05.03.20, 13:16Zdjęcie ilustracyjne/pxhere.com

Koronawirus. Zwolnienie z pracy przez telefon

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został potwierdzony w dniu wczorajszym. W związku z tym rząd podejmuje wiele działań w tym zakresie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg była wczoraj gościem w Polsat News. W związku z możliwością zarażenia się koronawirusem powiedziała:

- Przygotowujemy rozporządzenie, które umożliwi uzyskanie zwolnienia lekarskiego poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem

Ustawa przyjęta przez sejm dopuszcza pracę zdalną w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego, a rozporządzenie w tej sprawie jest już gotowe i ma zostać wydane po podpisaniu przez prezydenta ustawy.

Ustawa ta także przewiduje zasiłki na czas zamknięcia żłobków, przeszkoli i szkół.

 

mp/polsat news

Komentarze

Ma Ryja!2020.03.5 22:46
Katole coś przebakiwali, ze Polsce koronowieus nie grozi, bo matka boska okrywa nasz kraj swoim spódnica a tu proszę, wirus zawitał. Czyli Maatka Boska lasuje oficjalnie miedzy bajki. Nara
Czesc kotku2020.03.5 17:29
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!