Hiszpanii a już mniejszy od Włoch. Jedyne czego się dorobili to rakiet którymi straszą słabszych. Pokaż mi jakieś rozwiązanie w wysokich technologiach które by pochodziło z Rosji (internet, komputery, komórki, samochody). To zacofany kraj korupcji powszechnej biedy i nieudaczników którzy mają manie wielkości. To potomkowie złotej ordy których celem jest grabić i napadać. Mając takie zasoby naturalne i zasoby ludzkie powinni przykryć Niemcy Anglię i Francję a oni kupują u nich wszystko co bardziej zaawansowane oczywiście za ropę.
nikt2019.06.5 15:14
Przyzwyczai się . Naród rosyjski czuje sympatię do Polaków a rządy się zmieniają . A Polska moim zdaniem na razie idzie w dobrym kierunku . To , że przyjmuje imigrantów z Ukrainy też z wielu względów mi się podoba , chociaż wielu Polaków jest przeciw . Ale ja należę do Polaków - Słowian a nie Polaków- Żydów .
Ktoś2019.06.6 15:58
Zapomniałeś co twoi bracia Słowianie wyprawiali na Wołyniu?
Szlomo Rozencwajgier2019.06.5 14:54
Panie Kalkstein walcz pan z kim tam chcesz, ale pamiętaj pan żeby zaraz po wyborach na jesieni pchnąć pierwsze transze dla nas, czekamy na nie. Ponaglij pan naszego koszer premiera, żeby wszystko było już na zicher przygotowane na jesieni i robimy jak my ugadali.
Rozbawiony2019.06.5 14:40
Rosją już pęka ze śmiechu słysząc pohukiwania kulawego kurdupla
PiS=UWbis2019.06.5 14:26
Wszystkie państwa poważne, a zwłaszcza nasi wrogowie Niemcy, Rosja i Żydzi zgadzają się z Jarkiem, że Polska może odgrywać pewną rolę w Europie - rolę podnóżka.
michu2019.06.5 14:16
A skąd to znaczenie Polski? Nagle stała się potęgą czy lennikiem kogoś znacznego? ;)
ardo2019.06.5 17:27
A ty kto? Z warty prusackiej czy z olgino.
michu2019.06.5 18:54
Wiem że pytanie nie łatwe ;). No bo skąd to nagłe znaczenie (jeśli to na serio oczywiście)? ;).
ralf2019.06.6 12:40
chodzi o podmiotowość nie umiesz czytać? Czy ty chciałbyś być nikim tylko dlatego że np. nie równasz się z jakimś możnym tego świata lub nie jesteś silny? Jesteśmy 40 milionowym narodem który nie napada, nie rabuje ciężko pracuje, i też ma swoje interesy? Trudno to pojąć?
michu2019.06.6 15:00
co innego naród a co innego rządzący nim. Czy wszystko co wypracowujemy jest w naszych rękach?? Na pewno?? A jakie są np nasze interesy i czy wszyscy faktycznie o nie dbają?? Np ustawa 447?? Trudno to pojąć??