21.07.21, 09:48Fot. screenshot YouTube (Radio Zet)

Kwaśniewski: symoblicznie zadośćuczyńmy za mienie pożydowskie

Aleksander Kwaśniewski uważa, że Polska "sprawia wrażenie kraju, który ma trochę pieniędzy", w związku z czym należy "symbolicznie" zadośćuczynić za mienie pożydowskie.

- Nie może być tak, że przyjmujemy ustawę, o której nie rozmawiamy na drodze dyplomatycznej ani z Amerykanami, ani z Izraelem, ani z innymi krajami, gdzie diaspora żydowska jest odpowiednio silna, np. Francją, Belgią - powiedział Kwaśniewski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej na temat niedawnej nowelizacji K.p.a., która wywołała duże kontrowersje w Izraelu.

Jego zdaniem ze względu na uwarunkowania historyczne (zmienione granice w wyniku II wojny światowej, Holokaust) w Polsce nie jest możliwe przeprowadzenie takiej reprywatyzacji, jaka miała miejsce np. w Pradze czy w Budapeszcie.

- Może można było to załatwić inaczej. Po skali wydatków socjalnych Polska sprawia wrażenie kraju, który ma trochę pieniędzy i możliwe jest jakieś zadośćuczynienie - stwierdził Kwaśniewski w odniesieniu do noweli K.p.a.

Ponadto jego zdaniem deklaracja premiera Morawieckiego, że Polska nie zapłaci ani złotówki, ostatecznie zamyka dialog w tej sprawie. W ocenie Kwaśniewskiego polityka Izraela jest lustrzanym odbiciem podejścia polskiego rządu.

- W Izraelu mamy lustrzane odbicie polskiej koncepcji politycznej, czyli polaryzowanie społeczeństwa i grania na nucie narodowej i konserwatywnej. Jeżeli polskie władze mówią: Bóg-Honor-Ojczyzna, to nie mogą się dziwić, że Izrael odpowiada tak samo - stwierdził.

Kwaśniewski stwierdził także, że Polska ma argumenty, aby odpowiedzieć Izraelowi, że reprywatyzacji nie będzie ze względu na zniszczenia powojenne i zmieniony kształt granic. Polska jest jednak na tyle bogatym krajem, że można już myśleć o formach symbolicznej odpłaty w tej sprawie.

Były prezydent wypowiadał się także na temat aktualnej sytuacji w polskiej polityce. Jego zdaniem Donald Tusk, aby osiągnąć zwycięsto, musi się zaangażować "na 120 proc.". Kwaśniewski przyznał, że strategia anty-PiS nie jest długoterminowa i czeka na program Tuska, którego prezentację ten ostatni zapowiadał.

W ocenie Kwaśniewskiego Rafał Trzaskowski przegapił za to swój moment.

- Trzaskowski po raz drugi mija się z historią. Wybory prezydenckie to było jego wejście w historię. Zdobycie 10 milionów głosów to ogromny sukces. Niewiele brakowało, by wygrał, ale późniejsze minięcie z historią polega na tym, że zaraz po tych wyborach nie zdecydował się na przejęcie PO albo zorganizowanie własnego ruchu, co zapowiadał. Minął czas, a on pomalutku tworzy swój ruch, którego jeszcze nie widać. Zdarza się druga okazja, czyli przejęcie PO, i też tego nie podejmuje – to również minięcie się z historią. PO była w kryzysie, więc łatwo mógł przejąć ster – był wiceprzewodniczącym partii - ocenił były prezydent.

Stwierdził także, że PiS wygra wybory, ale wątpliwe jest, aby uzyskał większość pozwalającą na rządzenie.

Zdaniem Kwaśniewskiego PiS zmierza do konsolidacji mediów i związku z tym jego plan minimum to poważnego osłabienie stacji TVN.

- PiS buduje koncept nieliberalnej demokracji mocno zdystansowanej od Europy. To oznacza, że możemy znaleźć się na marginesie i poza Europą. Decyzje nie będą wykonywane i za tym będą kolejne konsekwencje - ocenił z kolei politykę w sprawie UE i praworządności.

Według Kwaśniewskiego premier Mateusz Morawiecki powinien obrać bardziej koncyliacyjny ton w rozmowach z politykami unijnymi. - Jedynym elementem, który może mitygować PiS, są środki finansowe, a pieniądze, które obiecuje UE, są ogromne - ocenił.

Odnosząc się do afery mailowej, Kwaśniewski stwierdził, że minister Michał Dworczyk "niestety powinien podać się do dymisji".

