15.05.14, 17:49Janusz Korwin-Mikke (fot. Ryszard Hołubowicz/Wikipedia)

Korwin-Mikke: Każda kobieta chce mieć faceta, który jest inteligentniejszy od niej

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim lider KNP odniósł się do swoich ostatnich głośnych wypowiedzi na temat kobiet. Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że panie już teraz mają "ogromną władzę w Polsce", bo chodzą po sklepach i dokonują... decyzji zakupowych. A te mają większy wpływ na gospodarkę niż "prezesi wielkich firm".

Lider KNP nie pierwszy raz stwierdził, że kobiety są mniej inteligentniejsze od mężczyzn, a w ogóle to każda pani chce "mieć faceta, który jest wyższy, silniejszy i inteligentniejszy od niej". Mimo to, Janusz Korwin-Mikke przyznałby paniom prawa wyborcze w postulowanej przez niego monarchii. Kto miałby zostać królem Polski? - dopytywał Bogdan Rymanowski. "Jak jest potrzeba, to się ktoś taki znajduje" – stwierdził polityk.

Ale w programie "Jeden na jeden" było też nieco poważniej. Janusz Korwin-Mikke przekonywał, że choć nie popiera prorosyjskich działaczy na wschodzie kraju, wspiera separatystów z Krymu. Podkreślał również, że Krym nigdy nie był ukraiński, a obecny parlament w Kijowie jest opanowany przez banderowców, którzy są niemieckimi agentami.

Beb/Natemat.pl 

Komentarze

anonim2014.05.15 18:06
"każda pani po prostu marzy o tym, by mieć "faceta, który jest wyższy, silniejszy i inteligentniejszy od niej”". Tak, to prawda, moze nie kazda, ale wiele z nas marzy wlasnie o tym. Niestety, te marzenia nader czesto nie maja szans w starciu ze statustyczna oferta rynkowa przekonana o swojej zaje..stej nadinteligencji, rozposcierajaca przed nami pawie ogony z szerokim usmiechem pozbawionym gornej czworki i przyozdobionym zabojczym wąsem.
anonim2014.05.15 18:20
ile kobiet jest w pierwszej setce najlepszych szachistów? Odpowiedź: jedna Ile na 400 wynalazków opatentowanych w Polsce należy do kobiet? Odpowiedź: trzy Obie płcie mają średnio takie samo IQ. Panie są po prostu bardziej uśrednione.Mniej wśród nich idiotek ale też mniej geniuszy. Sprzyja to wychowywaniu dzieci.
anonim2014.05.15 18:22
Kobiety mają lepszą pamięć i szybciej uczą się języków.
anonim2014.05.15 18:33
Ogólnie ma rację tyle, że kobieta ma intuicję a mężczyzna wcale jej nie posiada i to jest denerwujące!!! Po za tym nie facet ale mężczyzna. Ja np nie chciałabym mieć faceta ale mężczyznę i takiego mam! :-)
anonim2014.05.15 18:46
Takie wypowiedzi dyskwalifikują JKM z poważnego dyskursu. Nie ma badań, że kobiety mają niższe IQ, w Polsce są lepiej wykształcone, więc pewnie średnio mają wyższe IQ. To, że ludzie szukają atrakcyjnych partnerów, nie jest niczym odkrywczym. Mężczyźni są statystycznie wyżsi od kobiet, więc takie pary są czymś naturalnym. Naturalnie płeć wpływa na predyspozycje do pewnych zajęć.
anonim2014.05.15 19:03
@pawel.nn "Generalnie źle skończa jako stare panny, a tak wiadomo najgorsze co moze sie przytrafic kobiecie." A skad to wiadomo? :))))))))
anonim2014.05.15 19:23
Ja nie mam aż takich ambicji. Wystarczy, żeby był mądrzejszy ode mnie, inteligentniejszy nie musi być ;-)
anonim2014.05.15 19:32
Trex - a co ma IQ do inteligencji? Doda też ma wysokie IQ...
anonim2014.05.15 19:32
"Takie wypowiedzi dyskwalifikują JKM z poważnego dyskursu. " Dyskwalifikują z dyskursu z lewakami bo godzą w XX-wieczne lewicowe zabobony o równości.
anonim2014.05.15 19:38
@PanYurek Powiedz to swojemu chłopakowi.
