03.12.20, 10:18Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera, Onet News)

Kto przejmie stery po Jarosławie Kaczyńskim?

W mediach nie milkną głosy o rzekomej rywalizacji, a nawet starciu pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Zdaniem posła PiS, prof. Zbigniewa Girzyńskiego, walka pomiędzy politykami rzeczywiście trwa, a dotyczy tego, kto przejmie stery w PiS po odejściu na emeryturę Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł Zbigniew Girzyński był gościem Roberta Mazurka w RMF FM, który pytał go, o co toczy się walka pomiędzy szefem rządu a liderem Solidarnej Polski.

- „O to, kto będzie kiedyś kierował obozem PiS, gdy zabraknie Jarosława Kaczyńskiego. To wszyscy wiedzą od dawna” – stwierdził polityk.

Podkreślił, że w jego ocenie jest to walka zdecydowanie przedwczesna, ponieważ w najbliższym czasie prezes PiS na emeryturę się nie wybiera. Wskazał tutaj na innych ważnych polityków w świecie, którzy znacznie później kończą swoje kariery polityczne, jak np. 78. letni Joe Biden, który ma zostać prezydentem USA.

Wobec tego Robert Mazurek pytał, czy może nie tyle Zbigniewowi Ziobro chodzi o przejęcie władzy w PiS, ile o rozbicie partii.

- „Jest to raczej w przypadku Zbigniewa Ziobry wyjście awaryjne. To znaczy, dzisiaj mamy sytuację taką, że premier Morawiecki kieruje dużym okrętem - tak to nazwijmy. Jako kapitan tego statku ma różnego rodzaju problemy, wyzwania, które są przed nim. A tu mielizna, rafa jakaś koralowa, o którą można się zahaczyć, a tu góra lodowa. Natomiast Zbigniew Ziobro zdając sobie z tego sprawę, że to nie on ponosi odpowiedzialność, tylko Mateusz Morawiecki za trzymanie sterów tego okrętu, myśli w ten sposób. Z kilkoma swoimi współpracownikami. Po pierwsze, jak tu kiedyś przejąć stery. A jak się nie uda - jak się załapać do jakiejś dobrej szalupy ratunkowej, jeżeli na skutek tego chybotania statkiem czy różnych problemów stałoby się coś złego” – ocenił prof. Girzyński.

Dodał, że zarówno Zbigniew Ziobro, jak i Jarosław Gowin, próbowali i w przyszłości będą najpewniej jeszcze próbować zdobyć w Zjednoczonej Prawicy większą niezależność.

