18.02.21, 11:30Screenshot Facebook

Kasta basta: Cyrk w sądach - konkurs na dekoracje z okazji ,,dnia solidarności'' z sędzią Juszczyszynem

Kolejny żenujący spektakl upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”. Zorganizowano konkurs na… najlepiej udekorowane sądu. Powodem jest „dzień solidarności z sędzią Juszczyszynem”.

Co jeszcze bardziej zaskakujące to nagroda, jaką można otrzymać w owym „konkursie”. Jest nią… kalendarz podpisany przez sędziego Igora Tuleyę.

Zapraszamy Państwa do udziału w tej akcji i ogłaszamy konkurs na najlepsze zdjęcie tego dnia. Zachęcamy do odnalezienia w Państwa miejscowości nośnika z plakatem poparcia i zrobienia sobie zdjęcia na jego tle. Mogą Państwo również sami wydrukować taki plakat i zrobić sobie z nim zdjęcie w miejscu ważnym dla Państwa”

- informuje „Iustitia” w swoim apelu.

Odzew, jak się okazuje, jest dosyć spory. Widać to po zdjęciach zamieszczanych przez stowarzyszenie. Informując o akcji portal wpolityce.pl zwraca uwagę, że choć sprawa wydaje się być zabawna, jest dokładnie odwrotnie.

za:Facebook,Fronda.pl

Komentarze

qwert2021.02.18 20:06
Oni się bawią za pieniądze podatnika. Panie Ziobro do roboty.
Aldona2021.02.18 17:01
Mam pytanie : Co grozi normalnemu obywatelowi , który zerwie taki plakat z drzwi w sądzie i rzuci go do kosza ( albo obok kosza - bo moga sie nie zmieścić). Wygląda na to że to nie jest wykroczenie bo o plakatowaniu decyduje administracja sądu. To dla mnie jako obywatelki Polski jest skandalem bo uważam ,że jest to dowód na upolitycznienie administracji sądowej a także części sędziów. To jest nie do przyjęcia. Niech założa sobie partię , ustąpią ze stanowiska sędziego i niech sobie plakatują w miejscach do tego przeznaczonych ale nie w sądach.
Paul2021.02.18 15:53
tzw dobra zmiana w sadach to awanse agnostykow w ornatach , nasjsabszych sędziów najmniej pracowitych...ktorzy w dodatku zmuszeni zostali do politycznej kariery skoro krs jest politycznie wybrany i zlamana jest niezależność sadow...totalnie zlamano kregoslupy sexziow apolitycznych ale o poglądach konserwatywnych.. odebrano autorytet SN bo tylko wybrane uchwały są "dobre"....gdy sedzia z dobrej zmiany gdyawansuje jest rozpieszczany regulaminem a prawi i pracowici którzy w sposób wolny nie chcą poddawać się procedurze obecnej Krs ze względu nie przesłanke nieważności postępowań, sa zmuszani do ponadnormatywnejj pracy na rachunek "nierobow" chroniononych przez polityczncyb prezesow wybranych faksem.....moglbym jeszcze dlugo.....boli niesprawiedliwość w systemie sorawiedliwosci
OPOL2021.02.18 13:55
Zachowują się bardzo dziwnie. Nie jak Sądy.
ala2021.02.18 12:55
Rzepliński oświadczył, że „wyrok TK ws. aborcji eugenicznej jest nie do podważenia, ponieważ obecna prezes TK Julia Przyłębska została prawidłowo powołana na sędziego" zaś „Sejm, któremu kończyła się kadencja, nie miał prawa!!! powoływać sędziów do Trybunału” powiedział Tuleja. A co przez tyle lat twierdziła totalna opozycja? Same osły w tej totalnej!!!
Darek2021.02.18 13:50
To nie żaden wyrok tylko opinia przy kawie i ciasteczkach. Uczestniczyło w tym spotkaniu towarzyskim swoje komunistów, którzy zgodnie z uchwalonym przez PiS w chwili powołania przez prezydenta (ten niestety jest legalnie powołany, choć łamie prawo na każdym kroku) automatycznie przeszli w stan spoczynku z racji osiągnięcia ustawowo określonego wieku. Dodatkowo gdyby nawet byli tam sędziowie czynni a nie w stanie spoczynku to pani doktor Pawłowicz jako wnioskodawca nie mogła orzekać w sprawie którą sama wcześniej skierowała do Trybunału, zostałaby złamana zasada bezstronności - takie rzeczy są możliwe tylko w reżimach komunistycznych.
Darek2021.02.18 15:39
Errata: To nie żaden wyrok tylko opinia przy kawie i ciasteczkach. Uczestniczyło w tym spotkaniu towarzyskim dwoje komunistów, którzy zgodnie z prawem uchwalonym przez PiS, w chwili powołania przez prezydenta (ten niestety jest legalnie powołany, choć łamie prawo na każdym kroku) automatycznie przeszli w stan spoczynku z racji osiągnięcia ustawowo określonego wieku. Dodatkowo gdyby nawet byli tam sędziowie czynni, a nie w stanie spoczynku, to pani doktor Pawłowicz jako wnioskodawca nie mogła orzekać w sprawie, którą sama wcześniej skierowała do Trybunału. Zostałaby złamana zasada bezstronności - takie rzeczy są możliwe tylko w reżimach komunistycznych.
qwert2021.02.18 20:10
Darek nie powtarzaj się chyba że masz demencję starczą lub pomroczność jasną albo jesteś klaunem
...2021.02.18 12:45
Za czyje pieniądze się tak bawią bo to potrafią , gorzej z sadzeniem ???
Anonim2021.02.18 12:43
Sądy powinny być jak najdalej od polityki. A gdzie są Prezesi sądów i Dyrektorzy w sądach , że pozwalają na takie plakatowanie. Na pewno te plakaty rażą osoby przebywające w budynkach sądów, bo się z ich treścią nie zgadzają .
Jenny2021.02.18 12:17
Przeczytaj te wypociny i popraw bledy!!!