30.06.13, 08:45O. Tadeusz Rydzyk (fot. Marta Brzezińska)

"Kaczyński dziękował Rydzykowi za jego media"

"W sposób szczególny chciałem podziękować wszystkim, którzy w tym bardzo trudnym czasie, dla mnie osobiście czasie tragicznym, nas nie opuścili. Nie przeszlibyśmy tego wyjątkowo trudnego czasu bez tych, którzy wsparli nas w sposób szczególny" stwierdził Kaczyński w przemówieniu po ponownym wyborze na szefa PiS. I wymienił Rydzyka, przekazując mu serdeczne "Bóg zapłać!". Swoje podziękowania skierował także w stronę niezależnych dziennikarzy. 

Mariusz Błaszczak, odniósł do słów Kaczyńskiego w TVN24 i powiedział, że prezes PiS dziękował za to, że media, które stworzył Rydzyk, są mediami patrzącymi władzy na ręce.

"A także za to, że są mediami, które w systemie demokratycznym, wypełniają misję telewizji publicznej, bo telewizja publiczna, w mojej opinii, takiej misji nie wypełnia. Nie mam pretensji do telewizji prywatnych, bo o ich linii decydują właściciele, natomiast media o. Rydzyka pełnią dziś w Polsce rolę mediów publicznych" - skwitował. 

eMBe/TVN24

Komentarze

anonim2013.06.30 10:11
Ja osobiście też dziękuję oo. Rydzykowi a jeszcze bardziej Bogu. ------- @Sstaszek Jesteś biedny bo nie wiesz co dobre.
anonim2013.06.30 10:24
Dzięki Bogu są jeszcze ludzie odważni i prawi. Dziękuję i proszę o kontynuację.
anonim2013.06.30 10:44
Częstochowski Poeto, Sakiewicza nie musiał wymieniać, bo ma Sakiewicza na smyczy - wiadomo, że fundacja PiSu kontroluje media Gazety Polskiej i że żyją one z reklam związanych z PiSem SKOKów. Z niezależnym Rydzykiem sytuacja nie jest taka prosta i po prostu Kaczyński musi zabiegać o jego względy. A sam konflikt propisowskich mediów? Klasyczne divide et impera.
anonim2013.06.30 10:45
@petrasCK Media o. redemtorystów, które stworzył o. Rydzyk istnieją już 21 lat. PiS przy właszy był dwa lata. Więc jak widać o. Rydzyk nie potrzebuje władzy i wpływów PiSu, żeby się rozwijać. Twój wpis zaptem jest jedynie nieczym nie popartym oszczerstwem.
anonim2013.06.30 14:15
Droga Frondo- Rydzyk jest księdzem zakonnym i wobec tego proszę byście pisząc o nim pisali,,ojciec". To chyba nie jest takie trudne. Niestety do części lewaków na tym forum to nie dociera.
anonim2013.06.30 14:22
Ludkowie, powiedzcie mi, co złego jest w fakcie sprzymierzania z ludźmi, grupami społecznymi, partiami, z którymi mamy wspólny język, których łączą wspólne, dobre cele? Pan Jarosław Kaczyński podobnie jak ojciec Rydzyk mają swoje słabości, popełniają błędy, ale zdecydowanie wolę Polskę gdzie w polityce jest miejsce dla Pana Boga, niż taką, która ma gdzieś wartości chrześcijańskie.
anonim2013.06.30 14:43
Sstaszek et simili - pomąciło ci się w głowie i nie pojmujesz, że TV TRWAM i Radio Maryja wspierają, nie PiS, PO czy PSL lub inną partię, ale tych polityków, którzy bronią życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, a więc są przeciw aborcji, eutanazji, in vitro i legalizacji zachowań sodomskich, czyli głoszą prawdę zgodnie z wiedzą naukową i nauką Kościoła. I prosimy, na miłość ludzką, przestań judzić, nie mąć sobie i innym w głowie.
anonim2013.06.30 16:39
Ależ wysiew trolli - prawie każdy wpis.
anonim2013.06.30 17:17
hamaczek- To nie jest nic złego.
anonim2013.06.30 18:18
@hamaczek Sprzymierzanie Kaczyńskiego z o. Rydzykiem powoduje ,że ludzie odwracają się od jednego i drugiego. O Bogu to mi mówi mój kapłan w parafii, dzięki mu za to. Gdy posłucham mowy dyrektora w jego medium to go zakręcam na zasadzie co cię odtrąca od Boga to go nie słuchaj. Bardzo mnie wzruszyły jego wypowiedzi o Sakiewiczu. Takiej mowy z ust duchownego o innym człowieku nie słyszałam a trochę żyję. Sakiewicz nie jest moim idolem. Duchowny nienawidzący oponentów nie jest godny zaufania.
anonim2013.07.1 5:37
Stefa60- A ja mu mimo wszystko ufam, choć też mi się to nie podobało.