15.07.19, 14:30(fot. youtube)

Kard. Gerhard Müller: Celibat nie jest problemem Kościoła

- Prawdziwa reforma Kościoła polega na jego odnowieniu w Chrystusie - powiedział kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla EWTN Polska

- Myśl stojąca za szeroko dyskutowanym dokumentem roboczym Synodu Biskupów dla Regionu Panamazońskiego jest „projekcją” europejskiej myśli teologicznej niezgodnej z teologią katolicką i wymaga korekty „w sposób bardziej katolicki” -  powiedział kardynał Gerhard Müller.

- Wbrew temu, co twierdzą krytycy marksistowscy, nie jesteśmy zainteresowani tylko zaświatami. W centrum objawienia jest wspólnota z Bogiem rozpoczęta w tym życiu i blask dobrych dzieł, które Bóg dla nas przygotował. Mówi się dużo o moralności seksualnej, celibacie, kapłaństwie kobiet, ale nie mówi się, o Bogu, Chrystusie, łasce, sakramentach, wierze, nadzie i miłości. W upadającym protestantyzmie w środkowej Europie istnieją żonaci pastorzy, dopuszczają się tzw. małżeństw homoseksualnych, ale sytuacja kościoła protestanckiego w Europie środkowej jest gorsza niż Kościoła katolickiego - podkreślał

Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary zaznaczył, że celibat kapłański nie może zostać zmieniony. W ten sposób odniósł się do opinii niektórych zaangażowanych osób w organizowanie synodu, pragnących zmiany, która doprowadzi do święceń żonatych mężczyzn w regionie Amazonii. 

Ponadto niemiecki kardynał dostrzegł oczywisty „związek” między programem na synod z 6-27 października, a „ścieżką synodalną” zaproponowaną przez niektórych biskupów niemieckich, jako środek modyfikacji nauczania Kościoła o moralności seksualnej. W wywiadzie odnosi się również do powodu, dlaczego  w lutym napisał swój „Manifest wiary” i dlaczego nauczanie papieża Jana Pawła II wydaje się dziś magrinalizowane.

 

 

