29.05.21, 21:03fot. aa.com.pl

Lewica neguje cuda i kult nienaruszonych ciał świętych, bo zagrażają ich programowi demoralizacji

Współczesne cuda, choć są faktem, to w debacie publicznej stanowią tabu. Lewica, której zwolennicy sterroryzowali debatę publiczną, neguje fakty związane z cudami, bo przyznanie, że cuda są faktem, byłoby zagrożeniem dla lewicowego programu demoralizacji. Upowszechnienie prawdy o istnieniu Boga, kary za złe czyny, nagrody za dobre, zniechęcałoby ludzi do podejmowania promowanych przez lewicę działań – seksualnych dewiacji, popierania zinstytucjonalizowanej kradzieży i zniewolenia, czy bluźnierstw.

Negacja cudów to też toksyczne dziedzictwo rewolucji protestanckiej. Cuda negują moderniści podszywający się pod katolików, czym dają wyraz temu, że wyrośli z protestanckiej zasady „sola fide” (tylko wiara) głoszonej przez heretyka Lutra. Ta szkodliwa protestancka zasada głosiła, że „prawdziwa wiara to taka, która jest całkowicie oderwana od wszystkich nadprzyrodzonych interwencji w ludzkiej rzeczywistości”.

W negowaniu cudów bluźnierczo wykorzystywane są słowa skierowane przez Jezusa do świętego Tomasza, który nie chciał uwierzyć w zmartwychwstanie Jezusa, dopóki sam nie zobaczy Zmartwychwstałego. Według Guiseppe Fallica autora (wydanej przez wydawnictwo AA) niezwykle przystępnie i klarownie napisanej pracy „Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał” słowa te nie były deprecjacją wiary opartej na cudach na korzyść wiary opartej tylko na zawierzeniu, tylko krytyką braku zaufania Tomasza do świadectwa innych uczniów Jezusa o zmartwychwstaniu – Jezus chciał nam tymi słowami uświadomić, że powinniśmy wierzyć w naukę Kościoła, a nie być wobec tego świadectwa Kościoła sceptycznymi, albo z założenia je negować. Tomasz postąpił źle, bo odrzucił świadectwa uczniów o zmartwychwstaniu i „sam chciał ustalać i definiować warunki wiary”.

Bóg przeznacza cuda dla nielicznych, liczni muszą zaufać świadectwu tych nielicznych. Nie ujawnia się w pełni, byśmy mieli okazję w niego wierzyć – gdyby obecność Boga była jawna, nie moglibyśmy w niego wierzyć, bo byśmy nie wierzyli, tylko wiedzieli.

Cuda to znaki Boga, które objawiają się w naszych czasach, znaki, których celem jest umocnienie naszej wiary. Negowanie cudów jest sprzeczne z prawdziwym nauczaniem Kościoła. Oczywiście cudami są tylko te sprzeczne z nauką wydarzenia, które prowadzą do Boga, a nie wszelkie sprzeczne z nauką zjawiska. Dodatkowo należy weryfikować prawdziwość cudów, by nie uwierzyć w zdarzenie, które cudem nie jest.

Gdy tematem tabu są cuda, to jeszcze większym tematem tabu, z racji na obsesyjne usuwanie tematu śmierci z naszej debaty publicznej, są cuda związane z zachowaniem nienaruszonych ciał zmarłych. Ludzie dziś uciekają od tematu śmierci – nie chcą myśleć o tym, że śmierć jest nieunikniona, usiłują negować to, że się starzeją.

Kościół zezwala na kult ciał świętych, bo „Bóg za ich pośrednictwem udziela ludziom wielu dobrodziejstw”. Musimy pamiętać, że śmierć to kara za grzech pierworodny. Grzech ten został pokonany przez zmartwychwstanie Jezusa, dzięki któremu i my z ciałami w przyszłości zostaniemy wskrzeszeni, Cud zachowania nienarodzonych ciał świętych jest zapowiedzią tego naszego wskrzeszenia.

Cud braku rozkładu pojawiał się już w czasach pierwszych chrześcijan. Od wieków cud wykrywany jest między innymi w czasie procesu kanonizacyjnego, podczas którego badany jest stan szczątków, przyczyny tego stanu, i pobierane są relikwie. Guiseppe Fallica na łamach swojej pracy „Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał” opisał kolejne fazy śmierci, to co się w trakcie nich dzieje z organizmem umierającego, to, że na czas i przebieg rozpadu ciała po śmierci wpływają czynniki zewnętrzne. W pracy znalazły się też opisy naturalnej i sztucznej konserwacji ciał ze względu na czynniki zewnętrzne.

