20.03.20, 12:25

Jaśkowiak przegrał. Genderowa Karta Równości - nieważna

W ostatnich tygodniach wiele kontrowersji wzbudziło przyjęcie przez Radę Miasta Poznania Karty Równości Kobiet i Mężczyzn, która opiera się na założeniach ideologii gender. Mają one teraz określać m.in. kierunki zarządzania miastem i edukacją. Wojewoda wielkopolski wydał rozstrzygniecie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność uchwały. Apelowały o to liczne organizacje prorodzinne. Swoją opinię w tej sprawie skierował do wojewody również Instytut Ordo Iuris.Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w życiu Lokalnym jest dokumentem wprost odwołującym się do pojęć zaczerpniętych z ideologii gender. Ta koncepcja ma przesądzać o kierunkach zarządzania miastem (gender mainstreaming) oraz opracowywania jego budżetu (gender budgeting). Wątpliwości budzą też zawarte w Karcie zapisy dotyczące oświaty. Władze miasta uznają „potrzebę likwidowania stereotypowych ról kobiet i mężczyzn we wszystkich formach edukacji”. Może to naruszać poświadczone konstytucyjnie prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Kontrowersje wywołał również tryb w jakim Rada Miasta przyjęła uchwałę. Przewodniczący samowolnie odrzucił bowiem wniosek części radnych o przygotowanie opinii prawnej przez niezależną kancelarię.

Stanowisko w sprawie uchwały zajął także Instytut Ordo Iuris. Prawnicy z Instytutu nie tylko spotkali się z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego, ale również przygotowali obszerną ekspertyzę w tej sprawie.  Wątpliwości prawne zgłaszane przez Instytut potwierdziły się w działaniach podjętych przez wojewodę wielkopolskiego. Wojewoda jest organem nadzorczym w stosunku do samorządu terytorialnego i może wydawać rozstrzygnięcia stwierdzające nieważność podejmowanych przez samorządy uchwał. Tak właśnie stało się w przypadku uchwały przyjmującej Kartę Równości - wojewoda wielkopolski uznał, że uchwała w istotny sposób narusza prawo, a tym samym, że jest ona nieważna. Rozstrzygnięcie wojewody może być zaskarżone do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

„Decyzja wojewody jest dla nas satysfakcjonująca. W przedłożonej ekspertyzie wnosiliśmy bowiem właśnie o stwierdzenie nieważności uchwały w sprawie przyjęcia przez Poznań Karty Równości. Dokument ten - mimo, że w swoim tytule odnosi się do szczytnej idei równości kobiet i mężczyzn - jest w istocie narzędziem inżynierii społecznej promującym ideologię sprzeczną z Konstytucją RP. W naszej ocenie przyjęcie Karty nastąpiło z naruszeniem wymogów proceduralnych, a jej treść urąga zasadom prawidłowej legislacji. Obecnie czekamy na publikację rozstrzygnięcia wojewody w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, by szczegółowo zapoznać się z uzasadnieniem tej decyzji. Jesteśmy też gotowi na dalsze zaangażowanie w przypadku zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego do wojewódzkiego sądu administracyjnego” - komentuje mec. Bartosz Zalewski, analityk Instytutu Ordo Iuris.

„Cieszy nas, że argumentacja, którą przedstawiliśmy wojewodzie, wskazująca na sprzeczność z prawem Poznańskiej Karty, najpewniej zyskała jego przychylną ocenę. Dokument nie tylko zawierał fatalne błędy legislacyjne ale przede wszystkim sytuował oczywiście zasadny postulat równego traktowania kobiet i mężczyzn w trudnym do zaakceptowania kontekście ideologicznym. Do tego błędnie diagnozował przyczyny przemocy wobec kobiet i nakierowany był wprost na realizację kontrowersyjnej polityki gender mainstreaming. Realizacja postanowień Karty, wbrew jej mylącemu tytułowi mogłaby doprowadzić m.in. do niedopuszczalnej dyskryminacji, która dotknęłaby w pierwszym rzędzie kobiet” – dodaje mec. Rafał Dorosiński, Dyrektor Centrum Analiz Prawnych Instytutu Ordo Iuris.

bsw/Ordo Iuris

Komentarze

Hanys672020.03.23 8:36
Wszystkie te "karty równości" wprowadzają w życie wyższość pederastów, zboczeńców i chorych na umyśle dewiantów nad normalnymi, zdrowami, płacącymi podatki Polakami. +++ Na przykład aby wystartować do przetargu w mieście "równościowym" musisz wykazać że kochasz dewiantów i sponsorujesz ich organizacje - jeśli tego nie robisz, nawet nie stawaj do przetargu - nie masz żadnych szans. +++ Taka to lewacka "równość", którą już klika razy przerabialiśmy: pod butem niemieckich nazistów i sowieckich komunistów.
pistoleto2020.03.21 8:19
już funkcjonariusz ubecki w todze z naczelnego sądu administracyjnego powie nam co jest dla nas najlepsze ,,najlepsze dla nas jest lgbt pedalisko biedroń i jego dymacz zadu śmiszek
Kufi Siusisu Starszy2020.03.21 6:01
Dlaczego na zdjęciu jest nowa dziewczyna biskupa Merlinga
Libori2020.03.21 5:35
CO TE PASZKWILE CHCA Z TEGO SWIATA ZROBIC,TO PRZECH0DZI LUDZKIE POJECIE.
skuter2020.03.20 20:42
To żółte czupiradło dla kogo ma być wzorem
Maria Blaszczyk2020.03.20 22:05
Chyba dla nikogo. To drag queen. Artysta. Jeden lubi Zenka Martyniuka, drugi drag queen, a trzeci upić się przed telewizorem. Ale to ani z Zanka, ani z drag queen, ani z telewizora nie czyni wzorów.
