04.12.13, 14:29Ks. Dariusz Oko (fot. Fronda/Gliwice)

Ks. Dariusz Oko dla Fronda.pl: Genderyści są jak marksiści

Fronda.pl: Na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym ks. prof. Paweł Bortkiewicz ma wygłosić referat pt. „Gender – dewastacja człowieka i rodziny”. To wywołało oburzenie środowisk lewicowo-genderowych, które najpierw próbowały wpłynąć na zmianę tytułu wystąpienia, a kiedy to się nie udało, zaczęły zbierać podpisy pod listem otwartym do władz uczelni. Czy to próba zablokowania akademickiej dyskusji, która – jeśli się powiedzie – doprowadzi do tego, że nie będzie można krytykować gender?

Ks. dr hab. Dariusz Oko: Genderyści są jak marksiści. Tak samo, jak narzucono nam ideologię markistowską, tak przemocą narzuca się nam ideologię gender. To jest rzecz niedopuszczalna, wręcz skandaliczna! Próby ograniczania jakiejkolwiek krytyki to metody działania środowiska genderystów, typowe metody totalitarne. Tutaj wyraźnie odsłania się ich ideologiczność. Oni boją się dyskusji naukowej. Z góry sprzeciwiają się nauce, na przykład genetyce, jak sprzeciwiał się jej czołowy biolog, a raczej czołowy ideolog biologii Związku Radzieckiego - Trofim Łysenko. Tak, jak on przesadnie podkreślał, że natura roślin i zwierząt jest określona nie przez geny, ale przez środowisko przyrodnicze, tak oni przesadnie podkreślają, że płeć człowieka jest określona nie przez geny, ale przez środowisko społeczno-kulturowe. Jak zawsze, to "przede wszystkim byt kształtuje świadomość". Ale za sprzeciwienie sie Łysence, ulubieńcowi Stalina, traciło się możliwość pracy naukowej i można było iść nawet na Sybir, teraz genderyści za jedno zdanie krytyki chcą karać, usuwać z uczelni i wtrącać do więzienia. Oczywista kontynuacja.

Ta niechęć do dyskusji na poziomie naukowym chyba wyszła także przy okazji listu Kongresu Kobiet do papieża Franciszka. Feministki nie odniosły się do żadnych merytorycznych argumentów, podnoszonych przez środowiska konserwatywne, pisały jedynie o „rzeszy” ziejących nienawiścią księży. To pokazuje, że genderyści nie mają naukowych podstaw do obrony swojej ideologii?

Oczywiście. O nienawiści mówią osoby, które same są uważane za opanowane nienawiścią. Przecież polskie ateistyczne feministki są powszechnie uznawane za osoby ziejące wprost nienawiścią do Kościoła. O ich poziomie umysłowym świadczy choćby fakt, że pisząc list do papieża, mylą Jezusa ze św. Pawłem. Przypisują słowa Apostoła Narodów Panu Jezusowi, nawet tego nie wiedzą. W dodatku uzurpują sobie prawo do reprezentowania kobiet polskich. Tymczasem stanowią tylko ateistyczną "organizację kanapową", z którą zdecydowana większość kobiet polskich nie chce mieć nic wspólnego, zamiast tego, co niedzielę wielomilionową rzeszą wypełniają one przecież kościoły. To pokazuje, dlaczego te środowiska tak bardzo boją się dyskusji naukowej. Genderyści są bowiem ideologami, którzy zwalczają naukę. Genderystom trzeba się sprzeciwiać zatem tak samo, jak przeciwstawialiśmy się marksistom, bo jak widać, prezentują podobne poglądy i stosują podobne metody.

Not. MBW

Czy w murach uczelni można krytykować gender? Zdaniem genderystów NIE!

