07.08.19, 10:00(fot.youtube)

Ks. Henryk Zieliński: Bez Kościoła nie byłoby dzisiaj Polski!

- Obraz „Cud nad Wisłą” zamieszczony na naszej okładce znajduje się w prywatnej kaplicy papieży w Castel Gandolfo. Został namalowany w 1933 r. przez polskiego malarza Jana Henryka Rosena na osobistą prośbę Ojca Świętego Piusa XI (Achillesa Rattiego).- pisze w felietonie w tygodniku "Idziemy" ks. Henryk Zieliński

- Ksiądz Ratti był świadkiem odradznia się naszej niepodległości i walki o jej utrzymanie. Benedykt XV mianował go delegatem apostolskim na ziemie polskie i litewskie już 25 kwietnia 1918 r. – ponad pół roku przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Kiedy w 1919 r. został mianowany biskupem, zdecydował, że sakrę przyjmie w archikatedrze warszawskiej. Po konsekracji biskupiej, której przewodniczył kard. Aleksander Kakowski, 29 października 1919 r. bp Ratti powiedział: „Konsekrowany jestem na polskiej ziemi, przez Polaka, i uważać się będę odtąd za polskiego biskupa”. Słowu temu pozostał wierny w Warszawie i na Watykanie - podkreśla red. naczelny "Idziemy"

- Gdy w sierpniu 1920 r. nawała bolszewicka zbliżała się już do brzegów Wisły, ambasadorzy innych krajów ewakuowali się z Warszawy. Pozostał jedynie Achilles Ratti. Uczestniczył w modlitwach o ocalenie Polski i odwiedzał polskich żołnierzy pod Radzyminem. Wspominając tamte dni, mówił do polskich biskupów: „W tych na zawsze okrytych chwałą dniach przed świętem Wniebowzięcia Matki Bożej w 1920 r. na brzegach waszej cichej Wisły odbył się ten cudowny bój między aniołem życia i aniołem śmieci, w którym najsłodsza Królowa Korony Polskiej z Jasnej Góry raczyła natchnąć czynem męczeńskim księdza Skorupkę i jego młodocianych towarzyszy dla zbawienia Polski i Europy”. Jako papież Pius XI na głównej ścianie kaplicy papieskiej w Castel Gandolfo umieścił obraz Matki Bożej Częstochowskiej, otrzymany w 1921 r. od biskupów polskich, a na bocznych zlecił wymalowanie właśnie „Cudu nad Wisłą” i „Obrony Jasnej Góry”. Nawiązał do tego św. Jan Paweł II podczas wizyty w diecezji warszawsko-praskiej 13 czerwca 1999 r.: „To jego [Piusa XI] decyzja sprawiła, że Papież Polak zastał tam, w tej kaplicy, dzieje swojego narodu. A w szczególności wydarzenia tak bardzo mi bliskie, bo – jak już powiedziałem w Radzyminie – właśnie wtedy, w 1920 r., gdy bolszewicy szli na Warszawę, się urodziłem”. - czytamy

- Przypominamy te obrazy i fakty w 99. rocznicę Cudu nad Wisłą – dwadzieścia lat po wizycie św. Jana Pawła II w Radzyminie i przed katedrą warszawsko-praską. Kiedy bowiem wokół bitwy warszawskiej panowała zmowa milczenia, o której mówi u nas w wywiadzie dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro, Stolica Apostolska i Kościół były miejscem, gdzie można było znaleźć prawdę o naszej historii. W Polsce zniewolonej przez sowiecką Rosję przypominanie o Cudzie nad Wisłą traktowano jako godzenie w „sojusz polsko-radziecki”. Na Zachodzie też niechętnie wspominano bohaterstwo Polaków, wciąż samotnie zmagających z agresją potężnych totalitarnych sąsiadów i po raz kolejny zaprzedanych Rosjanom. Nie chciano sobie psuć dobrego samopoczucia. - dodaje ks. Zieliński

- Nawet dzisiaj, kiedy możemy już mówić prawdę o naszym wkładzie w ratowanie zachodniej cywilizacji, mało kto chce nas słuchać, a i my rzadko kiedy mówimy o sobie w języku zrozumiałym dla świata. Naszą prawdziwą historię opowiadamy często tylko sobie samym, utwierdzając się w poczuciu krzywdy i niezrozumienia. A przecież w uprawianiu historii nie może chodzić tylko o rozdrapywanie starych ran, upajanie się dawnymi zwycięstwami i opłakiwanie klęsk. Narody, które osiągnęły wielkość, uprawiają historię dla przyszłości. Jak bardzo odpowiednio opowiedziana historia przekłada się na przyszłość naszej gospodarki, finansów i naszego bezpieczeństwa, niech świadczą choćby obecne relacje polsko-żydowskie. Brak polskiej narracji historycznej może nas wiele kosztować. Uczmy się od mistrzów. - stwierdza

