26.05.21, 10:10Screenshot Youtube

Kard. Müller: Błogosławienie par homoseksualnych to bluźnierstwo!

To organizowanie pseudo-błogosławieństw dla homoseksualnie czynnych par żeńskich lub męskich jest – mówiąc teologicznie – bluźnierstwem – cynicznym zaprzeczeniem świętości Boga” – stwierdził kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, komentując akcję udzielania błogosławieństw parom homoseksualnym 10 maja w ponad stu kościołach katolickich w Niemczech. Akcję zorganizowano w ramach sprzeciwu wobec oświadczenia Kongregacji Nauki Wiary, która stanowczo stwierdziła, że Kościół nie może błogosławić takich par.

Kard. Müller w artykule opublikowanym w „First Things” przypomina, że „prawowitym i świętym miejscem dla związku cielesnego mężczyzny i kobiety jest naturalne, czyli sakramentalne małżeństwo męża i żony. Wszelka dobrowolnie wybrana aktywność seksualna poza małżeństwem to poważne naruszenie świętej woli Bożej (Hbr 13,4). Grzech przeciwko czystości jest jeszcze większy, jeśli ciało osoby tej samej płci jest traktowane instrumentalnie do stymulowania pożądania seksualnego”.

Hierarcha przypomina naukę św. Pawła o grzechu i o tym, że ciało jest świątynią Ducha Świętego, a „cudzołożnicy” i „mężczyźni współżyjący ze sobą (...) nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Kor 6,9). Zwraca uwagę na fakt, iż o Bożym błogosławieństwie mówi się po raz pierwszy w Księdze Rodzaju w chwili stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boże. „Instytucja małżeństwa ma udział w prawdzie, że stworzenie nas jako mężczyznę i niewiastę (Rdz 1,27) wyraża zasadniczą dobroć Boga” – pisze kard. Müller.

Kardynał podkreśla świętość związku małżeńskiego i pisze, że „błogosławieństwo ślubne jest niepodobne do żadnego innego błogosławieństwa czy konsekracji. Nie może być ono oddzielone od swego konkretnego powiązania z sakramentem małżeństwa i zastosowane do związków niemałżeńskich czy – jeszcze gorzej – niewłaściwie użyte dla usprawiedliwienia grzesznych związków”. Hierarcha przypomina, że Kongregacja Nauki Wiary rzecz znaną każdemu katolikowi: „Kościół nie ma autorytetu błogosławienia związków osób tej samej płci”.

Kard. Müller zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt: „biskupi i teologowie nagle nalegają na pilną duszpasterską potrzebę błogosławienia par homoseksualnych na obszarach, gdzie przez wiele miesięcy wierzący byli pozbawieni pociechy i łaski sakramentów w czasie koronawirusa”. Jego zdaniem wskazuje to na bardzo niski poziom Kościoła w Niemczech pod względem „dogmatycznym, moralnym i liturgicznym”. Prawdziwości twierdzeń niemieckich biskupów zadaje kłam to, że wcześniej odmawiali udzielania ślubów kościelnych czy odwiedzin u chorych z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem.

Kardynał wskazuje na brak troski o zbawienie dusz i podkreśla, iż sprawa nie dotyczy „osób indywidualnych i ich sumienia”. Jego zdaniem „jesteśmy świadkami heretyckiego zakwestionowania wiary katolickiej w sakramencie małżeństwa i zakwestionowania antropologicznej prawdy, że różnica między mężczyznami a kobietami wyraża Bożą wolę w stworzeniu”.

jjf/firstthings.com

Komentarze

matis892021.05.26 11:41
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
harry2021.05.26 10:31
Seks pederastów to bluźnierstwo wobec natury. Natura ukształtowała odbyt jako otwór wydalniczy a nie rozrodczy. Seks homoseksualny to w naturze droga donikąd, zaspokaja jedynie wynaturzony popęd seksualny. Wyklucza jednocześnie podstawową funkcję przetrwania gatunku. To dla ludzkiej populacji droga samobójcza.
Anonim2021.05.26 10:34
Ciekawe, skąd tak dużo wiesz o homoseksie? Takie oryginalne hobby, czy z autopsji?
Anonim2021.05.26 10:34
Twoje przesiadywanie w internecie i pisanie takich wysrywów również przeczy prawom natury bo w tym czasie powinieneś płodzić dzieci w celu przetrwania gatunku.
harry2021.05.26 11:22
Wolny zawód i niezależność materialna umożliwia mi również swobodę myślenia i oceny. Dlatego nie jestem niewolnikiem totalitarnej indoktrynacji znajdującej upust jedynie w prymitywnym powielaniu ideologicznych bzdur choćby w internecie.
harry2021.05.26 11:23
Dodam, że chodzi również - a może przede wszystkim - o bzdury lewacko - tęczowe.
Anonim2021.05.26 11:39
Dalej marnujesz czas zamiast wsiąść na swoją babę i płodzić dzieci tak jak was powołała natura. Nażreć się, kopulować i spać, zgodnie z odwiecznymi prawami.
harry2021.05.26 11:43
biedny, prymitywny, ludzki łachmanie. Stać cię tylko na taki rynsztok. Pij z niego i zadław się nim. Nic innego nie potrafisz, nic innego cię nie czeka...
Anonim2021.05.26 11:49
Mocne słowa jak na gościa który na każdą wzmiankę o homoseksualizmie od razu myśli o odbytach.
Ala2021.05.26 10:22
Narracja i szerzenie bzdur o powszechnym homoseksualiźmie wśród księży jest prostą wskazówką na potomków ideowych marksizmu, bo on na tym m. in. zasadzał swoja walkę z kościołem, wmawiając, że ponoć zakony są siedliskiem homo. A tu co? To ich protoplast Lenin głównym gejem był jak i wielu z czerwonej wierchuszki. Tak, to jest bluźnierstwo, bo homo jako hybryda jest obrazem szatana i jego działania w człowieku. Dlatego Bóg nigdy temu nie pobłogosławi
Anonim2021.05.26 10:19
Błogosławienie par homoseksualnych - BLUŹNIERSTWO! Gwałt na dziecku w wykonaniu plebana - no zgwałcił, co z tego, któż nie ma pokus?
Anonim2021.05.26 10:19
Więcej takich biskupów, a czarna zaraza zniknie szybciej.
Anonim2021.05.26 10:18
Kto nie stoi w miejscu ten się cofa, a z takim podejściem laicyzacja społeczeństwa przebiegnie jeszcze szybciej.
Ala2021.05.26 10:24
Tak, dokładnie, bo iście w kierunku ideologii homo to prosty ruch w dół drabiny rozwoju, wprost do poziomu zdziczałego pogaństwa
Anonim2021.05.26 10:29
Zaskakujące że kraje w których kler nie ma decydującego wpływu na rząd, są bardziej rozwinięte od religijnych kalifatów. PS. nie istnieje coś takiego jak "ideologia LGBT"
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.05.26 13:56
... obywatele ... kraje odbytnicze sa i bardziej rozwinete ... w zuzyciu big pampersow , produktow marki kastrowana tecza ... waselina , puder ... no i rury wydechowe bardziej przegrzane ... juz niedlugo zbliza sie do intelygencji malp .... bonobo z pejsami i jarmulka ... ... szalom malejkum
AAAtomek2021.05.26 10:17
Wizja dwóch księży-gejów, biorących ślub i błogosławionych przez biskupa....