anonim2014.05.15 19:56
Cóż w tym takiego dziwnego ? Wszystkie te stwierdzenia Korwina są prawdziwe.
anonim2014.05.15 20:23
to nie prawda, co twierdzi wczuwający się w potrzeby kobiet Korwin, (czyżby chciał wziąć udział w eurowizji?) Kobieta chce mieć u boku inteligentnego ale przede wszystkim mądrego partnera- nie inteligentniejszego- nie mądrzejszego niż ona, a inteligentnego i mądrego. Czyżby Korwin szukał sobie kobiet tylko głupszych niż on?
anonim2014.05.15 20:25
Prawdopodobnie jedni i drudzy mają trochę racji. Faktem jest, że na testach kobiety wypadają bliżej środka, tzn. mniej geniuszy i mniej głupich jest wśród kobiet. Ale faktem jest też, że zmieniła się w ostatnich 100, czy 150 latach ekonomia i technologia i teraz jest bardzo dużo prac, które mogą wykonywać kobiety, bo nie wymagają siły fizycznej, a wyłącznie intelektualnej - wszelkie prace projektowe, lekarskie (medycyna 150 lat temu jeszcze raczkowała), działy marketingu i PR, grafika komputerowa, itd., czego dawniej było dużo mniej, albo w ogóle nie było.
anonim2014.05.15 20:28
leaf427 Maj 15, 2014, 6:20 po południu Akurat w części większego uśrednienia inteligencji u kobiet się zgadzam. Natomiast średni poziom inteligencji u osób dorosłych jest wyraźnie przechylony w kierunku mężczyzn. Wynika to zapewne też z przyczyn bardzo praktycznych. Po to, aby zdobyć kobietę trzeba być od niej inteligentniejszym. Tak jak komputer do rozszyfrowania czyichś szyfrów musi być znacznie silniejszy od tego, który dokonuje szyfrowania...
anonim2014.05.15 20:46
teraz wiemy że enrque i leaf a także paru innych to narodowcy. Taka polityczna sekta. Z Palikotem jednak się dogadają... w sprawie marychy.
anonim2014.05.15 21:00
Pokuszę się o pytanie, o jakich kobietach jego zdaniem marzą mężczyźni? Czyżby jego zdaniem głupszych od nich? Osobiście uważam, że zarówno mężczyźni jak i kobiety (w miarę rozsądni) marzą o inteligentnych partnerach, nie inteligentniejszych lu głupszych ale zwyczajnie inteligentnych, więc takie sztuczki sofistyczne jakie stosuje pan Korwin są przeznaczone dla głupców, bo tylko oni nie dostrzegą triku, a przecież chętnymi odbiorcami będą jedynie mężczyźnie i czegóż to nam dowodzi?
anonim2014.05.15 21:16
Mikke jest politycznym celebrytą , mu nie zależy na wygranej partii, czy na rozwoju Polski, chce zarabiać na takiej błazenadzie i już. Stara zasadza mówi: nie ważne, co mówią ważne, żeby mówili - z tego właśnie żyje. Ma zestaw durnych opowiastek, które docierają i rajcują co głupszych. Smutne jest, że „sprzedaje” w ten sposób nawet kobiety swojego życia.
anonim2014.05.15 21:26
" Kobieta chce mieć u boku inteligentnego ale przede wszystkim mądrego partnera- nie inteligentniejszego- nie mądrzejszego niż ona, a inteligentnego i mądrego." To jakie mądre są lub jaką inteligencję posiadają te dziewczątka które prowadzają się w towarzystwie łysych młodzieńców odzianych w dresy, którzy posiadają dwie samotnie krążące pod czaszką szare komórki których zderzenie sprawia ze delikwent wykrzykuje nazwę trzecioligowej drużyny piłkarskiej? A Korwin mówi w tym wypadku że kobieta szuka samca który ochroni ją i jej potomstwo, więc wybiera agresywnego. Na mój gust po prostu kobiety mają różne priorytety zależne od ich statusu społecznego, urody, wieku i wykształcenia. Ale statystyki są nieubłagane tak jak demokracja. Postawy większości rzutują na całość.