Glaudiusman2020.03.20 16:42
Precz z tęczową zarazą i z tęczowymi propagatorami tego plugastwa. Dla typów tylko sękacze, smoła i pierze trzeciego gatunku.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.20 15:22
A ja nic tylko zadzieram kiece i zarażac innych ć się lece! Właśnie wydalam ostatnie szare komórki i przygotowuje odbytnice. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Mam HIV, koronawirus może skróci moją samotność.
Maria Blaszczyk2020.03.20 14:55
NIE dla równości kobiet i mężczyzn w życiu publicznym. Miejsce baby jest w domu, przy garach, ma lepić pierogi i myć podłogi, ewentualnie może ładnie wyglądać, by męzczyznom było przyjemnie, a nie zajmować się tym, jak działają przedszkola i gdzie sadzić drzew...
Michał Jan2020.03.20 15:17
Równość dla kobiet oznacza zdjęcie ich z piedestału, więc pierwszy postulat jest słuszny. A drugi - jak któraś chce, to dlaczego zmuszać ją podatkami do odrywania się od ulubionych zajęć chodzeniem do pracy?
Maria Blaszczyk2020.03.20 15:27
??? No i to jest dobre pytanie. Bo my, kobiety, uwielbiamy mopy i żelazka, a także finansową zależność, sprzyjającą przemocy. Naprawdę sądzisz, że jesteśmy tak durne, by mop był naszym ulubionym kolegą? Aha, o swoją drogą - gdyby tak było, to by to było jeszcze durniejsze - czemu mężczyzn odrywać od mopów? Też mogą kochać mopy. I żelazka. A ten piedestał to sa niższe zarobki, przemoc, również seksualna i ekonomiczna, walka o to, by oceniać nas po wynikach pracy, a nie wg płci.. No tak, należy kobiety koniecznie, natychmiast zdjąć z piedestału, bo on oznacza trupy ofiar przemocy domowej, w samej Polsce kilkaset ofiar zgwałceń DZIENNIE i brak notki w wikipedii dla zdobywczyni nagrody Nobla. Do tego, jako kobieta niepracująca zawodowo, nie mam pojęcia, co podatki mają do rzeczy. Zapewniam, że ojciec moich dzieci normalnie płaci podatki i nijak nas one do niczego nie zmuszają.
ABA2020.03.20 16:57
No to co robisz w domu? A po drugie, musisz mieć strasznego męża, skoro tyle w tobie agresji. Na szczęście nie wszystkie kobiety tak mają.
Maria Blaszczyk2020.03.20 18:18
Różne rzeczy robię w domu. A gdzie się we mnie agresji dopatrzyłeś? Wskaż jakiekolwiek moje agresywne stwierdzenie? Jestem kompletnie nieagresywną osobą, a mój mąż nie jest przesadnie straszny.
Olx2020.03.21 3:05
Maria Bł. Przesadnie nie jest, ale tak wogóle, to jest!
Maria Blaszczyk2020.03.21 3:10
Zapewne... Potwór w ludzkiej skórze. Ciesz się, że to mój mąż, a nie Twój, bo jeszcze by Cię zjadł.
Gersdorf to koronawirus 2020.03.23 0:22
Po pierwsze i ostatnie nie wypowiadajcie sie w imieniu wszystkich Polek.Zrozumiała???
ABA2020.03.20 16:52
Ten wpis doskonale pokazuje, że lewactwo walczy z potworami, które same stworzyło. To wy kreujecie w czasopismach kobiecych modę erotyczną, operacje plastyczne, wydymane wargi i inne głupoty. To przez was kobieta jest erotycznym przedmiotem, niby dmuchana lalka, albo - z drugiej strony - najważniejszy w jej życiu jest orgazm. To wy całkowicie zniszczyliście godność kobiety-matki.To dzięki wam singielki po aborcjach popadają w depresje i lekomanie. Działania w celu poniżenia kobiet można jeszcze długo wymieniać. Uważacie, że kobiety, które mają etat w sklepie realizują swoje zawodowe marzenia? Albo sprzątaczki? Wiele kobiet pracujących zawodowo tylko marzy o tym, żeby wrócić do domu. Poza tym są różne kobiety. Lewaczki z zanikłym instynktem macierzyńskim kpią z kobiet, które chcą mieć dzieci i nimi się zajmować. Być może dopiero przed śmiercią dotrze do was, że zmarnowałyście się jako kobiety, zmarnowałyście swoje życie!
MT (1)2020.03.20 17:01
Mocne bo super-prawdziwe. Dzięki.