Niezniszczalność ciał zmarłych świętych jest cudowna z punktu widzenia nauki. Badanie ciał zachowanych i akt z nimi związanych pokazało, że nie które z nich zostały sztucznie zakonserwowane – większość jednak zachowała się wbrew naszej wiedzy naukowej.

Według Martyrologium Romanum liczba błogosławionych i świętych wynosi 9.900. Według szacunków autora pracy „Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał” cud ten ma miejsce w wypadku 1 na 12 błogosławionych – jeszcze częściej ciało błogosławionego dłużej niż normalnie nie ulega rozkładowi przed pogrzebem. Ciała niezniszczalnych nie ulegają rozkładowi, pomimo że inne obok takiemu procesowi destrukcji są poddane. Ciała pozostają elastyczne, mają normalny kolor skóry, skóra zmarłego pozostaje elastyczne jak żywego, nawet po stu latach płynie z nich krew. Czasami nienaruszone pozostają tylko części ciała świętego – jak język świętego Antoniego Padewskiego.

Ciałom niezniszczalnych towarzyszą cuda np. uzdrowienia pielgrzymujących do grobu świętego. Do niezwykłych zjawisk towarzyszących ciałom niezniszczalnych zalicza się: piękny aromat (który nie znika nawet po rozpadzie ciała – tak się dzieje z grobem świętej Rity z Cascii), sprężyste ręce i nogi (pomimo braku procesów gnilnych – rigor mortis cofa się właśnie w wyniku rozpoczęcia się w organizmie procesów gnilnych), w ciałach zmarłych jest świeża krew (nawet po 100 latach), ze zwłok wypływają różne niezwykłe substancje (olej roślinny, alkohol, maści, manna, perfumy, woda), z których część uzdrawia (z płyty nagrobnej świętej Walburgi zmarłej w 779 roku „jeszcze dziś kapie pachnący olejek” przez cztery miesiące w zimie), bywa też, że ciała pozostają ciepłe (a nawet tak gorące, że nie można ich dotknąć), zwłoki wykonują świadome i racjonalne gesty, po śmierci odzyskują młodzieńczą urodę, rosną im paznokcie i włosy, na ich sercach pojawiają się stygmaty i znaki, pojawia się światło z grobu lub ciała zmarłego, szaty i kwiaty zmarłego pozostają niezniszczone nawet po stu latach, kwiaty wyrastają z ust lub serca zwłok.

Niezniszczalność nie jest permanentna, w pewnym momencie zwłoki ulegają rozkładowi. Niezniszczalność ciał nie jest obecna w innych religiach oprócz katolicyzmu, nie licząc prawosławia i buddyzmu. W kościele wschodnim jest o wiele rzadsza niż w kościele zachodnim. Trzeba przyznać, że ma miejsce również w buddyzmie. Ciało lamy Itigilov zwierzchnika rosyjskiego buddyzmu zmarłego w 1927 roku i ekshumowanego w 2002 „nie wykazywało zmian w strukturze chemicznej ani też nie odnotowano procesu dehydrotyzacji” (naturalnej mumifikacji w wyniku utraty wilgoci). Ciało lamy po 75 latach od zgonu i pochowania było w takim stanie jak 24 godziny po zgonie. Jego głowa się pociła, ręce były miękkie i elastyczne (podobnie jak skóra), mózg emitował impulsy elektryczne, paznokcie wciąż rosły, stawy były giętkie.

Na prace „Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał” prócz popularnonaukowego wstępu składa się 350 stron ilustrowanych zdjęciami życiorysów 587 błogosławionych i świętych, w których wypadku ciał nastąpił cud niezniszczalności.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.27 22:41
To dajcie jakieś truchło na badania, niezależne.
Zgrzytając2021.06.27 7:14
zębami ale niestety trzeba przyznać, że w buddyzmie też. No cóż za nieszczęście.
Hania2021.06.24 11:22
To,że Lewica podaje,iż nie wierzy w Boga,nie sprawi,że Bóg zniknie.Nie zmieni się także fakt rozliczenia z życia,jakie dokonuje się zaraz po śmierci -w Obliczu Bożej Sprawiedliwości.Więc jak bedzie?