jkg/rp

Komentarze

JonB2021.07.22 22:41
Wypijmy symboliczna skrzynke wodki !
Anonim2021.07.22 20:04
co innego oleg nachlać się kak pydswynok przed prelekcjom na uniwerku na ukrainie i pleść z językiem kak kołek nuuukaakeettatakk,a co innego snuć prognozy polityczne ,a towarzysz kwaśnieski juz ucałował ziemie israaelskom?? bo mi tu cebula i czosnykiem gościu waniajesz..tfuj do diabła z tobą
nol2021.07.22 19:48
Symbolicznie? Żydom? oni chcą CAŁEJ Polski !!! od dawna i ciągle, bez terminu.
Człek2021.07.22 10:46
Symbolicznie zapłaciła Młodzież Wszechpolska przekazując przetrwałe mienie ambasadzie Izraela :) I tyle im wystarczy.
Wprost2021.07.22 9:06
Czerwony komunistyczny burak od lat na usługach globalnych korporacji.Oczywiście udaje że nie wie że jakiekolwiek przyznanie właściwie nie wiadomo komu ,Izraelowi czy złodziejskim organizacjom w USA mienia bezdziedziczne to kompletny absurd i bezprawie ale to też przyznanie się do częściowej odpowiedzialności kompletnie nie wiadomo za co za getta a może II -Wojnę .Takie zadośćuczynienie można zrobić tylko w przypadku wypłacenia pełnych reperacji przez winowajców a więc Niemcy ale i wtedy należy wykluczyć wszystkie organizacje z USA dodajmy w czasie wojny przyczynili się również do holocaustu ale też Izrael jako państwo żadną miarą nie dotknięte II-wojną
setrhfgdh2021.07.22 7:27
typowy komunistyczny chwyt, zrobić pęknięcie choćby małą rysę a potem można już łomem wywarzać, gdyby dali nawet najmniejsze zadośćuczynienie choćby 1 zł to już przyznaliby się do winy a to dałoby im mocny kartę w szantażu i obwinianiu Polski za nieszczęścia pożydów którzy "stracili pomajątek"
Anonim2021.07.22 7:08
POLACU ZAPLACILI SYMBOLICZNIE PO WOJNIE < 45 MILARDOW USD ZYDOM > PIENIADZE KTORE IM SIE NIE NALERZALT TY< STARY ZYDOWSKI BUCU
ludzie2021.07.21 23:04
Olek zawiodłeś nas .........................popraw się , nie możesz zdradzać Polaków
waldeberg2021.07.21 21:52
Kwaśniewski żyd może myśli, że coś mu skapnie. Takiego wała jak Polska cała! Żydki dostali odszkodowanie a Polacy nie. Nich się z nami Żydki podzielą!
Anonim2021.07.21 20:41
Kwaśniewski i żonka upaśli się na majątku narodowym to mają z czego płacić!
Anonim2021.07.21 18:49
a towarzyszka kwasniewska oddał już pani z willi z Kazimierza Dolnego 2000 zł które ta za nią założyła ?,bo najpierw swoje długi trzeba spłacać
kaka2021.07.21 18:47
Co za cymbal---toz to ma pomrocznosc nadal...Przypominam ci cymbale ze ZYDZI DOMAGAJA SIE PIENIEDZY ZA MIENIE BEZSPADKOWE!!!!!!!!!!!!Jescze raz ZYDZI DOMAGAJA SIE PIENIEDZY ZA MIENIE BEZSPADKOWE-----Takiego prawa niema w zadnym znanym nam panstwie na swiecie ---konkluzje defakto SZUBRAWIEC NAWOLUJE DO ZLAMANIA ISTNIEJACEGO PRAWA RESPEKTOWANEGO NA CALYM SWIECIE----po co go jeszcze sl;uchac ----do gnoju.
Bul Komoruski2021.07.21 18:12
I co najmniej takie samo zadośćuczynienie Żydów za Polaków , którzy nieopacznie pomagali masowo przeżyć Żydom ... Następnym razem każdy na świecie zastanowi się dwa razy zanim pomoże tym niewdzięcznym szubrawcom. A , że pogromy tej podłej nacji występują cyklicznie w historii to tylko kwestia czasu.
Anonim2021.07.21 18:45
ja proponuje żeby te okoraki rzekomej wdzieczności w yadowitym washem wyrwali i spalili
Aldona2021.07.21 17:48
W Polsce obowiązuje Polskie Prawo!!! Nie ma i NIE BĘDZIE TAKIE PRAWO KTÓRE WYRÓŻNIA OBYWATELI POLSKI , KTÓRZY NIE ŻYJĄ A ŻADEN ICH POTOMEK O POZOSTAWIONE MIENIE NIE DBAŁ , NIE REMONTOWAŁ NIE PŁACIŁ PODATKÓW. KAŻDY POLAK MUSI PRZED SĄDEM UDOWODNIĆ PRAWO DO SWOJEJ NIERUCHOMOŚCI I ŻYDZXIE TEŻ TAK MUSZĄ ZROBIĆ A JAK NIE ZROBILI TO NIECH SIĘ WALA NA RYJ. ISRAEL NIE ZAPŁACIŁ POLSCE ZA BEZZWROTNĄ POMOC WRAZ Z ODSETKAMI , KTÓRE WYSYŁAŁA JUDEO-KOMUNA Z POLSKI DO PALESTYNY. ZA SPRZĘT WOJSKOWY I 4500 DEZERTERÓW Z ARMI GEN.ANDERSA TEŻ NIE ZAPŁACILI. Nie zapłacili ci podli oszuści i złodzieje polskiej ziemi za to ,że w czasie II Wojny Swiatowej nie walczyli z Niemcami tylko chowali swoje majątki ,które wyłudzili od polskiej ludności często bowiem nie było w miasteczkach ani jednego polskiego sklepu tylko same żydowskie i to działające w zmowie niszczące polską konkurencję. Kanalie żydowskie nie mają do niczego prawa a jak już to tak jak każdy Polak. Zadnych specjalnych ulg , lepszego traktowanie .STOP WYŁUDZANIU POLSKIEGO MAJĄTKU
Ale fragmentu jego wypowiedzi2021.07.21 16:36
gdy przypomina, że zawetował ustawę w tej sprawie - już zmrolu nie zacytowałeś?
Symboliczne zadośćuczynienie2021.07.21 16:26
Jest równoznaczne z przyznaniem się do winy i KOronnym prawnym argumentem do eskalacji dalszych roszczeń ...
Mirek2021.07.21 16:20
Powiedział Żyd
Przecież on wcześniej zawetował ustawę2021.07.21 16:34
w sprawie "zwrotu mienia żydowskiego". Czytasz tylko frondotytuły i oglądasz frondoilustracje przed skomentowaniem?
Skrzypek na dachu2021.07.21 16:03
Brawo Kwach za to ze tak teraz ujawniasz kazdemu swe zdradzieckie polskojezyczne zmijowe oblicze .
cris2021.07.21 15:54
stolzman nie udawaj polaka , kiedy nam zadoścuczynicie za żydokomune , za modry polskich patriotów , wieloletnią okupacje.
gość2021.07.21 15:53
To daj z własnej kieszeni,zobaczysz jak zaczną ciągnąć coraz więcej.
sylwe2021.07.21 15:47