Maria Blaszczyk2020.03.20 18:08
??? My? Ja osobiście nie tylko nie mam żadnego pisma, w którym mogłabym cokolwiek kreować. Więc nie bardzo rozumiem zarzut. Z lewackich pism czytuję "Krytykę Polityczną" i "Przekrój", z portali jeszcze "Oko.press" itp. Ani jeden z nich nie promuje operacji plastycznych, wdymanych warg ani nie twierdzi, że najważniejszy w życiu kobiety jest orgazm. Jako kobieta-matka, nawet wielodzietna, zdradzę Ci, że nie mam też poczucia, żeby mi "Krytyka Polityczna" czy "Strajk.eu" zniszczył godność, a aborcji nigdy nie miałam. Instynkt macierzyński to humbug, ale zapewniam Cię, że jestem odpowiedzialną matką, kocham moje dzieci i dlatego, m.in., nie pracuję, że się nimi opiekuję. Lewackość nie ma tu zupełnie nic do rzeczy. A pani w sklepie czy pani sprzataczka zapewne nie realizuje swoich marzeń, tak samo jak pan w sklepie czy sprzątacz, tylko zarabia pieniądze. To jest normalna sprawa, że nie każda praca jest realizacją marzeń. Nie wiem, skąd pogląd, że wiele kobiet pracujących takie ma marzenie, by wrócić do domu, bo ja takich kobiet nie znam. Zapewne takie są, bo ludzie są bardzo różni, ale nie sądzę, by było ich "wiele". Do tego aborcja nie ma żadnego związku z poglądami politycznymi, tylko z niechcianymi ciążami, do tego nie powoduje depresji ani lekomanii. Tu badania wskazujące, że jeśli jest korelacja, to odwrotna, kobiety o poglądach prawicowych i religijne częściej przerywają ciążę - ale jest słaba i mogły na nią wpłynąć inne czynniki, jak korelacja religijności z wiekiem, więc możemy uznać, że związek po prostu nie istnieje: https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF A tu obalenie tej bzdury o depresjach i lekomanii po aborcji: https://www.apa.org/pubs/journals/features/amp-64-9-863.pdf
leszczyna2020.03.20 23:30
Tak a propos tej bzdury: https://doscmilczenia.blogspot.com/2007/11/syndrom-poaborcyjny.html Pierwszy z podanych materiałów wskazuje na zbieżność między tym, co stanowi prawo, a oceną moralną czynu. To się sprawdza w wielu dziedzinach, nie tylko jeśli chodzi o aborcję. W przypadku aborcji duże znaczenie ma wiedza o rozwoju embrionalnym dziecka. Zwykle osoby, których wiedza oscyluje wokół "zlepka komórek" czy "galaretki", traktują aborcję jak wyrwanie zepsutego zęba, więc trudno tu o jakieś wyrzuty sumienia. Ale są i tacy, którzy drobiazgowo potrafią opisać rozwój embrionalny, tyle że odczłowieczają płód, by otworzyć perspektywę jego swobodnej eliminacji przez zabójstwo. Dla takich ludzi np. film "Niemy krzyk" to szereg nieścisłości, błędy w opisie, nierzetelność i inne wady w produkcji, natomiast fakt podstawowy - zabijanie płodu - jest usuwany z pola widzenia. Wtedy też raczej nie ma wyrzutów sumienia post factum. Ciekawe jest wobec tego stanowisko sądu francuskiego, który wstrzymał spot o uśmiechniętych dzieciach z ZD, bo "prawdopodobnie narusza spokój sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów". Jak to narusza spokój sumienia? Skoro podjęły słuszną i legalną decyzję, to sąd coś niekorzystnego dla nich przewidywał?
Maria Blaszczyk2020.03.21 2:54
O jeżu... Bądmy dorośli... Ja przedstawiam przegląd 73 badań opublikowanych w renomowanych czasopismach, a Ty na to odpowiadasz historią Cary, która cierpiała, czyli dowodem anegdotycznym. Czyli takim dowodem, którego wartość dowodowa wynosi dokładnie ZERO. Nul. Fakt, że Cara cierpiała nie oznacza, że aborcja powoduje zaburzenia psychiczne. Bo wtedy osoby, które doświadczyły aborcji, miałyby je częśćiej od osób, które jej nie doświadczyły... A tak nie jest. Do tego ten blog, do którego linkujesz, pisze ktoś bez najmniejszego pojęcia o psychopatologii, nie wie nawet, jak się nazywają zaburzenia, o których pisze... Ręce opadają. Cały ten Rue napisał zresztą ten artykuł, w którym wymyślił sobie ten PAS razem z niejaką panią Speckhard. Która tymczasem zrobiła "badanie" na 30 - przysięgam, nie wymyśliłam tej liczby, ja kiedyś widziałam abstrakt tego "artykułu", metodą chyba nie standaryzowanego wywiadu - które – uwaga – miały silnie stresujące doświadczenia związane z aborcją. Z całym szacunkiem, leszczyno, ale to jest śmieszne... No a właśnie takie humbugi, jak PAS czy "Niemy krzyk" pokazują problem antyczoisów - każdy normalny, empatyczny, logicznie myślący człowiek widzi, że zakaz aborcji jest nieludzki. Opowiadanie o "duszy" czy religijnych zasadach nic tu nie zmienia. Dlatego sięga się po kłamstwa i manipulacje. Aha, a ze spotem to kolejne kłamstwo. Nikt nic nie wstrzymał, możesz sobie emitować ten spot od rana do nocy - ale nie jako "reklamę społeczną". I wiesz co? Nawet gdyby chodziło o dorosłego człowieka, geniusza jakiegoś, nie wiem, Alana Turinga - a nie, to homoseksualista, to zły przykład, zabijanie homoseksualistów nie jest problemem dla katolików, w tej kwestii kościół staje ręka w rękę z Saudami i ajatollahami... no to Leonarda da Vinci - ups... znowu to samo... no, nawet kogokolwiek, heteroseksualnego, białego, kto nawet nie spojrzał w życiu na prezerwatywę - wciąż nikt nie ma prawa zmuszać innej osoby do udostępnienia swojego ciała. Żeby uratować najbardziej heteroseksualnego katolickiego integrystę, chociażby chodziło o oddanie krwi - wciąż trzeba mieć zgodę zainteresowanego, nie wolno ludzi do tego zmuszać. Więc kobiet też nie.