Tomasz Terlikowski: Czy salki katechetyczną staną się ostatnią przestrzenią uniwersyteckich badań? Genderyści tego chcą


Komentarze

anonim2013.12.4 14:42
zgadza się hundertprozentig.
anonim2013.12.4 14:46
Ks. Oko zupełnie się zagubił.
anonim2013.12.4 14:51
Ks. Oko jak zwykle celnie!
anonim2013.12.4 14:56
@Matthiola longipetala napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Gru 4, 2013, 2:46 po południu Ks. Oko zupełnie się zagubił. W czym i gdzie!!??
anonim2013.12.4 14:58
Zed napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Gru 4, 2013, 2:49 po południu A moze by pan Oko podzielil sie jakimis newsami na temat koscielnej pedofilii i koscielnego homolobby? Po co ? Masz pan panie od tego maisztremy!!
anonim2013.12.4 15:26
Nie pamięta wół jak cielęciem był... chyba nie tak dawno był straszny skandal związany z planem powstaniem przedmiotu o tematyce gender na KULu? Nie chciano w żadnej mierze dopuścić do powstania takiego przedmiotu, gdzie przecież właśnie mogłaby się toczyć naukowa dyskusja na ten temat (w dodatku w duchu KK).
anonim2013.12.4 15:30
Przedstawcie chociaż raz jakiś sensowny artykuł o gender, obiektywnie, główne założenia, itp bez bolszewików, marksa i lenina bo to czytać sie nie daje. Ten artykuł to propaganda nawiedzonego faceta. pierwsze zdanie "Genderyści są jak marksiści." taki przekaz to można w Radiu Maryja dla dziadka i babci a nie w necie czy uczelni.
anonim2013.12.4 15:34
Każdy kto wątpi w prawdziwość tego, co nam przekazuje ksiądz Oko jest idiotą.
anonim2013.12.4 15:43
Spokojnie robimy swoje i uświadamiamy ludziom , że marksizm - genderyzm to choroba obłąkanych umysłów a trolle niech szczekają. Panie Tomaszu - tak trzymać.
anonim2013.12.4 16:20
Brawo! Mądry ksiądz!
anonim2013.12.4 16:49
http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
anonim2013.12.4 16:53
Dobrze, że ksiądz jest, przynajmniej nie będą "katolicy" mogli mówić, że gender można pogodzić a byciem katolikiem, bo księża nie mówią, że nie.
anonim2013.12.4 17:10
Jeszcze jedna uwaga na marginesie "gender studies". Nikt dobrowolnie nie dałby na te "badania" złamanego grosza, gdyby nie finansowało ich państwo czyli zepsuci, skorumpowani politycy którzy dają w ten sposób kolejne narzędzie do walki z tradycyjną, chrześcijańską moralnością, służącej realizacji bardzo groźnych dla społeczeństw celów, o których mówi Papież, Ksiądz Oko czy Gabriele Kuby. To ogromna przewrotność i niegodziwość wspierać podatkami cele zgubne dla tych, którzy te podatki zmuszeni są płacić. Ot, socjalizm wiecznie żywy.
anonim2013.12.4 17:24
habukak, bredzisz, i sam sobie ubliżasz. Radziłem Ci przyjacielu: nie myśl, to za trudne zadanie dla Ciebie. :)
anonim2013.12.4 17:41
Zanarkand - Niestety frondyzm i frondyści zmierzają coraz szybciej w kierunku sekty.
anonim2013.12.4 18:08
Oko jest OK!
anonim2013.12.4 18:22
@kontestatorek A co na ten temat mówią faceci w fartuszkach ?
anonim2013.12.4 18:23
http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=864 A szczególnie film na końcu artykułu.
anonim2013.12.4 18:27
@Zed czy tym "tradycyjnym chrześcijaństwem" jest judaizm ?
anonim2013.12.4 18:31