Hanna2021.06.15 20:04
Jak nie wierzą w cuda to czemu przed śmiercią Jaruzel się nawrócił?
Anonim2021.06.15 18:08
Niech lewica nawróci się !!!!
Skrzypek na dachu2021.06.3 20:06
Brawo Rzeszow . Brawo Konfederacja . Sondaze to manipulacja . PiS i PO to jedno zlo .
Adrian2021.05.31 6:04
A niektórzy mówią ,że olej potaniał....
Grizzly2021.05.31 1:52
Bodakowski to ultra debil hahahahahha
Ks.Męczywór2021.05.30 17:57
Mam woskowinę w lewym uchu,czyżbym miał zostać świętym ?
Po 11 ...2021.05.30 23:07
Przykro mi. Niestety to lewe ucho. Popracuj nad prawym ... no wtedy to masz szansę.
nie2021.06.23 13:27
po prostu idź do laryngologa, albo niech kolega ci wyjmie
MaxFiend2021.05.30 16:41
Jeżeli "cuda" nie są cudami, to ciężko nie zwrócić na to uwagi. Nie jest to żadna negacja tylko zwyczajne stwierdzenie faktu, które jest irracjonalnie odbierane przez wmawiających wszystkim te pseudo-cuda jako "atak". Nie lepiej zgłosić się do Randi'ego po kasę z nagrody i potwierdzić ich "cudowność" niż posługiwać się skompromitowaną propagandą oblężonej twierdzy i szkodliwie ośmieszać własną wiarę?
Agata2021.05.30 16:24
BODAKOWSKI Jan naszym kandydatem na prezydenta.
Ula2021.05.30 16:14
Zapraszamy do Muzeum Figur Woskowych ,tam są tysiące nie psujących się świętych.
Klapaucjusz2021.05.30 13:57
Jeden kolega też nie rozkładał się po śmierci i wyglądał w trumnie jak żywy; delikatny uśmiech, różane policzki itp. Przebiliśmy go ze szwagrem osikowym kołkiem i zaraz mu przeszło!
Po 11 ...2021.05.30 16:00
:))) i tak trzeba robić!!! Zapakować kołek takiej niegnijącej świętej DZIEWICY ... no niekoniecznie w serce. Kołek koniecznie gruby i smołowany na czarno. Od razu zniknie jej ten delikatny uśmieszek. Gwarantowane.
Tadeusz2021.05.30 13:38
Pokazujecie na zdjęciu twarz wykonaną z wosku w kontekście nienaruszonego rozkładu ciał dziwicie się, że ludzie mają wątpliwości i nie ufają w przekaz KK. Tu nie chodzi o to czy Bóg czyni cuda tylko jak wy działacie i manipulujecie rzeczywistością. To wy ośmieszacie Boga tym w jaki sposób jesteście nieuczciwi.
Zacznij zarabiac nawet 300 dol2021.05.30 13:35
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
Coxex2021.05.30 13:20
A co w takim razie z nienaruszonym ciałem Lenina?
Edek2021.05.30 16:15
On też święty.
rebeliant2021.05.30 12:18
Widziałem zdjęcia trumny z ciałem tej pani Rity - nie wygląda to na buchające życiem ciało. Potraktowano ja jak na Egipt przystało z przytupem sprytnej Cyganki.
Grizzly2021.05.30 11:25
Aż włos się jeży... Takie bzdury w XXI wieku...
rebeliant2021.05.30 10:15
"Ciało lamy Itigilov zwierzchnika rosyjskiego buddyzmu zmarłego w 1927 roku i ekshumowanego w 2002 „nie wykazywało zmian w strukturze chemicznej ani też nie odnotowano procesu dehydrotyzacji” (naturalnej mumifikacji w wyniku utraty wilgoci). Ciało lamy po 75 latach od zgonu i pochowania było w takim stanie jak 24 godziny po zgonie. Jego głowa się pociła, ręce były miękkie i elastyczne (podobnie jak skóra), mózg emitował impulsy elektryczne, paznokcie wciąż rosły, stawy były giętkie." - no dobra, ale czy to jest życie ? Życie to jest właśnie proste i radosne - właśnie te opluwane z wywyższonego świętego piedestału. Coś mi się wydaje, że to nie Bóg zatrudnił potęgę piekieł na te domniemane "trzy dni ciemności", ale Diabeł nakłonił na wszystko się zgadzające niebiosa, aby świętościami bić ludzi po głowach, a krzyżem wyłupywać oczy.