- W tym kontekście to, co robiła dla nas i robi Stolica Apostolska i Kościół, przenosząc prawdę o nas w wymiar ogólnoświatowy i uniwersalny, trudno przecenić. Nie chodzi tylko o Piusa XI i Jana Pawła II, którzy w naszym imieniu przemawiali do świata, ale o wielu przedstawicieli Kościoła przez ponad tysiąc lat! Trzeba to przypominać szczególnie rodzimym neomarksistom i ich koalicjantom, którzy w swoje programy dla Polski wpisują zrywanie konkordatu i zamykanie Kościoła w zakrystii. Niech wiedzą, że bez Kościoła nie byłoby dzisiaj Polski. Chociaż nie można wykluczyć, że wiedzą i że o to im właśnie chodzi. - podsumowuje ks. Henryk Zieliński

 

bg/idziemy.pl

Komentarze

thom2019.08.8 9:12
Ks. Henryk Zieliński: Bez Kościoła to raj na ziemi!
pat2019.08.7 17:24
No, wszyscy portalowi diabli już się wypowiedzieli na temat, więc wypadałoby dać coś z drugiej strony : " Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony». "
Hak Ci w smark2019.08.7 14:13
Jeżeli KK jest taki cudowny i wspaniały to dlaczego tak wiele krajów się odwróciło od niego? Jako ateistka powiem Wam, że jak człowiek uwolni się od tej sekty to świat staje się piękniejszy. Jak już emocje ucichną i dotrze do Was co te katabasy w czarnych sukienkach próbowały Wam za bzdury wcisnąć, to poczujcie dużo złości. Ale to przechodzi z czasem i człowiek staje się spokojniejszy. Nie musicie ukrywać, że przeżywacie msze, jak tak naprawdę się nudzicie. Nie marnujecie kasy na księdza po kolędzie. Możecie sami szukać odpowiedzi a nie zgadzać się na z góry ustalony "porządek". Nie musicie przymykać oczu na patologie KK.
Urszula2019.08.7 15:18
Podsłuchałam niedawno rozmowę 2-ch młodych ludzi. Jeden z nich opowiadał, że go w niedzielę suszyło po balandze, ale musiał rano wstać i iść do kościoła bo go babka goniła więc dla świętego spokoju poszedł na mszę, W kościele zaszył się za konfesjonałem i mszę przekimał. A ilu z tych młodych ludzi idzie na mszę dla świętego spokoju, ale do kościoła nie dociera. Po "mszy" wracają do domu i wszystko gra. Taki to jest polski katolicyzm.
Hak Ci w smark2019.08.7 15:24
Ja też na siłę chodziłam na msze ale nie kimałam bo byłoby mi wstyd. Potem się wycwaniłam i do parku obok chodziłam z książką.
Jarek2019.08.7 12:43
Trzeba brać lekcję z historii innych, nie tylko swego kraju. Kiedyś ultrakatolicka Irlandia - dziś świecki kraj. W Polsce biskupi robią wszystko aby też tak było. Trzeba porzucić pychę, pucha gubi najszybciej.
Bruce Lee2019.08.7 12:16
Bez Boga ani do proga. I tyle w temacie. ps Tylko szkoda że po 89r. nie wyrzucono konfidentów z szeregu duchowieństwa.
Maciek Arczyński2019.08.7 13:04
A kto miał to zrobić?
ada2019.08.7 12:10
Bez Kosciola nie widze Polski-ale czy Ksiadz mysli ze tu Kosciol reprezentuje Rydzyk i PIS-bo ja nie
JPIII2019.08.7 12:10
My kleszych propagandzistów, którzy ukrywają fakty, nie potrzebujemy A są to: 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
??????2019.08.8 7:13
DLACZEGO FRONDA TOLERUJE TAKIE WPISY??? Ten wpis (podobnie jak wiekszość wpisów tego swira) powinien być zgłoszony i ścigany z kilku paragrafów!!!
gość niedzielny2019.08.7 11:46
Czytam komentarze i nie wierzę własnym oczom, moja nadzieja odżywa. Serdecznie Państwa pozdrawiam. Pewnego dnia może nie my, ale nasze dzieci obudzą się w świeckim kraju.
K.O2019.08.7 12:18
Swiecki raj to juz był!!!!!Za Stalina to ci był raj!!!
gość niedzielny2019.08.7 12:25
Nie budujmy dobrych dróg! Za Hitlera były dobre drogi!
Maciek Arczyński2019.08.7 13:06
Świecki kraj np. jest we Francji... Tej świeckości to tam po sam sufi...
JONASIK2019.08.7 11:38
KK ma bezczelną tendencję do przypisywania sobie całego dobra świata. Moralność - kościół. Dobro - kościół Zwycięstwa - kościół Prawda - kościół Narcyzm w czystym wydaniu.
