19.02.20, 16:30

Koperta od umierającej. Nowy świadek w aferze związanej z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim

Pomimo pozwów złożonych przez obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi, pojawia się kolejny świadek w sprawie afery związanej z możliwym przyjmowaniem łapówek przez Grodzkiego. Afera ta doczekała się już nawet nazwy i jest określana „aferą kopertową”.

Tym razem, jak podaje świadek, Grodzki miał przyjąć łapówkę od umierającej kobiety.

Mężczyzna, mąż zmarłej mówi:

- Zaniosłem, ile miałem. Nie pamiętam… Było to ok. 4-5 tys. zł. To były zarówno złotówki, jak i dolary, które dostałem od rodziny. Wręczyłem je w kopercie. Prof. Grodzki nie przeliczył. Nawet pustą kopertę by wziął

I dodaje:

- Za zabieg żony Grodzki chciał 15 tysięcy złotych. Powiedziałem, że tyle nie mam i dałem 4 albo 5 tysięcy złotych profesorowi 

Z relacji świadka wynika, że Grodzki miał być bardzo nieprzyjemny, oschły, niedostępny i nawet gburowaty. Żona świadka natomiast zmarła kilka miesięcy po zabiegu.

Pan Jacek, mąż zmarłej, opiekował się nią w szpitalu Szczecin-Zdunowo przez sześć miesięcy od czasu, kiedy jego żona trafiła na oddział kierowany przez Grodzkiego.

Jednak Grodzki ciągle zaprzecza jakoby miał przyjmować jakiekolwiek korzyści majątkowe od swoich pacjentów.

Sprawa łapówek w polskiej służbie zdrowia oraz w polskim sądownictwie jest powszechnie znana właściwie każdemu, a jednocześnie ciągle owiana zasłoną tajemnicy. Są też łapówki w handlu, na budowie, w urzędach przy uzyskiwaniu pozwoleń i w wielu innych sytuacjach.

Wydawałoby się, że są jednak pewne nieprzekraczalne granice, których przekroczyć nie można. A jednak zdarzyli się łódzcy łowcy skór i handlarze dzieci. Do tego, jeśli doniesienia świadka okazałyby się prawdą, to jak można określić postępowanie lekarza - nie mam nikogo konkreetnego na myśli - który odbiera ostatnie pieniądze umierającemu wiedząc, że nie może mu pomóc? 

Jak daleko można się posunąć w upokarzaniu i oszukiwaniu drugiego człowieka?

 

