06.01.15, 07:23Bartosz Arłukowicz (fot. Wikipedia)

Lekarze o Arłukowiczu: Traktuje nas jak gnojków

Bartosz Arłukowicz poinformował na niej, że przy placówkach służb i na dworcach znajdą sięinformacje o działających punktach medycznych. Poza tym zarzucił negocjatorom z organizacji działanie w jednej prywatnej firmie i przytaczał wypowiedzi z negocjacji.

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski bronił się przed zarzutami. Przekonywał, że spółka Medical Concept nie rozpoczęła jeszcze działalności, a jej celem jest pozyskanie unijnych funduszy na doposażenie i informatyzację gabinetów. Krajewski ponadto krytykował cytowanie wybranych fragmentów stenogramów ze spotkań negocjacyjnych. Jego zdaniem, zostały one specjalnie wybrane, by przedstawiały związek w złym świetle.

Z kolei, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel powiedział, żeminister sięgnął po metody "stalinowskie" i "bolszewickie". Dodał, że lekarzy traktuje - jak się wyraził - "jak gnojków, jak śmieci" i to jest, jego zdaniem, nieprawdopodobne. Bukiel stwierdził przy tym, że Arłukowicz sam na tym straci, bo nie zbuduje efektywnego systemu opieki zdrowotnej bez zaufania do lekarzy.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział z kolei, że do sytuacji powinien włączyć się prezydent, skoro minister zdrowia - powołując się na premier Ewę Kopacz - wprowadza "stan wojenny" w służbie zdrowia. Zdaniem Hamankiewicza, Arłukowicz angażując policję, wojsko i straż pożarną w sprawę, wprowadza niepokój zamiast poczucia bezpieczeństwa.

