24.07.19, 15:20

Kardynał Sako przestrzega: Może wybuchnąć wojna

Wojna w Iranie byłaby katastrofą dla całego regionu. Podobnie jak to było z wojną w Iraku. Wiedzą, jak ją rozpocząć, ale nie potrafią jej skończyć – ostrzega kard. Louis Raphaël ISako. Potwierdza on, że na całym Bliskim Wschodzie wzrasta napięcie. Kluczową rolę odgrywają tu nie tylko Iran i Stany Zjednoczone, ale również takie kraje jak Arabia Saudyjska – dodaje patriarcha Kościoła chaldejskiego.

Przyznaje, że eskalacja napięć, a tym bardziej sama wojna, negatywnie odbiłaby się również na sytuacji w Iraku. Bardzo niepewna byłaby również zapowiedziana przez Papieża jego podróż do tego kraju. Na razie podróż nie została jeszcze potwierdzona. Nie znamy nawet przybliżonej daty, abyśmy mogli rozpocząć przygotowania – mówi kard. Sako.

“ Jesteśmy bardzo zaniepokojeni. Widać, że zagrożenie jest poważne. Realizuje się jakiś plan. A my nie wiemy, co się stanie. Dlatego ludzie się boją. Przyszłość jest niepewna. Brakuje im poczucia, że pokój jest trwały. Wojny wciąż trwają. Ktoś ma w tym interes. A przecież państwa powinny rozwiązywać spory na drodze dialogu, a nie siłą oręża – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Sako. – Przekazałem mój apel do ambasad Iranu i Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie. Wezwałem te kraje do dialogu. Przypomniałem, że na wojnie wszyscy stracą. Będą ofiary w ludziach, zniszczona zostanie infrastruktura. Ale nikt nie słucha. Każdy myśli tylko o sobie. Czym kończą się wojny, pokazuje sytuacja w Iraku. Do dzisiaj cierpimy na skutek zniszczeń, które nastąpiły po upadku dawnego reżimu. To samo dzieje się teraz w Syrii. Po co te absurdalne wojny? ”

 bsw/Vaticannews.va

Komentarze

JONASIK2019.07.24 20:55
"Realizuje się jakiś plan. A my nie wiemy, co się stanie. Dlatego ludzie się boją. Przyszłość jest niepewna" A bóg? Nic nie ma do gadania? Apeluję o modlitwę o POKÓJ! Ale zamiast kuleczek, drut kolczasty. To będzie prawdziwa pokutna modlitwa o pokój. Dobre nie?
Michał Pasierb 2019.07.24 19:18
Po co i dlaczego....Spójrzcie na komentarze na Frondzie....Tu też między ludźmi toczy się wojenka. Ktoś powie: co za porównanie??- Brak dobrej woli,chęć postawienia na swoim korzyści materialne....W makroskali to jest bardzo groźne, gdy będący u władzy kierują się niskimi pobudkami....."Po co te absurdalne wojny?"
Gamberro2019.07.24 15:52
Ano po to ,że w tym rejonie tylko Izrael może mieć broń jądrową, . w innym przypadku , gdy tę broń posiądą Islamiści nie będzie już Izraela. Gra idzie o wszystko, nie będzie zmiłuj. Drogi Kardynale.
nolens volens2019.07.24 15:49
głos rozsądku na wojnie tylko cierpią niewinni ludzie a ktoś się wzbogaca i ma w tym interes
ebe ebe2019.07.24 15:28
Mądry głos!!!