Panie Prezydencie ,"symboliczne" zadośćuczynienie, to my Polacy już uczyniliśmy, to są miliardy zł. na żydowskie muzea , remonty i utrzymanie cmentarzy żydowskich i synagog ,pozwoliliśmy aby muzeum Auschwitz zostało opanowane przez żydów a Polacy zostali z niego relegowani, wszelkie inicjatywy żydów mieszkających w Polsce są finansowane przez Polskie państwo, więc o co chodzi , gdzie, kto na świecie tak podobnie czyni jak w Polsce
Żydek Skrzypek na dachu srający ze strachu2021.07.21 15:45
z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu do idioty 14.45 .2021.07.21 15:56
Zgaduje ze tez jestes jeden z tych bezboznych paskudnych obrzydliwcow niedorozwojow . Poznaje po tych nudnych glupotach co smarujesz .
alko2021.07.21 15:33
Taaa.... symbolicznie... A potem symbolicznie się napisze tłustym drukiem, że Polacy to sprawcy holokaustu. I wtedy forsa nie będzie już symboliczna. Spadaj komuchu na drzewo ze swoimi symbolami. Tylko po tatusiu masz koszerne pochodzenie to musisz je cały czas udowadniać.
Skrzypek na dachu2021.07.21 15:33
Kwacha ciagle suszy i wykrzywia gorzala , jest zawsze spragniony . Nie chce zastrzyki bo za maly procent .
anonim2021.07.21 15:39
Nawet taki zdemoralizowany bezbozny osobnik od mojrzeszowskiej wiary nie moze przyjmowac zastrzyki mRNA z komorek abortowanych embrionow ludzkich , bo to moze zawierac nieczyste retrowirusy chorobotworcze gojowskie .
Obywatel2021.07.21 15:32
Bardzo proszę niech pan Kwaśniewski zapłaci ze swoich skoro to symbolicznie .Stać go i taki piękny gest .Będę z niego dumny.
Fido2021.07.21 15:29
To parszywa gnido ,oddaj swoim co ukradles.Ma nic nie ukradlismy.
Skrzypek na dachu2021.07.21 15:26
Dosc juz tego klamstwa bo to straszne naciaganie oszustow polskojezycznych zdrajcow zbrodniarzy bezboznej postkomuny . Banda czworga okraglostolowych pasozytow musi odejsc raz na zawsze , juz czas .
anonim2021.07.21 15:29
Brawo , bardzo dobry komentarz , masz 100% racje , bo PiS , PO , PSL i Lewica , to jedno i to same zlo .
matis89, ty głupi CH UJU!2021.07.21 15:24
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
matis892021.07.21 15:10
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.21 15:10
Przecież ta ustawa nie dotyczy mienia bezspadkowego ani żydowskiego tylko własności Polaków - którą żydokomuna ukradła i teraz komunista Kalkenstein z resztą żydostwa ten rabunek na Polakach legalizuje.
anonim2021.07.21 16:09
Napewno nadchodzi dePiSizacja prawa , i to niedlugo .
Skrzypek na dachu2021.07.21 15:07
Dlaczego Pan Olcio Kwach nie zrobil to kiedy przez dziesiec lat byl zainstalowany przez okraglostolowy mossad na Prezydenta , chyba wtedy tlumaczyli ze lepiej po kryjomu oszukiwac , uwlaszczajac nomenklature i bezpieke przez reprywatyzacje , bo wtedy nikt nie chcial sie zgodzic aby oddawac cokolwiek w biednym kraju lat 90tych bogatym Zydom z USA GB i posysowieckim i arabskim biednym Zydom w Izraelu . Dzisiaj ta wlasnosc i oszczednosci co Polacy przez ostatnie 30 lat wypracowali dla siebie pomimo ogromnych podatkow , wyglada jako smaczny kasek dla pazernych wampirow krwiopijczych bezspadkiwych rozszczeniowcow wspolbratymcow paskudnego polskojezycznego oszusta Stolzmana .
Anonim2021.07.21 14:41
Walnij 100 gorzały ty żydowski komunistyczny pomiocie i odejdź w NIEBYT !!!
Skrzypek na dachu2021.07.21 14:40
Stolca suszy .
katolicka deratyzacja Polski.2021.07.21 14:34
Co mozna myslec o naszym narodzie,skoro SAMi wybieralismy takich Kwasniewskich,Tuskow i Walesow na przywodcow Polski ???
Skrzypek na dachu2021.07.21 15:21
Wybory w 1989 byly oszukane bo komuna dostala mniej niz 1% glosow ale wprowadzili do Sejmu 65% poslow , ale tylko przez zdrade ZSL utworzyl sie okraglostolowy Rzad Pana Premiera Mazowieckiego . Wybory 1993 byly zfalszowane przez postkomune na poprzednio uzgodnionej zasadzie " Teraz k#### , my ! " . Dopiero po 2005 postkomuna wcale nie weszla do Sejmu a oszukiwali ile mogli aby pomagac dla PSL i swoich wybranych zaufanych kandydatow . £Wybory ostatnie do Europarlamentu , wprowadzajac postPZPRowcow przez wspolne liste z PO tylko pokazuje jak ta obrzydliwa banda czworga dalej rzadzi w Polsce jak od 1945 .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.21 14:29
Komunistyczny sowiecki Zyd STOLZMAN-Kwasniewski dobrze wie,ze wedlug TALMUDU pswiadczenie symbolicne jest przyznaniem sie do winy,i wystarcza jako DOWOD.
Anonim2021.07.21 14:28
discopolo lepiej stary pajacu potańcz z jolkom ,a nie tu pierdy smalone bedziesz prawić , no chyba ,że cie 7yty nagrały w jakiejś gó//nianej sytuacji i szantażują słabego człowieka bez chrakteru
df2021.07.21 14:27
symbolicznie to się zamknij stolzcman twój ojciec ma Polska krew na rekach
ryszard2021.07.21 14:17
To Izrael winien nam zadość uczynienie za nieobliczalne straty jakie ponieśliśmy w wyniku poparcia Holocaustu, poprzez zablokowanie misji Karskiego i rabina Zygielbojma,
Yudith alpern2021.07.21 14:11
Komu oddać? Żydom amerykańskim? pieniądze polskich obywateli pochodzenia żydowskiego oddawać obywatelom amerykańskim? hahahaha
Anonim2021.07.21 14:29
te ch... sie dopiero rozkręcają ,ciekawe co jeszcze bliskowschodne cutasy wymyślą
Haq_552021.07.21 14:11