mp/radio szczecin

Komentarze

Urszula2020.02.23 19:23
Znam lekarza - onkologa, który ma prywatne hospicjum. Ma podpisaną umowę z NFZ, ale to nie przeszkadza mu brać od rodzin łapówki za "leczenie". Przyjął łapówkę od mojej znajomej, której synowa umierała w tym hospicjum. Zapewniał znajomą, że stan chorej się poprawia i dlatego tę łapówkę dostał. Po kilku godzinach synowa znajomej zmarła. Jego hospicjum było przy szpitalu jak najbardziej publicznym. Pacjenci z tego szpitala często byli kierowani do hospicjum mimo iż nie byli chorymi termalnie. Po znajomości wypożyczali chorych dla obłożenia łóżek. Wiadomo, że za puste łóżka NFZ nie płaci. Oczywiście chory z zapaleniem płuc nie może przebywać w hospicjum wiec wzięto się na sposób - zmyślano jakiegoś raka i wtedy była podstawa do trzymania delikwenta w hospicjum. Oczywiście jeśli pacjent był chory na zapalenie płuc i tam go umieszczano to nie był leczony zgodnie z diagnozą. Podawano mu zbędne, najtańsze leki, często przeterminowane. Właściciel tego hospicjum został zaproszony do programu E. Jaworowicz i przedstawiony jako doktor Judym. Ostatnio pojawił się również w tym programie jako ekspert. To są prawdziwi szkodnicy w polskiej służbie zdrowia.
Mirek2020.02.23 12:42
To nie jest żaden lekarz tylko łobuz . Chciał 15 tysięcy ale wziął około 5 chociaż doskonale wiedział że dla tej kobiety nie ma już ratunku . To tak jakby mechanik samochodowy do silnika z braku tłoków metalowych wstawił drewniane wziął kasę i zapewniał właściciela że samochód będzie jeździł długo i szczęśliwie .
old442020.02.20 17:50
Kościół Katolicki przez przez kilkaset lat zgromadził ogromne dobra, które otrzymywał w formie zapisów testamentowych i przyjęło się to określać "dobrami martwej ręki" . Ta umierająca kobieta oddała pieniądze Grodzkiemu więc można by to nazwać "łapówką martwej ręki".
Albert2020.02.20 9:55
"Jak daleko można się posunąć w upokarzaniu i oszukiwaniu drugiego człowieka? " Jak widać po sprawie Grodzkiego, PIS nie cofnie się przed niczym.
tfuj2020.02.20 9:50
Warto pamiętać wiwaty Pocieja w Senacie po wyborze "Kopery". To etatowy obrońca ferajny
boom2020.02.20 9:15
Nawet jeżeli sprawa się przedawniła i nie będzie można mu postawić zarzutów, to czy to załatwia sprawę? Czy to znaczy że przestępstwa nie popełnione, popełniono oczywiście tylko nie może zostać ścigane z powodu upływu czasu. Czy to że się przedawniło, to znaczy ze Grodzki jest niewinny? Absolutnie nie. Uniewinnienie a przedawnienie ścigania to dwie zupełnie odrębne kwestie. Poseł, senator, marszałek (czy też lekarz) powinien być kryształowy, a łapówkarstwo od umierających ludzi to wyjątkowo perfidna sprawa i nawet jeżeli działo się to 15 lat temu to smród pozostał i będzie się za nim ciągnął do usranej śmierci.
Albert2020.02.20 9:57
Jak widać po jakości i wiarygodności zarzutów nazbieranych przez PIS przez te parę miesięcy, Grodzki jest najuczciwszym facetem w tym kraju.
qwerty2020.02.20 8:45
Przecież dzisiaj jest tłusty czwartek a nie prima aprilis.
Polak2020.02.19 23:34
Tylko amoralne bydlę i POdła świnia może żądać w publicznym szpitalu łapówek od ciężko chorych ubezpieczonych pacjentów za należne im tam bezpłatne leczenie !
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.19 22:39
Łapówka od umierającej kobiety to pikuś. Są tacy co biorą pieniądze od zmarłych, tzn od ich rodzin. To dopiero jest granda i żerowanie na nieszczęściu.
Glaudiusman2020.02.19 21:50
To gdzie jest CBA? Za to będą bezprawnie dranie atakować prezesa Banasia. Co jest z tobą Kamiński ?????
JanP2020.02.19 21:30
A pan Grodzki pokazuje gest lichockiej
moderator2020.02.19 20:59
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do nich właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością !!!
Piotr Nowak2020.02.19 20:58
Halo PO-myleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakiś błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
gumowa kaczka2020.02.19 20:41
pis przykrywa palec lichockiej jak może ,jak nie koperty to wojna cba i nik
Leon zawodowiec2020.02.19 22:17
gumowy rozum jak sie ma tzw."sprawa Lichockiej" do tego idioty lapówkarza?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.19 20:17
Jeśli ktoś zeznaje: "Zaniosłem, ile miałem. Nie pamiętam… Było to ok. 4-5 tys. zł. To były zarówno złotówki, jak i dolary, które dostałem od rodziny." To kłamie. Jak się niesie kopertę, to się DOKŁADNIE wie co jest w środku. No chyba, że się codziennie rozdaje koperty.
