26.10.19, 08:35

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr: Genderyści uwłaczają godności małżonków

Roszczenia lobby homoseksualngo są agresją w stosunku do ludzi żyjących w normalnym małżeństwie - mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Duchowny na antenie "Aktualności dnia" "Radia Maryja" wskazywał na karykaturalne oblicze ideologii genderyzmu i lobby LGBT.

"My, z punktu widzenia wiary katolickiej, zarówno w rodzinie, jak i w Kościele staramy się wychowywać dzieci do miłości. To jest coś zdecydowanie więcej niż wychowanie do seksu. To ta druga strona redukuje człowieka z wymiaru miłości do wymiaru czysto popędowego, czysto seksualnego" - wskazał kapłan.

"To jest podobnie jak komunizm, bolszewizm, to jest próba nowej religii, próba stworzenia nowego człowieka, nowego kultu, nowych podstaw wiary. Trzeba na to zwrócić bardzo mocno uwagę, że to jest karykatura, parodia religii, ale to jest zarazem próba wyrzucenia z ludzkiego życia Boga Stworzyciela" - dodał.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr zachęcił do ostrego i bezkompromisowego sprzeciwu barbarzyńskiej ideologii genderyzmu.
"Kiedy mówimy nawet ostre słowa, które niejednokrotnie w tych debatach padają i muszą padać, to są to słowa mowy sprzeciwu wobec aktów agresji wymierzonych przeciwko naszej wierze, naszemu sposobowi pojmowania człowieka, miłości; naszej wizji wychowania człowieka do miłości" - wskazał.

Jak dodał, czas na "bardziej zdecydowaną formę" działan.

"W wielu mediach, w wielu narracjach politycznych wygląda to tak, jakbyśmy to my byli stroną agresywną. My się do tej pory bronimy, ale myślę, że ta obrona powinna przejść w bardziej zdecydowaną formę" - podkreślił.

Wskazał na potrzebę organizowania między innymi "pozytywnym happeningów", które ukażą ideologów LGBT w całym bezmiarze ich agresji i żałosnej śmieszności. Jak podkreślił, genderyści uwłaczają godności małżeństwa i prawom małżonków.

