08.08.19, 12:41(fot. screen)

Kuchciński rezygnuje. Kaczyński: Pan marszałek nie złamał prawa, ale słuchamy Polaków

- Podtrzymuję stanowisko, które wyraziłem osiem lat temu. Pan marszałek nie złamał prawa, ani istniejących w tej dziedzinie obyczajów. Jednak skoro Państwo mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem "słuchać Polaków, służyć Polsce" - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński

- Uważamy, że  skoro wymagamy i budujemy wysokie standardy życia publicznego, to trzeba wyciągać z tego wnioski i sluchać opinii publicznej. Jednak reguły muszą być takie same dla wszystkich - podkreślał Kaczyński

- Pan Donald Tusk odbył 281 lotów do Gdańska. Oczekuję od Państwa zainteresowania tym tematem. Odbył szereg podróży do krajów egzotycznych, co do sensu tych wyjazdów można dyskutować. Latał tam z żoną - dodawał

- Zasadą, którą wszyscy dziennikarze powinni się zajmować, zasadą obiektywizmu, trzeba się zająć. Przede wszystkim uregulujemy tę sprawę - zaznaczył

- Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory będą - podsumował szef PiS

W środę w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej spotkało się kierownictwo partii. W spotkaniu wzięli udział członkowie kierownictwa partii, m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Na spotkaniu miała zapaść decyzja, że marszałek Sejmu powinien podać się do dymisji. 