Pierzasty kogucik2019.08.7 11:25
Polska bez kościoła to Polska naszych marzeń, że tak polecę Jarosławem.
kurka 2019.08.7 14:10
ko ko ko ko ko ko ko
Unrug2019.08.8 6:47
Marzenia ściętej głowy! ... kurczaka nieopierzonego ;)
Torchwood2019.08.7 11:02
Tak, a kiedy Piust VI błogosławił konfederacje targowicką, potępiał insurekcję kościuszkowską, itd. to też służył Polsce? Kiedy Grzegorz XVI potępiał powstanie listopadowe, to było działanie dla dobra Polski?
Maciek Arczyński2019.08.7 16:18
A wiesz od kogo miał Kościuszko pieniądze na rozróbę w Polsce i dlaczego armia rosyjska nie dotarła do Francji by powstrzymać rewolucjonistów? A wiesz z czyjego podpuszczenia było powstanie listopadowe? No, przeczytaj sobie "Dzieje Narodu Polskiego. Odkłamane." prof. Michała Bobrzyńskiego to może coś zrozumiesz. W każdym razie każde z tych powstań, z których jesteśmy tak dumni, przyniosło tylko straty.
KlerPanikujeCoŚwietnieRokujeDlaPolski2019.08.7 10:43
Kler jest skończony. Jeszcze drą pyski, że są najważniejsi, niezbędni, wszechmocni i nieusuwalni. Ale już dostają po łbach, aż się echo niesie. Społeczeństwo wreszcie dostrzegło, że to pasożyty, oszuści, wydrwigrosze, malwersanci, chciwcy, prostaki i pedofile. Będziemy kler stopniowo sprowadzać na ziemię. Zmuszać do płacenia podatków, utrzymywania się wyłącznie z podatku kościelnego. Wywalimy ich ze świeckich szkół. Zabronimy kontaktu z dziećmi i młodzieżą bez nadzoru osób z uprawnieniami pedagogicznymi. A kleruchów winnych różnych przestępstw będziemy wysyłać nie na wypoczynkowe urlopy i egzotyczne misje, ale do cel. Żeby pod czujnym okiem recydywistów resocjalizowali się na ludzi przydatnych społeczeństwu.
Maciek Arczyński2019.08.7 11:02
Widzę, że się odezwał piewca Wielkiej Rewolucji Francuskiej. He, he, he... To kiedy zaczniesz na dywaniku bić głową w asfalt 5x dziennie?
Marian2019.08.7 10:43
Katolicka sekta to antypolska organizacja. Popieraliscie rozbiory Polski wasz papiez pisal listy pochwalne do Carycy. Inny papiez podbuzal do wojen z Czechami. Macie tupet by opowiadac takie bzdury. Fakty sa takie ze jestescie szkodnikami sekciarze katoliccy
Maciek Arczyński2019.08.7 10:33
Proszę Księdza. Sami pracujecie na odchodzenie ludzi od Kościoła. I to nie dlatego, że są jakieś afery pedofilskie. Nawet nie dlatego, że jest jakaś pazerność. To zawsze było z większym lub mniejszym nasileniem bo aczkolwiek nauka Kościoła jest święta to Kościół tworzą nieświęci, grzeszni ludzie... Więc czasem bardziej ten grzech widać a czasem mniej. Ale katole w odróżnieniu od innych wiar grzech jeszcze nazywają grzechem, a przynajmniej nazywali... Problem w tym, że Kościół dziś zgadza się na odejście od Nauki Chrystusa wielbiąc, chwaląc, wysławiając uzurpatora na Tronie Piotrowym, heretyka, apostatę zapominając, że jest prawowity Papież Benedykt XVI. Nie dziwcie się zatem, że Ducha Świętego w KK nie będzie. Przecież Pan Bóg, Ten który jest prawdą nigdy nie zgodzi się na to by uwiarygodnić Sobą kłamstwa głoszone przez duchownych o Nim samym. A tak się właśnie teraz dzieje. Usprawiedliwiacie herezję robiąc karkołomne wygibasy myślowe wszystko tylko po to by nie powiedzieć, że "król jest nagi". Gdyby którykolwiek z innych duchownych niż Bergoglio głosił takie rzeczy jakie on głosi, dawno byłby już wytarzany w smole i pierzu. Wystarczy zobaczyć kolejne "osiągnięcie" Bergoglio czyli bredzenie o tym, że "rodziny... mają stawać się coraz bardziej LABORATORIUM HUMANIZACJI". https://www.youtube.com/watch?v=HWRcYtoKt8I
Maciek Arczyński2019.08.7 10:40
