30.03.15, 16:25Jarosław Kaczyński (fot. TV Republika, YouTube)

Kaczyński: Ściganie korupcji to w Polsce przestępstwo

„Nie ma wątpliwości, że odejście od żądań prokuratora (chciał wyroku w zawieszeniu – red.) jest odejściem z powodu kampanii, która z punktu widzenia obecnej władzy przebiega niepomyślnie” – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński o wyroku w sprawie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Kamiński został skazany na 3 lata więzienia za przekroczenie uprawnień w sprawie afery gruntowej. „Ten wyrok to wyraźny sygnał, że w Polsce nie korupcja, a ściganie korupcji jest przestępstwem” – przekonywał Kaczyński.

„Obawiamy się dalszych działań, które mogą sprowadzać się do osadzenia skazanych w więzieniu” – powiedział szef PiS. Ocenił ponadto, że Polska znajduje się dzisiaj na „drodze do Białorusi”. „Daleko jesteśmy od państwa praworządnego i demokratycznego” – stwierdził były premier.

Uznał dodatkowo, że orzeczenie ws. Kamińskiego jest sprzeczne z innymi wyrokami związanymi z aferą gruntową. Co więcej to osoby skazane za korupcje otrzymały niższe wyroki, niż Kamiński. „To wyrok to wyraźny sygnał mówiący już zupełnie wprost – w Polsce to nie korupcja jest przestępstwem, a tylko walka z korupcją jest przestępstwem. Nie przestępcy są winni, tylko policjanci są winni” – mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

pac/tvp info

Komentarze

anonim2015.03.30 16:47
existenZ - wtedy politycy każdej partii rządzącej po '89 siedzieli by w pierdlu.
anonim2015.03.30 16:57
Ciekawe. Kamińskiego i Wąsika skazano za prowokację wobec Andrzej K., który dostał 2,5 roku w zawieszeniu na podstawie dowodów zebranych w tej prowokacji. Albo zatem błędny jest wyrok na panów Kamińskiego i Wąsika albo niewinny jest pan K. Innej możliwości nie ma. Zapraszam: https://m.facebook.com/ArtykulCzwarty
anonim2015.03.30 17:24
Jakby prezes się postawił gdy robili guano przy wyborach, gdy trzeba było wjechać z wizytacją do komisji wyborczej, gdy wypływały kwity o zutylizowaniu 130000 głosów - to by teraz jego człek nie dostał trojaka. Ale prez woli bić pianę i orać po prawicy niszcząc urojoną konkurencję.
anonim2015.03.30 20:16
Jak widzę dyżurna wiedźma odkrywamka na posteruku - chyba nowa miotłę ma, że tak szybko przelatuje miedzy artykułami... Resortowy emeryt Nowakowska tez niezawodnie na miejscu... O innych lewych nie wspominam, bo nie warto. Natomiast kto widział film "Układ zamknięty" nie będzie zdziwiony, ale może zacząć być przerażony... A w najlepsze się rechoczących lewych może to dosięgnąć wcześniej niż im się zdaje...zobaczymy jak będą wtedy rechotać. My sobie poradzimy z totalitaryzmem -wiemy czego znakiem było zaklejenie starszemu człowiekowi ust taśmą przez siepaczy Komoruskiego...
anonim2015.03.30 21:38
Jeśli Kaczyński nie potrafił się dogadać z prostym chłopem, Lepperem i rozwalił rząd, to z kim on potrafi współrządzić?