ja2020.02.19 20:28
I chyba że żona nie leży chora i umiera.
ja2020.02.19 20:29
Ale tu masz rację , jeśli tam był ten Pan doktor to pewnie to była jedna z wielu łapówek której już nikt nie liczył ani lekarz ani pacjenci.
ja2020.02.19 20:15
Prawie każdy lekarz i to nieraz bardzo dobry lekarz bierze łapówki ... tak bardzo się rozwydrzyli że większość z nich nawet nie widzi w tym nic złego. A darowizna 2000 zł to dla nich jakbyś mu piwo w sklepie postawił, ludzi lekarze ordynatorzy zarabiają na samych kontraktach około 50 000 zł + dyżury 30 000 zł + umowa o pracę 10 000 zł + fikcyjne wpisy w innych szpitalach gdzie ich faktycznie nie ma 5000 zł za to że nie muszą chodzić do pracy, co daje nieraz miesięczny zarobek 150 000 zł miesięcznie + łapówki których w miesiącu można liczyć na 100 000 zł
katolik2020.02.20 10:06
jeżeli biorą łapówki ,to niestety sa to lekarze ,którzy głosują na dno mor-spol-politpopslsldwiosnanowoczesna , tu akurat jest mowa o lekarzach , ale wlasnie osoby także innych zawodów , które głosują za dnem ,to nie widzą jak dno nic złego w przekrętach, oszustwach , kradziezy ,Więc to po prostu zależy od człowieka i jak jego etyki, moralności
Janek2020.02.19 19:10
buhahahahahaa ! parę dni po Lichockiej!!!! aby odwrócić uwagę! Naprawdę czytelników uważacie za aż takich debili???
Leon zawodowiec2020.02.19 22:18
uwazamy wyborców peło za debili a to róznica
Janek2020.02.20 0:34
Gdyby tak było nie dawalibyście tak żenująco głupich prowokacji
telewidz2020.02.20 0:55
a o jakie prowokacje ci chodzi?
PolakNieLeming2020.02.19 18:43
Wypływają dalsze smrody Koperfilda, a mógł sobie siedzieć spokojnie to zachciało się pajacowi, łapówkarzowi gwiazdorzyć, szkodzić Polsce. Mam nadzieję, że typ pójdzie siedzieć. Bez dwóch zdań na to zasłużył, nawet jeśli wziął choć jedną łapówkę. Trzeba być wyjątkową hieną, żeby żerować na ludziach będących w tak przykrych sytuacjach życiowych, żeby oszukiwać państwo i społeczeństwo polskie, robiąc prywatę za państwowe pieniądze na państwowym sprzęcie w godzinach swojej pracy. To nazywa się OSZUSTWO !
znależli na zamówienie2020.02.19 18:34
Tadeusz Rydzyk w objęciach Matki Boskiej. Ten obraz został wychwycony przez internautów w trakcie transmisji Telewizji Trwam. Kadr trafił do mediów społecznościowych i wywołał sporą dyskusję. Niektórzy komentują: „Matka Boska z dzieciątkiem Rydzyk” i zastanawiają się czy to profanacja.
Ksiadz lewak2020.02.19 18:30
Kiedy Kaczorowy odda pieniadze za projekt? A ksiadz ktory wzial kopertę?
XXX2020.02.25 10:11
Widziałeś ,że piszesz ?
duchowny krakowski2020.02.19 17:33
To wszytko jest koszmarne. I to ma być lekarz? Brak słów!
fronda.pl2020.02.19 17:52
Tyś żaden duchowny jeno pisowski trol.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.19 18:18
tyś PełO-wski idiota
anonim2020.02.19 17:31
Kolejne wysrywy pissowskich debili dla ciemnego ludu. :D Łykać pelikany! Ku chwale wolszczyzny!
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.19 18:17
nowak debil z ciebie taki jak z tego mistrza Łapówkarza --tylko ty to trol-- a on naczelny Łapówkarz ---PełO-wski debilizm wychodzi w twoich wpisach --BARANIE
anonim2020.02.19 19:01
Powiedział co wiedział pierd.olniety przygłup-wklejacz podszywający się pod wszystkich... :D Ty się chłopie lecz, bo moim zdaniem jesteś niebezpieczny dla siebie i otoczenia. A potem się odzywaj. :*
anonim2020.02.20 14:30
geniusz
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.20 11:31
Nowak, ty jesteś niebezpieczny dla otoczenia. Takich szkodników społecznych powinno się zamykać.
Urszula2020.02.19 17:29
Ja to mam wyjątkowe szczęście bo trafiam na wyjątkowych lekarzy i wyjątkowych sędziów. Nikt nigdy nie chciał ode mnie żadnej łapówki. Kiedy po operacji chciałam wręczyć lekarzowi upominek, ostrzeżono mnie, żebym tego nie robiła bo lekarz mnie objedzie jak św. Michał diabła. Miałam 4 sprawy w sądzie i do żadnego wyroku nie mam zastrzeżeń. Fakt, raz oszukał mnie adwokat, ale drogo go to kosztowało. Niestety, gość dalej pracuje jako adwokat i dalej oszukuje ludzi. Czemu PiS za adwokaturę się nie weźmie.
Sprytny ninja2020.02.19 21:02
Statystycznie poprawiasz im reputację. Większość ma jednak inne doświadczenia.
polak2020.02.19 17:21
kopertfilt myślał,że przestraszy ludzi ---łapówkarz trzecią osobą w Polsce z nadania PełO---czy to nie reklama mafii,którą zorganizował tuSSk na polecenia merkel
loki2020.02.19 17:19
Ale CBA zwróciło mu 5000 tys ?
JS2020.02.19 17:16
