23.11.19, 19:17Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Kto finansował raport oczerniający Polaków?

Raport, z którego wynika, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie został sfinansowany przez wielki niemiecki koncern- pisze na Twitterze dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", Marcin Makowski.

"Ironia"-ocenia redaktor. 

Jak wynika z raportu Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL), jeden na czterech Europejczyków prezentuje negatywne nastawienie wobec Żydów. Postawy antysemickie są natomiast najbardziej rozpowszechnione w Polsce, RPA, na Ukrainie i na Węgrzech- twierdzi żydowska organizacja, która przygotowała raport. 

Według ADL, aż 48 proc. badanych Polaków ma prezentować uprzedzenia wobec Żydów. Autorzy badania przedstawili respondentom jedenaście stwierdzeń, takch jak:  "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami", "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu", "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA" czy "Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu". Badani mieli je uznać za fałszywe lub prawdziwe. Uznanie tych tez za prawdziwe wskazywało na antysemicką postawę badanego.

Już sama metodologia badania wzbudziła wiele wątpliwości i kontrowersji wśród dziennikarzy, komentatorów, publicystów. Dziennikarz "Do Rzeczy" Marcin Makowski zwraca uwagę, że raport sfinansował słynny niemiecki koncern. 

"Nieźle, ADL. Dziękujecie Volkswagenowi za sfinansowanie raportu o "antysemityzmie na świecie", w którym to Polska jest "najbardziej antysemickim krajem". Nie Niemcy - gdzie mamy dziesiątki przykładów (włącznie z morderstwami) prawdziwego antysemityzmu i neonazistowskich marszów na ulicach Berlina. Ironia"-skomentował publicysta. 