Ps. Humanistą wielkim był dr Mengele. Miał swoje laboratorium i humanizował, humanizował, humanizował... Będzie jak znalazł na patrona bergogliańskich humanistów. Inny humanista, wielce poważany przez samego Bergogio to prof. Bauman. No, ten też ma niezaprzeczalne zasługi w propagowaniu humanizmu...
Maciek Arczyński2019.08.7 10:43
...co to najpierw wypróbowywał w praktyce a potem teoretyzował, budując naszą wspólną humanitarną przyszłość, z której do dziś się wygrzebać nie możemy. Ot, zbawcy ludzkości... I wszystko oczywiście humanistycznie...
Papierz2019.08.7 11:50
Nie podoba się, to się wypisz. Papież w sprawach wiary jest nieomylny.
Jarek2019.08.7 12:39
To dopiero od 1881 roku obowiązuje jako dogmat, a ogłoszony w 1870. Poczytaj, że nie wszyscy tak uważają, nawet jeden z obecnych biskupów krakowskich modlił się o rychłą śmierć Papieża Franciszka. A ilu w Polsce się z nim nie zgadza i posądza o herezję?
Maciek Arczyński2019.08.7 13:03
Tu nie ma co posądzać. Herezja jest faktem i to jest w Amoris Laetitia (pkt 297 i 311) - czyli miłosierdzie z automatu - oraz w Aktach Stolicy Apostolskiej (łac. Acta Apostolicae Sedis) - czyli Komunia Święta dla tzw. rozwodników jest w tej chwili obowiązującą składową Doktryny KK a raczej bergogliańskiej wydmuszki nazywanej nie wiadomo czemu Kościołem Katolickim. Są też inne herezje, ale one nie są tak wprost artykułowane jak te dwie.
Maciek Arczyński2019.08.7 12:55
Zgadza się, ale i tak jest to obwarowane. A tak w ogóle ten dogmat dotyczy to tych co są papieżami a nie tych co sobie to stanowisko przywłaszczyli jak to jest w wypadku Bergoglio. Papieżem jest Benedykt XVI co jasno wyraziłem w swoim wpisie. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i się mądrzysz. Nie pierwszy raz zresztą, jak to u lewactwa.
Papierz2019.08.7 18:21
Benio zrezygnował (nie pierwszy w historii) i jest to ważne, przyklepane przez Kościół (Nowy Kodeks Prawa Kanonicznego odnosi się do ewentualnej rezygnacji papieża w kanonie 332 § 2 słowami: „Gdyby się zdarzyło, że Biskup Rzymski zrzekłby się swego urzędu, to do ważności wymaga się, by zrzeczenie zostało dokonane w sposób wolny i było odpowiednio ujawnione; nie wymaga zaś niczyjego przyjęcia”. A rezygnacja Benedykta XVI była wolna i dokonała się rytualnie). Franciszek został wybrany prawidłowo (nie było ani jednego uczestniczącego w ostatnim konklawe kardynała, który miałby wątpliwości co do ważności wyboru. Cały Kościół zaakceptował więc i uznał papieża Franciszka jako prawowitego papieża – a zgodnie z prawem kanonicznym pokojowe universalis Ecclesiae adhaesio jest zarówno znakiem, jak i nieomylnym dowodem prawomocnego wyboru prawowitego papieża). Franciszek w sprawach wiary jest nieomylny, jeżeli chcesz zostać nowym Lutrem to przybijaj swoje tezy na drzwiach.
kurka 2019.08.7 14:11
popraw ortografie smarkaczu niekumaty
uzyteczni idioci 2019.08.7 10:29
jak Wielomscy gorsi niż sprzedajne lumpenelityjak Hartmann,Środa czy Senyszyn,itp. https://www.youtube.com/watch?v=XJz-GRbApQE
szcze na PiS i rydzyka2019.08.7 10:29
czarne kleszcze widzą że przywileje i władza wymyka im się z rąk i stąd taka histeria w kościele! już niedługo żeby przeżyć koloratkowe nieroby będą musiały iść do uczciwej pracy!!!
kurka 2019.08.7 14:09
na razie nierobie bolszewicki ty sie weż do roboty bo na tace nikt ci nie da.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.7 10:18
Zieliński bez katosekty nie mógłby dziś pasożytować darmozjad jeden belzebub. Do roboty normalnej musiałby iść, a tak może żyć na garnuszku Polaków
Polak2019.08.8 11:00
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje gównolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie wlewają ci do d.py dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
Gnostyk2019.08.7 10:11
Kiepska propaganda. Jestem zawiedziony. Księdza Zielińskiego stać na dużo więcej.