anonim2014.05.15 21:35
Pan Yurek "To jakie mądre są lub jaką inteligencję posiadają te dziewczątka które prowadzają się w towarzystwie łysych młodzieńców odzianych w dresy, którzy posiadają dwie samotnie krążące pod czaszką szare komórki których zderzenie sprawia ze delikwent wykrzykuje nazwę trzecioligowej drużyny piłkarskiej? " To jak mądrzy są lub jaką inteligencję posiadają ci panowie którzy prowadzają się w towarzystwie panienek w mini odkrywającej pośladki i włosami pomalowanymi na biało lub czarno, które posiadają dwie samotnie krążące pod czaszką szare komórki których zderzenie sprawia ze taka panienka wykrzykuje imię najbardziej przez media obfotografowanego piłkarza?
anonim2014.05.15 21:54
@pawel.nn A, no Jesli P. Terlikowski tak uwaza, to rzeczywiscie nie wolno z tym polemizowac, bo to nie ma sensu. Chlopak bitny jest, w klawiaturze mocny i na gruboslownej amunicji nie oszczedza, a przy tym caly czas chrzescijanskie milosierdzie na zlotych ustach jako tarcze niesie. Szczescie, ze chlopina ma juz zone, boz to wsrod dzisiejszych panien, co to teraz dopiero na wydaniu, a niegdys to juz taka rutke siala, kandydatki odpowiedniej by sie nie znalazlo. Te dzisiejsze, to zamiast z pocalowaniem panaterlikowskiej reki gacie po nim rozrzucone i skarpety zbierac, czy o strawe godna szlachetnego podniebienia zadbac jak tylko ten umeczon do domu po pracy zarobkowej powroci i moze nawet cos na podpaski i perfume odpali, to tylko by o glupotach myslaly: nauka, praca, kariera, podroze, czas tylko dla siebie i inne takie farmazony w glowie. I jeszcze wybrzydzaja niewdzieczne, ze inwestycja w dentyste niedostateczna, ze spodzien pod pachy podciagniety, czy wlos tlusty. Ech, sie porobilo!
anonim2014.05.15 22:03
@Edit No ale może jakieś wnioski oprócz zwykłego odwrócenia kota ogonem. Bo ja jakieś tam napisałem. Poza tym w naszej kulturze to kobieta ma adoratorów z których sobie kogoś wybiera lub odtrąca. Co prawda teraz role się odwracają ale jak na razie tradycja jest górą.
anonim2014.05.15 22:14
Pan Yurek już pisałam Osobiście uważam, że zarówno mężczyźni jak i kobiety (w miarę rozsądni) marzą o inteligentnych partnerach, nie inteligentniejszych lub głupszych, ale zwyczajnie inteligentnych, więc takie sztuczki sofistyczne jakie stosuje pan Korwin są przeznaczone dla głupców, bo tylko oni nie dostrzegą triku, a przecież chętnymi odbiorcami będą jedynie mężczyźnie i czegóż to nam dowodzi? i nawet założyłam wątek http://www.fronda.pl/forum/sztuczki-sofistyczne-korwina-czyli-o-jakich-kobietach-marza-mezczyzni,56397.html
anonim2014.05.15 23:01
No proszę, co za niespodzianka. W tym temacie nie odmówię Fascination wielu racji ;-) Sfora narodowców typu enrque, leaf, credo gotowa przytaknąć każdej głupocie Korwina. Oj, chłopcy, chłopcy. Tak was łatwo zdekonspirować...
anonim2014.05.15 23:19
@Edit: Niestety to co osobiście uważasz i to o czym według Ciebie marzą uznawani przez Ciebie za w miarę rozsądnych rażąco rozmija się z praktyką dnia codziennego. To co dzieje się za oknem jest bardziej zgodne z tezami Korwina. Może dlatego że ci Twoi w miarę rozsądni stanowią mniejszość społeczeństwa, o czym też Korwin mówi tyle że w bardziej brutalny sposób. @Mohero: No coś nie do końca Ci to wyszło. Od kiedy to niby narodowcy są zwolennikami Korwina?!
anonim2014.05.16 0:50
Pan Yurek Słusznie po co gdybać, ja mogę jako kobieta tylko za kobiety mówić z doświadczenia mojego i moich przyjaciółek, że kobiety marzą o mężczyznach inteligentnych i mądrych. A teraz Ty odpowiedz o jakich kobietach marzą bądź marzyli mężczyźni, czyli ty i twoi przyjaciele?
anonim2014.05.16 3:28
"JKM głęboko wierzy, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn, a każda pani po prostu marzy o tym, by mieć "faceta, który jest wyższy, silniejszy i inteligentniejszy od niej”" No skad te wnioski? Przeciez to wlasnie swiadczy o inteligencji kobiet - chca miec inteligentniejszego meza! Czyz nie jest to dowod madrosci?!
