15.09.19, 09:45

'Krzyż staje się gwarancją życia'. Ponad 60 tys. osób modliło się we Włocławku

W sobotniej modlitwie pod hasłem "Polska pod Krzyżem" na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka wzięło udział ponad 60 tys. osób. Warto dodać, że w ramach tej akcji ewangelizacyjnej Polacy łączyli się w modlitwie nie tylko w Kruszynie, ale i w co najmniej kilku miejscach w całej Polsce. 

"Trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego. Jego męka i śmierć na krzyżu są gwarancją życia wiecznego, życia, które się nie skończy. Krzyż staje się gwarancją życia"-mówił w homilii podczas Eucharystii w Kruszynie bp Wiesław Alojzy Mering. 

W ramach ogromnego wydarzenia modlitewnego koło Włocławka zorganizowano konferencje, sprawowana była Msza św, a wieczorem odprawiona została Droga Krzyżowa. Inicjatorem ewangelizacyjnego spotkania były diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta. Organizatorzy zachęcali wszystkich tych, którzy nie mogą dotrzeć do Kruszyna, aby łączyli się duchowo na modlitwie z miejsc swojego zamieszkania.

"Święty Paweł w liście do pierwszych mieszkańców Europy, którzy zetknęli się z Ewangelią, wspomina, zachęca ich do gestu, który dzisiaj tutaj wielokrotnie powtórzymy na Imię Jezusa – niech zgina się wszelkie kolano istot ziemskich, niebieskich i podziemnych. Będziemy Mu dziękowali za objawienie siebie i za objawienie Syna Bożego na krzyżu"-mówił w homilii ordynariusz diecezji włocławskiej. 

"Jesteśmy tu po to, aby zginać kolana przed Bogiem, naszym Ojcem, żeby zaprosić Go do naszych serc, domów, ojczyzny, kontynentu, by czułą i wierną miłością nagrodzić Mu grzechy antykultury, która poniża człowieka, a Boga wyrzuca na margines świata. Musimy przypominać sobie nieustannie te prośby, zachęty Jana Pawła II, bo dzisiaj niekoniecznie są one w powszechnej modzie"-apelował do wiernych biskup Mering. Hierarcha wzywał zgromadzonych na modlitwie do rozpalenia w sobie "gorliwości o Bożą sprawę"

"Czy chrześcijanin leniwy, krytykancki, obojętny, czy on może porwać kogoś w stronę Jezusa? Musimy wypełniać dom sumienia i serca samym Bogiem. Musimy usunąć z tych serc wszystko, co Boga usiłuje nam zasłonić. (...) Musimy walczyć o właściwe widzenie Boga. Musimy wyjaśniać, że Jego karykatury, to nie jest prawdziwe oblicze Boga(...) Rzadko dzisiaj słyszymy o głównych prawdach wiary, rzadko spotykamy się z przypominaniem, że Miłosierdzie Boga musi iść w parze z przemianą serca, z żalem, uznaniem zła"-podkreślił biskup, przypominając również ostrzeżenie papieża Benedykta XVI: "Kościół, który podobny jest do świata, przestaje być temu światu potrzebny".

W nocnej drodze krzyżowej wzięło udział 50 tys. osób. Uczestnicy akcji "Polska pod Krzyżem" mieli ze sobą tysiące świec. Pielgrzymi wygłaszali poruszające świadectwa o walce z chorobami czy stracie bliskich osób. Swoje świadectwo przedstawił także brat zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Melak. 

Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" ma stanowić wypełnienie testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Akcja modlitewna odbyła się w sumie w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. 

Wydarzenie zakończyło się nocną adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Mszą świętą, odprawioną o 3.00 nad ranem.

yenn/Fronda.pl

Komentarze

EWA2019.09.16 11:54
Chwała Panu ,byłam
jokR2019.09.15 23:52
Doświadczam dysonansu, kiedy kolejny raz oglądam grafikę łączącą 2 symbole: Boga oraz granicy wyznaczonej wspaniałomyślnie przez Józefa Stalina. Zapewniam, że relacja z Bogiem odbywa się bez udziału mapy politycznej a nawet strefy językowej (a na marginesie, większość katolików mówi po hiszpańsku)
Ala2019.09.15 14:44
Bylo bardzo modlitewnie i pieknie dlatego slugi szatana wsciekaja sie.