Od początku roku nie działa kilkanaście procent placówek świadczących wcześniej usługi podstawowej opieki zdrowotnej. Negocjacje w sprawie finansowania i planowanego poszerzenia kompetencji lekarzy, nadal nie zostały zakończone.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2015.01.6 7:33
A dlaczego nie prezentujecie stanowiska Arłukowicza? Biznes jest biznes i jeszcze powiązany z koncernami. Dla dobra pacjenta?
anonim2015.01.6 8:55
Obrońcy Arłukowicza ...stanowisko tego pana macie na co dzień w waszych ulubionych prorządowych mediach .Tu chodzi o cos ważniejszego po podpisaniu tego badziewia które nazywa się porozumienia w krótkim czasie okaże się że brakuje kasy, potem nie dziwcie się jak lekarz powie do was przykro skończył się limit na te badania I to może być zagrożenie życia dla każdego z nas
anonim2015.01.6 8:55
Obrońcy Arłukowicza ...stanowisko tego pana macie na co dzień w waszych ulubionych prorządowych mediach .Tu chodzi o cos ważniejszego po podpisaniu tego badziewia które nazywa się porozumienia w krótkim czasie okaże się że brakuje kasy, potem nie dziwcie się jak lekarz powie do was przykro skończył się limit na te badania I to może być zagrożenie życia dla każdego z nas
anonim2015.01.6 9:26
Dziś nie chcecie Arłukowicza, za 5-10 lat będziecie na żebry chodzić do prywatnych ubezpieczalni, do jakiegoś MedicalConceptu pewnie, który w dobitny sposób wam powie, co się opłaca leczyć a którym chorym już dziękujemy bo pesel się nie zgadza. Prawda jest taka, że Arłukowicz jest najlepszym po Relidze z dotychczasowych ministrów zdrowia- jako dowód podaję choćby wprowadzenie 52 nowych programów specjalizacji. Jest to ogrom pracy- wierzcie mi. Pan Bukiel to jakiś wykolejeniec coraz bardziej odnoszę wrażenie, a pan Hamankiewicz stracił dla mnie wiarygodność odkąd usłyszałem, że na m.in. właśnie jego działalność płacę miesięczny podatek 60 zł- czytaj SKŁADKA na izby lekarskie.
anonim2015.01.6 9:43
Nieudacznik Arłukowicz powinien już dawno odejść.
anonim2015.01.6 9:47
Ale robi zadymę ten nieudacznik. Lekarze zarabiaja mniej niż ten na służbie. Maja racje wywalić to na zbity pysk takie nieudolne rzadzenie . Niech sam zawija rękawy . Przez 8lat lekceważy ludzi. Teraz wymyśla pakiet onkologiczny ,potem będzie pakiet grypowy itd . Od lat za PO-PSL lekarze specjaliści wyjezdząją z tego bajzeru za granice . Nie raz ostrzegano że u nas będzie tylko starsza ekipa która sobie będzie coraz mniej radzić. Teraz wpadł we własne sidła i jeszcze obraża ludzi. Zarabali OFE bo to samo wyszło w ZUS-ie młodzi wyjeżdżaja a społeczeństwo starsze nie utrzyma kraju. Było dać nie 30 mln Ukrainie tylko 100 mln i jeszcze przywieźć wszystkich do leczenia u nas. Bo u nas pewnie lepsze warunki niż u nich. Lekarze zarabiaja od 3900 - do 7800 to za takie pieniądze niech minister pracuje .
anonim2015.01.6 9:55
Arłukowiczowi to trzeba zajeb...w ryja co by się nogami zakrył debil jeden
anonim2015.01.6 12:18
Zadziwia mnie, jak wszyscy zaglądają do kieszeni ministra ile to on nie zarabia. Powinien jak najwięcej, by się nigdy na łapówkę nie połasił. A już porównywanie płacy ministra do lekarza to nieporozumienie - czy oni wykonują taką samą pracę? No nie, więc ich płace są nieporównywalnie. Ale do pieniaczy i tak to nie dotrze. I jeszcze jedno; pan Bukiel mówiąc o stalinowskich i bolszewickich metodach albo nie wie co mówi, albo rzeczywiście jest gnojkiem i śmieciem, który gardzi pamiecią pomordowanych przez Bolszewików i Stalina.
anonim2015.01.6 12:51
Kawał chama jest z Arłukowicza, to nie dziwi, wszak to lewacki śmieć. Nie dość, że tuż przed nowym rokiem nakłada na lekarzy rodzinnych dodatkowe obowiązki bez rekompensaty finansowej w zw. z większą ilością badań, ew. zatrudnieniu dodatkowych specjalistów i nie przygotowanych sprzętowo (USG), to zachowuje się jak bolszewicki komisarz ludowy. Ten cham powinien odpowiadać przed sądem za narażanie zdrowia i życia pacjentów.
anonim2015.01.6 17:34
"brzęczyszczykiewicz" -lekarze chcą dostawać dodatki za dodatkowe wypisanie skierowania na badanie? Niedługo pacjent może będzie musiał zapłacić za wypisanie recepty? Nikt nie każe im robić USG bo jest to badanie specjalistyczne i wykonują je z reguły lekarze po przeszkoleniu radiologicznym. Teraz pacjent trafia do onkologa z zaawansowanym nowotworem bo idiota lekarz-cwany biznesmen z POZ żałuje mu wykonania głupiej morfologii i OB nie wspominając o innych badaniach które może wypisać. Albo nie może mu poświęcić 15 minut i wysłuchać jego objawów bo na korytarzu czeka kolejna mafia-lekarze-przedstawiciele firmy farmaceutycznej z wycieczką do Peru w zamian za wypisanie stosownych leków. Wiem co mówię bo od ponad 20-tu lat pracuję w Ochronie Zdrowia- bo Służba Zdrowia to była za komuny. Niech nie pieprzą o pacjentach bo Ci są potrzebni wyłącznie do tego żeby ich wykazać do NFZ i otrzymać za nich kasę. A ta należy im się przecież jak "psu buda". Jak im się nie podoba to niech się przekwalifikują - to słyszą pozostali pracownicy Ochrony Zdrowia.
anonim2015.01.6 19:07
A jak traktują nas lekarze z PZ ? I to od 10 lat ! Jeżeli ktoś, w sporze z rządem, bierze w zastaw życie lub zdrowie pacjentów, zwłaszcza tych najmniejszych, to jak to się nazywa ?? Jak się nazywa branie zakładników ??? Jeżeli ci z PZ walczyliby z rządem, ale jednocześnie troszczyli się o pacjentów i nie porzucali ich w potrzebie, co jest N I E D O P U S Z C Z A L N E, to ok . A tak formuła "PRIMUM NON NOCERE" jest dla nich pustym gadaniem... Jestem ojcem 3-miesięcznego, przeziębionego niemowlaka z Zielonej Góry z silnym kaszlem. Żadna przychodnia po nowym roku tu nie działała. Na szczęście pani doktor się zlitowała i przyjęła prywatnie. Leki też kupowalem na 100%, bo przecież nie dostane refundacji. Cała rodzina jest teraz chora (w tym druga cóka) i ledwo zipie. Ja mam prawdopodobnie zapalenie oskrzeli lub płuc. Pół roku temu miałem identyczne objawy i tak to się skończyło. Bóle w klatce piersiowej przy kaszlaniu i temperatura. Przychodnie nie działają. Mam czekać na SARze godzinami ? A kto zajmie się chorym dzieckiem ? Czekam. Może podpiszą. Nie wezwę pogotowia, bo powiedzą, że mam płacić za nieuzasadnione wezwanie. Rodzina nie wygląda lepiej. Boję się, że jeszcze się to paskudztwo rozwinie u nas wszystkich jeszcze bardziej bez podania antybiotyku. Żeby tylko ta najmniejsza wyszła z tego, bo jest najsłabsza. I lekarze mówią, że to dla naszego dobra przychodnie są zamknięte ?? Wstydu nie mają ! Od 10 lat tego szantażu mnie zmieniło się nic, oprócz kabzy (kontraktów) pań i panów lekarzy pierwszego (ostatniego ??) kontaktu. A im więcej dostają, tym z większą wyższością patrzą na te tłumy w poczekalni. Widzę to przecież. "Pokaż lekarzu, co masz w garażu !" - i tyle Jestem jak najbardziej za Panem Arłukowiczem. Niech to w końcu ukróci !
anonim2015.01.6 19:41
@lilianna, najpierw powinnaś zaznajomić się z tym, co Arłukowicz chce narzucić lekarzom. Pacjenci zawsze będą zakładnikami w takich sytuacjach. Ale to przez nieudolne rządy PO między innymi w służbie zdrowia, na której Kopacz, Sawicka i S-ka chcieli robić geszeft, doprowadziło do sytuacji gdzie do lekarza specjalisty czeka się rok, a na operację kilka lat. Kontrakty z lekarzami rodzinnymi, to dalszy ciąg reformy służby zdrowia pod dowództwem Tuska i byłej minister zdrowia E. Kopacz. Bezczelny Arłukowicz przejął spuściznę po w/w i godnie te szmaty reprezentuje. Za rządów PO wydłużyły się kolejki do lekarzy specjalistów, ludzie umierają w kolejkach onkologicznych, nie stać ich na wykupywanie leków, a słyszą, że chodzą do przychodni na plotki, pamiętasz panią Muchę? Rządzą w Polsce złodzieje, blondynki i chamy na czele których stoi niewydolna umysłowo Kopacz.