yenn//DoRzeczy.pl, Fronda.pl

Komentarze

edas2019.11.25 9:01
pisać całą prawdę o Chazarach....
B522019.11.24 21:20
Wszystkie zakłady w Niemczech uczestniczyły w ludobójstwie jedne zmieniły nazwy inne nie IG Farben teraz Agfa,BASF,Bayer Junkers przejęty przez Daimler Benz Messerschmitt AG przejęty przez DaimlerChrysler Aerospace AG. Ferdynand Porsche właściciel wv nie zmienił nazwy bo miał mały wkład w ludobójstwo dwa modele samochodów i części do V1
anonim2019.11.24 20:45
Niezmiernie mnie cieszy nazwanie mnie i moich ziomków największymi antysemitami na świecie. +++ Bo dzięki takim tekstom żaden inteligentny Polak nigdy więcej nie poda ręki z pomocą i chlebem żydowi. +++ Historia uczy, że aby mieć spokój z żydami należy ich denuncjować i wydawać ich wrogom a nie pomagać.
Rochel572019.11.24 18:35
To Nasz powód do dumy. Antysemityzm Polaków świadczy o inteligencji, świadomości i mądrości. Każdy zresztą przysłowiowy 'Normalny Człowiek", który zdaje sobie sprawę z poczynań tej chorej psychicznie grupy chazarskich syjonistów, z Natury Rzeczy będzie antysemitą. Prawdziwych żydów jerozolimskich jest już niespełna 10 % w Izraelu. Cała ta reszta to zbiorowisko oszustów którzy sobie judaizm wybrali jako sposób na życie, a raczej na działalność bandycko-kryminalną... Antysemityzm, to taki "trik", jak powiedziała pewna amerykańska żydówka: https://www.youtube.com/watch?v=WkYygdegXIs
andrzejhahn32019.11.24 18:09
a kto finansuje jeb........any ,obrzydliwy,zbrodniczy kosciol katolicki..............podatnicy
zatroskany2019.11.24 18:19
Brak słów na to co piszesz i w jaki sposób to wyrażasz twój umysł jest mocno zdegenerowany. Otwarłeś się kiedyś na szatana albo zrobili to twoi rodzice, lub jeszcze ktoś inny ... . Ratuj duszę swoją.
rozmywanie sprawy2019.11.24 14:43
Takiego Bilewicza czy Engelking finansujemy my sami. Najważniejszą sprawą jest kto i jakie korzyści czerpie z oczerniania Polaków. Na forum żydów polskich można przeczytać teksty sprzeciwu nie wobec wyłudzenia, a wobec przekazania tych pieniędzy innej grupie Żydów. Specyficznie rozumiana lojalność wobec państwa polskiego. Czyli rozumiem, że za skonfiskowany majątek po powstaniu styczniowym, oraz rozkradzione na wschodzie mienie po krewnych wywiezionych na Sybir i zamordowanych w Katyniu mogę się zgłaszać do organizacji Żydowskich (tylko jeszcze nie ustalono czy tych w Polsce ty tych amerykańskich?).
JD"A2019.11.24 11:36
Za długo Hitler panował ciągle śnią że są rasom panów a niedługo to ich araby przerobią na kebaby . To naród co zapomniał o tym że jedyną siłą która czyni naród potężnym i niezniszczalnym to wierność Bogu który opiekuje się wybranymi . Polacy mający Jezusa Chrystusa za króla a Jego Matkę Maryję za królową to przecież żydzi więc jak to jest że są największymi antysemitami ?Tyle pomocy w czasie II wojny światowej kosztem życia całych rodzin i prześladowań. Bzdury wyssane z palca , a co było przed wojną jak oni się zachowywali , lichwa bez litości bo oszukać goja to nie grzech , bez litości całe rodziny na bruk wyrzucali a kobiet dziewczyny w Europie i USA pod pozorem pracy by spłacić długi lub wabione małżeństwem . Ile krzywdy żydzi zrobili polakom i w czasie wojny i po wojnie ale i tak wolą osiedlić się w Polsce niż w np. Niemczech , tak im się marzy ziemia obiecana Polska więc dalej sieją oszczerstwa a o swoich świństwach nie pamiętają
Staszek2019.11.24 11:11
Jeżeli Polska jest taka antysemicka to dlaczego żydzi tak pchają się do niej, a nie do Izraela?
meanwhile in Poland2019.11.24 11:02
18-latek zaatakował w Jaworznie członków swojej rodziny: 45-letnią matkę, 78-letnią babcię i 12-letniego brata. Wszystko rozegrało się w sobotnie popołudnie, wszystkie trzy osoby trafiły do szpitala z ranami głowy i twarzy.
