Badanie przeprowadzone przez Millward Brown na zlecenie TVN24 to kolejny sondaż, który prognozuje wyborcze zwycięstwo PiS. Gdyby wybory odbywały się dzisiaj, frakcja Jarosława Kaczyńskiego (w koalicji z Polską Razem i Solidarną Polską) otrzymałaby 32 proc. głosów. Platforma Obywatelska, mimo „sukcesu”, jakim okrzyknięto wybór premiera na szefa Rady Europejskiej, uplasowałaby się na drugim miejscu z poparciem 31 proc. ankietowanych.

W sondażu Millward Brown SLD uzyskało 9 proc. głosów, Nowa Prawica 7 proc., a PSL 5 proc. Poniżej pięcioprocentowego progu wyborczego znalazłby się Twój Ruch (4 proc.) i Ruch Narodowy (2 proc. głosów).

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie TVN24, 47 proc. ankietowanych zadeklarowało udział w wyborach. Aż 28 proc. z pewnością do urn nie pójdzie, a 25 proc. respondentów jeszcze nie podjęło decyzji w tej sprawie.

Większość respondentów (52 proc.) nie chce przedterminowych wyborów w Polsce w związku z objęciem przez Donalda Tuska stanowiska w Brukseli. 44 proc. uważa, że takie wybory powinny się odbyć, a 4 proc. nie ma zdania na ten temat.

MaR/TVN24.pl