W Warszawie rozpoczął się marsz "Wszyscy dla wolności" zorganizowany z okazji 27. rocznicy wyborów 4 czerwca. W demonstracji biorą udział m.in. byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski wraz z małżonką, Anną Komorowską.

Tłum zebrany na Placu Bankowym odśpiewał "sto lat" Bronisławowi Komorowskiemu, który obchodzi dziś swoje 64. urodziny. – Kiedyś, gdy śpiewało się na imprezach opozycyjnych śpiewało się "sto lat", nigdy nie było wiadomo, czy nie chodzi o sto lat więzienia – powiedział były prezydent. Trzeba przyznać, że świetnie trafił w ulubiony motyw kodziarzy...

 W marszu KOD-u biorą udział m.in. politycy PO, na czele z byłą premier Ewą Kopacz. W pochodzie uczestniczą też Henryka Krzywonos i redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik. Marsz zakończy się na Placu Konstytucji, gdzie głos zabiorą byli prezydenci oraz działacze KOD-u. 

W częściowo wolnych wyborach z 4 czerwca 1989 roku, opozycja zdobyła 99 ze stu miejsc w Senacie i 161 w Sejmie, czyli maksymalną liczbę, na jaką zgodziła się rządząca PZPR. Wynik wyborów zmienił układ sił politycznych, a stanowisko premiera objął Tadeusz Mazowiecki. Od kilku lat 4 czerwca w Polsce obchodzony jest jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.

JJ/Telewizja Republika