13.06.19, 13:37Zdj. Patryk Matyjaszczyk, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Komisja śledcza ds. Amber Gold zakończyła pracę. Jest raport

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przyjęła w czwartek raport końcowy ze swoich prac wraz z dzisiejszymi poprawkami. Za przyjęciem raportu z niemal trzyletnich prac komisji śledczej głosowało 6 posłów, przeciwko było 3 - byli to posłowie Krzysztof Brejza (PO-KO), Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Krzysztof Paszyk (PSL-UED), którzy zapowiedzieli jednocześnie, że złożą zdania odrębne. 

Nikt nie wstrzymał się od głosu. Przed ostatecznym głosowaniem posłowie przyjęli cztery z kilkunastu poprawek do projektu raportu przez posła Paszyka oraz pięć redakcyjno-technicznych autopoprawek zgłoszonych przez szefową komisji Małgorzatę Wassermann (PiS), która w maju zaprezentowała projekt raportu. Trzej parlamentarzyści, którzy chcą zgłosić zdania odrębne, mają na to tydzień. W głosowaniu ustalono, że sprawozdwcą komisji ws. raportu będzie Jarosław Krajewski (PiS). 

 

 "Powstanie i ekspansja Grupy Amber Gold były wynikiem słabości państwa, dysfunkcjonalnością organów stojących na straży praworządności i wymiaru sprawiedliwości, systemowych luk prawnych, bierności i pobłażliwości aparatu urzędniczego, a także braku stosowania przepisów prawa przez organy władzy publicznej"-czytamy w raporcie. W sumie liczy on prawie 600 stron. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Glaudiusman2019.06.13 19:18
Teraz musi nastąpić program klata +. A zacząć trzeba od brukselczyka, byłego rozdającego.
oba2019.06.14 5:47
Klatka + nadejdzie wtedy jak Polacy pogonią tą mafie PIS - owską!
robaczek 2019.06.13 14:22
ale afera!!!!!!! ja pierd!!!! a wy dalej łykacie. nie widzicie jak wami manipuluja. w imie czego? podzialu spoleczenstwa?? co wy myslicie ze nagle sie okazalo ze ponad 50% ma inne zdanie niz wy? ze mozna miec inny swiatopoglad?? tera zsie okazalo? nagle? POMYSLCIE!!!!!!!!!! jarek daje soba manipulowac jak dziecko. jego nienawisc i zgorzknialoscto jak sznureczki za ktore moze KAZDY pociagac. a wy na slepo!!! MYSLCIE!!!! sprobujcie raz bez emocji to przeanalizowac. RAZ!
don2019.06.13 15:11
przedawkowałeś?
anonim2019.06.14 4:30
Co ty człowieku wypisujesz? Jaki to ma związek bezpośredni z tą aferą? Zapisane masz na kartce parę wypowiedzi i nawet nie sprawdzasz czy dana ściągawka pasuje do poruszanego tematu! Czytałem już kilka wpisów. Żadnego postępu w myśleniu nie ma. Radzę zaprzestać i popracować nad sobą. Może zapisać się do szkoły podstawowej?