19.10.20, 13:13

Ks. prof. A. Kobyliński: Mamy wysyp teorii spiskowych dot. koronawirusa

Pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na życie Kościoła i katolików. Rządowe obostrzenia ograniczają możliwość zgromadzeń religijnych, a kolejni biskupi udzielają dyspens od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. O Kościele w „czasach zarazy” na antenie Polskiego Radia RDC Robert Łuchniak rozmawiał z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim.

Ks. prof. Andrzej Kobyliński odniósł się m.in. do słyszanych czasem również w kościołach głosów negujących istnienie pandemii koronawirusa:

- „Niestety, gdy chodzi o różnego rodzaju teorie spiskowe, to jest ich co niemiara. Jest prawdziwy urodzaj na teorie spiskowe. I te teorie spiskowe mogą ukąsić umysły wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, stanu majątkowego czy przynależności religijnej. Zauważmy, że te teorie spiskowe są obecne wśród katolików, wśród protestantów, wśród ateistów czy wśród agnostyków” – zauważył duchowny.

- „Podam przykład takiej bardzo radykalnej kontestacji pandemii. To będą np. z jednej strony ortodoksyjni, tradycyjni Żydzi w Izraelu, a z drugiej strony wspólnoty pentekostalne, takie bardzo fundamentalne w Brazylii. Takich przykładów możemy podać bardzo wiele, również, jeśli chodzi różne kręgi Kościoła katolickiego w Polsce” - dodał.

Całość rozmowy z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim dostępna jest na portalu Polskiego Radia RDC.

kak/rdc.pl

Komentarze

Total Mayhem2020.10.19 17:15
Słowem, trafia się prawactwo z takim turbodoładowaniem, że nawet frondelek ma już dość i mięknie mu rura.
katolik z wielkiej polski2020.10.19 15:51
to katolicy te teorie siejo
verizanus2020.10.19 15:16
Z tego co wiadomo to na razie żaden katolik nie musi WIERZYĆ w koronawirusa. Chociaż jak chce to może. Bo jedni spece mówią że tak jest inni inaczej ;)