24.01.16, 09:23

KOP broni polskiego rządu w Wiedniu, a KOD manifestuje u stóp sowieckiego żołnierza

W dniu 23 stycznia br. o godzinie 17:00 przed budynkiem Ambasady RP w Wiedniu odbyła sią  demonstracja KOP-u pod hasłem:  "Polskie sprawy w polskich rekach". Zostala ona zorganizowana przez patriotyczne środowisko austriackiej Polonii, w której skład wchodzą m.in. Klub Gazety Polskiej im.rtm.W.Pileckiego i Wiedeńska Inicjatywa Narodowa. Pomimo niesprzyjajacych warunków atmosferycznych demonstracja zgromadzila ok.250 osob. Aktywny udział w demonstracji wzięli nie tylko Polacy, ale i równiez Austriacy.

W wystąpieniach wyrażono poparcie dla słusznych reform władz polskich oraz dążeń suwerennego narodu. W petycji skierowanej do ambasadora w Wiedniu zadeklarowano poparcie dla Prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Pani Premier Beaty Szydło. Wyrażono również nadzieję, iż  Ambasada będzie skuteczniej przekonywać spoleczność w Austrii, że demokracja w Polsce nie jest w żadnym wypadku zagrożona. Przemawiający przedstawiciele różnych organizacji w tym Austriacy stwierdzali, iż bezprzykładny atak na władze polskie jest przejawem niegodziwości i nieuczciwości różnych środowisk na terenie Europy w tym także w Polsce.

W tym samym dniu kilka godzin wcześniej u stóp pomnika żolnierza sowieckiego odbyłą się nieliczna demonstracja KOD. Jeśli odliczyć pilnujacych demonstracje policjantów i osoby polemizujace z demonstrujacymi, to rzeczywistych demonstrantów nie bylo więcej niz 50 osob. Zebrani u stop sowieckiego okupanta nie bardzo zdawali sobie sprawę za czym lub przeciwko czemu demonstrują. Ozłocony patron zebranych,  patrzący ze szczytu monumentalnych wymiarów kolumny na stadko zdezorientowanych demonstrantów, podkresla groteskowość calego wydarzenia.

Wiedeński KOP

Tadeusz Jaskulski

Klub Gazety Polskiej im. rtm. W.Pileckiego

Powyższe zdjecie przedstawia demonstarcję KOP we Wiedniu!

A poniżej demonstracja KOD - znamienny symbo:


Komentarze

anonim2016.01.24 10:03
Ludzie gorszego sortu według Kaczyńskiego i Rydzyka Jan Paweł II bo jak powiedział Riccardi, były minister do spraw integracji w rządzie Mario Montiego mówił, że polski papież nie był nacjonalistą, lecz patriotą. „Był antykomunistą i antynazistą” „Polskie pokojowe przemiany w 1989 roku są „modelowe” - powiedział Riccardi. Wyraził przekonanie, że to początek obrad Okrągłego Stołu 6 lutego 1989 roku należy uznać za symboliczną datę upadku komunizmu. ”a także za ekumenizm głoszony przez paieża. http://dzieje.pl/aktualnosci/wplyw-jana-pawla-ii-na-demokratyczne-przemiany-debata-w-rzymie Franciszek I bo ogłosił rok miłosierdzia i wezwał katolików aby każda parafia przyjęła jedną rodzinę uchodźców Józef Tischner bo powiedział „Stąd zrodziła się idea Okrągłego Stołu. Wydarzenie Okrągłego Stołu zostało powszechnie przyjęte jako wydarzenie nie tylko polityczne, ale przede wszystkim etyczne. Czy można było Okrągły Stół lepiej przeprowadzić? Z pewnością tak. Ale często „lepsze” jest wrogiem „dobrego”. Spierając się o sposób przeprowadzania Okrągłego Stołu, nie wolno kwestionować jego wartości etycznej. - See more at: http://www.wszechnica.solidarnosc.org.pl/?page_id=13194#sthash.eGBHWkC3.dpuf ” Władysław Bartoszewski Całe życie profesor Bartoszewski poświęcił walce o suwerenną, demokratyczną, szanowaną w Europie i na świecie Ojczyznę. Jest teraz opluwany za to że ośmielił się mieć inne zdanie niż Kaczyński i Rydzyk. http://www.miasto.sopot.pl/strona/prof_wladyslaw_bartoszewski#prof_wladyslaw_bartoszewski Lech Wałęsa który jest Laureatem sześćdziesięciu doktoratów honorowych, w tym Universite Nore-Dame, USA (1982) Harvard University (USA 1993), Universite Paris VIII (Francja 1983), Fordcham Unniversity (USA 1984), University of Columbia (USA 1981), a także Uniwersytetu Gdańskiego (1990) i Uniwersytetu w Toruniu (1990). Otrzymał również 160 medali i odznaczeń zagranicznych , w tym Filadelfijski Medal Wolności, Prezydencki Medal Wolności (USA), Wielki Krzyż Legii Honorowej (Republika Francuska), Wielki Order Zasług Republiki Włoskiej, Order Piusowy I klasy (Stolica Apostolska), Wielką Wstęgę Orderu Leopolda (Belgia). Jest też laureatem wielu nagród międzynarodowych. Powyższe dowody uznania są wyrazem międzynarodowego prestiżu Lecha Wałęsy. Jest teraz opluwany za to że ośmielił się mieć inne zdanie niż Kaczyński i Rydzyk. http://www.miasto.sopot.pl/strona/lech_walesa#lech_walesa I setki jak nie tysiące Polskich bohaterów których nie sposób wszystkich wymienić jest teraz opluwanych i wyzywanych od komuchów i ludzi gorszego sortu jedynie dlatego że mają inne zdanie niż Kaczyński i Rydzyk. Wstyd i hańba dla Polski i Polaków. Nacjonalizm to nie patriotyzm. Nacjonalizm niczego dobrego nie przyniósł światu jedynie śmierć i zgliszcza. Teraz narodowo socjalistyczna partia PiS promuje w mediach Kamińskiego, Winnickiego, Kukiza i przedstawia ich jako patriotów. To jest obraza dla wszystkich którzy zginęli za wolną ale nie nacjonalistyczną Polskę!
anonim2016.01.24 16:04
@ Marek Talarek jeżeli PiS to narodowo-socjalistyczna partia to czym były rządy PO podczas których znaczący politycy, wojskowi, naukowcy ginęli w tajemniczych okolicznościach np: Lepper, Petelicki, prof. Wróbel i wielu innych. następnym razem pomyśl, a nie pisz głupoty rodem z WSI24 i GW.