anonim2019.11.24 18:07
Co z tego, ty ojkofobiczna [...]?
Bakita2019.11.24 4:51
W obec powyzszego w trosce o bezpieczenstwo Zydow w Polsce polski rzad powinien wstrzymac wydawanie paszportow polskich Zydom a tym ktorzy sa w Polsce powinien sfinansowac podroz do panstwa lezacego w Palestynie zabezpieczyc eskorte i bezpieczenstwo.
rzydowski aferzeystka2019.12.11 0:54
Niby z jakiej racji moje pieniądze znowu mają być wydawane na żydów-nabroili to niech sami i za swoje piją piwo , które nawarzyli
Jacek2019.11.24 0:51
Doprawdy, Polacy nie powinni sie tym tak goraczkowac. Wiekszosc Polakow rzadko mysli o Zydach, jest to przedmiot #689 na ich liscie przedmiotow, ktorymi nalezy sie zajac. Komentarze na ten temat to podkladaniei sie tym kregom zydowskim, ktorychh antypolonizm konkuruje z (niei wymienie).
anonim2019.11.23 23:59
Wnioski? Wyraźnie widać, które kraje i narody zostały już skutecznie zgwałcone, tak, że boją się mordę otworzyć i pokazać, kto je gwałci. Polacy jeszcze zachowują rozsądek. Może z tego powodu, że są każdego dnia bici i poniżani przez tak zwanych starszych braci.
Orsza2019.11.23 22:30
Racja! Tak, poza tym są też wczęśniejsze fakty, chociażby z II Wojny! Niemcy mordowali ludzi, w tym Żydów w obozach koncentracyjnych i poza nimi . Oni chcą zakrzyczeć swoją winę ludobójstwa !? Więc kupują za pieniądze swoją "niewinność" ! Żałosne, czyżby zapomnieli już ile milionów Polaków zamordowali? Znów napiszą straszne brednie o obozach koncentracyjnych, że to "niby polskie" ! Zamiast przynajmniej zamilczeć !
tfuj2019.11.23 21:41
Nic się nie zmienili od lat 30-tych, tylko wtedy nie mieli tu kolaborantów, teraz z Ryżym na usługach.
Ryszard Olejniczak2019.11.23 21:29
W świecie rośnie w siłę neofaszyzm, Jest sto razy groźniejszy od tego, który za nami (włosko-niemieckiego,) bo celem garstki jego animatorów (finansjera światowa + wynajęci najemnicy ze świata polityki i mediów) jest zbydlęcenie reszty ludzkości. Na szczęście mamy do czynienia z zdegenerowanym żądzą pieniądza i władzy motłochem. Na szczęście bo ta żądza (klasyczne) paraliżuje inteligencję. Dowodem braku samodzielnego myślenia tych degeneratów jest właśnie powielanie starych numerów propagandowych w stylu "łapaj złodzieja". Najlepiej Polaka antysemitę, bo wtedy faszyści to Polacy. To jednak nie jest tylko dziecinna gra w Czarnego Piotrka. Jeśli nie będziemy im mówić w twarz, że są faszystami - przegramy.
Olej2019.11.23 21:21
.....Według ADL, aż 48 proc. badanych Polaków ma prezentować uprzedzenia wobec Żydów. Autorzy badania przedstawili respondentom jedenaście stwierdzeń, takch jak: "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami", "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu", "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA" czy "Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu". Badani mieli je uznać za fałszywe lub prawdziwe. Uznanie tych tez za prawdziwe wskazywało na antysemicką postawę badanego. ...... Na wszystkie zadane pytania odpowiadam twierdząco - wobec powyższego według ADL jestem antysemitą. Szczerze powiedziawszy zaczynam mieć wstręt do tej tematyki i wszystkiego co z tym związane. Odium zła jakie wyczyniają amerykańscy cwaniacy od łatwej forsy spada na całą społeczność żydowską. Zresztą toczone propagandowo kłamstwo, którym posługują się spadkobiercy katów przy aprobacie organizacji żydowskich spadnie na żydowskich twórców tego kłamstwa. Jest to kwestia czasu i politycznych okoliczności, które nie zawsze będą takie jak obecnie. Złego początki już zachodzą we Francji, Niemczech. To tam Żydzi muszą chodzić pod ochroną policji, to tam są zamachy na synagogi. Ale tam antysemityzmu nie ma. Skoro tam nie ma a u nas jest, to życzmy Żydom pomyślności na całym świecie w kierunku takim jaki ma miejsce obecnie w Niemczech.