zz/fronda.pl

Komentarze

ból2019.08.9 9:05
Wy słuchacie Polaków,hahaha chyba słuchacie opozycji i trzęsiecie portkami bo boicie się rządzić.Jesteście na równi pochyłej i dążycie do autodestrukcji.Jak można karać polityka PiS-u który nie złamał żadnego prawa?,może mi to Prezes wytłumaczy,przecież opozycja się z was smieje.Oj przydałby się Orban.
Foster2019.08.8 20:58
Panowie, źle to wygląda Przez bizantyjską rozrzutność Kuchcińskiego PIS przegra wybory. .
Toni2019.08.8 20:00
Nie Panie Jarosławie Kaczyński nie słuchacie Polaków, bo Polacy są murem za Kuchcińskim, słuchacie antypolaków z POniemieckiej partii Schetyny i im podobnych. Platforma broniła swoich nawet gdy byli przestępcami i aferzystami, a wy w PISie wyrzucacie dobrych i pracowitych Polakłów takich jak marszałek Kuchciński.
jozef2019.08.9 8:43
Zmień lekarza. Nowak się podał do dymisji za zegarek i nikt go nie bronił, Gilewska podała się do dymisji bo kogoś z rodziny zatrudnili w spółce skarbu państwa.
Foster2019.08.8 19:51
"Politycy" - poziom buractwa (kto tego ogrodnika ze średnim wykształceniem" wybrał na stanowisko marszałka Sejmu ?). Przecież on bez kartki nawet wypowiedzieć się nie potrafi.
Katarzyna2019.08.8 19:27
Marszałek Kuchciński powinien zrezygnować z funkcji dużo wcześniej. Nie powinien latać z rodziną rządowym samolotem. Taka jest moja opinia. Marszałek sejmu powinien przestrzegać regulaminu, a jeżeli nie potrafił się dostosować, nie powinien być marszałkiem. Szkoda, że J. Kaczyński wcześniej nie zareagował, nie doszłoby to takiej afery, wybory tuż, tuż. Nie powinno do tego dojść!!!
nikt2019.08.8 19:18
Też mi honor , że mnie ktoś słucha pod groźbą przegranych wyborów . Lepiej było słuchać własnych zasad moralnych . Nie wiedzą co to ? Oni nie wiedzą , Kościół nie powiedział bo sam nie wie a więc trzeba im wybaczyć , gdyż są zagubieni .
gumowa kaczka2019.08.8 19:13
Kiedy kuchciński zapłaci te 4 bańki ???
mao2019.08.8 19:11
szczwane bestie ,złapali ich to się przyznali -cały pis -WSTYD!!!!!!!!!!!!
PiS=UWbis2019.08.8 18:57
Baju, baj - tylko wyznawcy kaczki mogą wierzyć w te bajki. W sprawie Żydów czy ich protegowanych Ukraińców oraz UE Kaczka i spółka nie słucha Polaków wcale, a gdy ktoś ma od niego w tych sprawach inne zdanie ten szpieg Putina, ruska onuca i faszysta.
pdppdp bis2019.08.8 15:49
Zgodnie z demokratycznym obyczajem, regułami prawa i najlepszymi demokratycznymi zasadami marszałek Kuchciński udał się na ulicę Nowogrodzką, gdzie złożył swoją dymisję na ręce posła Kaczyńskiego. Poseł Kaczyński rezygnację przyjął. Wyjaśnił też przyczyny ustąpienia marszałka. Wśród nich najważniejsze są te, że marszałek Kuchciński nigdy prawa ani obyczaju nie złamał, a także był najlepszym oraz najbardziej kompetentnym, skromnym, honorowym i charyzmatycznym marszałkiem w historii. Ogólnie rzecz biorąc, w sposób oczywisty, wszystkiemu winny jest Tusk. Ponadto poseł Kaczyński, zgodnie z demokratycznym obyczajem, regułami prawa i najlepszymi demokratycznymi zasadami, wyznaczył kogoś na drugą osobę w państwie. O tym, kto to jest, poinformuje jutro.
Urszula2019.08.8 16:21
Terlecki? O, Jezu!
Luzifer2019.08.8 15:31
Pan Tusk latal REJSOWYMI samolotami Kartoflu!!! Do Brukselu nawet bral Ryanair, ale tego podly, jadowity karakan nie mowi, liczy na to, ze ciemny lud to kupi. Bareja w pełnej krasie ..."łubu dubu, łubu dubu"
Michał Pasierb 2019.08.8 14:51
Lepiej późno niż wcale....Teraz czekamy na skruchę tych z poprzedniej ekipy, którzy- a jakże- tak ochoczo latali za nasze .To fakt, pieska trzeba nakarmić,bo może z głodu pogryźć meble.....bo nie sądzę,żeby kierowano się tu miłością do zwierzęcia...
M2019.08.9 8:55
Czemu wymagasz skruchy od poprzednich ekip? Kuchciński nie okazał skruchy, a jedynie wykonał polecenie Kaczyńskiego.
Azazel2019.08.8 14:38
Słuchacie Polaków? To sp........cie, tylko ukradzioną kasę oddajcie. I zabierzcie ze sobą swoich debili pokroju Sławka.
