03.01.19, 13:35Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0 / screenshot Youtube - Rzeczpospolita TV

,,Korwin, ty sadystyczny oszołomie!''. Cimoszewicz zawiadamia prokuraturę ws. JKM i jego psa

Wygląda na to, że niebawem będziemy świadkami starcia przed sądem Janusza Korwin-Mikke z posłem PO Tomaszem Cimoszewiczem, który nazwał prezesa Wolności „sadystycznym oszołomem”. Obelgi te wywołały zdjęcia, na których widać jak Mikke rzuca petardy koło swojego psa.

 

Pies polityka to zwierz myśliwski i prezes ,,Wolności'' miałby udowadniać, że wbrew obiegowej opinii nie wszystkie czworonogi boją się huku petard. 


Córka Korwina-Mikkego w komentarzu na Facebooku przekonywała, że jej ojciec kocha zwierzęta i przygarniał również te kalekie oraz chore. Twierdzi, że swojego psa próbował oswoić z hałasem, jednak ten nie przejmował się hukiem petard i traktował całość jako zabawę.

Innego zdania jest jednak poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Cimoszewicz. Zapowiedział nawet skierowanie zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury.

Na facebooku posła PO czytamy:

Korwin, ty sadystyczny oszołomie ! Rzucać petardy hukowe pod psa ? Dla zabawy ? Ekscytuje cię przemoc ?

Umówmy się na strzelnicy, wystrzelę ci kilka razy koło ucha i zobaczymy jak reagujesz na huk.

Bądź świadom, że skieruję zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Wolność, której tak się domagasz nie legitymizuje głupoty z której bierze się przemoc wobec ludzi ani zwierząt”.

dam/se.pl,twitter