Jacuś2021.05.30 9:25
Tu nasuwa się na myśl cytat jednego z najodważniejszych arcybiskupów śp. I Tokarczuka - "jeśli uwierzyłeś komuniście już jesteś oszukany". Mądremu dość.
skuter2021.05.30 8:28
Cuda ciał nienaruszonych To najlepszy dowód na to że życie poza grobowe istnieje Szczęśliwi ci co wierzą
Po 11 ...2021.05.30 10:00
A co ma jedno z drugim wspólnego? No co?
Po 11 ...2021.05.30 10:16
Skoro Bóg tak bardzo się stara zachować doczesność świętych ... to oznacza, że pielęgnuje "życie" grobowe, a to oznacza, że życie pozagrobowe (drogi skuter, to słowo pisze się razem) nieistnieje (to też się pisze razem)
rebeliant2021.05.30 7:47
"... bo zagrażają ich programowi demoralizacji" - dodam jeszcze, że takie "cuda techniki nam nieznanej" nie stanowią żadnej przeszkody w demoralizacji, ta każdego dnia dokonuje się wobec jednostek czy tego chcą czy nie. A ponoć człowiek ma wolną wolę... Okazuje się, że mu ją tylko wmówiono.
rebeliant2021.05.30 7:38
"Gdy tematem tabu są cuda, to jeszcze większym tematem tabu, z racji na obsesyjne usuwanie tematu śmierci z naszej debaty publicznej, są cuda związane z zachowaniem nienaruszonych ciał zmarłych. Ludzie dziś uciekają od tematu śmierci – nie chcą myśleć o tym, że śmierć jest nieunikniona, usiłują negować to, że się starzeją." - ooo i kolejne "tu leci ptaszek" lub "daj to ci powróżę z ręki", a chodzi o wyciągnięcie kasy z portfela. Tu akurat mamy całą palestrę sekciarską od sprowadzania ludzi do roli zaklętych parobków przy użyciu "patrz ludzie umierają", "patrz Słońce świeci", a tym czasem trzeba położyć nacisk na to, że "my to wiemy... ale dlaczego wy nie pracujecie - w polach, na plantacjach, kopalniach, na budowach ? (i jeszcze w ramach ascetycznej pokuty nie czynicie tego za dwie miski ryżu, bo reszta idzie na rodziny wielodzietne - tak zamiast tych włosiennic i gryzących swetrów)".
rebeliant2021.05.30 7:32
Większym cudem byłoby niedopuszczenie do gwałtów dzieci to też sr...am na jego cuda i jego chwałkę.
infor2021.05.30 7:39
szatan już ci gotuje miejsce i nic ci nie pomoże ani twoja niewiara, ani twoje przekonania
rebeliant2021.05.30 7:43
Szatan to i dla Jahwe gotuje miejsce w kotle.
Ania2021.05.30 16:17
Czy można poprosić przepis na przpyszną zawartość kociołka.
rebeliant2021.05.30 7:31
Czy cuda z punktu widzenia istoty wszechmogącej nadal są cudami ? Jak widać czy te cuda - z punktu widzenia ograniczonego człowieka - są czy ich nie ma, to i tak wychodzi na to, że Jahwe jest po prostu tylko istotą o większych możliwościach, ale o miłości to mu się tylko przyśniło. On jest tylko i wyłącznie "a kto silniejszemu zabroni". Żadnymi cudami Jehwe człowiekowi oczu nie zamydli, przed wszechmocą i konsekwencjami jej braku.
Po 11 ....2021.05.30 7:30
Kurcze, ja tu generuję więcej wesołego contentu niż frendzel "artykułów". Do roboty frendzle, nie będziemy przez cały weekend żywić się niedogniłymi trupami!!! Jest takie słowo "niedogniły"?
doradca2021.05.30 7:41
Po co wchodzisz na ten portal? Znajdź sobie portal dla lewackich debili twojego pokroju
Po 11 ...2021.05.30 10:01
Nie innego forum gdzie jest więcej PiSowsko/lewackich debili niż tu. A więc, zostaję, aby się z nich nabijać.
6969692021.05.30 10:40
To jedna z podstawowych cech głupka - nie potrafi nabijać się z siebie, musi więc szukać ofiary "na zewnątrz", aby wykrzyczeć prawdę o sobie. To jeden z podstawowych mechanizmów obronnych
Po 11 ...2021.05.30 11:46
Z tym, że ja jestem Katolikiem, mam kpl. sakramentów, byłem nawet w zakonie (przez chwilkę). Obecnie mam rodzinę i czuję się Patriotą. Hmmm, chyba jednak nabijam się głownie z siebie.