torkamada2019.08.8 14:37
Co za czasy - szeregowy poseł dymisjonuje marszałka,hahaha
emeryt2019.08.8 14:36
Dobrze się stało, że tak szybko. PIS zrozumiał, że nie jest to blaha sprawa, że wybory są za 2 m-ce plus, że wyborcy może zapomną. Może. Nowy marszałek albo marszałkowa nie może wzbudzać kontrowersji. PIS może przegrać wybory, tj. wygrać, ale niezadowalającą wiekszością. Kiedy w ubiegłym millenium kończyłem ogólniaka, przyjęcie, dostanie się na studia nie było rzeczą prostą. Tow. Wiesław wprowadził tzw. punkty za pochodzenie co w praktyce oznaczało, że ktoś z rodziny inteligencji przedwojennej, szczęśliwie nie zamordowanej przez Gestapo, NKWD czy UB, nie miał realnych szans na atrakcyjny kierunek, uczciwą drogą; dobrze zdane egzaminy wstępne. Konieczne były "dojścia, chody". Tym to sposobem PRL w osobie tow. Wiesława wychował całe pokolenie tych " z punktami za pochodzenie". Sejm od nich się roi, wszystkie partie się od nich roją, wszystkie urzędy się od nich roją; od gminnego do "laski" prezesa/-ów.
xx2019.08.8 15:06
Dymisja Kuchcińskiego nie zamyka sprawy. Tak jak upadek PRLu nie zamyka sprawy komunistów. Brawo! Zgadzam się :)
emeryt2019.08.8 15:36
Widzę, że wizyta u urologa pomogła na wzrok i słuch.
Urszula2019.08.8 16:19
Punkty za pochodzenie zostały wprowadzone dlatego, żeby dzieci robotników i chłopów też mogły studiować. Wcześniej, w większości wypadków, takie dzieci kończyły naukę na zawodówce. Punkty za pochodzenie zmieniły te niekorzystne sytuacje. Wiadomo, że dzieci inteligencji były lepiej wykształcone, miały odpowiednie wzorce w domu i odpowiednią pomoc. Nie miały tego dzieci zwykłego prostego robotnika.
emeryt2019.08.8 16:50
Grażdanin Urszulek może wy tego nie wiecie, ale wyższe uczelnie w całym cywilizowanym świecie szukają kandydatów na przyszłych studentów nie tylko z wysokim IQ. Wymagają "cech" jak; oczytanie, udział w organizacjach jak np. harcerskich, pomocy innym, itp, bo tylko tacy/takie podniosą uczelni poziom, a nie z "punktami za pochodzenie". I jak w przypadku PRL-u, eksperyment zrobienia z chłopo-robotnika inteligenta okazał sie katastrofą o daleko idących konsekwencjach. Dzieci chłopów i robotników mieli na wszystkich szczeblach nauczania te same podręczniki i ten sam program. Obecnie nie ma "punktów za pochodzenie" i uczelnie są pełne utalentowanych "słoików".
Polak2019.08.8 14:29
Kuchniński stał się niewygodny dla reszty szajki, za bardzo zwracał uwagę na kwestię ile i jak bezczelnie PiS kradnie, to i dostał polecenie partyjne. Ale nie bójcie się, reszta złodziejaszków z PiS nie da koledze-złodziejowi cierpieć w biedzie. Po prostu przez jakiś czas będzie się zabawiał z dwunastolatkami z dala od kamer.
ak2019.08.8 14:21
Ach cóż za strata ! Błyskotliwy mówca ! Samodzielny, mający swoje zdanie polityk, niewyczerpane źródło inwencji twórczej, Ogrodnik przy wiedzy którego padają luminarze wiedzy sadowniczej ! Czy PIS znajdzie godnego następcę ? A któż winien ? Tusk !!!
Pisbusters2019.08.8 14:20
Z ofiary losu zrobili jeszcze większą ofiare próbując ohydnym ruchem nie stracić wyborców, żenujące, godne pożałowania
xx2019.08.8 14:10
"słuchamy Polaków" bu hahahahaha Karakan słucha tylko i wyłącznie sondaży. Kuchciński AirWays upadło bo jak się wydało, to słupki spadły... Gdyby gówno nie wypłynęło na powierzchnie, to kradliby dalej. I nie wierzę że Kaczyński nie wiedział o tym wszystkim cały czas.
Ndoni2019.08.8 13:55
- Jak leci panie marszałku? - Spi.rdalaj!
Fred2019.08.8 13:53
To Kaczyński już osiem lat temu wiedział, że Kuchciński kombinuje?
boluś2019.08.8 13:45
Hahaha Panie Kaczyński jakich wy Polaków słuchacie?chyba tych z opozycji i tych co piszą na polskojęzycznych portalach.WSTYD tak dawać się obrzucać błotem.Może Pan też odejdzie i dopuści jakiegoś młodego odważnego z polotem i wolą walki,którego owsiaki będą się bali dotykać.
Papierz2019.08.8 14:02