Karolina Karolajn2019.09.15 18:08
niestety Alu masz rację.pozdrawiam
Witek2019.09.15 21:59
Pozdrawiam . Widziałaś sługi sztana ? Ja nigdy nie widziałem sług szatana .Jak wyglądają ?
Elwira2019.09.15 22:26
Witek! Udajesz, że nie wiesz! Rżniesz "głupka" prawda? No kto jest sługą szatana ? Pomysl!? Przecież sługą szatana nie będzie osoba, co czyni dobrze, żyje wg Praw Bożych, jest sprawiedliwa, nie jest zbrodniarzem, złodziejem, pedałem itd...! Wszyscy ci ludzie , co robią źle, odwrotnie do Praw Bożych, kradną, zabijają, gwałcą itp, to działają z pobudek szatańskich, jakby słudzy szatana, nawet pewnie nie zdając sobie z tego sprawy!
JPIII2019.09.15 14:06
Katole!!!! Wasze modły do bożyszcze i pedophila zw. bogiem, który molestował i gwałcił 14-letnie dziecko zw. Maryśką albo do chrystka, który cwelił się z 12 kolesiami zw. apostołami niczego nie zmienią. W wasze bujdy coraz mniej ludzi chce wysłuchiwać. A modlić się do takich bydlaków to wstyd.
www2019.09.15 15:18
"..modły do bożyszcze i pedophila zw. bogiem, który molestował i gwałcił 14-letnie dziecko..." - to był bogiem, czy jest tylko zwany bogiem?
Wojtek Polak 2019.09.15 17:36
pedałku ciebie już nic nie jest w wstanie zadowolić nawet 10 takich jak ty. nawróć się nie rozsiewaj nienaści. jeśli się nie nawrócisz umrzesz zalany żółcią i w samotności.
Kamila T.2019.09.15 23:46
JPIII ! Lechu Keller ! Przede wszystkim, to ty jesteś bydlakiem, nie BÓG ! My modlimy się do BOGA, STWÓRCY WSZECHŚWIATA ! Wara ci do tego ! Nie masz prawa nam mówić do kogo mamy sie modlić, skoro sam jesteś wielkim szambem! Nawet gorzej mówisz o sobie! PRZYPOMINAM PO RAZ KOLEJNY! - NIGDY NIE UDA SIĘ WAM WYGRAĆ Z POLAKAMI! - NIE WYRWIECIE Z NAS WIARY KATOLICKIEJ! - NIE ZDEPRAWUJECIE NAM DZIECI ! Ty poprostu już nie panujesz na soba z nienawiści! Nie wiesz durniu, że nam pomagasz? Bo nas ta walka jednoczy! Nie wiesz o tym? Działasz jak Jażdżewski ! Chciał pomóc Tuskowi, a całkowicie go zdołował! A nas bardziej zmobilizował! Nie możesz wytrzymać z zazdrości! ŻÓŁĆ I NIENAWIŚĆ CIĘ ZALEWA! Przecież w Zaborach przez 123 lata niewoli nie udało się z Polaków wyrwać Wiary, chociaż Polski na mapie nie było!! Teraz tym bardziej! CHŁOPIE ! WIĘCEJ TLENU, MNIEJ TVN-u! Nic z twojego trollowania ! Na darmo ci płacą !