anonim2014.05.16 4:47
Dajcie już spokój temu Korwinowi. On już tak ma, że zawsze palnie z 7 śmiesznych bzdur i 3 rozsądne uwagi. Jego gadanki o kobietach, to oczywiste głupoty, oparte w 30% na jego prywatnych obserwacjach, a w 70% - na wyobraźni. Taki tam bełkot. W sprawach politycznych wypowiada się nieco mądrzej, aczkolwiek nie wiem, czy banderowcy są "niemieckimi agentami". Z pewnością nie zasługują na jakiekolwiek poparcie narodu polskiego i tu pełna zgoda z Korwinem.
anonim2014.05.16 4:52
"ile kobiet jest w pierwszej setce najlepszych szachistów?" *** Jest faktem, że my, niewiasty mamy inaczej skonstruowany mózg. Mistrzyni w szachy nie ma szans w konfrontacji z mistrzem szachowym. Ja osobiście również marzyłam o silnym, mądrym mężczyźnie - udało mi się w końcu na niego trafić i jestem posłuszną żoną. Powiem za naszymi prababkami: mój mąż jest głową, a ja szyją, która tą głową kręci. :)
anonim2014.05.16 6:20
1. W porgramie KNP nie ma nic o monarchii (można sprawdzić na stronie KNP) 2. W programie KNP nie ma nic o odbieraniu praw wyborczych komukolwiek 3. Z list KNP startuje wiele kobiet, wiele działa od lat w KNP, i są sznaowane za swoją inteligencje 4. Zawsze można wybrać kogoś innego z KNP, niż Korwina
anonim2014.05.16 6:22
Postawa Korwina to antygender - gender mówi, że nie ma różnić między kobietami a mężczyznami, Korwin mówi, że są
anonim2014.05.16 7:35
@Grund Jego gender polega na tym, że twierdzi , iż kobiety są mniej inteligentne niż faceci…to ja już wole te lewackie gender. JKM jest liderem KNP, więc wygadywanie, że to nie ma nic wspólnego z partią jest właśnie na poziomie niskiego IQ. Coś tam nawet bredził o matkach, żonach i kochankach na listach KNP. Być może swoją wiedzę czerpię z obserwacji kobiet go otaczających, ale za coś takiego w krajach cywilizowanych dostałby w ryj.
anonim2014.05.16 8:14
Podejrzewam, że większość kobiet chciało by mieć 'takiego' faceta, ale z tym będzie problem... Rośnie nam pokolenie zniewieściałych, wydepilowanych chłopców, w czerwonych obcisłych portkach, z włosami na żel i kolczykami w uszach, którzy nawet gwoździa nie potrafią wbić.
anonim2014.05.16 9:08
Trex: "Jego gender polega na tym, że twierdzi , iż kobiety są mniej inteligentne niż faceci…to ja już wole te lewackie gender." Nie mówi, że wszystkie, tylko, że z reguły. I nie mówi o inteligencji jako takiej, tylko, że mężczyźni różnią się od kobiet w niektórych sprawach: z reguły bardziej interesują się polityką, czy bardziej nadają do pewnych prac. Z kolei mówi, że kobiety mają wyższą inteligencje emocjonalną od mężczyzn. Gender zaciera te granice. Korwin mówiąc o tych różnicach, walczy z gender. "JKM jest liderem KNP, więc wygadywanie, że to nie ma nic wspólnego z partią jest właśnie na poziomie niskiego IQ." Niskie IQ to jest wtedy jak nie odróżniamy prywatnych poglądów JKM od programu KNP. Program KNP masz na ich stronie. A Korwin ma prawo do swoich prywatnych opinii.
anonim2014.05.16 9:34
@Grund Właśnie to, że mówi - z reguły kobiety są mniej inteligentne - jest kompromitujące, bo o niczym takim nie może być mowy. Naturalnie różnice płciowe predysponują do wykonywania pewnych czynności, ale fundamentem wszystkiego jest potencjał intelektualny. To, tak jakbyś powiedział debilowi, że ma niskie IQ, ale może zmywać talerze w domu. To, że ludzie w tej partii tolerują takie władze, świadczy, że to jest jakaś kpina i zgoda na takie postrzeganie świata.
