15.04.20, 10:30fot. Kerry Myers, lic. CC BY-SA 2.0/Flickr

Kard. Pell znowu oskarżony. Czy to zemsta urzędników Watykanu?

Nowe oskarżenia pod adresem kard. George’a Pella. Kardynał miał rzekomo molestować chłopca w latach 70.tych. Jest zaskakujące, że zarzuty pojawiły się tuż po uniewinnieniu Pella. Sam kardynał nie wyklucza, że są one zemstą urzędników Watykanu za jego próbę walki z korupcją.

 

 

Sąd Najwyższy Australii uniewinnił w ubiegłym tygodniu kard. George'a Pella od zarzutu molestowania w latach 90-tych dwóch chłopców z chóru katedralnego w katedrze w Melbourne. Sędziowie ocenili, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających winę Pella.

Oskarżenie opierało się wyłącznie na zeznaniach jednej z rzekomych ofiar; wszyscy przesłuchiwani w sprawie świadkowie wykluczali możliwość popełnienia przez Pella zarzucanych mu czynów. Kardynał niedługo jednak cieszył się spokojem. Jak podała australijska prasa, policja wszczęła przeciwko niemu kolejne śledztwo.

Tym razem kardynał jest oskarżany o molestowanie, którego miało się rzekomo dopuścić w latach 70-tych, jeszcze jako zwykły ksiądz parafialny. Wygląda na to, że oskarżenia mogą być elementem swoistego polowania na czarownice. Idealnie zgadza się czas - ledwie Pell wychodzi, uniewinniony, z więzienia, a natychmiast pojawiają się owe zarzuty.

Sam Pell uważa, że pojawiające się oskarżenia mogą być w istocie dziełem zemsty jego wrogów w Watykanie. Purpurat mówił o sprawie w rozmowie z australijską telewizją Sky News. Dziennikarz Andrew Bolt zapytał go, czy jego problemy prawne nie są przypadkiem związane z pracą, jaką Pell wykonywał w Watykanie w obszarze finansów.

"Większość doświadczonych ludzi w Rzymie, w jakikolwiek sposób wspierających reformę finansów, uważa, że tak" - powiedział Pell.

W 2014 roku kard. George Pell został prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Był to nowy urząd, który miał posłużyć do oczyszczenia watykańskich finansów wstrząsanych skandalami i nadużyciami.

Pell zaznaczyła w rozmowie, że nie ma żadnego dowodu na związki urzędników watykańskich z jego procesami w Australii.