Karolina Karolajn2019.09.15 13:09
i ja tam byłam..... dla każdego człowieka(nawet tego zbuntowanego)to wielkie przeżycie i "głaskanie "dla duszy jeśli znajdzie się w miejscu(jak wczoraj w Kruszynie) gdzie w powietrzu unosiło się skoncentrowane DOBRO" . Wszyscy jesteśmy "skonstruowani "przez Boga i tylko On ma najlepszą "instrukcję obsługi " dla nas. ale często życie pozbawia nas złudzeń i odziera z miłości,czystości,nadziei i zaczynamy taplać się w błocie i grzechu i ranić wszystkich dookoła(m.in pisząc zjadliwe komentarze) . Szydzimy z wierzących bo...im cholernie zazdrościmy. wczoraj kolejny raz mogłam podziękować Bogu za to ,że Go odnalazłam i za to ,że jestem naprawdę wolnym człowiekiem:) polecam wszystkim:):):)+++
Jerzy2019.09.15 12:35
Nie byłem we Włocławku, ale brałem udział w uroczystości 'Polska pod krzyżem" w mojej parafii i w drodze krzyżowej na terenie miasta Szczecin
Elwira2019.09.15 22:12
Jerzy, ja tez byłam "Pod Krzyżem"u siebie w mieście. ! Było nas bardzo dużo, połaczyliśmy się z Parafiami u nas w mieście w jednym miejscu, na obszernym Placu ! Było wspaniale, modlitewnie ! Nie zginie Polska, tyle było młodzieży! Nie jest prawdą, co piszą o młodzieży, że nie chodzą do Kościoła ! Chwała Panu!
Durczykiewicz2019.09.15 12:18
Pięknie przygotowana wspólna modlitwa! Serdecznie Dziękuję wszystkim Organizatorom! Słuchałam i obejrzałam częściowo drogę krzyżową - świadectwa porażające! Wielkie "Bóg zapłać"!!
anonim2019.09.15 11:43
60 tys. ? Mam nadzieję, że liczyliście dokładniej niż podczas ostatniej imprezy księdza Kancelarzyka w Szczecinie, kiedy to twierdziliście że było 18 tys. uczestników, a na zdjęciach dokumentujących cały marsz można zobaczyć i policzyć zaledwie 1,5 tys. osób. http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24743480,kilkanascie-tysiecy-uczestnikow-marszu-dla-zycia-to-mit-policzylismy.html Zdjęcia są dostępne bez subskrypcji. Każdy może sobie samodzielnie policzyć.
ZERR02019.09.15 12:38
Co tak bóldupisz? Może czas na laksację? Ulży ci.
anonim2019.09.15 15:02
Za każdym razem zanim zhejtujesz czyjąś racjonalną krytykę spróbuj w swojej głowie odwróć sytuację: PiS zastąp PO, kościelnych zastąp pedziami. Lub odwrotnie. Czy gdyby chodziło o marsz pedałów albo kodziarzy, również krytykowałbyś takie racjonalne podejście do propagandy organizatorów? Zresztą zdaje się wasi w odniesieniu do manifestacji kodziarzy stosowali taką metodę - nagranie i dokładne policzenie uczestników. Rezultat był podobny do tej tej sytuacji ze Szczecina.
ZERR02019.09.16 0:29
piss peło jedno zło
Malgorzata W.2019.09.15 22:59
Stachu? andrzejhahn! ....JPIII, .itd! Kilka wpisów poniżej odpisałam ci na takie pytanie ! - Po pierwsze i najważniejsze ! Nie podpieraj się G.....Wartą Gazetą! Nie jest wiarygodna, ani nie jest miarodajna ! - Po drugie było tyle osób na lotnisku co piszą, to jest wg obliczen Policji! - Po trzecie muszę cię bardzo zmartwić ! Oprócz tych ludzi z Lotniska zgłosiły się do nich 1258 Parafie, że będą u siebie w taki sam sposób uczestniczyć, zbierając się na Modlitwy u siebie ! Więc jakby chociaż po 1 tysiącu było zebranych w każdej Parafii to już masz wg obliczeń: 1258x1000=1.258.000 osób ! Proste!? Oprócz tego inne Parafie zbierały się w taki sam sposób , ale bez powiadamiania ich! Po obliczeniu, to masz minimum ok. 2,5-3 mln. ludzi! Ja byłam, było wspaniale ! Było bardzo dużo osób! Takie pospolite ruszenie ! To nie było tysięc, ale kilka tysięcy !Nie piszcie bzdur, że młodzież nie chodzi, tylko chodza starsze osoby do Kościoła! Właśnie, że głównie była młodzież starsza i młodsza! Chwała Tobie Chryste za to!
zyx2019.09.15 11:13
Narodowa modlitwa POLSKA POD KRZYŻEM oraz potwierdzenie aktu ODDANIA NARODU POLSKIEGO CHRYSTUSOWI KRÓLOWI, to napawa nadzieją. Wierzę, że POLSKA WYRYWA SIĘ WŁAŚNIE ZE SZPONÓW SZATANA i że wytrwamy w wierze w Najświętszego Boga, mimo piekielnego ataku (ze wszystkich stron) na duszę Narodu Polskiego. Chwała Ci Chryste zawsze i wszędzie!
