04.03.19, 15:58Zdj. Airwolfhound, CC BY SA 2.0, Flickr

Katastrofa MIG-29 pod Mińskiem Mazowieckim. Pilot katapultował się

Dziś po południu w lesie w okolicach miejscowości Drgicz pod Mińskiem Mazowieckim rozbił się wojskowy MIG-29. Jak poinformował major Mirosław Guziel, rzecznik 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, pilot katapultował się i przeżył. 

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej. Do wypadku doszło cztery minuty po starcie z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Podpułkownik Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdził informacje na temat wypadku. 

"Pilot został zmuszony do katapultowania się. Samolot spadł na szczęście w terenie niezabudowanym, pilot jest w stanie ogólnym dobrym, i został przewieziony do szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów"-poinformował ppłk Pawlak. Jak dodał, nikt inny nie został poszkodowany. Zdarzenie lotnicze miało miejsce podczas lotu technicznego, ok. 8 km na wschód od Łochowa. 

Rzecznik poinformował również, że maszyna była odpowiednio sprawdzona technicznie, gdyż w przeciwnym wypadku nie byłaby nawet dopuszczona do lotu. Pawlak nie chciał spekulować również na temat przyczyn wypadku, które ustali KBWL. 

Według informacji podpułkownika, pilot był doświadczony, miał 1,2 tys. h nalotu. MIG miał natomiast 30 lat. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

o2019.03.5 17:40
problem w serwisowaniu maszyn, mechanicy po kursach kilkutygodniowych jak powiedział naczelny gazety zajmujacej sie lotnictwem.
lolek kremowka2019.03.5 13:10
Wy wstrętne frendzle - napiszcie prawdę na temat katastrofy polskiego Miga29! To, co dzieje się dzisiaj w polskim lotnictwie wojskowym - to jest totalna amatorszczyzna. Części do Migów dorabiane są w Polsce, kupowane na szrocie lub za pośrednictwem strony białoruskiej, ponieważ z rosyjskim producentem praktycznie zerwaliśmy kontakty! Rok temu zginął pilot, ponieważ zawiódł system katapultowania - jedna z nakrętek katapulty była DORABIANA!!! Amatorzy - tacy jak Płaszczak Mariusz czy ten wariat Antoni rozwalają armię :)
LatająceDywanyZNalotem2019.03.4 20:05
Pamiętam, że Antoni Wariat zapowiadał powstanie polsko-ukraińskiego helikoptera. Z drewna z Lasów Państwowych, z napędem na pedały, o zdolności jednorazowego nurkowania w Morzu Bałtyckim, z kaplicą na pokładzie, malowanego farbą niewidzialną, uzbrojonego w wyrzutnię konfetti obrzędowego i przedni tryzub.
ZERR02019.03.5 0:16
Widać, żeś z pokolenia co to je pobór ominął, a sami z siebie ci 'kozacy' pociągu do męskich spraw nie mieli... Kawał głupca, za to głośny. Metroseksualna szczekaczka
wilk1022019.03.5 8:43
Po co nam myśliwce 5 generacji skoro nie mamy dostępu do wojskowych satelitów.
Paweł2019.03.4 19:22
Dojna zmiana kultywuje tradycję ze Smoleńska.
Stachu2019.03.4 18:25
"Teraz MON zapewnia, że czyni zakup nowych samolotów absolutnym priorytetem i przyśpiesza program Harpia. W jego ramach mają zostać zakupione 32 maszyny V generacji. MON jednak już wiele razy deklarowało, że coś jest priorytetem, tylko aby przestało nim być w przeciągu roku."