Oj Polsko tłusta gąsko, zostałaś skomplementowana przez szmalcowników. Znowu jest co skubać!
Skrzypek na dachu2021.07.21 14:07
Nie dociera do oszusta ze prawnie w Polsce RP II wlos z glowy Zydom nie spadl ani poboznym ani uczciwym pracowitym handlowcom ani bezboznym lewicowcom . Jednak agresja zaborcow Traktatu Ribbentrop Molotow postawilo tereny RP II De Facto pod panowaniem Niemcow i Sowietow az do roku 1989 , kiedy ogloszono RP III . Zapijaczona morda bezboznego polskojezycznejo szkodnika ktory swiadomie bral udzial w zbrodniach okupacji stalinowskiej jest dalej do dzisiaj ciagle spragniona , niczym jak jego wspolplemienne bezspadkowe rozszczeniowce nigdy nienasycone , wraca to co trzydziesci lat aby zabrac co sie da . Tym razem te zdradzieckie klamstwa nie dadza rade nikogo juz spokojnie tak sobie oszukac .
Anonim2021.07.21 14:04
widać,że beznapletkowcy wzieli sie do roboty,niedawno jakiś pismak wrobleski łkał,że może zapłaćta goye,teraz ten,relikt czerwonej przeszłości.maski powoli spadają z wrażych mord,ciekawe ,kto następny bedzie??..bronek japonski??
Anonim2021.07.21 13:53
to się łolek wpier....liłeś na mine ,taki głupi/ czy alkohol swoje zrobił we łbie?
Lolek2021.07.21 14:14
Teren zaminowany... Milczeć czy ostrzegać przed rażącą narracją wpychania Polski w spłatę wydumanych i bezpodstawnych roszczeń 7ydowskich? Ostrzegać przed złudnymi podszeptami "symbolicznej odpłaty"? Obywatele II RP zmarli bezpotomnie = majątek przechodzi na skarb Państwa Polskiego. Tylko tyle i aż tyle. Prawo jest po naszej stronie, reszta to rażąca i podstępna hucpa.
Lolek2021.07.21 13:51
Złamanego grosza. To byli polscy obywatele II RP i strzałka. Izrael wówczas w ogóle nie istniał i a tym bardziej nie był żadną enklawą z jakąkolwiek autonomią na terenie Polski. Nie spodziewam się że człowiek o korzeniach 7ydowskich jakim jest były prezydent że będzie w tej sprawie obiektywny.
kaka2021.07.21 13:51
Pilsudzki okolo 1920 roku przyja z rosji okolo 500 000 zydow z rosji i z kasy panstwowej wyplacal im na utrzymanie----ZADAM ZWROTU TYCH PIENIEDZY Z ODSETKAMI.
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.07.21 13:58
Bo od samego rana nic tylko skomle i skomle.
kaka2021.07.21 14:08
ty aby zyskac -powinienes nic nie pisac w swoim interesie
OKOPZN2021.07.21 13:29
Kto nam blokuje permanentnie rozwuj.Co to za szabrownicy ????? https://www.youtube.com/watch?v=hhzlfx3m-ig
Skrzypek na dachu2021.07.21 14:14
Nie wiesz okopznciu ze ytub to inwigilacja prowokacja i dezinformacja pod nadzorem f8I FS8 i MO88add .
trzaska2021.07.21 13:25
Panie Kwaśniewski może by tak narodowi polskiemu pokazać listę mienia za które on zapłacił podczas jego prezydentury złodziejom znad Jordanu, nie swojego mienia.
YORK2021.07.21 13:18
To tak symbolicznie, wystaw swoj na licytacje dla zydkow i bedzie symbolicznie.
Skrzypek na dachu2021.07.21 15:49
Domek sprzedal , gotowke przepil , teraz suszy Kwacha .
Bystry2021.07.21 13:16
Co za id.ota. Byly prezydent nie wie, ze jesli cos zaplacimy to znaczy, ze sie przyznajemy? Wtedy bedziemy placic przez lata. Pan prezydent tego nie wie?
jaca2021.07.21 13:51
tylko nie"pan" to wsiowy burak ,jak zobaczy flaszke ,to musi wypić ,chociaz na cmentarz jedzie ,a jak orkiestra zagra na pogrzebie , to taki prosi wdowe do tańca
Skrzypek na dachu2021.07.21 14:38
Nomenklatura , bezpieka i post PZPRowska lewica wystawila falszywe kandydature tej obrzydliwej kreatury jako okraglostolowa kpina , pozbywajac sie sprzedajnego donosiciela Bolka , ktory dopiero przejrzal podczas ostatniej debaty w 1995 , do jakiego stopnia postkomuna pogardza tych przeciwnikow swoich , ktorzy wspieraja wolnosciowe podejscia do polityki , a te slynne slowa Pana Prezydenta Lecha Walesy , " Ani be , ani me , bydlaku do obory wchodzisz ? " juz zostana na wieki jako ostatnie slowa naiwniaka oszukanego przez zdradzieckie zmije komuny . Dosc juz tych rzadow bandy czworga , czas pozbyc sie PiS PO PSL i Lewicy ze sceny politycznej w Polsce , niech staraja sie o miejsca w Kenesset .
Ty szabes- i koszergoju2021.07.21 12:51
zapłać ze swojej kieszeni. A tak w ogóle powinieneś nam zapłacić odszkodowanie, boście w latach 1917-56/89 zamordowali ca 2 mln Polaków. Wy, wy ! ! !
Lucy2021.07.21 12:46
Nie wierze co ten łapserdak plecie !!!Chyba mu gorzoła reszte mózgu wypłukała
kaka2021.07.21 12:43
Ten czlowiek jest przestepca w swietle prawa.To on przysiaegal 2 krotnie (dwie kadencje) PRZYSIEGAM STRZEC NIEZLOMNIE GODNOSCI NARODU POLSKIEGO----za to tez bral polskie pieniadze a pozniej wysylal list do jedwabnego ze POLACY TEZ BRALI UDZIAL W MORDOWANIU ZYDOW. Nie mowie o tym ze marek ungier z jego kancelari bylo dochodzenie a po czterech latach dziennikaze dopytywali sie czy on wogole zostal przesluchany-uslyszeli-NIE BYLO NA TO CZASU!!!!!!!!!Co robili agenci mosadu w kancelarju prezydenta kwasniewskiego -aby to nie wyszlo na jaw -WYDZIERALI KARTKI Z KSIEGI WEJS I WYJSC Z JEGO KANCELARJI--------gdy przyjdzie skrajna prawica powinien byc surowo ukarany.Nie wspominam z litosci o peterrze voglu i jego kontach w szwajcariii.---jego praca dla polski to niszczenie Polski i haniebne zaniedbania.
co ty pleciesz, Pacie?2021.07.21 12:33
»symoblicznie« od symoblii?
basetla2021.07.21 12:31