KleroPropagandaKatoZakłamania2019.09.15 11:05
Kto to liczył? Episkopalno-Watykański Instytut Manipulacji Kato-Ciemnotą? Przez 10 minut oglądałem w trwamskiej kurwizji, jak arcy-pierdzioch Mering bełkotał zagmatwane bzduro-zaklątwy o wszystkim i niczym. Kamera szukała dewotów z krzyżami, ale realizator przysypiał z nudów, więc przepuszczał ujęcia, które wyraźnie pokazywały lichą frekwencję kato-gawiedzi. Paręnaście metrów od cyrkowej sceny z arcy-klaunami w powłóczystych kostiumach było gęsto, ale dalej już ziała pustka.
stan2019.09.15 12:00
Człowieku, opamiętaj się, bo żółć Cię zabije!
Witek2019.09.15 11:02
Po owocach ich poznacie . Owoce - Młodzież wraca do kraju pracować w POLSKICH fabrykach . Rolnicy swoje wyroby sprzedają w swoich splepach . Dzieci uczą się POLSKIEJ historii . Wojsko posiada własną broń atomową . Lotnicy latają na POLSKICH samolotach . Polskie telefony , samochody są wysyłane na cały swiat .
margeritta2019.09.16 9:24
Istnieją ciekawsze scenariusze science fiction :)
Głośmy całość Ewangelii2019.09.15 11:01
bp Mering cyt. " Miłosierdzie Boga musi iść w parze z przemianą serca, z żalem, z uznaniem zła"- Z uznaniem zła. Kolejna sensowna wypowiedz po abp Jedraszewskim. Pan Jezus wyraźnie mowi w Ewangeliach o przeciwniku,o grzechu, o Złym. Podobnie Matka Boza w swoich przedpowiedniach. Wczesniej niestety wielu biskupow głosiło ewangelie przewartościowania, sukcesu - w których dowodzono, iż nikt nie jest naszym wrogiem, piekła nie ma, wszystko jest dobre, trzeba robic to, co się chce, co się kocha. Katolikow, którzy zwracali uwagę na to, ze jest to wypaczenie Ewangelii, nazywano 'toksycznymi', podczas gdy słuchano ich - tych Falszywych Prorokow (80% ich wypowiedzi to często rzeczy piękne - piekna obudowa, ale pod nia jest co najmniej kilka procent jadu, toksyny).
Zachwyt 2019.09.15 10:58
Jak zobaczyłem transmisje drogi krzyżowej w TVP 1 ,tych ludzi filmowanych z drona ze swiecami w dłoni to zrozumiałem,że są Ci co należą do światłości i ludzie ciemności. Niesamowity widok symbol!
rozbawiony2019.09.15 10:49
To ledwie niecałe 16% Polaków STRASZNE POWODZENIE
Jarek2019.09.15 12:08
@ rozbawiony no chyba przesadziłeś - 1,6% a nie 16%
Spoko2019.09.15 10:41
60 tysięcy wiernych na płycie aeroklubu pod Włocławkiem modliło się we własnych intencjach- to wspaniałe ! Tylko z Bogiem i Krzyżem, tylko pod Orła Znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem! Jeśli chcesz Polski wiernym synem być, musisz w Ojczyźnie matkę - ojca w Bogu czcić. Jak oni się wspaniale modlili, a modlili się m.in.: Panie Boże prosimy cię o głupawą opozycję, ale nie przesadzaj jak dotychczas !
Jarek2019.09.15 12:06
@ Spoko, to jest fanatyzm, to co wypisujesz. To zakrawa o szowinizm. Wypędzisz z Polski wszystkich ateistów, wyznawców innej religii? Jeszcze zgodnie z Konstytucją RP w Polsce mogą mieszkać i mieszkać będą.