Hania2021.05.30 16:18
Prawicowi debile śmieszniejsi.
Po 11 ...2021.05.30 23:10
Wiem. Kiedyś próbowałem pisać tak dowcipnie jak Bodakowski. Nie udało się...
Po 11 ...2021.05.30 7:23
Kochani katolicy, tak sobie myślę, że to zaleganie ciepłych, świeżutkich, pachnących ciał to znak od Boga, to element Jego planu. To zaproszenie do udziału w świętości. Wyciągnijcie je ze szklanych gablot, albowiem ich stan to boskie zaproszenie do uprawiania z nimi ... seksu. Tak seksu. Bo jaki może być inny cel pozostawienia ich ciał w nienaruszonym, dziewiczym stanie? Tylko ten! Te piękne ciała duchowo wołają" TO JEST BOWIEM CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDYMANE." --- do dzieła! Śpieszcie się kochać Świętych ... bo będą kolejki :)
rebeliant2021.05.30 9:26
Napisane słusznie prześmiewczo i prowokująco, ale tu poruszasz kolejny bardzo ważny przejaw - otóż skoro sekciarscy narajacze w główkach od małego tak wciskają o innym życiu i przy tym pyerdolą o życiu duchowym jako prawie anioł... to po co te ciała wyposażone w narządy rozrodcze. Ale ja wiem skąd się to wzięło - ano stąd, że oni przez wieki brylowali przed ludźmi jako nadprzyrodzone poświęcenie w celibacie (oczywiście nikt ich nie sprawdzi). Równie dobrze można by było opracować magiczną sztuczkę nie robienia kupy przez rok. Jak wiadomo są ludzie o różnych seksualnościach w tym aseksualni, a ponadto przy takich możliwościach jakie oni mają kto ich tam sprawdzi. O ile hosy robią ludzi na kasę metodą na wnuczka, to ci robią na władzę nad sercem i umysłem metodą na "cuda" - ale to jest więzieniem dla życia własnym indywidualnym potencjałem.
Krasnoludek szczający do mleka2021.05.30 6:40
Według "Kronik żywieckich" z XVII wieku - ksiądz Muchowiec wracał konno z Międzybrodzia - mocno podpity. Podczas przeprawy przez Sołę zachwiał się, spadł z konia i utonył. 8 dni go szukano i znalaziono "tak pięknego, jakby wczoraj utonył". Pytam się zatem - dlaczego owego księdza jeszcze nie kanonizowano? Cud był, a to warunek konieczny
Po 11 ...2021.05.30 6:46
Dorzucam "nieznajomą z Sekwany" - "Uwagę publiczności przyciągnął wygląd twarzy kobiety – delikatny uśmiech, nietypowy u tonących, w tym nawet u samobójców. Co więcej, zwłoki w momencie znalezienia nie weszły jeszcze w fazę rozkładu, co nasuwało porównania do śpiącej osoby" ---- https://pl.wikipedia.org/wiki/Nieznajoma_z_Sekwany_(posta%C4%87)
Dyskretny urok defekacji2021.05.30 6:12
Co stało się z odchodami JP2? Czy liofilizowane mogłby stać relikwiami 1 stopnia?
Po 11 ...2021.05.30 7:03
Dobre pytanie. Ale pójdźmy dalej. Na chwilę odrzućmy liofilizację. Załóżmy, że proces mumifikacji faecibus exturbandis opitulatur, nastąpił w sposób cudowny. Czy to dodałoby świętości takim relikwiom??? Tak pytam w imieniu Dziwisza. W końcu "stopień" relikwii ma związek z ceną rynkową.
Po11... "prof. dr" Hertrich-Woleński2021.05.30 3:50
To nie Kościół stworzył bolszewizm, ale ŻYDOSTWO, to nie Kościół wybudował gułagi, ale ŻYDOSTWO, to nie Kościół miał instytucje jak Czeka, NKWD, UB, ale ŻYDOSTWO, to nie Kościół ma organizacje, których jedynym celem jest demoralizacja, ale ŻYDOSTWO, to nie Kościół ma na sumieniu miliony Polaków, ale ŻYDOSTWO itp., itd.
c.d.2021.05.30 3:51
Pod adresem katolików, Polaków używają najbardziej z możliwych wulgarnych słów. Na temat katolickiej wiary, obrządków religijnych, to co dla nas katolików jest wprost ŚWIĘTE, parchy prześcigają się, wyczyniają gimnastykę językową, aby w jak najbardziej bluźnierczy sposób się "uzewnętrznić", oczywiście, cały czas podkreślając, że są ateistami.
