06.10.21, 17:04Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kuźmiuk: PO wraca do swojej narracji z 2015 roku - przyjmować imigrantów

1. Od momentu kiedy reżim Łukaszenki rozpoczął wojnę hybrydową z Polską przy pomocy tysięcy imigrantów sprowadzonych głównie z Iraku, politycy Platformy robią wszystko aby obciążyć odpowiedzialnością rząd premiera Mateusza Morawieckiego za to co dzieje się na granicy białorusko-polskiej.

Do momentu kiedy nie został ogłoszony stan wyjątkowy na tej granicy, politycy Platformy (między innymi posłowie Franciszek Starczewski, Dariusz Joński, Michał Szczerba), urządzali różnego rodzaju happeningi, które później wykorzystywała propaganda Łukaszenki, obciążając stronę polską odpowiedzialnością za to co się dzieje z imigrantami.

Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego na tej granicy przez rząd, happeningi te przeniosły się do Sejmu i do niektórych mediów wspierających opozycję, wszyscy oni próbują wywrzeć presję na rząd, aby otworzył granicę białorusko- polską ze względów humanitarnych i zaczął przyjmować imigrantów „eksportowanych” przez reżim Łukaszenki.

2. Przypomnijmy, że w 2015 roku po słynnym „herzlich willkommen” Angeli Merkel do krajów Europy Zachodniej przybyły setki tysięcy imigrantów, a z negatywnymi skutkami tej fali, kraje te zmagają się do tej pory.

Wtedy to Niemcy zdecydowały się wymusić wprowadzenie w UE obligatoryjnego mechanizmu rozdziału imigrantów na poszczególne kraje członkowskie i niestety rząd Ewy Kopacz to rozwiązanie poparł, zdradzając przy okazji Grupę Wyszehradzką, w ramach której wcześniej uzgodniono sprzeciw wobec tej koncepcji.

Ostatecznie po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach na jesieni 2015 roku i powstaniu rządu premier Beaty Szydło, Grupa Wyszehradzka na powrót zwarła szeregi i zdecydowanie sprzeciwiła się mechanizmowi rozdziału imigrantów, w konsekwencji KE po kilku miesiącach się z niego wycofała.

3. Po 6 latach od tego momentu, polityka imigracyjna UE uległa poważnym zmianom, teraz KE popiera w całej rozciągłości najbardziej restrykcyjne działania krajów członkowskich dążących do ochrony granic zewnętrznych UE, włącznie z budową ogrodzeń i murów je chroniących.

W tej sytuacji zdecydowane działania polskiego rządu chroniące granicę białorusko-polską przed zmasowanym szturmem imigrantów, zyskują poparcie KE, co więcej Polska jest pokazywana jako kraj, który działa wręcz wzorcowo w tej kwestii.

W ostatnich dniach działania polskiego rządu na tej granicy, bardzo pozytywnie oceniła także unijna agencja Frontex, co wręcz ośmieszyło argumentację opozycji w naszym kraju, która do tej pory zarzucała rządowi brak współpracy z tą agencją.

4. Mimo tego wszystkiego posłowie Platformy w dalszym ciągu podtrzymują narrację o moralnej odpowiedzialności polskiego rządu, za to co dzieje się na granicy z Białorusią, ba obciążają go wszystkimi konsekwencjami.

Teraz pojawiły się głosy polityków Platformy mówiące wprost, że powinniśmy przyjąć przynajmniej kilka tysięcy imigrantów z Białorusi, zwłaszcza w sytuacji deficytu pracowników na naszym rynku pracy.

Wczoraj w jednym z programów TVP Info członek klubu Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyliusz powiedział, że 38 milionowy kraj nie powinien mieć problemów za absorbcją kilku tysięcy imigrantów w sytuacji potrzeb rynku pracy.

Choć zapewne poseł ten wie, że ci imigranci wcale nie zamierzają pracować, a próbują przedostać się do któregoś z krajów Europy Zachodniej tylko po to, żeby korzystać z hojnej pomocy socjalnej istniejącej w tych krajach.

A wiec Platforma powraca do wcześniejszych swoich pomysłów dotyczących imigrantów, Polska powinna przyjmować imigrantów i to w zasadzie bez ograniczeń, jak to mówił ówczesny rzecznik w rządzie Ewy Kopacz, poseł Cezary Tomczyk.