ZERR02019.09.15 12:20
Jeśli ktoś zachowuje się tak jak ty, powinien dobrowolnie wyjechac w jakieś milsze miejsca. Wyjedź i nie wracaj.
Sebastian Lorenc2019.09.15 13:12
A jak się zachowuje Jarek, oprócz tego, że nie deklaruje się jako katolik?
ZERR02019.09.15 13:25
Zadaje pytania retoryczne w stylu "czy znowu bijesz matkę?" "czy wypędzisz z Polski xyz?" To ma zmusić do tłumaczenia się że nie jest sie wielbłądem.
Sebastian Lorenc2019.09.15 13:37
"Spoko" od wczoraj wkleja swoje "przemiłe" teksty o oczyszczaniu ze śmieci, o niszczeniu, eliminowaniu, o robactwie i wywózce z kraju. Ale to też Twoje marzenia, więc ok.
ZERR02019.09.15 13:47
Nie wiem co wkleja Spoko, i nie są to moje marzenia.
Sebastian Lorenc2019.09.15 10:35
I fajnie, trzeba popierać swoje ideały, swoje wartości, czynem. Osoby głęboko wierzące pójdą pod krzyż, ludzie, którzy wierzą w to, że szacunek należy się każdemu człowiekowi pójdą na paradę równości czy na wiec przeciw rasizmowi. I każdy ma prawo być gdzie chce, bezpiecznie spędzić czas i nie być wyzywanym, obrzucanym kamieniami,opluwanym, prawda?
katolik2019.09.15 10:51
Żyjesz w wielkim zakłamaniu. Szacunek należy się każdej osobie ale to nie znaczy,że ciężko grzeszący ze sobą homoseksualiści są przez Boga akceptowani. Nie są! I więrzący tez ich nie zaakceptują. Nigdy to nie nastąpi! To kwestia systemu wartości. Dwa światy. Na zawsze aż na wieczność bo będą zbawieni i potępieni. Wybrać każdy musi sam!
Sebastian Lorenc2019.09.15 11:00
Ale przez jakiego Boga? Ludzie wierzą w różnych bogów, albo nie wierzą wcale. Wartości są uniwersalne, trzeba być uczciwym, nie krzywdzić, nie zabijać, nie poniżać drugiego człowieka. Wierzący w biblijnego Boga też są na szczeście różni. Duchowni też.
ZERR02019.09.15 11:52
Nie ma wartości uniwersalnych. Znaczy są, widac je u innych naczelnych - napadać większą horda i kraść co się da. Reszta to kultura, taka czy inna ;*
Sebastian Lorenc2019.09.15 11:56
Nie prowokuj mnie, zwłaszcza przy okazji takich tematów. Owszem,są wartości uniwersalne, w przeciwnym razie, według Twoich teorii więzienia byłyby pełne ateistów.
ZERR02019.09.15 12:17
Ateizm nie oznacza braku kultury.
stan2019.09.15 11:58
Te wartości uniwersalne, które wymieniasz są nauką Jezusa Chrystusa! Wiesz o tym? Jesteś na dobrej drodze. A zastanawiałaś się, kto stworzył świat?
J.P2019.09.15 12:28
Stan mylisz się, wartości uniwersalne odnoszą się do wielości religii, porównaj sobie chociaż z Buddyzmem. Chrześcijaństwo nie było w tym pierwsze. Wartości moralne są uniwersalne z prostych powodów.
ZERR02019.09.15 12:37
To znaczy z jakich "prostych"? One nie sa uniwersalne, ba wasza antykulturowa definicja dobra i zła jest dla nas, katolików, obrzydliwa.