przewiózł się w kielni papamibila i co z tego?
Anonim2021.07.21 12:27
Jeżeli zrobimy krok w stronę izraela celem oddania im coś "symbolicznie", to Polska w tym momencie przegra. Będzie to oznaczało i odbierane przez Świat , że "jednak Polacy przyznają się do Holokaustu". 2. Jeżeli Izrael zobaczy , że dostał "symboliczną "kasę od Polski, to wyciągnie rękę po drugą, trzecia, itd, kasę "symboliczną od Polski. I będziemy ugotowani na własne życzenie. 3. Jedynym rozwiązaniem honorowym jest :aby Niemcy wypłaciły Polsce 100% odszkodowania i wtedy Polska z tych Niemieckich pieniędzy wypłaci odszkodowanie Izraelowi. Ale będą to Niemieckie pieniądze , a nie Polskie..3. W sprawie P. Dworczyka winę 100 % ponosi Polska osłona kontrwywiadowcza, że nie uprzedzała , nie sygnalizowała politykom , że może dojść do ataku cybernetycznego z każdej strony, a ich sprzęt komputerowy musi być zabezpieczony na 1000 % i ciągle dobezpieczany. Pan Dworczyk wcale nie musi znać się nam takich sprawach i zabezpieczeniach., od tego są służby, i tam trzeba wyciągać konsekwencje służbowe..
kaka2021.07.21 12:50
-ty tez ulegles temu. MOWIE ZADNEGO PLACENIA!!!!!!!Fakty ---zadnego panstwa izrael nie bylo powstalo w 1948 roku -zydzi nawiozujac stosunki dyplomatyczne z Polska zazadali odrazu usuniecie krzyza i zakonnic z oswiecimia.Niemcy napadli na polske i gineli POLACY---TACY SAMI POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO,ROMSKIEGO ,TATARSKIEGO,ORMIANSKIEGO,FRANCUSKIEGO------------GINELI POLACY!!!!!!--ZADNYCH PIENIEDZY INNYM KRAJEM---LUDNOSC POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO MA OBOWIAZKI WOBEC POLSKI WIELE DOMOW ZYDOWSKICH I INTERESOW BYLO ROBIONE NA KREDYT-CZYLI WLASCICIELEM JEST ZNOWU POLSKA I TYLKO POLSKA. jesli zydzi uznaja ze w czasie wojny zyjac odawna nie byli polakami---to musza zaplacic za to ze niepolacy zydzi byli oficerami w ub i mordowali bez litosci narod polski---musza za to zaplacic skoro niebyli polakami robili ludobujstwo i holokaust. TAKA JEST PRAWDA.--INNEJ NIEMA.
Do KAKA2021.07.21 13:19
A gdzie Polska czcionka ??? Tu jest Polska , a nie .....
Lolek2021.07.21 14:02
"Nie wolno mieszać dwóch systemów walutowych". Izrael doił Niemcy przez przeszło pół wieku i skoro się to już skończyło to pretensje do Pana Boga. Złamanego grosza im nie wypłacimy. Co do reparacji od Niemiec dla Polski to jest zupełnie osobna sprawa od której 7ydom wara.
abcd2021.07.21 12:26
I symbolicznie przyznajmy się, że jesteśmy sprawcami... O to już Kwaśniewski zadbał.
Kosiarz2021.07.21 12:21
Czy Kwaśniewski sugeruje, że 500+ powinniśmy przekierować na dzieci izraelskie?
Agnieszka2021.07.21 12:24
I ruskie, bo w Izraelu to teraz rządzą ruscy Żydzi a tam masa z podrobionymi metrykami, gdy z ZSRR wyjeżdżali pod pretekstem powrotu do "ojczyzny" w Palestynie
Maciej2021.07.21 12:16
Aleksander Kwaśniewski = czyli komunista !!!!!!!!!!!!!!!!!!
genus2021.07.21 12:11
Panie Kwaśniewski to że ma Polska trochę pieniędzy do dzięki rządowi a to nie znaczy że ma rozdawać żydom za niemieckie zniszczenia nawet symbolicznie
Janek2021.07.21 12:05
a dlaczego mamy żydom dawać symboliczne zadośćuczynienie - nie ma takiej ustawy -, nie ma takiego prawa żeby dawać pieniądze dla tych, co nie żyją !!! żydzi won z Polski !! niech się zwrócą do bandyckich/zbójeckich Niemiec !!!
Agnieszka2021.07.21 12:22
Dlaczego symbolicznie? To bardzo proste. Jakby ci ten Żyd kazał jako Polakowi wziąć na siebie niemieckie zbrodnie, przyznać się do nich jako polskich, przepraszać za nie i płacić za nie miliardy odszkodowania z racji moralnej odpowiedzialności, to byś go pogonił, bo wiesz, że Polacy holokaustu nie robili, ale z Niemcami walczyli i byli ich ofiarami. No ale jak ci wmówią, że zyskujesz, bo przecież o symboliczną złotówkę chodzi a nie o miliardy, to mają, co chcieli, bo tą złotówką symbolicznie potwierdzasz, że Polacy byli winni holokaustu a skoro tak, to po tym przyznaniu się do cudzej winy tą "symboliczną złotówką" masz moralny obowiązek płacić miliardy, więc pod to można budować odpowiednie prawo i je wyłudzić. Żydzi podobno byli cwani, ale te z Rosji jak Kwaśniewski-Stolzman to tak prymitywni w cwaniactwie, że aż się niedobrze robi
Skrzypek na dachu2021.07.21 14:53
Masz Agcio 100% racje .
adam p2021.07.21 12:02
żydz ktuży żyą moga się starać omjenie pospatkow inni dostaja ręnty wlatach 60siąt dostali pieniadze co całe życie polacy odbudowali kraj ityle a organizacjom żydowkim muwimy nie
Polexit2021.07.21 11:59
Stolzmanowski potomku zbrodniarza won do Telawiwu!!! Tam jest szujo twoje miejsce!!!
Ben2021.07.21 11:56
Przypominam, że Kwaśniewski podczas swojej kadencji storpedował ustawę reprywatyzacyjną, a nazwisko ojca brzmi Stolzman. Czyli typowa lewica posowiecka!
Grizzly2021.07.21 11:55
Spier... komuszy prowokatorze! Najpierw symbolicznie a potem całkiem realnie wyimaginowane roszczenia!
x2021.07.21 11:51
To weźta towarzysze z fozu tam uszczknijcie im.
wers2021.07.21 11:47