To chyba dopuści Misiewicza - spełnia wszystko - młody, odważny z polotem i wolą walki. Co prawda bez klasy, bez wiedzy, bez zahamowań i bez wstydu, ale to się w PiSie nie liczy.
robaczek 2019.08.8 13:35
WIAN TUSKA!!! łykamy patuski ;] piękne to! z dumą! wszak to wódz powiedział ;] ja pier....... ;] ależ to piękne! później bedzie można podawać jako przykład kierowania zidiociałym narodem ;] książkowo!
lolek kremowka2019.08.8 13:31
Ciekawe ilu jeszcze takich The Aviatorów w PiSie jest... Skoro inni posłowie latali z Aviatorem i nie widzieli w tym nic złego - z pewnością każdy z nich ma swoje za przysłowiowymi uszami....
bogdanus2019.08.8 13:30
Wydawać by się mogło że ten przelot negatywnie wpłynie na PIS. Jednak mistrz strategi Kaczyński z minusa zamienił na plus.
ZłodziejKuchcińskiOkradłBudżetPolski2019.08.8 13:30
Stara prawda głosi, że jak z robisz z ogrodnika marszałka, a z lokaja ambasadora, zaczną będą kraść, jak tylko poczują, że już można. Kuchciński to złodziej z PiS. Okradł budżet państwa, a łupem podzielił się z klerem.
Ruski szpieg2019.08.8 13:27
Manipulowanie ludźmi to Kaczor ma opanowane do perfekcji.
nikt2019.08.8 13:20
Marszałek podał się do dymisji pod naciskiem Kaczyńskiego a nie z jakichkolwiek względów etycznych , bo tych nie posiada . Mało , że nas okradł to jeszcze kłamał jak najęty . Ale " nie złamał prawa " . To jakie w końcu jest to prawo ? Takie by można było nas okradać ? Już od czasu przemian okradano nas w Majestacie Prawa . Rozkradziono nas całkowicie . Teraz jeszcze okrada się nas z tych resztek , które zostały ? Kiedy Żydzi będą mieli dość ? NIGDY . PiS zmienia sądownictwo , ale nie zmienia prawa i nadal można kraść w jego majestacie . Żydowscy politycy nie będą przecież działać przeciwko sobie . Patrzyłam na zdjęcia Klubu Konfederatów z Partii Kukiz 15 . Sami Słowianie . I to na nich będę głosować .
Urszula2019.08.8 18:11
A po czym poznałaś, ze to slowianie?
nikt2019.08.8 19:23
Za dużo chciałabyś wiedzieć kochana urszulko . Słowianie pisze się z dużej litery . Ty nią na pewno nie jesteś , zapewniam cię . Należysz do Żydów . Już dawno to zauważyłam . Jeszcze wtedy , gdy pisałaś we Frondzie pod innym nickiem i sugerowałam ci spojrzenie w lustro .
Katarzyna2019.08.8 19:32
Już się nie możesz doczekać, aby rządzili Polską ruski?
nikt2019.08.8 20:39
Wiesz ......moją krainą przez wieki rządzili Germanie , i nie zniszczyli jej tak jak zrobili to następni zarządcy . Od przeszło pół wieku rządzą nią polscy Żydzi i doprowadzili ją ( i nadal to robią zwożąc toksyczne śmieci z całego świata ) do stanu katastrofalnego . Może i czas spróbować rządów Rosjan ? Dlaczego nie ?
Taka to taktyka2019.08.8 13:20
Wszystkie zwierzęta są równe! Ale świnie są równiejsze. Zebrały się kiedyś i gadają tak. Koryta, chlew i stodoła już są nasze. Wszystkie możecie teraz żreć ile w ryju i w d. się zmieści! Kryjemy się nawzajem. Jak się którejś sprawa rypnie i reszta zwierząt się skapnie wtedy natychmiast rezygnuje! Dostanie inne niemniej zasobne koryto ale już nie tak eksponowane. Reszta zwierząt dostanie po snopku słomy ze stodoły i szuflę paszy dla uspokojenia a my żremy dalej.
Marek2019.08.8 13:17
Latały cymbały nie zabierając naczelnika z kotem. To teraz mają.
JPIII2019.08.8 13:11
No i bardzo dobrze. Jednego złodzieja mniej.
Konfederata2019.08.8 13:21
Gdzie mniej? Przecież przejdzie na inną synekurę. Nie miej złudzeń. To Posady i Synekury.
cris2019.08.8 13:08
PANIE PREZESIE PROSZĘ POKAZAĆ NARODOWI KTO I DOKĄD LATAŁ NA KOSZT NARODU PRZEZ OSTATNIE 30 LAT,PROSZĘ PODAĆ KOSZTY TYCH PODRÓŻY I ZA TE KTÓRE BYŁY EWIDENTNIE BEZPODSTAWNE KAZAĆ ZWRÓCIĆ KOSZTY WRAZ Z ODSETKAMI.
Czytelnik2019.08.8 13:07
Kuchcński to male piwo w porównaniu z pajacami typu Tusk czy Borusewicz którzy robili znacznie większe przekręty. No ale to dobrze że partia Kaczyńskiego nie schodzi do poziomu Partii Oszustów.
Roman2019.08.8 13:57