J.P2019.09.15 13:09
Z przyczyn tak zwanego współżycia społecznego. "Nasza" definicja momentami może być znacznie bardziej człowiecza sądząc po różnych wyznawcach Twojej religii na tym forum. "Nasza" definicja złem nazywa bicie żon i wysyłanie do gazu ludzi którzy się z "nami" nie zgadzają. "My" nie mamy zamiaru niszczyć nikogo za to, że ktoś nie zagłosuje tak jak "my"
ZERR02019.09.15 13:31
To tylko tak ci się wydaje Wasza definicja to doktrynalne zbydlęcenie człowieka, sprytnie nazwane 'humanizmem'. Wasza definicja zakłada opluwanie inaczej myślacych od morderców - trudno o większe odczłowieczanie. Wy ciągle usiłujecie kogos i coś zniszczyć, spodlic i splugawić. Po waszemu mówiąc - odebrac prawa. Na przykład prawo do wychowywania dzieci. Prawo do życia w środowisku wolnym od zanieczyszczenia smogiem i propagandą. Prawo do zycia w środowisku ludzi bliskich kulturowo.
J.P2019.09.15 14:31
Mam nadzieję, że czujesz się lepszym człowiekiem ode mnie. "My" jak widzisz piszę w cudzysłowie bo śmieszy mnie szufladkowanie w ten sposób. Odpowiadam tylko za siebie, nie należę do żadnego zbioru ani zboru. Nie wyzywam, nie upadlam nikogo, nie odbieram nikomu praw. Tworzysz sobie tylko mój wirtualny negatywny obraz. Nie jest to mądre.
Jahu2019.09.15 13:42
ta wasza definicja to taka wybiórcza jest bo dzieciaka czy staruszka to bez problemu mordujecie..Tak, że żadne uniwersalne..
Jahu2019.09.15 13:13
Buddyzm nie jest religią..
J.P2019.09.15 13:31
Jest systemem wierzeń i filozofii. Chrześcijaństwo też zawiera filozofie i idee. Zwał jak zwał.
leo2019.09.15 10:55
a ty pojdziesz posprzatac za swoja chata latryne, tak w ramach rownosci i milosci do dewiantow i goowna.
Jahu2019.09.15 11:02
"ludzie, którzy wierzą w to, że szacunek należy się każdemu człowiekowi pójdą na paradę równości " ....i w ramach tego szacunku do każdego, sprofanują i oplują symbole i świętości katolików.
Sebastian Lorenc2019.09.15 11:08
Profanowanie świętości jest wyrazem braku kultury i szacunku. W każdej owczarni znajdą się wilki, czyż nie? Wczoraj przeszła parada. Było kolorowo, wesoło, dużo rodzin z dziećmi, nikt nie profanował, nie obrażał, a jednak znaleźli się tacy, którzy zamiast pod krzyż woleli przyjść i powyzywać i zaatakować idących ludzi.
ZERR02019.09.15 12:00
No ale te 'kolorowe parady' to ubrane w gładkie słówka nawoływanie aby gnoić, wdeptywać w ziemię, odbierać prawa i rugować podstępną propagandą tzw konserwatystów. Jawnym rządaniem jest zniszczenie i wyrugowanie normalnej kultury, zlikwidowanie instytucji rodziny i podstawienie w jej miejsce fałszywki. Jawnym rządaniem jest odebranie de facto dzieci katolikom i spranie ich mózgów, jak uczy przykład 'zachodu' picie opornych pałą policjanta, fizyczne porywanie dzieci i wtrącanie rodziców do więzień. To jest nawoływanie do powszechnego gwałcenia i niszczenia formującej się psychiki dzieci, i tak to traktujemy, jak coś gorszego od faszyzmu. Kraj po wojnie można odbudować, kraju po zgnojeniu przez LGBT nie da się odbudować.
Sebastian Lorenc2019.09.15 12:24
Zerro, paranoje się leczy. Nie wiem jak Ci pomóc, moich dzieci nikt nie porywa, a mnie nikt nie wtrąca do więzienia. Jeśli u Ciebie jest inaczej to zgłoś to gdzieś szybko.
Kaja2019.09.15 21:42
Agnieszka on pisze do czego to 2szystko prowadzi! Tak to rozumiem! Nie wolbrzymiaj ! Czyżbyś była Marią B.?
Jaros202aw2019.09.15 15:44
Oj nie Pani Agnieszko, szacunek nie należy się każdemu człowiekowi, szacunek to nie jest czymś co należy się z urzędu, tylko dlatego bo się jest człowiekiem, na szacunek to trzeba sobie zasłużyć!