kak/rmf24.pl  

Komentarze

katolicka deratyzacja Polski2020.12.3 16:05
PIS jest jedyna partia jako tako polska. Ale fatalny wybor Kaczynskiego na nastepce wspolpracownika Tuska i bankstera Morawieckiego zapowiada upadek PIS-u i Powrot Komuny.
Michał Jan2020.12.3 15:40
Nie wiem, czy określenie "ster" jest tutaj adekwatne. Bardziej to wygląda na automatycznego pilota ustawionego na kurs kolizyjny.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.3 15:57
Antypolska Konfederacja to wybor autonomii w Federacji Rosyjskiej,czyli klasyczna antykatolicka endecja.
Andy Semicki Rabin2020.12.3 11:46
Morawiecki pogrzebie pis na amen. Trzymam za niego kciuki.
ale morawiecki2020.12.3 11:59
jest od rabinów ,to jak to ?
Andy Semicki Rabin2020.12.3 12:05
Co jak to? To jest antybohater, proste! Ludzie go nienawidzą, a ci, co go jeszcze popierają już niedługo zmienią zdanie. Rośnie nienawiść do niego za jego uległość globalistom, którzy go de facto wychowali na bankowym garnuszku.
Anonim2020.12.3 11:40
Czy rząd RP bierze udział w grze globalistów? ... WIELKI RESET nadchodzi! Totalne zniewolenie przez NWO i "nową normalność"? Jan Rybski ...... https://youtu.be/Q71uMa3E_YM?t=61
Bób, hummus, włoszczyzna2020.12.3 11:17
Pomimo tego iż uważam Kaczyńskiego za największego szkodnika polskiej polityki, człowieka skończonego i bez honoru, człowieka który nienawidzi Polski i Polaków, moim zdaniem nie ma PiSu bez niego. W walce o schedę zagryzą się między sobą. Morawiecki to tylko zakłamany pionek na szachownicy bez siły przebicia. W oczach betonu pisowskiego zawsze pozostanie banksterem kłamiącym jak z nut. Przez Ziobrę natomiast przemawia ogromna nienawiść. Ludzie wiedzą, że jest to kolejna pacynka w rękach szaleńca. Człowiek bez kręgosłupa moralnego. PiS bez Kaczyńskiego się rozsypie a ludzie porozchodzą do innych partii.
były wyborca PIS2020.12.3 11:24
po nicku wiadomo że jesteś POKO,SKOKO tzn lewactwo zatwardziałe,którego nie znoszę,ale masz rację. PIS się nie tylko rozsypie ,ale już po PIS-e,a nic niema w zamian i to jest straszne dla Polski
Bób, hummus, włoszczyzna2020.12.3 12:04
Moje poglądy polityczne leżą bardziej centralnie i do "lewactwa" raczej mi daleko. Nie po drodze mi z PO (której de facto już praktycznie nie ma) a tym bardziej nie po drodze mi z PiS. Obie partie są praktycznie takie same. Jedyna różnica jest taka, że jedna tańczy jak mu Niemiec zagra a druga udaje iż nie tańczy lecz jednak z uśmiechem przytupuje nóżką. Polska scena polityczna to dno i wodorosty. Żadna partia nie robi nic dla obywateli - każda chce się nachapać ile wlezie a burdel zostawia kolejnej ekipie. Od lat do rządu wchodzą te same nazwiska, od lat jest dokładnie tak samo. Ja, naiwny jeszcze wierzyłem w pRezydenta Dudę oddając na niego głos przy wyborze na pierwszą kadencję. Wierzyłem, że na tle bardzo słabej kadencji Komorowskiego będzie o niebo lepiej. Wyszło tak jak zwykle. Duda okazał się człowiekiem bez kręgosłupa, który nie panuje na własnymi emocjami. W ostatnich wyborach, mimo tego że uważam oddanie głosu za obowiązek, nie głosowałem na nikogo. Trzaskowski to taki sam "miły, dobrze przemawiający pan" co Duda - nic więcej, nic mniej. Jeden na sznurku Kaczyńskiego a drugi na sznurku Schetyny (równie odrażający typ co Kaczyński). Obecnie nie ma na kogo głosować. Jedni chcą nam zrobić w kraju "sodomę i rozpustę" a drudzy zabobonne średniowiecze. Naiwny jeszcze pokładałem wiarę w Hołownię ale on nie ma siły przebicia. Mówi to co w danej chwili ludzie chcą usłyszeć. Puste i populistyczne hasła.
tylko nie laleczka Chucky ;(((2020.12.3 12:50
Hołownia?! daj spokój !!!!!! to jest mięczak,oszust,nieuk ! ,to jest tylko tvn-owski błazen. gada to co na topie brrr....... obrzydliwość,a te jego płacze na wizji ;(((((((((( i toto miałoby zostać prezydentem i głową sił zbrojnych .to jest skończony idiota i nieodrodny brat Trzaskosia nieroba. Chyba trzeba być niespełna rozumu żeby na takie zero oddać głos !
katolicka deratyzacja Polski2020.12.3 16:00
Jedno jest u ciebie jasne,jestes wrogiem katolicyzmu (Sredniowiecze !),czyli nie jestes Polakiem.
Bób, hummus, włoszczyzna2020.12.3 23:16
Nie jestem wrogiem katolicyzmu. Jako młody chłopak uczęszczałem na religię, sam z własnej woli. Już wtedy określałem się jako agnostyk lecz lubiłem uczęszczać w niedzielne msze. Ciekawiły mnie kazania proboszcza - bez agitacji politycznej, homofobii, bez patriarchalnego systemu moralności i bez przesytu nacjonalistycznego. Ksiądz do problemów podchodził "po ludzku". Z roku na rok było coraz gorzej. Pojawił się nowy proboszcz i czar prysł. Zamiast "słowa Bożego" zaczęła się nagonka polityczna. Wyciąganie rąk po datki zaczęło się zbyt natarczywe. Zaczął się system "co łaska...ale nie mniej niż...". Zamiast "ludzkiego podejścia" były jedynie zakazy i nakazy. Obecnie Kościół jest w ogromnym kryzysie, z którego raczej nie wyjdzie. Przyszłością Kościoła są młodzi ludzie, którzy masowo się od niego odwracają. Im więcej Kościół naciska tym bardziej wzrasta bunt u młodych. Hierarchowie nie robią dosłownie nic by jakoś te swoje "owieczki" przyciągnąć. Zamiast uderzyć się w pierś to szukają winnych wszędzie tylko nie "u siebie na podwórku". Należy pamiętać, że dziś wierni-praktykujący to ludzie starsi, którzy wiecznie żyć nie będą. Za 10-15 lat ich miejsce powinno zająć młode pokolenie, które obecnie jest marginalizowane i odpychane przez hierarchów. Jeżeli Kościół nie przejrzy na oczy to sam się unicestwi. BTW. Kim Ty jesteś by pozbawiać mnie lub innych POLSKOŚCI tylko dlatego, że nie zgadzasz się z moimi przekonaniami?
NIE wasze POpaprańcy doczekanie!2020.12.3 11:08
pusty śmiech ogarnia, słysząc spekulacje targowickich POpaprańców, wieszczących polityczną emeryturę 71- letniego Pana Kaczyńskiego i ogłaszających Jego "następców", podczas, gdy ci sami "wieszcze" rozpływają się w super oh!ah i ah!ah nad objęciem urzędu prezydenckiego przez 78-letniego!!!!!! stetyrczałego Bidona!
Moderatorze-apel2020.12.3 11:05
zablokuj kompa temu niespełna rozumu .....o nicku polak dumny gej ,bo to jest bagno
MT(‿ˠ‿)2020.12.3 10:52
Jeden kryptogej zastąpi drugiego?
Ciemny lud2020.12.3 10:43
Koniec pokurcza, ale nie dla zysku zera. To byłaby katastrofa.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.12.3 10:33
Koniec pokurcza = koniec całej PiSdy :)
katolicka deratyzacja Polski.2020.12.3 16:01
Jednak azjatycka Komuna zawsze potrafi wystawic sobie swiadectwo !