leszczyna2020.03.21 23:36
O jeżu pamiętaj, jak będziesz jechała samochodem widząc legalnie powieszoną tabliczkę "Uważaj na jeże". Nie wiem, co to jest PAS, więc się nie odniosę, ale "Niemy krzyk" znam i sama pisałam o szeregu nietrafnych komentarzy dr Nathansona, więc nie jestem bezkrytyczna wobec tego obrazu. Jego wartość nie polega na emocjach, przekłamaniach czy manipulacjach, ale na pokazaniu, czym jest aborcja: rozmyślnym zabiciem ludzkiego płodu. Jest to zbrodnia zaplanowana i metodycznie wykonana, z motywacją zasługującą na szczególne potępienia, jeśli wynika z wyrachowania dokonujących jej ludzi. Dziecko poczęte w łonie matki nie jest nigdy agresorem, dlatego chęć pozbycia się go nie jest żadnym godziwym motywem jego zabójstwa. Ratowanie geniusza? Podobno ludzie są równi. No właśnie jako reklamę społeczną sąd wstrzymał spot "Dziękuję ci, mamo". I nie to jest najważniejsze, w jakim trybie nadawaną reklamę wstrzymano, ale uzasadnienie sądowe: "prawdopodobnie narusza spokój sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów". "każdy normalny, empatyczny, logicznie myślący człowiek widzi, że zakaz aborcji jest nieludzki" w połączeniu z "renomowanymi czasopismami" - pokazuje, jak nisko upadły owe czasopisma. Bo nie odczuwanie tego czy owego jest problemem, ale zabijanie ludzi w łonach matek.
Maria Blaszczyk2020.03.22 12:18
O PAS jest w tym "artykule", który linkujesz. Post-abortion syndrom. Dziecko jest w oczywisty sposób "agresorem", wynika to z biologii. Akurat nasz gatunek jest tu wyjątkowy - nasze ciąże są szczególnie obciążające i zagrażające. Dopiero co jakaś dziewczyna zmarła w efekcie sepsy po porodzie. Ale tu nie o to chodzi. Nie chodzi o zagrożenie - tylko o bycie rzeczą wykorzystywaną dla podtrzymana życia innego człowieka. A ludzie podobno są równi, ale nie kobiety. A uzasadnienie wstrzymana spotu nie dotyczyło w ogóle tego, czy narusza czyjś spokój, tylko tego, czy w kontekście tego "naruszania spokoju" można uznać, że jego emisja jest w interesie powszechnym. Uznano, że nie i że cały przekaz skierowany jest do zbyt małej grupy. A czasopisma nie upadły. Czasopisma porównują, czy zaburzenia psychiczne występują częściej u kobiet, które mają doświadczenie aborcji niż takich, które go nie mają. Upadek nie ma tu nic do rzeczy. To statystyka. Ta statystyka i te czasopisma, dzięki którym mamy medycynę ratującą życie ludziom, naukę, która nas ostrzega przed zagrożeniami, jak epidemie czy katastrofa klimatyczna czy technologię, która pozwala nam się komunikowac z całym światem i latać w powietrzu. W przeciwieństwie do zabobonów - nauka działa. Starczy podgrzać sobie coś w mikrofalowce, by się o tym przekonać.
Aleks....2020.03.21 23:37
Mario! Odzywasz się jak nierozgarnięte jeszcze dzieciątko! No właśnie...bądź dorosła! Sama tak piszesz! O, "jeżu", a może napisz: "O żyrafo"! Zawsze to większe zwierzę, prawda? Tak zaczynasz się modlić???? Hahaha !
Maria Blaszczyk2020.03.22 12:21
To jest wykrzyknik. Coś jak "Panie kochanku!". Ciekawe, czu o naszym drogim księciu Radziwille ktoś mówił, że odzywa się "jak nierozgarnięte jeszcze dzieciątko". I nie, nie zaczynam się modlić, ani tak, ani siak. Bo nie ma nikogo, do kogo mogłabym się modlić.
ceramik2020.03.20 14:42
Jaśkowiak? Do piekła!
anonim2020.03.20 14:10
Ten poznański prezydent jest wstydem, dla Poznaniaków. Niemniej jednak, już dawno się dziwne sprawy toczyły w tym mieście. Dyrygenta Krollopa, pedofila i sodomity bronił cały establishment, z arcybiskupem co zaprzeczył Bogu było podobnie. Stąd nie ma dziwne, że wybrali wiarołomcę Jaśkowiaka. Na złość PiS.