Po11 & Göwno z Nilu Hatred Co.2021.05.30 3:47
Göwna żydowskie kręcą się po mediach, monitorują, blogi, szerzą skürwysyństwo antypolskie, antykatolickie na zamówienie innych göwien żydowskich jak ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski.
Po11... "prof. dr" Hertrich-Woleński czyli2021.05.30 3:46
Standard parcha. Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antykatolickie skürwysyństwo, CYT.: "Podczas kolejnego objawienia Najśw. Maryja Panna prosiła o namalowanie Jej wizerunku jako stojącej okrakiem na kuli ziemskiej i olewającej ciepłym moczem pisowską Polskę." . . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki.
Po11... "prof. dr" Hertrich-Woleński2021.05.30 3:44
"Poziom" Żyda-żyda i jak go osiągnąć? Nie wystarczy się na göwnie pośliznąć i pyskiem w göwno wpaść konieczna jest manipulacja genetyczna chromosomu, wzbogacić genem z krów rasy "Yitzhak Shamir" (to ten gen "co z mlekiem matki") oraz specjalna "dieta", tj. codzienne picie mleka krów rasy "Yitzhak Shamir", już z genem tym "z mlekiem matki". Dłuższy pobyt na okupowanym West Bank w kibucu im. Baruch Goldstein. That will do!
Po11... Pathetic old fuck!2021.05.30 3:42
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER już w swojej "karierze" wystąpił w następujących odsłonach: "Polak z RPA" jako vandermerwe a obecnie Marian W.O - - - - "Niemiec" jako ThomaszNiemiec a obecnie tylko Thomas (Z zadziwiającą dobrą polszczyzną! Gorzej z "niemieckim") - - - - - jest też "Polakiem z USA" w GW jako cmok_wawelski, był "kotem Mordechajem" z Anglii a jużci, "literatą" jako Teodor Parnicki, ale najbardziej prawdziwą postać blogowa i szczerość prezentuje się jako "radzilowJedwabne - lelek3333". HEJT z najwyższej półki! To tylko kilka przykładów! - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER - - - - Pathetic old fuck!
Po11... żydowska ratyzacja Polski2021.05.30 3:41
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Żydek srrający ze strachu na dachu2021.05.30 3:40
z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu że mu dupsko rozyebie.
Wacio2021.05.31 6:01
Zdecyduje się debilu : albo rządzi światem,albo sra że strachu na dachu.
Zenek2021.05.30 2:21
Ostatnio poznałem dziewicę z dwojgiem dzieci - cuda są faktem.
Daro2021.05.30 0:56
Komuniści wara od kościoła ,tylko na pogrzeby komuchy przychodzą pogonić to komunistyczne bydło.
Prawda2021.05.30 6:23
Katolik to brzmi jak zboczeniec!
Ile nad tym myślałeś, Lechu, "Po11"..?2021.05.30 0:40
Lechu Keller, czyli "Po 11" wielonickowcu! ...Gdybyś przeczytał chociaż trochę tego artykułu! To nie pisałbyś bzdur! Te opisane Cuda nie są zasługą nas ludzi. To wszystko dzieje się za przyczyną Boga! To Bóg czyni Cuda!... cytuję:.... "Bóg przeznacza cuda dla nielicznych, .. liczni muszą zaufać świadectwu tych nielicznych"!.... Rozumiesz?.. Czy jako do "ateisty..dumnego...g", nic nie dociera do ciebie!? Czy jesteś może jak beton i nie chcesz zrozumieć!?...
Po 11 ...2021.05.30 6:55
Takie "cuda" uwłaczają boskiej godności. Cuda na miarę Wszechmogącego to np: przywrócenie do życia 60 milionów ofiar II Wojny Światowej, korekta osi Ziemi względem ekliptyki w celu ocieplenie klimatu Polski, albo wyleczenie zębów Jarosława. To są cuda na miarę Boga, a nie jakieś spowalnianie gnicia trupa. Jak trzeba nisko upaść, aby szukać Boga w niegnijących zwłokach???