anonim2014.05.16 9:41
"mniej inteligentniejsze" hahaha, sfirmułowanie równie dobre jak "moja racja jest mojsza" :))))) A wracając do tematu, Pani JKM, cóż takiego złego panu uczyniły kobiety, że aż tak bardzo Pan się ich boi, że najchętniej sprowadziłby je Pan do roli służebnic? Zapewne trafił Pan na silne przedstawicielki "słabej płci" i oberwał Pan po czterech literach :)))))) No i mania wielkości też robi swoje. Pytanie "Kto miałby zostać królem Polski?" - w przypadku skietowanie go do JKM - jest pytaniem retorycznym :)))))
anonim2014.05.16 11:37
Pan Yurek, faktycznie, ja ich nie ogarniam. Na jedno wychodzi, jedno i drugie to proputinowskie gadziny.
anonim2014.05.16 12:22
to dosyć naturalny i ogólnie korzystny odruch. Dzieki niemu pary kojarzą się w sposób zblizony do optymalnego. Inna sprawa, że skoro jakość materiału genetycznego w naszym kraju jest ogólnie niska to i mechanizm niewiele pomoże
anonim2014.05.16 17:01
Czyli według Redkcji Frondy "Każda kobieta chce mieć faceta, który jest głupszy od niej". Pan Janusz Korwin-Mikke i KNP ma głos całej mojej rodziny.
anonim2014.05.16 22:50
@Pliszka Nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz przypuszczenie, że Cię nie lubię. To nie jest prawdą. :) Idę poczytać.
anonim2014.05.16 22:53
@Pliszka Napisałam poprzedni komentarz, ale mi się nie wysłał, dopiero teraz to zauważyłam, gdy przyszłam napisać kolejny. Napisałam Ci tekst na blogu, ale i tutaj go wrzucę, bo chciałabym wytłumaczyć na czym polega bycie "szyją". " Dziś oślepieni ideologią równouprawnienia zapominamy często, że psychika mężczyzny i kobiety nie są takie same. Kobiecie bardzo łatwo jest “kochać” męża - niestety “kochać” nie jako równorzędnego partnera, z pełnym szacunkiem, lecz często tak jak “dodatkowe dziecko” lub co gorsza rodzaj maskotki, domowego “misiaczka”. " Tutaj pełna zgoda - dlatego też coraz częściej zdarza się, że mąż opuszcza "mamuchę" i wiąże się z kobietą, dla której jest macho. " Wyraża się to w znanym powiedzeniu, że “mąż jest głową domu, a żona szyją, która głową kręci”. Czyli mąż jest po prostu... obiektem manipulacji! " Tutaj - veto. "Szyja" nie oznacza braku szacunku, traktowanie męża przedmiotowo. Chodzi o to, że mądra kobieta potrafi tak pokierować sprawą, że mąż zrobi to na czym jej bardzo zależy, a będzie przekonany, że postąpił tak sam z siebie. Np. on jest zatwardziałym domatorem, a Tobie zależy abyście razem gdzieś poszli - używasz swoich kobiecych sztuczek i on jest przekonany, że właśnie naszła go niespodziewanie ochota, na wyjście z domu. :) *** " Żona powinna pamiętać, by pozwolić mężowi kierować związkiem. O tym, jak jest to ważne, wiedzą aż nadto dzieci dominujących w domu matek." Tutaj też się zgadzam. *** "Taka kobieta metodą kobiecej manipulacji zmarginalizowała swego męża, (...) W zdominowanym mężu nie ma ona bowiem oparcia, narzeka, że “wszystko na jej głowie”. Co gorsza, czuje się niekochana, no bo jak może dostrzec miłość kogoś, kogo zaczęła lekceważyć? " Nie o to chodzi w "szyi". Nie o podporządkowanie sobie męża, i nie o to, aby wszystko sobie wziąć na głowę. *** Najchętniej bym porozmawiała z Tobą o małżeństwie, gdy będziesz miała za sobą tak z 20 lat wspólnego pożycia, niestety prawdopodobnie już nie dożyję. Na razie widzę u Ciebie teorię - to pozytywne i daje nadzieję na to, że zbudujesz trwały związek, ale jednak ważna też jest praktyka. I moja rada - gdy będziesz miała w swoim małżeństwie tzw. trudne dni, zaglądaj do tekstu, który teraz napisałaś.