Dopiero przyznałeś, że Kuchciński nas oszukał.. w takim rasie PiS są takimi oszustami jak PO;)
Marta2019.08.8 13:05
skoro nie złama prawa, to czemu ustępuje? Ugiął się pod naciskami PO? Ale teraz PO będzie się obnosiło niczym paw. Tusk latał, Borusiewicz latał - im wybaczono?
TerrainAhead2019.08.8 13:05
I znowu wina Tuska.
sara miriam2019.08.8 15:12
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tusk-pojechal-na-urlop/rkdw86c#slajd-1
lolek kremowka2019.08.8 12:57
Teraz czas, by posłowie, którym Beata rozdała nagrody - oddali pieniądze tak, jak im Jarosław nakazał, bo do tej pory zrobiło to kilku z nich jedynie. I dlaczego te pieniądze nie są zwracane tam skąd były wzięte - z budżetu państwa, tylko do Caritasu??? Podobnie zrobił The Aviator - oddał pieniądze na Caritas... Ukradłeś - zwróć skąd wziąłeś PiSia twoja mać!
MJ2019.08.8 12:59
Czas, żeby płacić płatnemu trollowi, bo efekt jego pracy żaden a wnerwia Polaków swoimi wpisami.
Sławek2019.08.8 12:57
Dzięki szybkiej reakcji redakcji fronda.pl możemy już zgłaszać obrzydliwe, obraźliwe, wulgarne komentarze z anty-Polskiej, anty-Chrystusowej trolowni. Niech nauczą się rozmawiać z nami z szacunkiem dla naszej wiary, wartości albo będzie ban, out, sprzątanie po nich. Pozdr.
Pierzasty kogucik2019.08.8 13:00
Prawda cię zaboli później, a ty już się boisz.
Sławek2019.08.8 13:26
Co to jest prawda ? Stan zgodny z rzeczywistością OBIEKTYWNĄ, nie osobistą, podległą ideologii a tak jest np. z tzw teorią ewolucji powstania życia. Wstyd i hańba dla wyznających ją naukowców. Pozdr.
anonim2019.08.8 13:12
Obok "Sławka" to ty w życiu nawet nie stałeś chłopie Czas na wyjście z szafy.
robaczek 2019.08.8 13:26
;] nie na szacunek trzeba zasluzyc. Wy swoim zachowaniem, językiem i zidioceniem nie zaslugujecie. najpierw sami go okarzcie "chrzescijanie z du_py" ;]
Papierz2019.08.8 13:57
Kuchciński latał do Pana Boga?
anonim2019.08.8 16:59
W każdym razie chciał być jak najbliżej !!!!!!!!!!!!!!!!!
xx2019.08.8 14:39
O czym ty chłopcze bredzisz?
MJ2019.08.8 12:55
No nareszcie a totalno-tęczowe lewaki znowu maja rękę w nocniku. No to teraz kolej na Tuska, żeby zwracał kasę, jak latał z osobami postronnymi. Alleluja i do przodu.
Koneser Frondy2019.08.8 13:07
Latał nagminnie z osobami postronnymi samolotem rejsowym, czy wojskowym HEAD? Bo różnica jest zasadnicza, w pierwszej opcji jest to zwyczajny przelot, a w drugiej zaangażowane są 2 samoloty (jeden jest zastępczy) oraz pojazdy czekające na płycie lotniska docelowego bez względu na to, czy samolot poderwie się w powietrze, czy nie. Dodatkowo, opcja druga zarezerwowana jest dla wąskiego grona najważniejszych osób w państwie, głównie w misjach dyplomatycznych.
lolek kremowka2019.08.8 12:55
The Aviator wylądował. Zalatany był, że ohoho
Dam2019.08.8 12:53
1. Skoro Kuchciński nic złego nie zrobił, to dlaczego wpłacił pieniądze na Caritas? 2. Czy Tusk latając z żoną leciał w trybie HEAD? 3. Czy rodzina/znajomi Tuska latali sami zamiast niego? To co robił Kuchciński to zwykła defraudacja publicznych pieniędzy, czyli kradzież. I jak każdy złodziej powinien siedzieć.
MJ2019.08.8 12:57
Totalno-tęczowy lewak nie potrafi odpowiedzieć na tak proste pytania. Oczywiście chłopak córuchny Donalda to loty HEAD.
Roman2019.08.8 13:52
Czyli jeżeli Tusk kradł to Kuchciński może wiecej kraść? Nie powinno być tak że to właśnie PiS powinien być odwrotnością PO i nie kraść naszych pieniędzy?
Dam2019.08.8 14:09
Nie wyzywaj mnie od lewaków bo nic o mnie nie wiesz, a lewactwem gardzę tak samo jak prawactwem. Z zarzutem defraudacji się zgadzasz, czy uważasz że "ten samolot mu się należał"?
Andrzej 2019.08.8 12:57
Bo jest porządnym człowiekiem
nikt2019.08.8 13:02
Gdyby był porządnym człowiekiem , to od razu podałby się do dymisji a nie w głupi i kłamliwy sposób się tłumaczył . Zrobił to dopiero pod naciskiem Kaczyńskiego . Gdy Kaczyńskiego zabraknie to dopiero w PiS jedna wielka korupcja .