13.04.15, 10:42Kanada (Fot. Cpl Eric Girard/army-armee.forces.gc.ca)

Kanadyjscy żołnierze na Ukrainie

Zdaniem dziennikarki CTV Mercedes Stephenson, kanadyjski rząd pracuje obecnie nad szczegółami niebojowej misji kanadyjskiej armii na Ukrainę. Poinformowała o tym w miniony piątek 10 kwietnia w swoim programie „Power Play”.

Będąca na co dzień korespondentką w kanadyjskim parlamencie, Stephenson powołuje się na deklaracje i zapowiedzi kanadyjskich polityków. W ramach misji planowana jest bardzo ścisła współpraca Amerykanami, którzy są już obecni w regionie.

Stephenson stwierdziła, że obecność kanadyjskich żołnierzy na Ukrainie planowana jest co najmniej na kilka tygodni, a decyzja o ich wysłaniu podkreślić ma „silne stanowisko antyputinowskie Kanady oraz wsparcie dla ukraińskiego rządu”.
Kanada od samego początku wojny na Ukrainie przyjmuje zdecydowane stanowisko. Działania rosyjskich wojsk na terytorium państwa ukraińskiego określane są jako „nielegalna okupacja”.

Z kolei oficjalny komunikat na stronie internetowej kanadyjskiego MSZ głosi: „dopóki Rosja jasno nie pokaże poszanowania dla ukraińskiej suwerenności i terytorialnej integralności, Kanada będzie kontynuować pracę ze swoimi sojusznikami oraz państwami prezentującymi podobne stanowisko, aby wywierać presję, która dalej izolować będzie Rosję gospodarczo i politycznie”.

KZ/Defence24.pl


Komentarze

anonim2015.04.13 17:57
Dobrze. Rosja nie może zagrażać światu.