12.06.13, 11:21W obronie TV Trwam

Kolejny, wielki Marsz ws. obrony TV Trwam i wolnych mediów. Tym razem w Krakowie niedziela 16 czerwca!

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Krakowie odbędzie się marsz w obronie TV Trwam i wolności mediów w Polsce. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich, którym bliskie są podstawowe ideały jak wolność słowa, pluralizm i wartości chrześcijańskie. 

Początek marszu przy bazylice "na Skałce" po Mszy Świętej (msza o 10:30). Organizacja: Solidarni2010.

Program:
- 10.3o Msza Św. koncelebrowana w Bazylice św. Michała Archanioła na "Skałce"
- 11.3o Formowanie kolumn marszowych, ul. Skałeczna
- 11.40 Przemarsz ulicą Krakowską , Stradomską, Grodzką do Rynku Głównego (Ratusz)
- Manifestacja na Rynku , wystąpienia zaproszonych gości, program artystyczny.
- Zakończenie manifestacji ok. 15.oo

A tak było rok temu:
Więcej informacji na: www.solidarni2010-krakow.pl

 

MANIFEST

"Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego. Dziś przez świat idzie spaczone pojęcie wolności. Nie brak takich, którzy taką właśnie wolność głoszą."

Zaproszeni i zobowiązani tymi słowami bł. Jana Pawła II zbierzemy się 16 czerwca 2013 w Krakowie, by po raz kolejny zdobywać i tworzyć, powiększać naszą przestrzeń wolności.

Zbierzemy się po to, aby po raz kolejny przypomnieć, że chcemy miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam. Że tego miejsca chce dwa i pół miliona Polaków. Że takiej telewizji potrzebujemy w naszym codziennym życiu. Że jest to nasza przestrzeń wolności, prawdy i polskości, do której mamy prawo w naszej Ojczyźnie - w kraju, który rządzący chcą nazywać przecież wolnym, a w którym jednocześnie wolność ta jest ograniczana.

Zbierzemy się 16 czerwca w Krakowie po to, żeby przypomnieć członkom KRRiT, że ich praca to służba. Ich praca to służba nam, Polakom, którzy finansujemy ich działalność i ich pensje po to, by nam służyli, a nie po to, żeby nas ignorowali. Nie po to, żeby nas, katolików i nie tylko, dyskryminowali.

Zbierzemy się po raz kolejny, bo KRRiT ogłosiła rok temu w sprawie multipleksu konsultacje społeczne. Wielu z nas wysłało zgodnie z przedstawioną procedurą wiadomości mailowe. Niektórzy dostali później informacje, że nasze opinie zostały skasowane bez czytania. Więc powtarzamy wspólnie raz jeszcze to, czego być może pan Dworak nie chciał przeczytać: "Szanowny Panie, żądam, by Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w trybie natychmiastowym przyznała miejsce na pierwszym multipleksie dla Telewizji Trwam. Uzasadnienie: jako obywatel Polski jestem właścicielem multipleksu."

Zbierzemy się po raz kolejny, aby powiedzieć, że tworzenie naprędce papierowych firm bez doświadczenia i kapitału czy też spółek filmujących amatorską kamerą, aby mogły stanąć do przetargu przeciwko TVTrwam to nie demokracja. To nie demokracja i to nie wolność, a jedynie kpina z wolności i kpina z demokracji.

Będziemy 16 czerwca na krakowskiej Skałce, by głośno i wyraźnie powiedzieć, że żądamy i oczekujemy, że miejsce na multipleksie zostanie TVTrwam przyznane.

Będziemy tam, by powiedzieć, że się w tej walce nie poddamy. Że to my, Polacy, my, widzowie i odbiorcy jesteśmy powodem istnienia KRRiT. Że bez widzów i odbiorców nie będzie istnieć ani żadna telewizja, ani żadna rada ją nadzorująca. Telewizja Trwam ma wiernych odbiorców. Dziś jeszcze mówimy o tym językiem manifestacji, ale możemy mówić jeszcze językiem bojkotu. Możemy przecież nie oglądać żadnej innej telewizji do momentu, w którym miejsce dla TVTrwam nie zostanie przyznane. KRRiT rozumie dobrze, jakie poniesie to ze sobą konsekwencje. I na pewno ich doświadczy. Czekamy, panowie, na Waszą decyzję."

Oprac. SM

Komentarze

anonim2013.06.12 11:34
Zawsze mnie śmieszy, jak głosi się hasła o obronie wolnych mediów. Jakby TVN był niewolny, czy GW. Te media w sposób wolny wybrały, że wspierają (co ważne, to nie rząd je wybrał, to one wybrały PO jako reprezentanta swych interesów i w każdej chwili mogą wybrać innego, a bez nich PO upadnie), tak samo jak GazPol wybrał PiS jako reprezentanta swych interesów i go wspiera jawniej niż TVN rząd. I te media rzekomo nie są wolne?
anonim2013.06.12 11:37
Zapraszamy na Marsz w Obronie Tv Trwam do Rzeszowa. 22 czerwca (sobota) . Msza św. o godz. 12 w kościele farnym a po niej przemarsz ulicami miasta pod Urząd Wojewódzki.
anonim2013.06.12 16:19
Kiedy przyjdą podpalić dom Ten sam, w którym mieszkasz wciąż – Polskę… Nikt nie odpowie na ich grom Nie stanie cywil ani wojsko Nie załomocą kolby w drzwi Bo wrota dawno wykradzione Bagnet na broń! – nie krzykną ci Co białą flagę dzierżą w dłoni Tęczowi tchórze pójdą w tan Spiker w Ti-Vi hołdy odczyta Dyżurny zdrajca wraży tank Macą i solą znów powita Wnet powyłażą z nor i chat Te same wredne kreatury Wprowadzą nowy, lepszy ład Rządem starego politbiura Jeszcze wyłapią – według list Ostatnich polskich patriotów By nie zawadzał władzy nikt By trwale trwał światowy pokój Kto przeciw – ten faszysta, wróg! Jednostka nic tu nie odmieni! I nie przebije Złoty Róg Ryku lemingów i jeleni Lecz nim zaleje potop nas Od dachu aż po mrok piwnicy Przejrzyj się w lustrze jeszcze raz; Tak wyglądają niewolnicy…
anonim2013.06.12 18:30
Czy takiej wolności nam potrzeba ?! Wolności , która zniewala ?! Garstka , nie garstka ( w przypadku TV Trwam to dość marny argument , gdyż protestują de facto miliony , czy to się komuś podoba , czy też nie ) , każda grupa ma prawo do wyrażania swych postulatów Homoseksualistom wolno ?! Wolno ! Choć to jest dopiero GARSTKA. Sytuację jednych porównuje się do tej osób czarnoskórych , o których prawa walczył i poniósł ofiarę życia bohater , Martin Luther King ( ????? ) co według mnie jest ogromnym nadużyciem , a drugich równa się z ciemnymi masami , nazywa ,, moherami " , ludźmi zacofanymi ???!!! Takiej wolności się doczekaliśmy ???? Wolność bez oparcia w wartościach szybko przerodzić się może w anarchię i bezład. Pozdrawiam , Przyjaciele:)
anonim2013.06.12 18:43
Krakusy Jesteśmy z Wami. Oby Was było jak najwięcej. Niech Dworak narobi w spodnie. Po marszu w Warszawie już mocno popuścił.