bz/YT/EWTN

Komentarze

twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 22:20
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Domina2019.07.15 22:01
Księża lubią pejczowanie
MJ2019.07.15 20:18
Jak wypowiada się kapłan wierny nauce Pana, dzieci diabła na frondzie zaczynają wyć z wściekłości w ten sposób się zdradzając. Dzięki Ci Panie.
stahu2019.07.15 21:10
Kłamco... ten kapłan NIE jest wierny nauce Pana - Jezus uczył szabas święcić a nie niedziele ! Prawa- Dekalogu Mojrzeszowego a nie ...soborowego !
xxxx2019.07.15 19:03
Takiego antykatolickiego szamba w komentarzach - jak na Frondzie, to nawet sam Lucyfer by się nie powstydził. Fronda - portal poświęcony - ha,ha,ha!!!
książĘ z Bródna2019.07.15 17:45
Niemiłe mendy blogowe, Chce wam podziękować, naprawdę, że tak aktywnie czytacie moje wpisy. A najbardziej cieszą mnie wasze "łapki w dół", albo jak to mówią w moich sferach, thumbs down. Najlepszy to dowód, że to trafia do was i, hi, hi ..., szczypie, może nawet boli. Ale że wasze IQ jest równe temp. waszego ciałka, nie możecie sobie ze mną dać rady. I know, it sucks, but as you may know, life stinks sometimes. Mainly for assholes.
stahu2019.07.15 19:21
W tej kolekcji kredek ostrzyć cię nie trzeba !
Einstein2019.07.15 16:07
WIADOMO ŻE NIE JEST, BO WIELU GO NIE PRZESTRZEGA. Nie ważne ile zdrowasiek powiecie, to natury nie oszukacie, dalej jesteśmy zwierzętami, a instynktów nie da się oszukać.
matis892019.07.15 16:30
Lewakoateiśći mówicie w swoim imieniu jeżeli uważacie się za zwierzęta i innych ludzi. Także z tego co mówisz jesteś zwierzęciem, no fajnie, ale to Twoje zdanie o Tobie i Twój lewackoateistyczny stosunek do innych ludzi których też uznajesz za zwierzęta.
anonim2019.07.15 16:06
Frondo, zacznij wreszcie kasować wulgarne i bluźniercze komentarze, to może normalni ludzie tu przyjdą.
Młot na katolicyzm2019.07.15 18:18
Musieliby wyrzucić wszystkich rzymskich katolików, bo to są rozrzutniki chamstwa. Najgorsi oczywiście Majestic i Zero.
Durczykiewicz2019.07.15 15:51
Nie rozumiem, dlaczego przymusu celibatu nie można znieść. Komu by to przeszkadzało? Jezus nie stawiał warunku celibatu jako warunku w byciu kapłanem. Jak powoływał Dwunastu to wybrał i tych, którzy mieli rodziny i tych, którzy byli bezżenni. Gdyby to był ważny warunek w służbie Bogu to by to było gdzieś powiedziane. Tymczasem Listy Apostolskie mówią o wierności biskupów swojej jednej żonie, a nie o konieczności bezżeństwa. Jezus był celibatariuszem, bo taka miał misję no i był Bogiem,a współżycie i rozmnażanie się w ten sposób dotyczy człowieka a nie Pana Boga. Nie rozumiem, dlaczego nie można znieść celibatu. Co do innych rzeczy to zupełnie się nie godzę na kapłaństwo kobiet. To już jest naciąganie ewangelii.
matis892019.07.15 16:26
Udajesz naiwną ? Mówisz że nie godzisz się na kapłaństwo kobiet, ze środowiskami które to głoszą ? Otóż te same środowiska głoszą też sodomię w KK, komunię dla rozwodników cudzołożących, multikulti... oraz zniesienie właśnie celibatu. To wszystko pochodzi od wilków w owczych skórach, a Ty mówisz że część z tego co mówią oszuśći jest słuszne ? Otóż te wszystkie zmiany proponowane przez lewackich oszustów w sutannach są ze sobą powiązane. I mamy suche fakty, u protestantów celibat zniesione i reszta tych oszustw, herezji też tam najwięcej włącznie z aprobatą dla sodomii. Popierasz zniesienie celibatu taki jaki jest to popierasz też kapłaństwo kobiet, sodomię, multi kulti... i resztę tego ich programu zmian. Nie oszukuj tu siebie i innych bo uchylenie furtki wiemy do jakich innych zmian prowadzi już z doświadczenia innych. I jeszcze jedno, mogłabyś być tą kobietą która wyrywa Bogu jego sługę Mu poświęconego aby był Twoim mężem ?? Widocznie miałabyś odwagę do tego skoro to popierasz i nie widzisz zła jakie byś tym wyrządziła.
stahu2019.07.15 19:02
Mati89... Tak porąbanej logiki - dawno już nie widziałem! Tacy jak Ty byli ... INKWIZYTORAMI brrr
matis892019.07.15 21:35
Dzisiejsza inkwizycja to globalny miliardowy holokaust aborcyjni dzieci. To wspierają lewakoateiści jak i eutanazję, produkcję ludzi w laboratoriach invitro.... To domena lewakoateistów.
z Bródna2019.07.15 15:26
Celibat jest problemem co najlepiej widać na blogach. Taki Nowak-robaczek, Albert Pochwa, JPIII, andrzejhahn, Mateusz, etc. żyją w celibacie wymuszonym od wielu dekad. Nie ma takiej chętnej zołzy która by im "dała". No i ten wymuszony okolicznościami celibat wpłynął na stan psychiczny tych mend. Żal im PLN-ów na "panienki" ruskie czy ukaińskie (najtańsze), ale nie tylko pieniądze wchodzą tu w grę. To są impotenci, nie tylko umysłowi (nie ich wina), ale fizyczni, skutki kiepskiego odżywiania. A jeżeli chodzi o celibat w KK, to jest to wina samego KK, że przyjmuje do seminariów homoseksualistów, zamiast tylko tych z powołaniem. Buddyjscy mnisi żyją w celibacie, bez problemów.
pat2019.07.15 14:58
Najwięcej problemu to z celibatem ma LGBT i reszta lewactwa. Nie pojmują, że oprócz naturalnego i zboczonego seksu są wyższe i większe wartości. Oni znają tylko trzy podstawowe : konsumpcja, wydalanie i kopulowanie, często sodomskie.
Mateusz2019.07.15 15:09
Zacznij brać leki, bo wygadujesz takie głupoty, że aż mi się ciebie szkoda robi.
robaczek 2019.07.15 15:15
uuu specjalista od seksu obcych ludzi ;] kolejny miłośnik majtek sąsiada. "co łoni tam robią że ta Krysia taka zadowolona chodzi. nie to co moja. wiecznie wkur_wiona. moze te orgazmy są jednak ważne u bab ;] " jak jest miśki z tymi orgazmami? ;]
robaczek 2019.07.15 14:56
on jest problemem ministrantów!!! księża nie mają z tym problemu znacie to? stare ale aktualne. Przestraszona mloda dziwczyna stoi w kolejce do spowiedzi. Analizuje grzechy i nie wie jakiej pokuty sie spodziewac. Przechodzi ministrant. Mysli dziewczyna - Zapytam, a co!! ;] Wystraszona zaczepia go i niesmiało pyta: - A za zrobienie loda to co ksiądz daje!! - Snickersa.- odpowiada ministrant. kurtyna dziedziczenie majątku - przeciez to tylko o to chodziło i nadal chodzi. KOSCIÓŁ TO BIZNES, JAK KAŻDA RELIGIA.
Kapłan Szatana2019.07.15 14:56
Jeśli chcesz mieć kłopot, potrzebujesz odebrać komuś wsparcie, chcesz komuś zaszkodzić, szczególnie katolikom, to zapraszam do zostawienia intencji w komentarzach. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób i demony. Proście, a będzie wam odebrane, szukajcie, a zgubicie; kołaczcie, a zamkną wam. Każdy bowiem, kto prosi, jest mu odebrane, a kto szuka, gubi, a kto kołacze, temu zamkną." (Szatan. 7,7-8) Dzisiaj modlimy się w intencji katolików , żeby upadli i sobie głupie ryje porozwalali
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.15 15:07
O upadek kościoła katolickiego , Ave
robaczek 2019.07.15 15:16
slabe to prowokacja frondziaka? ;] tak cos smierdzi ;]
Mateusz2019.07.15 15:29
Mogę cię zapewnić jako hejter tego katolskiego szamba, że to nie jest robota katola. Ptaszki tak wyćwierkiwały ;)
Takopoprostu2019.07.15 16:01
Szatanie Zgiń Przepadnij !!!! Dla Ciebie specjalne miejsce w piekle szykują ! KAYSZ KAYSZ !
robaczek 2019.07.15 16:44
co to to KAYSZ? ;]
Młot na katolicyzm2019.07.15 14:51
Dajcie sobie spokój z tym celibatem, klechy. Hej, Müller! Nie chciałbyś na starość zaruchać na katolskim legalu? No to dąż do zniesienia celibatu!
andrzejhahn32019.07.15 19:21
tylko aby nie robil tego z dziecmi