Dobrze, że politycy Platformy mówią o konieczności przyjmowania imigrantów z otwartą przyłbicą, wyborcy powinni to zobaczyć i o tym usłyszeć, żeby w przyszłości móc tym politykom wystawić rachunek w postaci „wyrzucenia” ich z krajowej polityki.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Anonim2021.10.6 19:23
Gorzej panie Kuzmiuk. Te swinie nie chca sie nawet okreslic i wolą byc za a nawet przeciw. Wkurzaja wszystkich - zwolennikow otwarcia granic takze.
Ile ze swoich poborów przeznaczy2021.10.6 18:55
p. Poncyliusz na utrzymanie jednego imigranta w Polsce przez 10 lat. Niech każdy członek z PO razem z Tuskiem zadeklarują ile każdy z osobna przeznaczy na utrzymanie jednego imigranta przez 10 lat.
Tak przyjmować,2021.10.6 18:42
ale tych i te, którzy chcą w Polsce pracować i być na stale. Najchętniej z dawnych polskich kresów i może kilku z Białorusi. Ruscy niech spyerdalają, Ukraińcy tak, ale tylko ci, którzy mówią po ukraińsku. Gruzini tak. I wystarczy.
Foster2021.10.6 18:41
Kuźmiuk przeczytaj to i nie gadaj dłużej bredni, bo ludzi wprowadzacie w bład: Z orzecznictwa TSUE (to również nasz unijny sąd, ktlorego wyroki mamy przestrzegać). "Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Trybunału zasada pierwszeństwa prawa Unii ustanawia prymat prawa Unii nad prawem państw członkowskich" - czytamy w uzasadnieniu. Zdaniem TSUE, wszystkie organy państw członkowskich mają obowiązek zapewnienia "pełnej skuteczności różnych norm prawa Unii, a prawo państw członkowskich nie może mieć wpływu na skuteczność przyznaną tym różnym normom w obrębie terytorium tych państw". W uwagach do decyzji TSUE ws. wniosku Polski zaznaczono, że "jeśli Trybunał Sprawiedliwości stwierdzi uchybienie, państwo, którego to dotyczy, powinno jak najszybciej zastosować się do wyroku". W przeciwnym razie Komisja może wnieść nową skargę i domagać się sankcji finansowych.
Anonim2021.10.6 18:58
Do Foster ; siejesz taką propagandę, że aż dech zatyka , jak się czyta twoje dyrdymały. Ale jest to skutek czytania poprawnych gazet i oglądania poprawnych stacji tv. Żałosne.
turkuć podjadek2021.10.6 19:49
fosterku , prostuj banany i kindynbała timermansowi .... ciulu kolorowy
B522021.10.6 22:05
zwalczyliśmy bolszewizm sowiecki teraz następne pokolenie będzie zwalczało bolszewizm zachodnio europejski damy radę
wniosek2021.10.6 18:40
politycy PO stanęli po stronie łukaszenki i wspierają łukaszenkę w wojnie hybrydowej z Polską
mp2021.10.6 18:25
Narracja PiS jest niezmienna - szczuć na ludzi. A to, że PiS wpuścił więcej imigrantów niż jakikolwiek kraj w Europie, to już szczegół.
Anonim2021.10.6 19:00
A skąd Ty masz takie dane liczbowe - od Batiaszki?
Anonim2021.10.6 20:05
"w 2018 r. Polska wydała aż 635 tys. pierwszych zezwoleń na pobyt w kraju obywatelom państw nienależących do UE, wynika z danych Eurostatu. To unijny rekord – i zarazem 20 proc. wszystkich pozwoleń, które zostały wydane w całej Unii."
Anonim2021.10.6 18:05
Każdy kto się nie zgadza z PiS-em jest lewakiem, jest zboczeńcem i zwolennikiem przyjmowania uchodźców. Taka pisowska logika.
To działa nie tylko we dwie2021.10.6 18:23
ale i we wszystkie strony. Ileż to już razy zapisano mnie do sekty z Nowogrodzkiej, tylko dlatego że nie wyznaję foliarskich poglądów w kwestii szczepień.
Anonim2021.10.6 17:55
Adam Borowski, koleś Sakiewiczów, Karnowskich i innych Rachoniów zwrócił się do prywatnie do Michała Dworczyka z prośbą, by Kancelaria Premiera za n a s z e pieniądze kupiła 500 egzemplarzy wydanej przez niego książki...i tak też zrobiono...no i co? i NIC
Piotr Nowak2021.10.6 17:47
Bezpieczeństwo Polaków jest priotytetem dla rządu Morawieckiego ! Proszę nie mylić Polaków z polskojęzycznymi ubywatelami różnego pochodzenia mieszkającymi w Polsce, bo bezpieczeństwo tych małpiszonów jest nam obojętne !!! Oni wspierają ataki hybrydowe i propagandę reżimu Łukaszenki ! Oni ryzykują bezpieczeństwo Państwa, uderzając w nasz rząd ! To synowie zbrodniarzy z NKWD !
xyz1232021.10.6 18:02
Wyborcy zdecydowali, że PiS ma większość w Sejmie i ma stworzyć rząd. I tylko tyle. - Nikt natomiast nie dał PiSowi pozwolenia na nieprzestrzeganie Konstytucji, wyprowadzanie Polski z UE i nieprzestrzeganie prawa.
Anonim2021.10.6 17:19
Buhahahahahaa 😁😂🤣😂😁 Jak zwykle o tym czego chce PO najlepiej wie PiSdzielec. A ż dziwne, że w drugą stronę to nie działa.
Anonim2021.10.6 22:09
😁😂🤣😂😁nawet POganie nie wiedzą czego chcą POza powrotem do koryta
Anonim2021.10.6 17:17
Spisywać metraże mieszkań wszystkich co chcą przyjmowania imigrantów i wysyłć ich na te adresy, proponuję jednego delikwenta na 5 m kw.
Anonim2021.10.6 18:06
Jakoś Niemcy nie mieli problemów jak tłumy Polaków do nich przyjechali. Wielu mieszka tam do dziś.
Anonim2021.10.6 18:33
Ale debilu przykład dałeś... nasi pojechali tam za chlebem, ciężko zap****ać, bo nasze Państwo tylko obywateli okradac potrafi, ale co ty wiesz, masz pewnie jak nic naście lat
Rydzeini2021.10.6 17:06
Czy Kuźmiuk to synonim słowa "tłuk"?
RYDZEINI2021.10.6 19:31
Chciałbyś być takim "tłukiem " jak Kuźmiuk
Takim "żołnierzem niezłomnym" z BCh2021.10.6 23:01
jak on?