Wpis typowy dla Grzegorza T.2021.05.30 19:42
Pomijając nieodzowne wtrącenie Lecha Kellera (to drugie ja Grzegorza) charakterystyczne są przerwy w wyrażaniu tych głupot. Pojawiają się w rytm trzepania konia przez Grzegorza (alias psycholog, alias matka trojga dzieci).
Klapaucjusz2021.05.30 0:36
Pan Bodakowski żarty sobie stroi. A Przewodniczący Mao Mao Tse-tung? A wiecznie żywy Lenin to co? Jak tylko wrócą do życia to pokażą panu Bodakowskiemu w co wierzy lewica.
Olej2021.05.29 23:59
W samym wymiarze piękna i mądrości jest Bóg, absolut, świat idealny o jakim człowiek wewnętrznie marzy, jaki w nim jest ukryty. Precyzja określenia Boga jest poza zasięgiem człowieka, który otrzymał w wymiarze ludzkim osobę Pana Jezusa i całe piękno świętości jaka się rozprzestrzeniła na świat od chwili pojawienia się Pana Jezusa na ziemi. Jak można kwestionować piękno, ideał ludzkiego istnienia. Nawet z pozycji człowieka niewierzącego. Obiektywnie ujmując nie można kwestionować piękna które jest przez ludzi widzialne, które po prostu jest. Jak wzór metra w Sevres.
Po 11 ...2021.05.29 23:36
To oczywiste, co tu napiszę i trochę mi wstyd, że piszę rzeczy oczywiste, ale z drugiej strony, na frendzlu chyba nic nie jest oczywiste, więc wybaczcie tego suchara. A zatem, nic tak nie ośmiesza Boga, nic tak nie poniewiera Jezusa, nic tak nie opluwa NMP, jak takie artykuły o "żywych trupach". Ośmieszacie i drwicie z KK. Bóg sprawiedliwie to oceni.
RobakiRozkładuWezmąSięZaBodakowskiegoZObrzydzeniem2021.05.29 23:14
Teksto-pierdy bezrobotnego Bodakowskiego mają być lekturami w podstawówkowym kanonie dewocyjnego KULwysyna Czarnka.
Pedo- ateisto....dumny...2021.05.29 23:36
Zamknij się...! Nie masz nic mądrego do powiedzenia! ...Boli cię to zboku! Te Oczywiste Cuda.... psują wam proces demoralizacji innych! ... Nie możesz tego znieść! Prawda..?
Afric Simone2021.05.29 23:04
Dulunga lu menadzi hafanana Hanana kukanela shalalala Dulunga lu menadzi hafanana Hanana kukanela shalalala
Dyskretny urok defekacji2021.05.29 23:02
Czy wiatry trawienne świętych mogą być relikwiami?
Po 11 ...2021.05.29 23:11
Nie. Święci nie jedzą, więc nie wydalają i tym bardziej nie purkają. Poczytaj sobie ignorancie jeden: https://www.fronda.pl/a/przez-50-lat-zywila-sie-tylko-cialem-pana-cud-eucharystii-w-zyciu-marty-robin,128783.html
Po 11 ...2021.05.29 23:15
Twoje pytanie przypomina mi o zdarzeniu ze świętym JP2. Pewnego razu Papież w obecności Angelo Sodano, puścił bąka. Sodano zaniemówił ze zdziwienia, no i wtedy padły te słynne papieskie słowa: "Co się dziwisz, to Dziwisz."
Po 11 ...2021.05.29 22:54
Nie czytam artykułów na fronda, ale tu zajrzałem. Warto było, to jest czysta poezja: "pojawia się światło z grobu lub ciała zmarłego, szaty i kwiaty zmarłego pozostają niezniszczone nawet po stu latach, kwiaty wyrastają z ust lub serca zwłok". Przepraszam za pytanie, ale co wyrasta np. z d... świętego? Może KRET?
Po 11 ...2021.05.29 23:02
"ze zwłok wypływają różne niezwykłe substancje (olej roślinny, alkohol, maści, manna, perfumy, woda), z których część uzdrawia ". Ale jaki alkohol? Wódka, czy bardziej Gin. Obstawiam dżinn. Rozumiecie? Dusza butelka potarcie ... gin.