jns/lifesitenews

Komentarze

Kangur2020.04.16 3:31
„Sędziowie ocenili, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających winę Pella”? Klamstwo!!!!! Sąd Najwyższy(SN) Australii nikogo NIE uniewinnił, bo SN w Australii nigdy o winie nie rozstrzyga. Zadaniem SN jest jedynie przeanalizowanie stosowanych procedur w procesie apelacyjnym (wcześniejszym). Jeżeli okaże się, że procedery były złamane to delikwent wychodzi na wolność, bez badania o winie. To jest tak jak w przeprowadzanych wyborach. Jeżeli skutecznie zostaną podważane procedury to już nie ma potrzeby dociekać czy wyboru były sfałszowane czy nie, bo w tym momencie wybory są unieważniane - czyli: jeżeli odpowiedni organ uzna, że procedury były złamane to wybory może uznać za nieważne. Podobnie jest w przypadku George Pell – SN nie badał niczego o jego winie (lub nie), jedynie ustalał czy procedury wcześniejszej rozprawy (apelacyjnej) przebiegały poprawnie. To jest stary jak świat prawny gimmick (tryk, sztuczka) ludzi sławnych i bogatych aby uciec przed dalszą odsiadką, bo znaleźć drobne techniczne błędy nie trudno w każdym procesie, a sądy chętniej „przyglądają” się tym technicznym bledom jeżeli masz sławę albo forsę.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.04.15 17:07
Oby tego dzieciorucha Pella tym razem wrzucili do grypsujących recydywistów, którzy będą mieli w du.pi.e, czy im zwiększą wyrok czy nie, ale ze zboczonym katabasem się policzą :)
stan2020.04.15 15:46
Kar.Pell został osądzony niezgodnie z procedurami sądowymi, nie uwzględniono zeznań świadków, do wyroku skazującego wystarczyło oskarżenie narkomana, który dopiero na łożu śmierci odwołał swoje zeznania. Siedział bezpodstawnie, linczowano medialnie niewinnego człowieka. Teraz prowadzi się dochodzenie przeciwko bezpodstawnemu skazaniu, więc znów należy zaatakować. W imię teczowej tolerancji, każdy może zostać skazany za tęczowe "przestępstwa" bez sprawdzania, bez procesu, na podstawie kłamstwa - byle uderzyć w Kościół. Iluż na tym forum było prokuratorów i sędziów, którzy nadal oczerniają kapłanów i cały Kościół. To niepoprawni, niereformowalni wyznawcy ideologii masońskiej, dla której Kościół jest najważniejszym w świecie zagrożeniem. Masoneria, pomimo wewnętrznych tarć tu zgodnie pracuje dla swojego Baphometa.
Kangur2020.04.16 3:26
„Siedział bezpodstawnie”? Sąd Najwyższy(SN) Australii nikogo NIE uniewinnił, bo SN w Australii nigdy o winie nie rozstrzyga. Zadaniem SN jest jedynie przeanalizowanie stosowanych procedur w procesie apelacyjnym (wcześniejszym). Jeżeli okaże się, że procedery były złamane to delikwent wychodzi na wolność, bez badania o winie. To jest tak jak w przeprowadzanych wyborach. Jeżeli skutecznie zostaną podważane procedury to już nie ma potrzeby dociekać czy wyboru były sfałszowane czy nie, bo w tym momencie wybory są unieważniane - czyli: jeżeli odpowiedni organ uzna, że procedury były złamane to wybory może uznać za nieważne. Podobnie jest w przypadku George Pell – SN nie badał niczego o jego winie (lub nie), jedynie ustalał czy procedury wcześniejszej rozprawy (apelacyjnej) przebiegały poprawnie. To jest stary jak świat prawny gimmick (tryk, sztuczka) ludzi sławnych i bogatych aby uciec przed dalszą odsiadką, bo znaleźć drobne techniczne błędy nie trudno w każdym procesie, a sądy chętniej „przyglądają” się tym technicznym bledom jeżeli masz sławę albo forsę.
Lupaszko2020.04.15 13:38
masoneria
wujek dobra rada2020.04.15 12:33
Nowe zarzuty pojawiaja sie, poniewaz jego uniewinnienie bylo niesprawiedliwe, ale z drugiej strony Sad Najwyzszy nie mial mozliwosci zdobycia przekonywajacych dowodow jego winy bez opierania sie na swiadectwie jednego pokrzywdzonego, ktoremu dawal opor liczny sztab prawnikow zatrudnionych i oplacanych przez Pella. W kuluarach wszyscy zapewne wiedza o jego faktycznej odpowiedzialnosci, ale sad po prostu nie moze, majac do dyspozycji skapy material dowodowym, zaaprobowac wyroku skazujacego.
RakNieboRak2020.04.15 12:42
Jeśli 'sąd' nie posiada materiału dowodowego, to nie skazuje. Ciekawe, skąd 'wszyscy wiedzą', skoro nie ma 'materiału dowodowego'? Cy to tacy sami 'wszystkowiedzący' jak katofobiczne szuje produkujące się na Frońdzi?
wujek dobra rada2020.04.15 17:27
