12.02.16, 12:45

Kowalczyk: Na lepszy program 500+ Polski nie stać

- Żałuję, że ten program nie wszedł wcześniej, kiedy kobiety z wyżu demograficznego rodziły dzieci – mówił w radiowej Trójce Henryk Kowalczyk.

Gość "Salonu politycznego Trójki" przekonywał, że 500 złotych na dziecko nie będzie zaliczane do żadnych dochodów (ani podatkowych, czyli PIT, ani do tych, które są wliczane do pomocy społecznej). Oznacza to, że ci, którzy do tej pory pobierali świadczenia na dzieci, nie stracą ich.

Henryk Kowalczyk tłumaczył też, że jeśliby w projekcie "500+" samotne matki były uprzywilejowane "to mogłoby się okazać, że warto dokonywać rozwodów, po to, żeby sięgać po pieniądze". Podkreślał również, że pomysł przeznaczenia mniejszych kwot, ale dla wszystkich dzieci, "pomagałyby mniej skutecznie rodzinom wielodzietnym".

Minister powiedział też, że program 500+ jest sprawiedliwy oraz najlepszy z takich, na które nas stać. Kowalczyk dodał, że gdyby w budżecie było więcej pieniędzy, to wtedy program mógłby obejmować wszystkie dzieci. Dzisiaj jednak Polski na to nie stać. 

TUTAJ MOŻNA WYSŁUCHAĆ CAŁEJ ROZMOWY Z MINISTREM KOWALCZYKIEM

bjad

Komentarze

anonim2016.02.12 13:01
"Żałuję, że ten program nie wszedł wcześniej, kiedy kobiety z wyżu demograficznego rodziły dzieci" Wstyd panie pośle czterech ostatnich kadencji. Był pan w Sejmie, kiedy rządził PiS - głosowaliście wtedy dwukrotnie przeciwko becikowemu, a także przeciwko uldze prorodzinnej 1200 zł na dziecko. Teraz się obudziliście, ale i tak lipa z tego będzie.
anonim2016.02.12 14:13
Wielkie G z tego programu wyniknie. W Niemczech kasę walą babom na dzieci i co i Merkel zaprasza hordy muzułmańskie żeby zapładniali niechętne kobitki znienacka i na przymus czyli gwałtem. Byczkom rozpłodowym zapewniają kasę, wikt i spanko w specjalnych ośrodkach.
anonim2016.02.13 12:26
@mrtav patka tak dla singli i gejow bedzie grecja cala geba ;))) https://gloria.tv/media/YgRFQmGXSAF
anonim2016.02.13 12:40
okropne zdjęcie - przypomina wyglądem Erdogana... @mrtav patka: to co się stało z Grecją zostało zaplanowane i wykonane perfekcyjnie, a będzie cd. patzr uważnie. Co do Polski to PO dążyło do upadłości państwa!