ABA2020.03.20 14:17
Rzeczywiście dziwny ten Poznań. Odbudowali pomnik, w którym najważniejsza pierwotnie była wielka figura Chrystusa, ale odbudowali go bez tej figury, tak bardzo chcą wygnać Boga. Oby się wreszcie opamiętali!!!!
abcd2020.03.20 14:00
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Lm2020.03.20 13:36
Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wszelkie lewactwo powinno być zniszczone jak Sodoma i Gomora
MT (1)2020.03.20 13:41
I będzie zniszczone. Tylko musimy się odważnie wziąć za to wszyscy, w każdym miejscu i w każdej sytuacji w jakiej będziemy mieć z nim do czynienia. Brak reakcji na ich bezpardonowy atak utwierdza ich w bezkarności. To musimy odrzucić i reagować w każdej codziennej sytuacji - na ulicy, w szkole, w urzędzie, w tramwaju. Oni niosą tylko zło i zacofanie, to neokomunistyczna ciemnota.
MT (1)2020.03.20 13:27
lewacko-tęczowa część populacji ludzkiej to czynnik absolutnego zacofania w każdej dziedzinie, za to awangarda w dziedzinie totalitarnej propagandy. Z neo-komuną tak już jest. I wy lewacko-tęczowe debile chcecie wmówić Polakom, że jesteście "nowoczesnością"? Tylko dlatego, że czerwoną gwiazdę zastępujecie kilkoma kolorami oskubanej przez was tęczy?
Gość2020.03.20 13:23
Karta traktuje w głównej mierze na temat równości kobiety i mężczyzny na płaszczyźnie zarządzania samorządami lokalnymi, ale wielce oświecone prawactwo widzi w niej tylko homoseksualizm, zagrożenie dla prokreacji (xD) i regres cywilizacyjny. I wy debile macie jeszcze czelność nazywać kogoś ciemnogrodem. Ha tfu!
ABA2020.03.20 14:29
Nie ujadaj, biedny człowieku, nie ujadaj!! Ten jeden wpis jasno pokazuje, ile w tobie agresji i nienawiści. I nie pluj, bo szkoda monitora, a w dodatku obnażasz się ze swoim chamstwem.
Anna2020.03.20 19:43
Nic podobnego człowiecze, "Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w życiu Lokalnym jest dokumentem wprost odwołującym się do pojęć zaczerpniętych z ideologii gender" - tu chodzi o ideologię Gender, która jest agresywna, propaguje równość tylko dla swoich, zwalcza katolików i obraża na każdym kroku, jest esencją lewactwa, które na szczęście ludzie normalni nie akceptują
ANDRZEJ2020.03.20 23:32
przede wszystkim ten nic nie znaczący nielegalny w Polsce dokument pozwala samorzadowcom którzy go nielegalnie przyjmą na suty sponsoring zagranicznych synekur ,poznańskie pasibrzuchy już sie nieźle na nim obłowiły,chodzi o to i tylko o to,Jaśkowiak już od wielu lat świetnie i z wprawą doi zagraniczne fundacje wspierające tego typu inicjatywy,to dobry sposób na bizantynski samorząd ,jak w Warszawie czy Gdańsku Poznan z wierzchu wygląda nieźle ,aquaparki ,muzea skwerki ale przede wszystkim spasione dobrze odżywione wieprze w urzedzie miasta z prezydentem na czele
ten drugi2020.03.20 13:22
Do tej pory w Islandii, gdzie liczba obywateli wynosi ponad 360 tys., zrobiono blisko 8 tys. testów. W blisko 40-milionowej Polsce zaledwie 10 tys..
MT (1)2020.03.20 13:49
za rządów 'totalnych" czyli PO-PSL trupy zmarłych zalegałyby już na ulicach, nie byłoby powietrza nawet do kół karetek pogotowia a jeszcze żyjącym proponowano by do jedzenia szczaw popijany ciepłą wodą z kranów.
Maria Blaszczyk2020.03.20 15:09
??? Za PO służba zdrowia działała beznadziejnie. Ale za PiS przestała działać prawie w ogóle. I to nie jest pogląd kogoś, kto PiS nie lubi, tylko fakt. Starczy sprawdzić dane wyrażane w liczbach, liczby nie potrafią kłamać. Liczba oddziałów zakaźnych od 2015 roku zmniejszyła się o 1/3. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-ile-jest-miejsc-na-oddzialach-zakaznych/kd7yzje Ogólnie dostęp do lekarzy drastycznie sie pogorszył, nawet bez koronawirusa. https://www.money.pl/gospodarka/kolejki-do-lekarzy-dwa-razy-dluzsze-nfz-ma-wiecej-pieniedzy-ale-lepiej-nie-jest-6400659444311681a.html Skróciło się życie Polaków: https://www.termedia.pl/mz/Polacy-zyja-coraz-krocej,33551.html
Gersdorf to koronawirus 2020.03.23 0:24
Czy ty szmaciarzu musisz wszystko przeinaczać?kłamac??no powiedz kłamczucho i debilko
ABA2020.03.20 14:10
To dlaczego Islandia poddaje wszystkich wracających do kraju Islandczyków 14-dniowej kwarantannie? Mogliby przecież zrobić test. Ale to nie takie proste. Test może nic nie wykryć, człowiek cieszy się i zachowuje jak zdrowy, a po 3 dniach zacznie zarażać i po 5 będzie chory. Test wykrywa tylko wirusa namnożonego w organizmie, czyli najczęściej wtedy, gdy już są objawy. I kto będzie robił testy milionom Polaków? Zbudujesz laboratoria i zatrudnisz ludzi? Poza tym test nie chroni przed zarażeniem. Możesz mieć wynik negatywny i za chwilę się zarazić!!! Inne środki, przede wszystkim kwarantanny, zamknięcie szkół, restauracji itp. oraz granic są o wiele ważniejsze, żeby powstrzymać epidemię niż idiotyczne postulaty robienia testów na życzenie. Test robi się tylko w przypadku uzasadnionego podejrzenia zarażenia.
