03.10.19, 09:00

Jerzy Bukowski: Jachira w ,,polskim Londynie''

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej z listy warszawskiej do Sejmu Klaudia Jachira ma spotkać się dzisiaj z zamieszkałymi na stałe i z czasowo pracującymi w Londynie rodakami w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w stolicy Wielkiej Brytanii. Właśnie na tę listę głosują obywatele RP przebywający za granicami Kraju.

POSK jest od wielu lat miejscem spotkań zarówno starej jak i młodej emigracji. Kojarzy się z działalnością zawartą w nazwie, ale także z kultywowaniem i krzewieniem patriotyzmu. Adres 238-246 King Street w dzielnicy Hammersmith jest znany każdemu, kto dłużej bądź krócej przebywając w Anglii wciąż nosi w sercu Polskę.

Zastanawiam się, jak potraktują stali bywalcy i okazjonalni goście POSK-u osobę, której znakiem firmowym w kampanii wyborczej jest znieważanie narodowych imponderabiliów, drwienie z ofiar katastrofy smoleńskiej i obrażanie w niewybredny sposób uczuć oraz symboli religijnych.

Nie wiem, kto ją tam zaprosił, ale mam nadzieję, że jeżeli spotkanie z nią dojdzie do skutku (a może warto by je w ostatniej chwili odwołać?), to „polski Londyn” sugestywnie da Jachirze do zrozumienia, co myśli o ludziach cynicznie szydzących z tego, co jest ważne dla zdecydowanej większości rodaków.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Weteran Prawdziwy2019.10.3 21:07
No i zaczęło się. SASZA ( Саша и его команда ), przeważnie pod NICKIEM "порайонный милиционер" (DZIELNICOWY), „Аноним" (ANONIM) lub "Аноним-кацап" (ANONIM KACAP), ale i też innymi, na polecenie swojego NACZALNIKA z CCCP bardzo aktywny. Jak to ktoś powiedział " czytam o mrówkach i zaraz mnie skóra swędzi, czytam „Анонимa" (ANONIMA), "Анонимa-кацапa" (ANONIMA KACAPA) lub innego "pisarza" od razu śmierdzą mi ICH ONUCKI z WALONKÓW.
Marian2019.10.3 14:06
Opwiadal pewien instruktor prowadzacy szkolenie wojskowe dla studentow gdy na komende padnij Jachira rozlozyla sie jak do pierd...nia
Max Fiend2019.10.3 10:16
"a może warto by je w ostatniej chwili odwołać?" - biedny Bukowski, może sobie tylko pomarzyć :-D
katolik 2019.10.3 9:32
Do gawiedzi smoleńskiej prowadzonej przez Kaczyńskiego do zbawienia! Przegoniliśmy nazistę, przegoniliśmy komunistę, przegonimy i kaczystę!
Witek2019.10.3 10:16
Masz chłopie nieźle narąbane w tej głowie.
Oskar2019.10.3 10:25
Przegoniliśmy komunistę??? To co ty chłopie tutaj robisz???