Przekupny, post-komunistyczny sędzia jak dostanie dobrą sprawę połknie duuużą sumę za pożądany przez kogoś wyrok, a biedny lekarz musi zbierać i zbierać cienkie koperty na swoje bmw. Pozdrawiam i nie życzę nikomu choroby ani szpitala
Piotr Nowak2020.02.19 17:13
Ja pier-dolę !!!!! Jeszcze tego brakowało !!!!!!!!!!! To ten PO-je-b i seryjny łapówkarz jest synusiem agenta UB !!!!! Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam !!!! Stawki u Kopertnika idą coraz wyżej ! Media donoszą o kolejnych przypadkach korupcji w szpitalu prof. Grodzkiego, które wyglądają wiarygodnie. Od marynarza, którego matka leżała w szczecińskim szpitalu w oddziale Grodzkiego, Kopertnik zarządał 15 tys. zł łapówki. Ten postawił na nogi rodzinę w USA, w Polsce, pozbierał wszystkie oszczędności i zapłacił pierwszą transzę w wys. 5 tys. zł. Niestety do drugiej transzy nie doszło bo matka po paru miesułcach umarła. Z jego oczów widać, że on jest pomylony albo psych i pomimo tylu faktów nie poda się do dymisji. My to musimy zrobić za niego ! D Y M I S J A !!!! I to natychmiast !!!!!
Polak2020.02.19 18:05
Seryjnych łapówkarzy masz w PiS, dlatego Ziobro uwala kolejne śledztwa. Natomiast na marszałka Senatu, jak widać po działaniach pisowskiej prokuratury, nie ma nic - poza oszczerstwami pisowskiej propagandy.
Piotr Nowak2020.02.19 20:56
Widzisz Polak, ile internet uczynił ci złego ?! Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziała, że jesteś debilem !
Polak2020.02.19 21:51
Bolą fakty pisowskiego trolla, bolą :)
Leon zawodowiec2020.02.19 22:15
Fakty jakie sa kazdy widzi kopertnik powinien dostac Po prostu ko pa w d u pe
Polak2020.02.20 7:13
To zamiast robić pusty szum wykopcie w końcu tego Kaczyńskiego.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.20 11:29
Biorąc pod uwagę fakt, że bronisz złodziei, łapówkarzy i aferzystów z PO, to nazywanie siebie Polakiem jest wyjątkową bezczelnością. A Grodzki WON!
Mirek2020.02.23 12:47
To nie jest żaden "Polak" tylko kacapski troll z farmy pod Leningradem .
anonim2020.02.19 17:13
niech każdy z PO przekaże "kopertówki" i "bakszysze " dla chorych na raka
polak2020.02.19 17:27
jeden taki ( narcyz z warszawy ) dał biednej kobiecie wsparcie w wysokości ---20 gr,, oni za złotówkę by mogli zabić
PolakNieLeming2020.02.19 18:50
Ha,ha,ha,ha,ha ..... :) Ta banda PO i spółka patrzyli i patrzą jak tu okraść, obrobić mniej zamożnych obywateli Polski, a nie im pomagać.
Polak2020.02.19 17:12
Kolejne bajeczki pisowskiej propagandy - w końcu trzeba przykrywać agenta Tomka, pancernego Banasia, CBA, GetBack, PBS, Kuchcińskiego, Kaczyńskiego i setki innych afer...
moderator2020.02.19 17:16
Opppps ! Uwaga debil na Portalu ! Proszę nie komentować ! Tego „komentarza” nie likwiduję celowo, ku przestrodze, co ludzie bez rozumu mogą tworzyć mając do dyspozycji internet i umiejętność ograniczonego pisania.
Polak2020.02.19 18:04
Bolą fakty? I dobrze, niech bolą :)
polak2020.02.19 17:25
zmieńcie płytę złodziej jest zawsze złodziejem i bajeczki mafii Peło -wskiej tego nie zmienią ----przedstawiciel PełO,trzecia osoba w Polsce --ŁAPÓWKARZ---chyba tam uczciwszego nie ma
Polak2020.02.19 18:04
Jak widać po działaniach prokuratury nie ma na marszałka Senatu nic poza fałszywą propagandą PiS.
przebiegly2020.02.19 17:08
I kiedy wreszcie dopadnie go sprawiedliwosc ? Mowi sie, ze w sadzie jest jedno slowo przeciw drugiemu to niewiadomo kto ma racje, ale gdy jest jedno przeciw dziesiatkom to chyba sprawa jest jasna. Gdzie wiec sprawiedliwosc ? Czy trzeba az trybunalu miedzynarodowego?
Dam2020.02.20 8:36
Jak na razie to chyba wszystkie "koperty" były z okresu ponad 15 lat temu. Idealnie żeby sprawa się przedawniła, nie można było zrobić procesu w związku z czym nie ma potrzeby pokazywać żadnych dowodów. No ale Grodzki się w końcu wkurzył i zaczyna pozywać o zniesławienie, teraz dowody trzeba będzie pokazać. Może się coś wyjaśni.
lena2020.02.19 17:07
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, --------------------------------------------------- Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.19 17:22
spróbuj u mnie --czekam na propozycje ---może to będzie jakaś terapia dla zboka
Leon zawodowiec2020.02.19 22:19
te ku r wi szo nku ruski to nie ten portal
Roman2020.02.20 8:29
SZUKAJ POD LATARNIĄ
02020.02.20 10:36
zakrec sie kolo tego ze zdjecia
Antek z Czerniakowa2020.02.22 18:53
Tylko, że to ona by chciała dostać a nie dać kopertę...
Olej2020.02.19 16:59
Bez komentarza !