Watykan na pewno wie. Nie pozwolilby mu stanac przed sadem, gdyby mial dowody jego niewinnosci. Pokrzywdzeni dawno temu napomykali niesmialo czy aluzyjnie o tym, co ich spotkalo. Podobnie jak u nas pokrzywdzony juz 30 lat temu mowil o swojej przygodzie z kard. Gulbinowiczem, a sprawa dopiero teraz znalazla jakis niemrawy odzew w prokuraturze.
RakNieboRak2020.04.15 18:49
oj tak tak. Jak zawsze aluzje, plotki i pomówienia. Jakie to lewackie i nienawistne. I zawsze "pokrzywdzony" potrzebuje pieniążków. I jak zawsze, trzeba udowadniać swoją niewinność. Ciekawe jak udowodnić, że się czegoś nie zrobiło pół wieku temu. Lewacy kładą lachę na taki wynalazek, jak konieczność udowodnienia winy. Ich marzeniem jest skazywanie na 25 lat na podstawie Oświadczenia osoby podającej się za ofiarę.
ciekawy2020.04.15 12:29
Warto wiedzieć, że w Australii mieszka wielu Świadków Jehowy, którzy mają w tym kraju ogromne wpływy, a powszechnie wiadomo, że to sekta , która nienawidzi katolików. I te ciągły atak na kardynała to może być ich sprawka.
feldkurat Katz2020.04.15 17:58
Ja obstawiam reptilian, to oni przez przekaz mentalny kazali kardynałowi łapska w majtasy wpychać.
Bianka2020.04.15 11:30
Będę się odtąd modlić za Księdza Jerzego i przepraszam, że w Księdza Kardynała zwątpiłam...był taki czas...Niech Pan Bóg Księdzu błogosławi! I niech Prawda wychodzi na jaw!
feldkurat Katz2020.04.15 18:00
Santo subito!
Bianka2020.04.15 11:27
ile ich tam musi być tych apostatów, bo jak inaczej nazwać księży-masonów, czy księży-satanistów, że sobie tak poczynają...?? Niezłe siedlisko żmij...straszne...i to jest centrum mojego drogiego Kościoła Katolickiego...dramat!!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.15 10:50
Tak, to zemsta masonerii, kosmitów i tego, jak mu tam zdrajcy Judasza.
StanPio2020.04.15 11:03
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.
RakNieboRak2020.04.15 12:48
Zemsta wściekle katofobicznych elit protestanckich, doktrynalnie nienawidzących "papizmu'. Rozumiem, że dla ciebie masoneria nie istnieje, pomimo licznych dowodów, jak np. akcji "mani pulite" we Włoszech, gdzie prokuratorzy wykazali, że większość dowodów korupcji w rządzie i władzach prowadzi do loży masońskich jak Propaganda Due. https://pl.wikipedia.org/wiki/Propaganda_Due Lewakizm to ślepota plus dogmatyzm.
Glaudiusman2020.04.15 10:49
Kolejny skandal, że Kardynał jest ciągle niepokojony i oskarżany przez masońskie bandy.
anonim2020.04.15 11:47
czy nie-mason może zostać prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej?
Marcel2020.04.15 10:47
A może to nie zemsta tylko sprawiedliwość ? Trzeba było trzymać ręce przy sobie.
Potrzebny zdecywany nowy papież2020.04.15 10:35
który pogna te masońską watahę na cztery wiatry!
gleen2020.04.16 8:18
Tak jest bronić pedofili za wszelką cenę
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.15 10:34
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
brak słów!2020.04.15 14:51
Bardzo dziękuję za ten wpis! Wcielenia gościa o imieniu @Jarek są m.innymi takie: • lady chapel • wujek dobra rada • Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka • Jアレk • Bez żadnego trybu • SramNaKszysz • Mirek T • Ks. prof. Czekoladowe Oko • Janusz Pawilon 3a • śmiech już od samego rana • Shame on you Fronda • Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej • KiedySitcomZSeminariumPodOpiekąPaetza • aaa_kotki_dwa • pocalujcie mnie w d... • MordaGłódziaWTęczowychRzygowinach • lola • PłakałemZeŚmiechuNaFilmieKlerGdzieGłódźGraŚwinię • Janusz Pawilon 3a • demon drugiego rodzaju 0/8/15 • przyganiał kocioł garnkowi • KleruchyUwięziliDzieckoŻebyPrzyjechałPolicjantZed • Niejestemrobotem • nie ksiądz • PrzepisyNaPieczysteZMisjonarzaSiostryPrukwencji • UśmiałemSięWKinieKiedyGłódźRobiłZSiebieŚwinię • bogdanus bis • DlaForsyGłódźWłożyDresADydyczWlezieNaHulajnogę • Dorosły Polak • vanitas vanitatum et omnia vanitas • Czege Wara • Saki Faki • UbraćWStrojeZEpokiPrzypasaćSzpadyDokleićWąsy • PaliłoSięWaliłoAPambukDłubałWNosieNaChmurce • qwerty • Daria_Danilczyk • Matwiej Łagodny • Hak Ci w smark • Świecki hetero • golden rock • olabogaKs. prof. Czekoladowe Oko • Dam • PachamamoPomóżUpolowaćPacwęPrzedObiadem • mineciarz • Mama Pacha
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.16 10:59
Rzeczywiście inwencja niebywała...