Panie Kwaśniewski, żeby mówić o czymś takim jak zadośćuczynienie, należałoby stwierdzić najpierw winę. Polska i Polacy nigdy nie byli winni temu, że Żydów grabili i mordowali Niemcy hitlerowskie na okupowanych przez siebie ziemiach polskich. To Niemcy hitlerowskie są winne zagładzie Żydów. Dlaczego pan tego nie podkreśli? jest to co najmniej zastanawiające. Po co uderza się pan w polskie piersi, skoro to nie Polaków wina? Jeśli Polska ma pieniądze, a jest to wynik naszej gospodarności i zaradności z ostatnich 6 lat, to są to pieniądze polskie i dla Polaków, przeznaczone na rozwój Polski i dobrobyt Polaków a nie na zapłatę jakiegoś w sufitu wziętego przez pana "zadośćuczynienia" dla Żydów. Polska nic nie była i nie jest winna Żydom z tej prostej przyczyny, że nic im nie zrobiliśmy. Panie Kwaśniewski, jeśli ubiera się pan w szatki adwokata Żydów, to niech pan kieruje ich (Żydów) roszczenia do sprawców ich nieszczęścia, tj. Niemców. I tylko Niemców. Od Polski i Polaków proszę się trzymać z daleka.
Agnieszka2021.07.21 12:12
Do ruskich też a nawet Żydów z Izraela, bo oni wprowadzili komunę, w której masa ludzi musiała komuchom oddać swoje majątki. Dzieci żydowskie uratowane przez polskie rodziny, zakony były przez Żydów na siłę odbierane od ludzi, którzy je pokochali i wywożone gwałtem do Izraela, więc też nie mogły do domów po ojcach wrócić. Po 89 te majątki przejęli kolesie Kwacha na różne fikcyjne, żydowskie "słupy", bo wiedzieli jakie dokumenty spreparować do czego można i mieli układy w urzędach. A bezczelność Żydów polega na tym, że po mienie po ofiarach łapska wyciągają Żydzi z Ameryki, Palestyny, co nie chcieli ich ratować, gardzili i gardzą polską żydowską biedotą a nawet ruscy Żydzi, co żadnego holokaustu nie doświadczyli oprócz tego, który sami jako NKWD wprowadzali okupowanym narodom - np. Polakom. Kwaśniewski powinien przyznać się w końcu do ojca i przeprosić za jego zbrodnie na Polakach a nie udaje Polaka i przepraszając w imieniu Polaków wrabia nas w hitlerowskie zbrodnie. Powinien siedzieć za to co robił i robi
wesoły tęczowy ormowiec2021.07.21 11:42
zacznij od siebie i oddaj jedno ze swoich mieszkań
Skrzypek na dachu2021.07.21 11:38
Spadaj Stolcku Kwacho . Nie Polska tylko Niemcy symboliczne gesty niech robi codziennie , bo zydostwo co cztetdziesci lat chce rownowartosc w gotowce i nieruchomosci tez na wlasnosc , a jutro lasy i pola na wlasnosc dla pazernych rozszczeniowcow bezspadkowych . Trzeba pamietac ze ani dojczki ani kacapy za zniszczenia wynikajac z zbrodniczego Traktatu Ribbentrop Molotow nic nie dali , a moczymorda Olik cale zycie klamie i ukrywa sowiecki stalinowskie zbrodnie w czasie okupacji i zrzuca niemieckie ludobojstwo podczas wojny na Polakow .
Anonim2021.07.21 11:36
to kacap ,nawet putin to to pamieta z komsomołu jak tam zdobywał magisterium
Ryszard2021.07.21 11:31
Panie Kwaśniewski pan jako syn Żyda o ile pamiętam tatuś zmienił żydowskie nazwisko nie pamiętam dokładnie Sztolcman tu proszę panao pomoc i poprawne podanie nazwiska rodowego tatusia , na Kwaśniewski przed wydaleniem z Polski zawsze będzie obstawał za tą agresywną nacją której większość świata nie za bardzo lubi ujmując delikatnie i chętnie by pan obdarował pobratymców Polskimi dobrami,proszę im oddawać ale z własnej kieszeni dość już nagrabiliście Polskiego mienia łapu precz od Polskich dóbr precz!!!!!!!!!
bogdanus2021.07.21 11:21
Kwaśniewski jest z pochodzenia żydem i zawsze wspierał żydowską społeczność i to jest zrozumiałe. Wypłacenie pieniędzy, to tak jakby Polska poczuwała się do winy a gdzie międzynarodowe prawo?
Anonim2021.07.21 11:20
,a jakie wrażenie robią niemcy - tacy popaprańcy gotowi są wypłacić odszkodowania niemcom
Anonim2021.07.21 11:20
kto to to q-wa wybrał na prezia?? kjmacfaszystowska
Anonim2021.07.21 11:19
ty czerwony bucu ,już rząd Gomułki spłacił wszystko w 60 tych latach ty pijanico katyńska ,otrzeźwij wreszcie głabie
Portofino2021.07.21 11:14
"Polska sprawia wrażenie, że ma trochę pieniędzy" więc powinna oddać je żydom. Żydowska bezczelność nie ma granic. Nie mogę pojąć, jak ta menda nie wstydzi się czegoś takiego powiedzieć.
x2021.07.21 11:17
Niech żyje marzeniami.
Olin, Kat, Minim2021.07.21 11:12
Stolzman liczy, że coś z kasy wyszarpie dla siebie?
prosty2021.07.21 11:09
Symbolicznie już zadośćuczynimy, może o tym trzeba mówić głośniej, częściej i konkretnie. Finansujemy POLIN, Żydowski instytut Historyczny, renowację cmentarzy, w szczególności warszawski, zabytki, wiele innych akcji, o których nie słychać. Rząd mógłby podać pełne rachunki, w każdym roku i sumarycznie. Część Polaków by się oburzyła na wysokość wydatków, być może jednak uciszyły by się nieco środowiska międzynarodowe. Żydowskie pieniądze do Polski praktycznie nie płyną, najchętniej wyciągają rękę do innych.
czekista2021.07.21 11:07
A tobie zydzie Kwasniewski WARA OD POLSKI, albo jej ziemia Cie pochlonie!
Agnieszka2021.07.21 11:05