ceramik2019.11.23 21:15
Ludzie nie są uprzedzeni do tego plemienia, ale jest to pokłosie ich postępowania z ludźmi.
stan2019.11.23 20:52
To mają być badania? Kto opracował ankietę? Przecież to nie ma nic wspólnego z rzetelnością, którą powinny się cechować badania naukowe. Hańba i wstyd dla nauki, a także dla tej Ligi, która nie rozróżnia badań od propagandy. Czy stawiając pytanie czy kolor czarny jest czarny, mamy wysnuć wnioski, że kto odpowiedział na tak postawione pytanie "Tak" jest rasistą i nie lubi Murzynów? Kompletny idiotyzm! Na tej podstawie POSĄDZAJĄ NAS O ANTYSEMITYZM? TO MOŻE MY RÓWIEŻ PRZEPROWADZIMY JAKIEŚ BADANIA Z TENDENCYJNIE UŁOŻONYMI PYTANIAMI I STWIERDZIMY, ŻE ŻYDZI NIENAWIDZĄ POLAKÓW? Zresztą nie trzeba robić badań, wystarczy wejść na stronę prof. Jana Hartmana, przeczytać Kosińskiego "Malowany ptak", obejrzeć "Idę", przeczytać niby historyczne badania Grabowskiego i Engelking, wydane w formie książki, sfinansowanej przez min. Glińskiego, przejrzeć dokumenty sądowe z lat powojennych w sprawach politycznych - ilu bohaterów polskich żydzi skazali na śmierć. I czy jest drugi naród na świecie, który tyle zła doświadczył z ich strony? A zresztą, czy te pytania nie są prawdziwe? Z tego powodu powinni się cieszyć, że tak są doceniani w świecie
rzydowski aferzeystka2019.12.11 0:50
Czemu się wnerwiasz, skoro w artykule masz jasno powiedziane-poco i dla czego tworzy się takie raporty nie mające nic wspólnego z prawdą a będące tylko i wyłącznie antypolską żydoubecka szczyjnią propagandową
Jan2019.11.23 20:48
Ja nie kupuje nic z niemiec. Podly narod, tyle w temacie.
2019.11.23 20:59
Strasznie ci się coś wydaje. :) Ale faktycznie "świadomość najgorszym z przekleństw" ;D
Bolek elektryk2019.11.24 8:53
Nowy Volksdeutsch sie objawil.
ja2019.11.23 20:22
A miałem kupić ten model auta, ale już nigdy nikt ze znajomych tego nie zrobi. Zresztą i tak już do kitu te auta produkują.
2019.11.23 20:38
Ale który? VW? Audi? Seat? Skoda? Lamborghini? Bugatti ? Bentley? Porsche? Bo wiesz... 20 letni Passat albo stary Golf, się nie liczy. Zastanawiam się co tam na wiosce kupujecie... ;)
ja2019.11.23 20:41
Żaden
2019.11.23 20:55
Ok. Ale wiesz że te wszystkie marki należą do grupy VW? :)
Jo2019.11.24 11:11
Ja mam toyote alphard ...nie chce niemieckiego szajsu...
Cool2019.11.24 12:52
Stary też się liczy matołku ... to reklamą dla marki i co najważniejsze serwis, który jest podstawą zysków producenta. Pomijam, że "samochody" VW/audi to trujące padliny ... :)
STOP nazi Niemcy-Izrael2019.11.23 20:15
nazistowski koncern VW, nazistowscy korporacjoniści pochodzenia niemiecko-eskimoskiego , nazistowskie kłamstwa i miliardy przeznaczone na nienawiść do Polski
żżydowski aferzeystka2019.12.11 0:48
Eskimosów mieszać w to antypolskie żydoubeckie bangno nie wolno-nie mają z tym nic wspólnego, natomiast jest klika "fundacji" dostępnych lokalnie tj w Polsce które należy łączyć z antypolskim żydoubeckim nienawidzeniem Polski i Polaków.Fundacja Batorego, czy helsińska fundacja praw czowieka-te podmioty to gniazda antypolonizmu finansowane przez sorosa- z takiego gniazda PO wybrało obecnego RPO Bodnara-w razie gdyby krzywdzony Polak zwrócił sie o pomoc doRPO to żydoukrainiec prowadzony kasą sorosa nic nie zrobi- i o to chodzi i tu należy się "czepiać"
anonim2019.11.23 20:12
Są dokumenty, są zdjęcia, są filmy, są fakty jak Niemcy do dzisiaj zachowują się wobec Zydów. To wystarczy.
Bogdan2019.11.23 20:53
To nie wystarczy!
Gnostyk2019.11.24 23:01
Są dokumenty, są zdjęcia, są filmy, są fakty jak Polacy do dzisiaj zachowują się wobec Zydów. To wystarczy.