18.09.18, 20:30

Katechezy, które uzdrowią życie. Zapraszamy do Gliwic!

 

Już w najbliższy poniedziałek w gliwickiej parafii pw. św. Antoniego rozpoczynają się katechezy, podczas których będzie głoszone Słowo, które ma moc zmienić każde życie.

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy, po wieczornej mszy św. o godz. 18.45, w kościele, a potem na salce na ul. Głowackiego 3 w Gliwicach. Prowadzić je będzie ekipa katechistów świeckich pod przewodnictwem księdza proboszcza Stefana Ziaji.

Katechezy pod hasłem „Jezus dotknął go i uzdrowił” (por. Łk 14,4), przeznaczone są dla dorosłych, małżeństw, młodzieży. Szczególnie zaproszone są osoby, które znajdują się na życiowym zakręcie, a także te, które poszukują bliskości Boga i życia wspólnotowego w Kościele.

  • Proklamowane Słowo rzeczywiście uzdrawia i to nie w jakimś sensie banalnym, typu, że przed przyjściem bolało cię kolano albo brzuch, a teraz nie. Przemiana dotyczy uzdrowienia duszy, procesu bardzo głębokiego i długotrwałego, manifestującego się w nawróceniu i przemianie życia - mówi Tomasz, jeden z katechistów. - Mamy doświadczenie, że Bóg rzeczywiście przechodzi podczas tych katechez, leczy nawet bardzo zabliźnione rany, ratuje małżeństwa, wyciąga z kryzysów, zmienia patrzenie na świat - dodaje.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie parafii http://antoni.gliwice.pl