21.05.21, 09:23Fot. Robert Siemaszko - mon.gov.pl / screenshot - Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński: nie widzę żadnych efektów pracy prokuratury w stosunku do katastrofy smoleńskiej

- O prokuraturze nie będę się wypowiadał, bo uczciwie mówiąc, nie widzę żadnych efektów tej pracy - powiedział w wywiadzie z interia.pl Jarosław Kaczyński, odnosząc się do kwestii udziału prokuratury w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński usłyszał także pytanie o możliwy audyt w podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza.

- Odnoszę się do tej sytuacji ze smutkiem. Chodzi tu o bardzo poważne sprawy. Tak, są spory w zespole, ale trudno było sądzić, że takich sporów nie będzie - stwierdził prezes PiS.

- Miałem różne wątpliwości co do całej sprawy, ale wolałbym o tym mówić wtedy, gdy będzie podpisany raport. Tych podpisów nie ma, raport jest jeszcze redagowany - dodał, wskazując na stadium prac podkomisji smoleńskiej. Kaczyński stwierdził przy tym, że nie będzie się wypowiadał o prokuraturzze, ponieważ nie widzi żadnych efektów jej prac.

Kaczyński naświetlił także dalszą perspektywę działań w sprawie katastrofy smoleńskiej.

- W efekcie decyzji ówczesnego rządu o przyjęciu protokołu trzynastego możemy tę sprawę postawić na poziomie politycznym na forum międzynarodowym. Możliwości dociekania prawdy w trybie, nazwijmy to, procesowym z tego powodu nie mamy. Wynika to z ówczesnych fatalnych decyzji rządu a szczególnie (ówczesnego premiera, Donalda) Tuska. Sam protokół 13 nie daje podstaw do dalszego procedowania. Ale to bardzo poważny temat i nie będę go rozwijał - powiedział Kaczyński.

Kierujący pracami podkomisji smoleńskiej Macierewicz był niedawno krytykowany przez polityków PiS i członków rodzin smoleńskich za brak jakichkolwiek postępów w pracach podkomisji. Matka zmarłego w Smoleńsku Przemysława Gosiewskiego powiedziała wprost: "Antoni nas zawiódł".

Z kolei audytu w podkomisji smoleńskiej domagała się wcześniej Małgorzata Wassermann, córka tragicznego zmarłego Zbigniewa Wassermanna - więcej czytaj tutaj.