Podły, fałszywy Żydzie Stolzman!! Zadośćuczyń za zbrodnie swojego ojca - żydowskiego kata UB czy tam NKWD. I przede wszystkim wracaj do swojego nazwiska!! Przyznaj się do zbrodni ojca. To będzie twoje zadośćuczynienie symboliczne - jak przestaniesz udawać Polaka i zbrodnie twojej rodziny pójdą na koszt twoich współziomków, bo za chwile jeszcze za nie będziesz przepraszał w imieniu naszym, Polaków a nie swojej rodzinki. A od rządzenia Polakami i wrabiania ich w branie na siebie odpowiedzialności za hitlerowskie zbrodnie holokaustu na Żydach - choćby symboliczną złotówką - to WARA CI ŁAJDAKU!!! Chcesz, żebyśmy uznali niemieckie zbrodnie jako nasze - najpierw przepraszałeś za nie jakbyś miał prawo, uwiarygadniając kłamstwa w Jedwabnem, teraz chcesz zwalić te zbrodnie na nas symboliczną złotówką a potem poleci... Jak ty śmiesz draniu tak nas traktować jak do prawdziwych zbrodni i żydowskiego pochodzenia swojego ojca nie umiesz się przyznać. Zbrodnie twojego tatusia tez może mamy brać na siebie a ty śmiesz wypowiadać się w imieniu Polaków??!! Mów w imieniu żydobolszewii, co przylazła tu z Rosji, ograbiła wszystkich, zniewoliła a dziś z żydowską gangsterką z Ameryki jeszcze chce kraść i łajdaczyć się na naszych plecach, bo jej mało, że Izrael opanowała i tam rządzi. WON DO MOSKWY do twojego żydowskiegio protektora, co stoi za zniesławianiem Polaków, organizowaniem szczujni na Polskę, pisaniem na nowo histoii, gdzie jeden kat jest niewinny, drugi jest wybawcą a my z ofiar stajemy się jedynymi winnymi. A do tego pisze ustawy, żeby dzieci i młodzież na świecie takiej historii się uczyła. Stolzman przeproś za żydowskich katów i ludobójców!!! Twoja bezczelność ruski Żydzie przerasta wszelkie granice!!!
Namiestnik Tusk2021.07.21 11:05
Przypominam, że pan Kwaśniewski syn IZAAKA STOLZMANA nie jest w tej sprawie bezstronny.
Andrzej2021.07.21 11:00
Żydzi powinni się zwrócić o zadośćuczynienie do Niemiec, głównego winowajcy zniszczeń wojennych. Czy Polacy dostali takie zadośćuczynienia za zniszczenia wojenne ?
czekista2021.07.21 11:04
Brawo! I to jest sedno tego problemu. Wara zydom od rekompensant za zniszczone i zrabowrane mienie przez Niemcow od Polski!!!
Agnieszka2021.07.21 12:00
Odszkodowania takim Żydom, co mienie tu swoje zostawili po wojnie i Polakom, których majątki zawłaszczono, to powinna jeszcze zapłacić Moskwa i ci ruscy Żydzi, co nam w Polsce krwawo komunę wprowadzali, bo oni też ich tych majątków pozbawiali. Płacić więc powinien żyjącym spadkobiercom (!!!) na przykład syn Izaaka Stolzmana, co się zwie Aleksander Kwaśniewski. A bezczelność tego żydowskiego komucha jest tak wielka, że kolesie zagrabili pożydowskie mienie na podstawionych, fikcyjnych spadkobierców a swoje łapska wyciąga jeszcze po mienie zabitych i odszkodowań od Polski za nie chce dla złodziei, co nic wspólnego ze spadkobiercami nie mają, nawet jak tylko gruzy po tym mieniu zostały
hehehe2021.07.21 10:59
Tak komuchu, masz rację, powinniście wspólnie z hitlerowcami zadośćuczynić i to nie symbolicznie i nie tylko Żydom.
Agnieszka2021.07.21 11:26
Wszystko wskazuje na to, że syn Stolzmana - krwawego żydowskiego kata wprowadzającego w Polsce komunę i władzę ruskiej żydobolszewii - faktycznie za zbrodnie ojca powinien przeprosić i zadośćuczynić, ale głównie Polakom. Zbrodnie jego ojca, grabież jakiej oni dokonali, to miliardy, które powinny wrócić z Rosji i różnych zagranicznych banków za mienie Polaków pozbawianych przez tatuśka i jego kamratów majątku a nawet życia. Stolzman wracaj do swojego nazwiska i przeproś za ojca. Pokaż swoich komuchów, co zawłaszczyli mienie polskie i pożydowskie w Polsce - oddajcie to właścicielom albo na skarb państwa.
hehehe2021.07.21 11:58
Nierozliczenie bolszewickich zbrodniarzy to wrzód na organizmie mojej Ojczyzny Polski i hańba na sumieniach wszystkich pookrągłostołowych rządów za wyjątkiem rządu Jana Olszewskiego. Właśnie kolejny sowiecki pachołek idzie na Powązki a pisowski rząd nic z tym nie robi.
bul2021.07.21 10:54
Jakie "mienie pożydowskie"?! To byli obywatele polscy, więc mienie polskie!!!
PiotrS2021.07.21 10:56
I to zamyka dyskusję. Dokładnie tak. To byli obywatele polscy.
sl_ko2021.07.21 10:47
Panie Kwaśniewski, Pan sam jesteś "mienie pożydowskie" - tak że nie widzę przeszkód aby się Pan zaczął pakować, wraz z resztą swoich ziomków, i sprawa będzie załatwiona.
Anonim2021.07.21 10:47
NIE NIE POLACY P.CHWIEJNY PREZYDENCIE ,NIEMCY I ROSJANIE BĘDĄ PŁACIĆ
Ix Ypsilon2021.07.21 10:47
Stolzman, czyli Kwaśniewski - już w łonie matki był genetycznym komuchem. Po tatusiu Stolzmanie. Tatuś Stolzman, to było wyjątkowe bydle znęcające się i mordujące masowo Polaków. Teraz synek wymyślił sobie, że jeśli tatuś mordował, to on będzie tylko doił Polaków. Hm, komunistyczna mentalność.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.21 10:47
24- ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
podzial kosciola2021.07.21 10:59
dlatego kosciol katolicki musie sie podzelic bo spowiedz i komunia swieta u masonow nie ma mocy jak pedal albo pedofil zyjacy w smiertenym grzechu moze mic jakakolwiek moc boska
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.21 14:51
Tak, jak mówisz, masońska modlitwa, bez nawrócenia nie ma mocy. Miejmy nadzieję, że Abp Gądecki się nawróci
NEOS com pl2021.07.21 10:46
.... POPO odskodowania niech ida do "rezysera" wszystkich wojen i morderstw ... do swojego pejsatego .... rotschylda ... wlasciwego hytlera istalyna w jednej osobie ... my placic ....????? ... a nam to kto .... ???? Nawet swojego rzadu nie mamy ... wojna trwa dalej , czy ktos ma nas dalej za gojow .... szabrownicy 2.0 ... plandemisci depopulacji ... won za Don !!! https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=449s