Jak na razie nauka nie ma problemu z rozróżnieniem dziewczynek od chłopców. Problemy mają tylko genderowcy. My im wyniki obserwacji NAUKOWYCH (patrz film z mojego poprzedniego wpisu) a oni nam ideologię i teksty w stylu "pogubił się", albo wręcz inwektywy. Facet przebrany w sukienkę to nadal facet. Tyle, że z potwornym problemem. No, ale łysenkoizm jest wiecznie żywy.
anonim2013.12.4 19:24
@Pokręć "Jak na razie nauka nie ma problemu z rozróżnieniem dziewczynek od chłopców. Problemy mają tylko genderowcy" Dla nich przypisywanie płci kulturowej odbywa się już w momencie, kiedy położna wypowiada słowa "to chłopiec/dziewczynka" http://pl.wikipedia.org/wiki/Performatywno%C5%9B%C4%87_p%C5%82ci Spodziewałeś się kiedyś, że wyznawcy monizmu sami zaczną sobie przeczyć?
anonim2013.12.4 19:30
Kościół tak celnie uderza w gender'owską degrengoladę, że feminizdy, genderyzdy i ateizdy ze swoim boleściwym wyciem nawet do papieża dotarły. Również zapaskudzające Frondę popłuczyny ubeckie kwiczą boleściwie po każdej praktycznie enuncjacji na temat gender. @Habukak; nie mów o procesie myślenia, bo cóż ty masz z nim wspólnego? @Pokręć; "sukienka" to znacznie starszy strój męski, niż spodnie, ale skąd nieuk lewacki może o tym wiedzieć?
anonim2013.12.4 19:54
Towarzyszu @Zanarkand A może wy tak socjalistycznym zaproszeniem wystapili do obywatela Terlikowskiego i ob.Oko zwanego księdzem w celu pogłebienia w nich wiedzy na temat iście socjalistycznej idei prekursora dżenderyzmu -Marksa!?. Zycze owocnych i dogłebnych zmian w ich poglądzie na temat nadchodzacej epoki neo-socjalizmu,która z tak wielkim entuzjazmem wprowadzana jest z kierowniczym nakazem naszego brukselskiego ojca .!!.
anonim2013.12.4 22:40
kociaku1, znam wszystkie ostatnie programy z udziałem ks. Oko i dlatego śmiało mogę napisać: kłamiesz.
anonim2013.12.4 23:23
Cóż, to że w Polsce jest nagonka na gender nie ulega wątpliwości. Zależy to bowiem co rozumiemy poprzez "gender". Od tego zależy jaka powinna być ocena tego zjawiska, niestety niektórzy o tym nie wiedzą. O tym że "gender role studies" to była niegdyś (i chyba nadal po części jest) ważna gałąź psychologii. Ktoś jednak nazwę zawłaszczył, skrócił do "gender" i teraz wszelkie prawicowe tuby o tym krzyczą. Co zaś się tyczy księdza Oko, to niech nie błaznuje udając "naukowca" :) Myśli że ktoś się boi debaty naukowej? Z nim? Wolne żarty, przecież to ksiądz znany jako "60% pedofilów to homoseksualiści" :)
anonim2013.12.5 2:38
Ile razy lewackie debile będą powtarzać, że akcja przeciwko gender'owskiej dewiacji to "zasłanianie problemu pedofilii w Kościele"??? Co za bzdury. Chyba, że można to wytłumaczyć bólem z powodu demaskowania gender'owskiej patologii. Lewacka jaczejka zrobiła sobie legowisko na Frondzie i defekują idiotyzmami.
anonim2013.12.5 2:39
@Anonymous; prawda dla lewaków jest bolesna, ale większość zbrodniarzy pedofilskich to zboczeńcy homoseksualni.
anonim2013.12.5 8:39
Jednym słowem, głupoty się nie obroni.
anonim2013.12.5 13:26
@Marguar A skąd niby o tym wiesz? Bo anegdotycznie media podają przypadki adopcji dziecka przez ludzi deklarujących się homoseksualistami a potem gwałt na nich? To nie są dane statystyczne. Analogicznie ja mogę podawać przykład ze znanymi pedofilami "heteroseksualnymi".