16.04.19, 06:10

Kard. Stanisław Dziwisz: Oby ten ogień odnowił Europę

- Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy! – mówi kardynał Stanisław Dziwisz w specjalnym oświadczeniu, wydanym w związku z wieczornym pożarem paryskiej katedry Notre-Dame.

– Z bólem przyjęliśmy wiadomość, że płonie tak bliska i droga nam katedra Notre-Dame, symbol chrześcijańskiej Europy. Wspominamy podróż Ojca Świętego Jana Pawła II i jego fantastyczne przemówienie przed katedrą do narodu francuskiego. Polska była zawsze bliska Francji, a Francja Polsce, tym bardziej dziś przeżywamy tę tragedię. Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie. Łączę się również osobiście z arcybiskupem Paryża, wyrażając nasz ból i wspominając wszystkich jego poprzedników. Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, została odnowiona. Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie – podkreślił kardynał.

bsw/diecezja.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.04.16 14:22
na ciebie dziwisz czeka ogien piekielny
moher2019.04.16 17:13
Światłem niech będzie mi Krzyż Święty, a nigdy wodzem smok przeklęty. Idź precz, szatanie, duchu złości, nigdy mnie nie kuś do marności. Złe to, co proponujesz mi. Sam swoją truciznę pij!
marianl2019.04.16 12:42
Jest Wielki Tydzień.Proszę wszystkich katolików o powstrzymanie się od odpowiedzi na obraźliwe komentarze.Proponuję modlitwę w ciszy i skupieniu.
moher2019.04.16 17:11
Światłem niech będzie mi Krzyż Święty, a nigdy wodzem smok przeklęty. Idź precz, szatanie, duchu złości, nigdy mnie nie kuś do marności. Złe to, co proponujesz mi. Sam swoją truciznę pij!
JPIII2019.04.16 10:56
Ten spaślak Dziwisz najpierw dawał d..pę Wojtyle, ukrywał pedophilów za pieniądze a teraz myśli, że tą pedophilską mafię odbuduje. Po moim trupie ty pedale.
moher2019.04.16 17:11
Pewnie jeden z tych kryptogejów hihi, którym żal dupę ściska, że oficjalnie nie może się do tego przyznać....weź wyjedź do Anglii, albo do Francji, tam cię niejeden przeleci i już nie będziesz taki sfrustrowany.
kaszel2019.04.16 6:46
Przypomnijmy że do Unii Europejskiej zażarcie ciągnęła nas ekipa obecnie będąca u władzy. Ich nieżyjący już niestety przywódca postawił kropkę nad i podpisując Traktat Lizboński. Chcą iść dalej i zrobić wspólną europejską armię. Mnie w Unii nie pasuje, ale oni czują się w niej świetnie. Czołówka bonzów ubiega się obecnie o miejsce u koryta w PE.
MarianCh2019.04.16 8:41
Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język.
Pola2019.04.16 6:43
Amen
anonim2019.04.16 6:40
Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy! nie Panie Dziwisz! to kara za nikczemne postępki księży i wszechobecną pedofilię w kościele!!!
Katolik2019.04.16 6:51
Nie panie Poli ! czy Ty myślisz, że tylko księża grzeszą? Inni ludzie to "święte krowy"? Czy nie istnieją świeccy pedofile, geje, mordercy, złodzieje? A co z politykami, artystami, naukowcami, lekarzami dokonującymi aborcji? Oni nie grzeszą? Najlepiej zasłaniać swoje grzechy kapłanami. Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w księży kamieniem !
moher2019.04.16 17:09
ha ha ha...to kara dla Francji za odejście od swoich korzeni chrześcijańskich, burzenie Kościołów, organizowanie w nich dyskotek, budowanie meczetów itd,itp. Trzeba być idiotą, żeby palący się francuski zabytek przypisywać czemuś takiemu. To Kościół, ale tak naprawdę Francja przy tym straciła, ta, która uważała się za wszechwładną i drwiła z Chrystusa. "A ostał się jeno KRZYŻ!!!!!" Twoje wpisy są naprawdę na poziomie niemyślącego gówniarza, pewnie na dodatek dumnego geja....Szanuję cię jako człowieka, potępiam twoje czyny....Wróć do szkoły, i ucz się historii, ale...w sumie nie ma sensu, bo nauczyciele okazali się bandą baranów idących za tłumem. Dobrze, że ja miałem jeszcze nauczycieli starej daty, starych zasad i na odpowiednim poziomie. Ciebie uczyli już chyba ci od krów i prąci...
adam2019.04.16 6:29
Ten spaślak to jednak idiota..!
ciekawy2019.04.16 6:26
Średniowiecze! Jak można wciskać taki kit! Ciemnota to kupi? A kościól dalej będzie pełen złodziei pedofiłow cudzołożników? O taki kosciół mamysię modlic Na tym ma polegac oczyszczenie?
moher2019.04.16 16:59
dobrze, że odszedłeś, o jednego złodzieja, pedofila, cudzołożnika mniej. Niech was takich odchodzi jak najwięcej, mam tylko nadzieję, że dokonujecie apostazji. Niech Kościół naprawdę się oczyszcza z takich miernot....