18.06.20, 07:31Marcin Kierwiński, poseł PO; Michał Rachoń/TVP Info/zrzut ekranu

Kierwiński broni Piotra P., Rachoń przypomina słowa Tuska

Głośna stała się ostatnio sprawa kolejnej osoby współpracującej ze sztabem Rafała Trzaskowskiego, a powiązanej z dawnymi służbami. Była już pani z bezpieki otrzymująca spore środki na stowarzyszenie, teraz jest były szef SKW, na którym ciążą zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Piotr P., bo o nim mowa był wtedy oddelegowany do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO oraz kontaktów z przedstawicielami FSB.

Warto przypomnieć, że zarzuty dotyczące Piotra P. mówią o przechowywaniu dokumentów zawierających klauzule zastrzeżone, tajne i ściśle tajne z naruszeniem przepisów o ochronie informacji niejawnych oraz usunięcia kilku dokumentów z zasobu dokumentów niejawnych SKW, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać.

W programie #Jedziemy polityk PO, Marcin Kierwiński został zapytany o kontrowersje, jakie dotyczą tego właśnie doradcy Rafała Trzaskowskiego. Kierwiński stwierdził, że "żadne realne zarzuty na nim nie ciążą".

Dodał też:

- Ma zarzuty postawione przez prokuraturę na zlecenie polityczne polityków PiS. Żadne realne zarzuty na nim nie ciążą. Konsekwentnie i dobrze służył Polsce. Na tej podstawie można postawić zarzuty obozowi związanemu z Lechem Kaczyńskim, bo tam były podpisywane memorandum nt. wymiany z FSB informacjami wrażliwymi

Na do prowadzący program Michał Rachoń stwierdził:

- Polsce oficerowie, którzy mieli łapać szpiegów, podpisują umowę z rosyjską służbą specjalną bez zgody ministra obrony narodowej i bez zgody premiera, fotografują się w czapkach "Aurory", pancernika-pomnika, który jest muzeum rewolucji, która zabiła miliony ludzi na całym świecie i zniewoliła Polskę

Oraz zapytał:

- Czy spośród polskich oficerów, także generałów,również takim, którym bliżej jest do Marcina Kierwińskiego niż Antoniego Macierewicza, Rafał Trzaskowski nie mógł znaleźć doradcy, który nie ma zarzutów o współpracę z FSB?

Donald Tusk natomiast stwierdził na temat podpisanej umowy:

- To nie było przedmiotem moich decyzji

 

mp/tvp.info

Komentarze

orgii2020.06.18 18:46
obleśny knur qrwiński to wzdęta parUwa POpierd...eńcUF
nolens volens2020.06.18 16:06
p Rachoń szacun !!!!!!!!!! juz nie pierwszy raz pokazuje pan jaki ma być dziennikarz Z p Mazurkiem niezły duet byście tworzyli
f232020.06.18 8:53
Rachoń to jednak wstydu nie ma
AAAA2020.06.18 8:03
Kogo ty zapraszasz Rachoniu? I jeszcze pytasz kierwińskiego, którego ojciec był wysokim oficerem w Ludowym Wojsku Polskim, o sprawę generała Pytla! Wiadomo, że będzie go bronił, bo jego ojciec nie był lepszy. Trzeba go było spytać, czy też ma w domu czapkę "Aurory". Kierwiński to wyjątkowo perfidny kłamca, zawsze w studiu zachowywał się agresywnie i po chamsku wszystkim przerywał. Moim zdaniem nie powinno się zapraszać do programów TVP ludzi, którzy nie potrafią dyskutować, zabierają czas w programie innym, obrażają innych, po chamsku przerywają. A taki jest kierwiński. Naprawdę nie ma kogo zaprosić?
...2020.06.18 7:48
Ciągle patrzy spod "łba".
anonim2020.06.18 7:46
kurwiński to jołop
jula2020.06.18 7:39
Czy ten P to przypadkiem ten baran co pozował w czapce wojskowej matriosa czarnomorskiej floty? Która zresztą przeszła na stronę Rosji po aneksie Krymu .Bolszewicki łotr
AAAA2020.06.18 8:14
Tak, to ten sam. Prosto z Ludowego Wojska Polskiego do sztabu III RP, a teraz powołany przez Trzaskowskiego. Ale nie trzeba zapominać, ze ojciec Kierwińskiego to generał LWP Andrzej Kierwiński, członek PZPR najwyższego zaufania, realizujący zadania militarne ZSRR, pracujący m.in. przy silosach atomowych rozmieszczonych w Polsce. Nazwiska Pytla i Kierwińskiego, jako bliskich współpracownikow trzaskowskiego mówią same za siebie; putin i FSB mają długie ręce, co widać i w tym przypadku. Trzaskowksi to wielkie niebezpieczeństwo dla Polski i Polakow z powodu sił, które za nim stoją.
jula2020.06.18 8:28
Dzięki za info.Kamraci z piekła rodem.
babcia2020.06.18 7:37
Kierwiński wygląda jakby stale był na kacu
Karol2020.06.18 9:30
Dokladnie tak !