bsw/RadioMaryja.pl

Komentarze

Ara2019.10.27 8:39
A cóż to za szczególna „godność” posiadają „małżonkowie”? Pomijając już to anachroniczne sformułowanie, można tylko dodać śmiechu warte - wystarczy przypomnieć (pierwsze z brzegu) przysłowiowe: „zupa za słona”, czy „wątroba gnije”. A i ta „służebność” kobiety traktowanej w kościele przedmiotowo...”godność”? A nie kpina przypadkiem?
ja4472019.10.26 19:32
katopedofile pomoga malzonkom.
andrzejhahn32019.10.26 16:47
bortkiewicz ty nierobie i pasozycie spoleczny jakim prawem wypowiadasz sie na temat malzenstwa szmaciarzu
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???2019.10.26 12:27
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
sdf2019.10.26 11:55
Zboczeni LGBT, odbyt służy do odprowadzania fekaliów, nie rozmnażania. Jeśli jednak którymś się uda, to powiem wówczas , że jesteście normalni a puki co jesteście zwykli zboczeńcy !
ZERRO2019.10.26 20:45
"puki" co to puknij się w głowę.
nikt2019.10.26 11:07
Co za odrażający wyraz twarzy . Skoro już tyle napisałam , to muszę coś jeszcze napisać . Mniej więcej znam dzieciństwo i młodość Jarosława Kaczyńskiego . Trochę z mediów , trochę od znajomej której koleżanka mieszkała kiedyś w W-wie obok nich . Obecnego Jarosława Kaczyńskiego też mniej więcej znam . Ale ma tak pomieszaną osobowość , że jest nadal wielką niewiadomą . Tym bardziej , że rodzice to były też różne , skomplikowane osobowości . Z tych wewnętrznych tarć wyłoniły się jeszcze dodatkowe osobowościowe komplikacje . Poza tym w PiS już też są rozdźwięki . Może być tak , że ten układ z USA to tylko brak w tej chwili innego wyboru , może być zmyłką jak uważają Chińczycy a może też być świadomym wyborem . Niczego się obecnie nie wymyśli . Trzeba tworzyć nową partię składającą się z rdzennych Polaków . .
nikt2019.10.26 11:21
Odrażający jest ten ksiądz . I ktoś taki ma miałby mnie prowadzić duchową ścieżką ? Przecież on nawet wyobrażenia nie ma o tym z czym to się je . Może być też tak , że Kaczyński już niedługo niewiele będzie miał w PiS do powiedzenia . A wszystko się na to zanosi . Wtedy dopiero rozpocznie się cyrk .
Boholt2019.10.26 11:05
Happeningi to się odbywają co niedzielę w każdym kościele.
KrojeSalceson2019.10.26 10:55
KSIĄDZ GWAŁCĄCY DZIECKO UWŁACZA GODNOŚCI RODZINY!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.26 10:43
Nie ma takich ludzi jak genderyści, ty idioto w koloratce! Są za to pedofile w sutannach.
sdf2019.10.26 11:51
Dlaczego wyzywasz od idiotów ty idioto ?
Justyna S2019.10.26 10:08
Nie wiem dlaczego ksieża uważają że homoseksualizm opiera się na seksie. Tak samo jak w hetero związku musimy być pociąg romantyczny i seksualny, tak samo jest wsród osób homoseksualnych. Jak młodzież chodzi do klubów to z miłości niby?
arbiter elegancji2019.10.26 9:19
Proboszcz z Ruszowa na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek, które przygotowywał do Komunii Św. Właśnie ruszył proces. Duchowny wkroczył na salę rozpraw śpiewając słowa psalmu: "Jeżeli chcesz mnie naśladować, to weź swój krzyż na każdy dzień". Przed salą czekali parafianie, którzy nie wierzą w jego winę.
Pet2019.10.26 9:07
Księciuniu, nikt mnie i mojej małżonce nie uwłacza, ani żadnemu małżeństwu które znamy. A tak w ogóle to na punkcie seksu macie fiksację. Śmieszne i straszne jest to że najwięcej w tych sprawach mają do powiedzenia goście w sukienkach na codzień żyjący niby w celibacie.
KleroDewianciSkupieniNaDupieMarynyPosoborowej2019.10.26 8:56
Rozmyślania tego spasionego pasożyta społecznego w babskim przebraniu orbitują ustawicznie wokół spraw współżycia seksualnego. Ogarnięci tym opętaniem klero-seks-edukatorzy wybierają za ofiary dzieci. Ponieważ tylko one mogą uwierzyć podstępnym klero-dewiantom, że kopulować trzeba w usta i odbyt, w zakrystii albo na plebanii. Z odczuwaniem ból do łez, ale z tragiczną koniecznością zachowania milczenia pod groźba kary od samego pambuka, bozi, jezuska i jamiołów, którzy o wszystkim wiedzą i kochają proboszcza. Zapewne w ten sam sposób, jak on "kocha" ministranta.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.26 8:53
Gender (ang. gender, czyt. dżender; płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna[1][2]) – zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci[3]. Jest to suma cech osobowości, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w zakresie danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Gender, czyli kulturowy składnik tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego[4]. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): "gender odnosi się do społecznie skonstruowanych cech kobiet i mężczyzn – takich jak normy, role i relacje między grupami kobiet i mężczyzn oraz między nimi. Różni się ona w zależności od społeczeństwa i może podlegać zmianom. Chociaż większość ludzi rodzi się albo jako mężczyźni, albo jako kobiety, uczy się ich odpowiednich norm i zachowań – w tym sposobu, w jaki powinni współdziałać z innymi osobami tej samej lub przeciwnej płci w gospodarstwach domowych, społecznościach i miejscach pracy. Kiedy jednostki lub grupy nie pasują do ustalonych norm płci, często spotykają się z napiętnowaniem, praktykami dyskryminacyjnymi lub wykluczeniem społecznym."[5][6] Stosowanie słowa gender do określenia kulturowo nabytych różnic między kobietami i mężczyznami zapoczątkował John Money, który w roku 1955 w swojej publikacji użył sformułowania gender role[7][8]. W kolejnych latach pojęcie było coraz częściej stosowane w literaturze z zakresu nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Obserwuje się też tendencję do poszerzania znaczenia słowa gender o biologiczne kryteria płci[8]. Studia wyższe i badania naukowe nad społeczno-kulturową tożsamością płciową prowadzi się na kierunku gender studies. Kierunek ten powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Obecnie można go odnaleźć również na uczelniach w Polsce.
ogar2019.10.26 8:47
ten pan może się wymądrzac najwyżej o byciu singlem i trzepaniu gruchy pod pierzynką na zakrystki
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.26 9:19
Musimy ujednolicić pojęcia: "trzepie gruchę" - czy "marszczy freda" ??? oto jest pytanie.
Pieś2019.10.26 11:06
Męczy węża
Michal2019.10.26 11:54
doi pytonga
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.26 8:45
Czego ten nicpoń nie wymyśli? Widać kretynizmów uczą w seminariach.
Michal2019.10.26 8:42
Bortkiewicz znowu sobie golnął z flachy. Wódka.... cóż poradzić
Jarek2019.10.26 8:38
Biskupi uwłaczają godności duchownych. Jestem w związku małżeńskim już prawie 30 lat i jakoś żaden z nich nic złego naszemu związkowi nie uczynił. Ksiądz rozprawiający o związku małżeńskim - to jak ślepy opisujący kolory.
sdf2019.10.26 11:50
Zamilcz idioto