anula2020.03.20 14:20
Test nie leczy zarazy, podobnie jak in vitro bezpłodności. Szkoda, że lewactwo ma tak wypłukane mózgi i bezmyślnie ujada tylko z przyzwyczajenia. A może wzięli forsę i nawet nie znając dobrze polskiego muszą swoje odpracować??
Maria Blaszczyk2020.03.23 16:43
Okulary nie leczą wad wzroku. Insulina nie przywraca funkcji trzustki. Implant ślimakowy nie przywraca słuchu. No i co z tego? A test mówi, kogo skierować na kwarantannę, by zaraza się nie rozprzestrzeniała. By było mniej chorych. Chodzi o to, by nie zabrakło respiratorów i karetek, jeśli zaraza będzie się za szybko rozprzestrzeniać.
wojtek2020.03.20 16:44
Tu dyskusja dotyczy anty i pro pedałów
SLONECZKO PERU W MOHEROWYM BERECIKU2020.03.21 10:44
AW PERU ZROBIONO 100%
MT (1)2020.03.20 13:17
To całe tęczowe lewactwo niesie zacofanie aż do ery początków istot człekokształtnych. Już wtedy instynkt tych istot podpowiedział im, że przetrwanie gatunku i rozwój możliwe będą tylko poprzez prokreację, w której udział muszą mieć osobniki różnopłciowe. Że samo kopulowanie dwóch czy więcej osobników jednopłciowych to w istocie ślepa nisza i marnowanie potencjału przetrwania i rozwoju. Dzięki temu mechanizmowi gatunek ludzki wyewoluował, również w sferze intelektualnej, w efekcie cywilizacyjnej. to fakty bezdyskusyjne. Współcześnie, wobec zbyt wielu zagrożeń, w tym tych najgroźniejszych, o charakterze ideologicznym, normalna część populacji ludzkości musi uruchamiać mechanizmy obronne przed powrotem do epoki istot człekokształtnych. Inaczej ludzkość i cywilizację opanuje nie tyle lewacko-tęczowy ciemnogród, lecz lewacko-tęczowy mrok czasów przed-jaskiniowych.
ABA2020.03.20 13:50
Mnie się wydaje, że tęczowo lewacka głupota albo nawet opętanie to skutek zerwania więzi z Bogiem. Bóg podtrzymuje w nas dobro, człowiek, kiedy Go odrzuca i sam chce o wszystkim decydować swoim marnym rozumkiem, popada wcześniej czy później w zło, dostaje się pod wpływ szatana i jego demonów, które mu podpowiadają różne idee i pomysły. Bywa z nich bardzo dumny, czasem nawet mają one pozór dobra, np. idea walki z dyskryminacją (jednak opacznie pojmowana). W rzeczywistości są one diabelską pułapką, ich skutkiem jest zawsze niszczenie człowieka i stworzonego przez Boga świata. Jedyny ratunek to modlitwa i sakramenty. Bóg nigdy nie opuszcza tych, którzy go pokornie wzywają.
J.2020.03.20 13:12
Deo Gratias!
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.20 13:03
SKANDAL!
Michał Jan2020.03.20 13:08
...że trzeba było aż wojewodę fatygować, żeby wrócić do normalności.
Dariusz2020.03.20 13:17
Zgadzam się w całej rozciągłości.To skandal.Tą uchwałą powinien się zająć psychiatra i złożyć wniosek o natychmiastową kwarantannę dla osób głosujących za tym czymś.Dożywotnią kwarantanną.
Czesc kotku2020.03.20 12:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, ================= wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.03.20 12:47
Były w przeszłości miasta gdzie szerzono rozpustę i wszeteczeństwo i co się z nimi stało i z ludnością tych miast. ? BÓG zniszczył te miasta i ludność tych miast. Poznaniacy miejcie się na baczności !
Dancer2020.03.20 12:39
Rodaku! Pamiętaj!!! Po powrocie z Holandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii itp. zmyj z siebie tęczowo-lewacką zgniliznę.
Gość2020.03.20 12:45
Po powrocie ze zbierania szparagów albo mycia garów Anglikom xD
ktoś tam2020.03.20 13:13
Nie wiesz, że Angole bedom niedługo same to robiły? O ile potrafiom... Bo Niemce już na własnom renke muszą zbierać szparagi. Przechodzimy Misiek na samowystarczalność. Ciekawe jak długo one przeżyjom tak same? Aaaa zapomniałem... majom "biednych murzynków" do roboty... Nasprowadzały se inżynieruf i lekaży to se poradzom...