Sebastian Lorenc2019.09.15 15:59
A ja myślę, że jest odwrotnie. Podchodzimy z szacunkiem do wszystkich, ale z różnych powodów możemy ten szacunek stracić. No i nie można z góry zakładać, że ktoś jest gorszy bo nie jest katolikiem, Polakiem, białym, hetero.
margeritta2019.09.16 9:22
"szacunek to nie jest czymś co należy się z urzędu, tylko dlatego bo się jest człowiekiem, na szacunek to trzeba sobie zasłużyć!" Tu się zgadzam. Sutanna i habit też nie gwarantują szacunku.
Albert2019.09.15 10:34
"Ponad 60 tys. osób modliło się we Włocławku" Czyli mamy 60 tys. osób upośledzonych intelektualnie. To w sumie całkiem niezły wynik. Byłoby gorzej, jakby było takich np. 6 milionów. Ale te 60 tys. można przeboleć. To tylko 60 tys. głosów na PIS.
KKK2019.09.15 10:51
Ty albert, który z twoich rodziców byż głupszy mamusia czy tatuś ? Pytam, bo po kimś musiałeś odziedziczyć twój debilizm !
anonim2019.09.15 11:03
Słabiutka ta riposta
Albert2019.09.15 12:18
Na poziomie typowego katolika. Trudno było spodziewać się czegoś wyższych lotów.
ZERR02019.09.15 12:43
Na poziomie adekwatnym do twoich wypocin. Oplułeś 60 tysięcy ludzi od głupców, to każdy kulturalny człowiem powinien ciebie mieć na zarozumiałego głupka.
Albert2019.09.15 13:15
Napisz to jeszcze raz, ale tym razem po polsku.
ZERR02019.09.15 13:33
Jesli nie potrafisz składac literek, pozostaje ci [...] [...]
Albert2019.09.15 13:41
Ja nie kaleczę języka w sposób tak skandaliczny jak ty i tobie podobni. Chcesz ze mną rozmawiać - pisz poprawnie po polsku. Nie umiesz - to nie pisz. Jak się czyta tak nieudolnie sklecone przez ciebie zdania, to aż oczy krwawią.
ZERR02019.09.15 13:48
niech ci krwawią, aż do samego końca
asia2019.09.15 22:30
wolę zaliczyć się do tych 60 tys normalnych niż do tej zarazy wędrującej która chce zniszczyć dotychczasowy porządek i wartości. Co do upośledzenia to widać to wyraźnie w twoim wypadku
Aneta2019.09.17 12:00
Proszę uważać co pan pisze kiedyś może pan pożałować tych słów . Każdy kto wierzy w Pana Boga nie jest upośledzony intelektualnie. Ci co odrzucają WIARĘ są takimi .
ja2019.09.15 10:21
wierzący razem z Matyją stoi pod krzyżem Jezusa Chrystusa , zmagając się z własnym krzyżem. Dzielnicowy i ateista oddaję się nienawiści i bluźni wszystkim dookoła...
H!2019.09.15 10:16
Więc co ja mam robić panie Rapaport?? Modlić się panie Goldberg!! A co mi to da?? NIC !!!
dzielnicowy2019.09.15 10:45
Ty i ta cała śmierdząca l(e)wica nie powinna się modlić. Wy jesrteście ateistami a dla takich debili kościoły są zamknięte. Wy, nawet gdybyście spróbowali się modlić to wam to nic nie da !
katolik2019.09.15 10:02
Byłem, widziałem, modliłem się. Chwała Panu!
Witek2019.09.15 10:48
Tak . Uczyniłeś co było w Twoim zasięgu . Teraz spocznij . w Chwale Pana .
anonim2019.09.15 10:02
"wzięło udział ponad 60 tys. osób" na koncerty Sławomira więcej osób przychodzi! ale to dobrze świadczy o polakach! coraz mniej osób wierzy w piertolety które wciskają ludziom pedofilne i pazerne klesze pomioty!
