04.03.20, 10:49

Jerzy Bukowski: Główna wada towarzysza Kani

W związku ze śmiercią byłego I Sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Stanisława Kani przypomniała mi się barwna opowieść pewnego dziennikarza Telewizji Polskiej z Krakowa, który w 1981 roku otrzymał polecenie zrobienia materiału o nowym przywódcy narodu.

 

Pojechał w jego rodzinne strony, aby popytać mieszkańców, czy pamiętają swojego sławnego sąsiada z dawnych lat. Jedni chętnie go wspominali, drudzy unikali kontaktu z dziennikarzem, ale najciekawszą rozmowę przeprowadził z nieco starszym od Kani mężczyzną, który powiedział mniej więcej tak:

- Staszek to był chłopiec do rany przyłóż. Uczynny, sympatyczny, każdemu pomógł, o wszystko się troszczył. Wszyscy go lubiliśmy, każdy chętnie z nim rozmawiał. Wypić też lubił, taki fajny był z niego chłopak.

Tu nastąpiła chwila ciszy, po czym padły słowa, które oczywiście nie znalazły się w materiale TVP:

- Miał tylko, panie redaktorze, jedną wadę. Nie chciał się, bestyja, uczyć.

Takie właśnie kadry mieli rządzący Polską przez pół wieku z nadania Moskwy komuniści.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Cezary2020.03.6 21:00
Ile nienawisci jest w tym czlowieku. Niby wyksztalcony, ale chyba sie nie bardzo wiodlo . Szkola podstawowa- darmo wiadomo.Szkola srednia- darmo i sadzac po wygladzie studia wyzsze ukonczyl za komuny. Oddac to wszystko i zaczac na nowo edukacje od przedszkola, bo tak moze myslec tylko dziecko, ktore nie ma pojecia o historii Polski.
Konfederata2020.03.4 14:34
Śp. Stanisław doskonale pasowałby do obecnej szajki u władzy. Mechanizmy te same, nawet uczyć się (czego jak się dowiadujemy nie lubił) nie musiałby niczego na nowo. Zabieramy ludziom ich pieniądze, opowiadamy kocopoły w naszej partyjnej telewizji że teraz będziemy rozdawać potrzebującym, wskazujemy wroga który chce nam popsuć te piękne plany (ówcześnie było różnie- kułacy, spekulanci, rewizjoniści, księża) i cieszymy się władzą i dostępem do koryta!
JanP2020.03.4 14:02
He, he Bukowski pochwal się swoimi dokonaniami. https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kania
polak2020.03.4 11:02
hasło komitetu wyborczego Soku z Buraka kidawy błońskiej ------CHCESZ PRACOWAĆ DO ŚMIERCI TO ---GŁOSUJ NA -PPPPPPPPPPPPPełOOOOOOOOOOOOOOO
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.4 11:00
szkoda że nie zabrał z sobą wielu innych komuchów ,którzy jeszcze żyją w Polsce
jozef2020.03.4 10:54
Idealnie pasuje do dzisiejszych czasów. Śmiało mógłby zostać ministrem.