Gość2020.03.20 13:16
Tak, tak. Zachód upada już od lat, tylko jakoś upaść nie może. Za to Bolzga to dopiero potęga.
ktoś tam2020.03.20 13:21
A dlaczego nie? Ja tam jestem zadowolony lewaku jak Polska jest potęgą. Przeszkadza Ci? To jedź do Berlina. To chyba Twoja ojczyzna...
Go\305\233\304\2072020.03.20 13:31
Polska to po tej epidemii wpadnie w największą w historii recesję, a połowa ludzi będzie żreć karton bo rząd postanowił przeyebać wszystkie możliwe rezerwy na kupowanie co głupszych wyborców. A propozycja żeby rozkładać ZUS na raty to jakby napluć wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom w ryj. Tyle będzie mieli z potęgi, jak Maowiecki dorżnie całą gospodarkę.
ktoś tam2020.03.20 13:47
Jasne geniusiu. Lepiej poczekać aż - jak to twierdzi Janusz polskiej polityki za Karolem Darwinem - żeby przeżyli najsilniejsi. Idź zatem zakaź się i poczekamy czy przeżyjesz. Opowiesz wrażenia... A poza tym wszystkie gospodarki są teraz dożynane i nie wiadomo jak długo to będzie trwało. No, ale to chyba przerasta możliwości Twojego pojmowania. Zobaczymy co zrobi Die Mutter Angela jak jej Dojczlandy zaczną sypać się w całości i szczegółach. Przewidują u siebie 10 mln zachorowań. Już niemieccy baerowie płaczą, że muszą sami grzebać w ziemi bo szparagi rosną.
jestem Szłapka i WUJ do tego2020.03.20 12:35
usunąć studia GENDER jako pseudonaukę z uczelni - aktywistów LGTB skierować jako wolontariuszy do hospicjów i do walki z Koronawirusem
Gość2020.03.20 12:41
Jeżeli studia Gender są pseudonauką, to czym jest religia i co robi w szkołach?
ktoś tam2020.03.20 13:06
Jasne. Jak wiadomo, naukofce z WUML-i udowodniły, że dwóch chłopów może mieć dziecko.
Gość2020.03.20 13:08
A co to ma w ogóle do rzeczy? xD
ktoś tam2020.03.20 13:18
Nie wiesz co to były WUML-e? Taki wyznawca "światopoglądu naukowego" i nie ma pojęcia. Fuj.
Gość2020.03.20 13:27
No wiem, ale zapytam jeszcze raz, co to ma do rzeczy? Wytłumacz mi proszę swój proces myślowy, bo ja tylko zwracam uwagę, że zarówno gender studies, jak i religia nie są nauką, a ty wyjeżdżasz z dwoma chłopami mającymi dziecko xD
ktoś tam2020.03.20 13:56
Zakwestionowałeś twierdzenie, że studia Gender to pseudonauka. Czy może źle coś przeczytałem? Co do religii to nikt nie mówi, że to nauka. Natomiast teologia już tak. Tak jak filozofia jest uznawana za naukę czy psychologia. No chyba, że zamierzasz wprowadzić nowe standardy określania co jest a co nie jest nauką. Ile to płeciów Genderowcy podają jako pewnik naukowy? Nie z 50-siąt parę? To jeszcze jest bardziej śmieszne niż to że wg. unijnych biurw ślimak jest rybą, żeby się handel zgadzał. Ja już w PRL-u przerabiałem te Waszą lewacką narrację "naukową" więc "mnie nie rozśmieszaj bo mi się zajady robią".
Maria Blaszczyk2020.03.20 14:51
Ileż łgarstw, do tego absurdalnych, pomiesci szanowny czytelnik Frondy w jednym krótki wpisie. Nie, "Nie z 50-siąt parę". W ogóle liczba płci sama w sobie nie jest przedmiotem gender studies. Płeć to kwestia biologiczna, a tym się gender studies nie zajmuje w ogóle. I nie, ślimak nie jest rybą, żeby "handel się zgadzał" Sprawdźmy zresztą: Decyzji Komisji 2006/241/WE z dnia 24 marca 2006 r. Dokument „zabrania przywozu do Unii produktów pochodzenia zwierzęcego z Madagaskaru, z wyłączeniem produktów rybołówstwa i ślimaków”. Jest on skądinąd już anulowany. https://op.europa.eu/en/publication-detail/-/publication/384e5843-7748-4f8f-929b-a023f2149540/language-pl Mamy też rozporządzenie Komisji z dnia z dnia 29 stycznia 2010 r., czasowo zbliżone do cytowanych doniesień prasy, wymienia ślimaki wśród produktów akwakultury. Nie definiuje ich jednak jako ryby. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32010R0086&from=EN Do tego cała rzekoma motywacja, by handel się zgadzał, kupy się nie trzyma, bo wystarczy sprawdzić, czy ślimaki w ogóle zostałyby objęte dotacjami. Otóż Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1198/2006 z dnia 27 lipca 2006 w sprawie Europejskiego Funduszu Rybackiego, zgodnie z którym „akwakultura: (to) hodowla lub chów organizmów wodnych, przy pomocy technik opracowanych w celu zwiększenia produkcji tych organizmów powyżej naturalnej zdolności środowiska (…)”. Czyli ślimaki lądowe ni cholery nie pasują. http://orka.sejm.gov.pl/Drektywy.nsf/all/32006R1198/$File/32006R1198.pdf Ups... Zresztą, zabawny to zarzut na katolickim portalu, gdy w Biblii nietoperze są klasyfikowane jako ptaki, wielbłądy jako zwierzęta bez racic, a do tego zabrania się jeść czworonożnych owadów latających. Nie wiem, co przerabiałeś w PRLu, ale chyba nie było tam nic o tym, że brzydko jest kłamać w ogóle, a kłamać głupio, jest żałośnie.