Bóg Honor Ojczyzna2019.09.15 10:07
Rozumiem,że ten koleś o wyglądzie polskiego Janusza to twój idol. Nawet gdyby było 60 ludzi to i tak to wielka sprawa a ty Sławomir i jego fani to gówno.
sp2019.09.15 10:21
Musisz mocno wierzyć w "piertolety" skoro ciągle piszesz na fronda.pl. Jesteś tu znacznie częściej, niż na koncertach Sławomira.
wyj\205tek FF 00 A9 Bca10kHz2019.09.15 13:52
Bo tu bywa śmieszniej niż na pornhub, joemonster, kwejk i 9gag razem wziętych :)
KKK2019.09.15 10:48
Napisz jeszcze ilu debili uczestniczy w zlew-ie i taplaniu się w błocie pod wodzą niejakiego złodzieja Owsika.
Honorata2019.09.15 11:52
Panie dzielnicowy, pan weźmie się otrząśnie z szoku, że katolicy potrafią się w dobru organizować i przeczyta jeszcze raz artykuł. Ale tym razem spokojnie i powoli. Może doczyta pan, że te wyśmiewane przez pana 60 tys to było tylko w Kruszynie. Bo de facto było nas duuuuuuuzo, duuuuuuuzo więcej skoro zgromadziliśmy się przynajmniej w 1258 parafiach na terenie całej Polski. A jestem przekonana że było ich więcej. Błogosławionej niedzieli panu życzę i pańskiej dzielnicy +
Karolina Karolajn2019.09.15 13:11
brawo Honoratko mądrze to napisałaś:)
hahaha2019.09.15 14:13
Jedno jest pewne. Nawet aby być żałosną gnidą potrzebujesz do tego ludzi więżących. Bez NAS jesteś nikim.
Leo2019.09.15 21:01
Jezusa ludzie pamiętają 2000tysiące lat a o Sławomirze za dwa lata nikt nie wspomni -widzisz różnicę?
jan2019.09.15 23:37
Nie bądź śmieszny ze swoimi porównaniami Jezusowi starcza 12-u, czasami troje pastuszków by zapalić świat. To tylko w marksizmie "masy tworzą" hehe historię
Sylwia2019.09.16 8:57
Ja pomodlę się za Ciebie, niech Ci Pan Bóg Błogosławi na każdy dzień a Maryja otacza swoją opieką. Kiedyś mówiłam tak samo jak Ty, więc Cię rozumiem, ale nie masz racji. Z Panem Bogiem, ON cię kocha na 100%!!!
margeritta2019.09.16 9:11
A liczba uczestników Pol'and'Rock? Ponad 700 tys. :)
Maria2019.09.15 9:56
Zima była tak ciężka i długa, że miłościwy Błystek, król Krasnoludków, przymarzł do swojego tronu. Siwa jego głowa uczyniła się srebrną od szronu, u brody wisiały lodowe sople, brwi najeżone okiścią stały się groźne i srogie; w koronie, zamiast pereł, iskrzyły krople zamarzniętej rosy, a para oddechu osiadała śniegiem na kryształowych ścianach jego skalnej groty. Wierni poddani króla, żwawe krasnoludki, otulali się jak mogli w swoje czerwone opończe i w wielkie kaptury. Wielu z nich sporządziło sobie szuby i spencery z mchów brunatnych i zielonych, uzbieranych w boru jeszcze na jesieni, z szyszek, z huby drzewnej, z wiewiórczych puchów, a nawet z piórek, które pogubiły ptaszki, lecące za morze.
wysłucham_każdego2019.09.15 11:01
wow wow wee wow
Witek2019.09.15 11:12
Pani okłamuje ludzi . Według skryby Tecjusza - Błystek wcale nie przymarzł , tylko przykleił się do tronu . Zgryźliwy Filemon z 3 wieku podaje nawet , że został przywiązany . Pozdrawiam . Czekamy na dalszy ciąg
Kaja2019.09.15 21:27
czy aby Maria"? To już nie pierwszy raz jest wstawiany ten głupi tekst ! To tylko żle świadczy o piszącym ! siedzi, umoczony w głupie baji!? Co nas to obchodzi ! Spadaj sobie do tego Błystka ? Nie rób głupszej osoby, niż jesteś? To jest żałosne z twojej strony!