Foster2021.07.21 10:41
Płać ze swoich.
anonim2021.07.21 10:39
symbolicznie zadośćuczynić czyli uznać zasadność roszczeń i stworzyć precedens do skubania Polski w przyszłości. Brawo Kwach!
Anonim2021.07.21 10:39
Panie Kwaśniewski na swoim podwórku się rządzić - nie cudzym.
Maciej Piwowar2021.07.21 10:38
Aleksandrze K. był CZAS gdy GODNIE REPREZENTOWAŁEŚ Suwerena. A dziś bijesz Piane propagandy. Są 3--Trzy punkty które na stałe z Sceny politycznej wyeliminują Zjednoczoną Prawice: 1) Zapłacenie Symbolicznych Reperacji Izraelitą,2) Uznanie Wyższości TSUE ,ponad Polską Konstytucja.>>>OZNACZA to UTRATĘ PRAWNEJ SUWERENNOŚCI---konstytucja STAJE SIĘ ZBIOREM PÓŁPRAWD.3) wasalstwo WOBEC USA.
rychu2021.07.21 10:52
Ty chyba konczyłes WUML
Jahu🐟2021.07.21 10:38
Hehehe.. Kwachu ty możesz co najwyżej symbolicznie lufę strzelić.. jak rządzi ZP to Polska jest krajem, który ma pieniądze a za nierządów funkcjonariusza niemieckiego był ch.d. i kamieni kupa..
beata2021.07.21 10:36
A jaki to problem wydrukować pieniądze..? Czynimy to od trzech lat dla patologii i toruńskiego szamana..!
jula2021.07.21 10:35
Twojemu ojcu też?
Agnieszka2021.07.21 11:53
Łajdak się nie przyzna do żydowskiego ojca, bo to tchórz i antysemita, co się swojego żydowstwa wstydzi - jak większość tych ruskich Żydów, co sobie polskie polskie nazwiska wzięło i władze w Polsce komuszą Stalinowi ustanawiało. Ale on jest posługaczem u tego ruskiego Żyda, co w Yad Vashem kazało czcić armię Czerwoną jako wyzwolicieli Auschwitz i świata od władzy Hitlera a Dudzie siedzieć cicho kazało. Ten Mosze Kantor od lat preparuje historię, w której Polacy to najwięksi zbrodniarze, Żydzi jedyne ofiary a Ruskie bohatery, co swiat wybawiły. Stolzman zwany Kwaśniewskim służy mu i swój odpał dostanie od tych złodziei, ale udawać będzie Polaka dalej, bo tak więcej może Polsce szkodzić..
Anonim2021.07.21 10:34
Okup szantażystom ?
Agnieszka2021.07.21 11:46
Nie okup tylko przyznanie się tą "symboliczna złotówką" do cudzej winy, żeby wobec braku podstaw prawnych zyskać "moralne alibi" do grabieży miliardów..
Anonim2021.07.21 10:33
Nie ma podstaw prawnych, dlatego robi się z nas sprawców, bo przecież sprawcy nie mogą dziedziczyć po ofiarach. Każde kłamstwo, byle wydusić kasę. Bardzo moralny ten naród. Nie można oszukiwać swoich, ale "mówiące zwierzęta" czyli gojów - można.
Agnieszka2021.07.21 11:44
Dokładnie. To jest absolutnie bezprawne, dlatego takim pazernym Żydom jak Stolzman-Kwachu chodzi tylko o to, żeby Polacy choć symboliczną złotówką wzięli na siebie moralną odpowiedzialność za holokaust a potem już będzie z górki, żeby domagać się, by "państwo zbrodniarzy" nie miało moralnego prawa przejąc mienia po obywatelach, których "rzeko skazało na śmierć". Cwany Żyd wie, co robi. Gdyby kazał Polakom przyznać się do winy i przepraszać za Niemców, to by go Polacy na kopach z kraju wyrzucili, więc do przyznania się do cudzej winy chce doprowadzić tym samym czyli zapłatą "symbolicznej złotówki" i mamy w to dać się wkręcić rzekomo zyskując na tym, bo nie o miliardy chodzi... No właśnie o nie pazernym Żydom chodzi. Kiedyś bardzo wielka sympatię czułam do Żydów, ale odkąd ich reprezentują sami ruscy Żydzi typu Azarii, Netanjahu czy ten syn Stolzmana, to same obrzydlistwo w nich widzę. Kwach oddaj symbolicznie szacunek przodkom, nie bądź antysemitą, zostaw polskie nazwisko i wróć do własnego, prawdziwego, po ojcu
esyfloresy2021.07.21 10:31
Symboliczne 100 tysięcy jełro dla każdego jewreja i bedzie cymes.
Palestyna2021.07.21 10:31
Wysłac im wywrotke cegieł
STOP agentom wpływu2021.07.21 10:30
szmalec
Anonim2021.07.21 10:30
Izrael to jego rodacy, więc ta wypowiedz nie dziwi
Anonim2021.07.21 10:26
Tu chodzi o mienie bezspadkowe. Nie może byc tak że po Żydach jego majątek przejmie państwo Izrael albo jakaś organizacja tak samo jak umiera Polak w Izraelu to mienie przechodzi na państwo a nie do Polski. Te rządania nie mają sensu i być moze są wynikiem chciwości zamiast zdrowego myślenia
Agnieszka2021.07.21 11:29
A mienie, gdzie istniała szansa, że właściciele ocaleli, to kolesie Kwaśniewskiego-Stolzmana już dawno "przytulili". Może najwyższy czas ich z tego rozliczyć.
Stolzman czy Bull Lewatywa lub folks(wagen)dojcze2021.07.21 10:26
nadszedł czas aby nie otwierać ryjki
KWAŚNIEWSKI ...2021.07.21 10:18
NIECH TO ZROBI ...... Z WŁASNEJ KIESZENI
Babka klozetowa2021.07.21 10:16
Co ten zakamuflowany żyd fanzoli po daremnicy? Jego czasy już dawno minęły! Niech najpierw Israel zapłaci Polakom za zbrodnie UB-eckie po wojnie, za robienie wody z mózgu Polakom przez opanowaną przez żydów prasę!
Anonim2021.07.21 10:13
Główne wytyczne z góry (za ich realizację mam niezłe profity) są takie: 1. Wszyscy księża to pedofile, 2. Wszyscy księżą są pazerni, 3. PIS zmierza do PRL, 4. Wzorcem dla Kaczyńskiego jest Łukaszenka i jego reżim. Wiadomo, że to wszystko są bzdury, ale metodą szatana, któremu służę, jest kłamstwo. Nieważne fakty, ważna skuteczność. Już Goebbels to przetestował, a dziś kontynuuje m. in. Michnik i Wyborcza. A moim ostatecznym "argumentem" jest obleśny rechot i wulgaryzmy.