jkg/interia

Komentarze

Jakub2021.05.25 17:55
Skamlesz niski jakbyś dalej był w opozycji! A Antoni M. kombinuje jakiś pro kacapski przekręt. Wygląda na to, że zeświniłeś się jak pozostała część szajki udającej Polaków.
antoni.s2021.05.21 17:47
Cała ta smuta w obozie, nazwijmy go psychopatyczno nacjonalistycznym, wynika z tego że mimo zaangażowania w tę operację gigantycznych środków , służb i aparatu całego państwa pisdzielcom nie udało się wmówić polkom i opinii światowej że nie był to zwykła katastrofa spowodowana niedbalstwem i niekompetencją, jedyne co osiągnęli to rosnące coraz bardziej zdumienie i zażenowanie naszych sojuszników, spróbujcie sobie wyobrazić reakcję w stanach gdyby rząd usa wspierał i sankcjonowsał zwolenników teori spiskowych którzy po 11 wrzesnia przedstawiali symulacje i dowodzili że nie było samolotów które wbiły sie w wierze tyulko hologramy a eksplozje zostały wywołane podłożonymi ładunkami, tam zwolennicy takich teorii, stopniem absurdu dorównujący macierewiczowsim w sposób oczywisty nie zostali dopuszczeni do poważnej naukowej debaty, z resztą przypuszczam że tamtejsi głosiciele teorii spiskowych w nie wieżą macierewicz natomiast haniebnie , z premedytacja sieje chaos wiedząc doskonale jaka jest prawda.
Foster2021.05.21 17:40
Jak mają prowadzić śledztwo pod zalożona tezę, to te prace będą jeszcze bardzo długo trwać.
katolik2021.05.21 13:00
zapomnij o katastrofie, już bez znaczenia, TERAZ katastrofą dla Polaków to jesteś ty masono- nazisto
Anonim2021.05.21 12:42
Antek, ty jesteś politykiem, a każdy polityk to kłamca, i jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to ty już wszystko co się dało to nazmyślałeś. Natomiast prokuratura jest organem państwowym, i nie wypada prokuraturze tak obrzydliwie kłamać, tak jak ty to robisz. Z tego powodu po przegranych wyborach PiSu prokuratura ogłosi, że raport Millera jest trafny, i w ten sposób twój cyrk się skończy.
Dam2021.05.21 12:03
Efektów nie ma, ale teatrzyk musi być. W końcu gdyby zakończyć śledztwo to by nie można było kłamać, że "zabiliście mi brata".
x2021.05.21 11:39
a ja dalej nie widzę teczek wsi w ipn, długo jeszcze?
OdorowaDolinaFotelowaCentrumObłąkanejPropagandy2021.05.21 11:12
Jedynie bździny tego obłąkanego dziada mają jeszcze pewną wartość. Gromadzą się w Odorowej Dolinie, czyli w wysiedzianej niecce fotela ustawionego przed ekranem Kurwizji w Żoliborskiej Norze. Po osiągnięciu określonego stężenia, napędzają dziada Kaczyzbawa do wymlaskiwania kompromitujących bredni propagandowych na dowolny temat.
Po 11 ...2021.05.21 11:06
Panie Kaczyński, to pan jest odpowiedzialny za to OSZUSTWO, za sponiewieranie ofiar, za robienie polityki na grobach, za świadome KŁAMSTWO. To pan co miesiąc dochodził do prawdy, to pan finansował brednie z pełną świadomością, że to brednie. To pan, tylko pan korzystał politycznie. To wszystko pana plan. Oszukiwania, jątrzenia, szczucia Polaków na siebie. To pan podzielił Polskę. To pana zbrodnia, a nie zaniedbania prokuratury.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 12:35
Jestes zabawnym blaznem blaznem,dobrze ze glupim.
AAAtomek2021.05.21 10:39
Czy za maj już przelew poszedł? Reszta nieważna...
Anonim2021.05.21 10:08
Buhahhahhahaa 😁😂🤣😂😁 co za geniusz, kazde dziecko widzi, że efektów nie ma i nie będzie, a ten sie dopiero teraz kapnął.
Piotr Nowak 🖐🏻LGTB2021.05.21 20:52
Jeblo i się urwało, proste jak drut. Maciora nie ma szans, chyba ze przeleci Anodinu i Laska.
Anonim2021.05.21 9:55
Panie Antoni..! Zostaw pan to śledztwo..! A chodźby Kononowiczowi..!
oficer LWP2021.05.21 20:57
A przecież śledztwo trwa w Rosji dlatego wrak jest tam a nie w Polsce. U nas Miller zakończył bez zbadania wraku i czarnych skrzynek. To się nazywa ponad przeciętna inteligencja. Nawet autopsji nie potrzebował bo ta od dinozaurów ramie w ramie przeprowadziła w Rosji.
Topek2021.05.21 9:54
Jak to zawiódł przecież kolejna jego wersja i ponoć ostateczna to bomba w skrzydle, czyżby Macierewicz się bał prawdy bo mógł by dojść do wniosku że do katastrofy przyczynił się Prezydent przez naciski na pilotów
Anonim2021.05.21 9:42
Czyżby telenowela smoleńska pomału zbliżała się do końca?
katolicka detatyzacja Polski2021.05.21 12:36
Zarty ze smierci Prezydenta RP pochadza tylko z Moskwy i z Rosyjskiej Konfederacji.