leszczyna2020.03.20 15:18
Biblijne "haznih" to istoty latające, więc nie warto dociskać twierdzenia, że wg Biblii nietoperze to na pewno ptaki. Ten temat był już na frondzie, nie zniechęca do Biblii. W ogóle nie w tym rzecz, jak dawne teksty wyglądają w świetle nowożytnej systematyki. Nie tylko żydowskie biblijne.
PX2020.03.21 2:53
Mario B, A poszła ty lewaczko, z tymi swoimi wywodami! Kto cię chce czytać!? Ile lat nad tym siedziałaś! Z drzewa zlazłaś, może banany prostowałaś! ?? hahaha!
PX2020.03.21 3:01
Ja wiem co to WUML! To partyjniaczki musieli pokończyć z PZPR! Jak skończyli to zaliczali im jako Studia i zajmowali wysokie stołki! NAZWA BRZMI : WARSZAWSKI UNIWERSYTET MARKSISTOWSKO-LENINOWSKI! MIAŁ ODDZIAŁY W MIASTACH WOJEWÓDZKICH. "NAUKA" chyba tam trwała 2-3 lata! Nie muszę mówić czego w nim uczono! Nazwa wskazuje za siebie !
Gersdorf to koronawirus 2020.03.23 0:20
jaki ty gosc?ty zwykły kretyn
Michał Jan2020.03.20 13:07
Zwyczajnie - nie jest pseudonauką. Nauką jest teologia, a religia, to religia. Za to, najwyraźniej istnieją "wyznawcy" genderyzmu.
Gość2020.03.20 13:09
Zatem miejsce religii jest w kościele, a nie w szkole za moje podatki.
Michał Jan2020.03.20 15:15
Może i tak, choć pewne elementy religii powinny w szkole się znaleźć. Chociażby takie, żeby nikt sobie nie pomyślał, że przypowieść o uchu igielnym jest manifestem komunistycznym albo że "nie wie lewica, co robi prawica" jest alegorią bałaganu.
Japa2020.03.20 13:47
Gdzie się ,,toto " zowiące się ..Gościem" przechowywało . Podziwiam tylko tych jego interlokutorów .Tak sie starają A tu nauczyć myslnia sposobu nie ma .Z równym skutkiem można by uczyć skunksa aby nie śmierdział. Chociaż jest jeszcze inna możliwość Zeszmacenie. Za kasę udaje idiotę .
Gość2020.03.20 12:34
"Turysto, pamiętaj aby po przylocie do Polski cofnąć zegarek o 500 lat!"
ktoś tam2020.03.20 13:04
To se pojedź tam gdzie nie trzeba "cofać zegarków". Pan Bóg nawet je przyspieszy w ramach akcji "Sodoma i Gomora v. 2.0".
Michał Jan2020.03.20 13:04
500 lat temu nie było zegarków, miłośniku powrotu na drzewo (jakieś 30000 lat wstecz).
jon2020.03.20 13:07
gosciu! kup sobie dobry klej abys zalepil dziure w glowie, bo ci rozumek WYCIEKL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ ci PAN BOG przypomina co dostales od NIEGO !!!!!!!!!!!!! Pomysl!!! Jak potrafisz??????????????
Gość2020.03.20 13:11
Nie znam nikogo takiego, a już na pewno nie przypominam sobie abym cokolwiek od niego otrzymywał.
ktoś tam2020.03.20 13:15
Czyli nie będziesz się denerwował kiedy od Niego usłyszysz: "nie znam ciebie"
Gość2020.03.20 13:17
No pewnie nie.
J.2020.03.20 13:14
Lepiej 1520 niż 2020, sorry ale to co się teraz dzieje woła o pomstę do nieba! I ludzie się dziwią że kataklizmy, pandemie i inne korony...
ABA2020.03.20 13:35
Żyjesz w matrixie!! Turyści bardzo Polskę chwalą i chętnie tu przyjeżdżają. Gdybyś im powiedział to, co napisałeś, pomyśleliby, że mają do czynienia z wariatem. A jak ci Polska nie odpowiada, wolna droga i otwarta granica. Na pewno znajdziesz podobnych do siebie oszołomów.
anonim2020.03.20 14:12
Czy zalecenie dotyczy także podróżujących pociągiem?
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.20 19:34
odpal sobie w dupi...dynamit....troche ci ulzy... a w sprawie zegarka dzwon do Nowaka z poPO ten zlodziej w zegarku mieszka
Anahu yamito2020.03.25 21:13
Gosciu wsadz se kolek
stop zarazie tęczowej2020.03.20 12:33
Brawo !!!!