Po 11 ...2021.05.29 23:07
"ciała pozostają ciepłe (a nawet tak gorące, że nie można ich dotknąć), zwłoki wykonują świadome i racjonalne gesty, po śmierci odzyskują młodzieńczą urodę, rosną im paznokcie i włosy, na ich sercach pojawiają się stygmaty i znaki" --- o kurcze, opis pasuje do jednej mojej koleżanki, co miała dziary i uwielbiała od tylu. Ale chyba nie była trupem? No, mam nadzieję, że nie była. Ale mi Bodakowski namieszał. Chyba mi się to dziś przyśni ... :(
Większych bzdur nie umiesz pisać?!2021.05.30 0:54
Takim głupim stwierdzeniem, "Po 11" całkiem się pogrążyłeś!..hahaha! W ogóle nie masz rozumu za grosz!? Piszesz, że ty tu tylko wpadłeś, nie czytasz artykułów ...!? No to o czym piszesz, oprócz swego pedalstwa? Jak cię, Lechu Keller nazwać?... Brak słów?... PRZECIEŻ TY Z TEGO PORTALU PRAWIE NIE WYŁAZISZ, JESTEŚ TU NIEMAL 24h na dobę! .. Sam pisałeś we wpisie że: "niedawno nawalałem 18 godzin bez przerwy"! Obudź się z letargu, chłopie!
Po 11 ...2021.05.30 7:09
Już kiedyś pisałem, że nie czytam artykułów na frendzlu. Szkoda czasu. Są w 93,76% przewidywalne. A jeśli chodzi o moje bzdurne komentarze, to będę pisał jeszcze "bzdurniejsze", co w praktyce oznacza ... mniej zrozumiałe dla katołosiaczków. Czuwaj!
Jak nazwać Grzegorza T.?2021.05.30 19:46
Nieustannie przesiaduje na frondzie, wpisując swego wymyślonego Lecha Kellera nawet w trakcie onanizowania się w łazience do zdjęć małych dziewczynek. Czasem pomaga mu ktoś o większej wiedzy niż on (Grzegorz skończył, i to z trudem, tylko podstawówkę dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo - z innych wyrzucano go za obmacywanie dziewczynek i chłopców), ale pedofilią i debilizmem zbliżony.
Janek2021.05.29 22:49
Bodakowski jesteś nieuk i populista. Papież Benedykt XVI stwierdził, że sformułowanie Lutra „sola fide” jest poprawne, jeśli nie przeciwstawia się wiary miłości. Proponuje również zapoznać się z naukami Augusta z Hippony a potem brać się za pisanie artykułów.
Órszól Ledóhovsky2021.05.29 22:27
Dlaczego ten "cud" obejmuje nie tylko świętych i nie tylko członków KK?
antoni.s2021.05.29 22:26
Bodakowski...., i wszystko jasne.
True2021.05.29 22:03
Wystarczy przeczytać nagłówek i już wiem, że to kolejne wypociny tego cymbała Bodakowskiego.
Grizzly2021.05.29 22:21
im bardziej masło do chleba mu się kończy tym większą bzdurę jest skłonny napisać.
Grizzly2021.05.29 23:44
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Piotr2021.05.29 22:01
Drodzy katolicy. Religia was oszukuje. Mówię poważnie i mówię prawdę. Religia was oszukuje. NIE ŻYJE SIĘ RAZ. Jedno życie to kłamstwo! Reinkarnacja istnieje!
Nie wysilaj się, ..."drogi Piotrze!2021.05.30 1:07
nie-"Piotrze"! ...Takie bajki to sprzedaj swoim ludzikom! To twoja pseudo-religia cię oszukuje, jeżeli coś tam wyznajesz? !.. Ile ci płacą za te trollowanie? ...To nie ten adres! ZAPAMIĘTAJ SOBIE RAZ NA ZAWSZE!.. Pan Jezus powiedział: ..."Jeden raz człowiek się rodzi i raz umiera.."! -----Nie ma innej opcji! Pan Jezus nigdy nie kłamie!.. My mamy tobie wierzyć...? Żałosne? A kimże ty jesteś...?
hahaha...! Piotrze?2021.05.30 1:14
No to kim w poprzednim "życiu" byłeś? .... Łopatą , czy może trzonkiem od łopaty?.... A może "robaczkiem", który tu pisze pod takim nickiem?? A może g...! Jak ty tak się sam chcesz poniżać? Za ile groszy od wpisu!? Weź się w garść!
Grzegorz T., bez Lecha Kellera2021.05.30 19:49
Ten nieszczęsny wielonickowy pedofil ośmiela się cokolwiek zarzucać innym. Łatwo go poznać po włączaniu co chwila capslocka - wtedy, kiedy onanizowanie wkracza w ostatni etap przed wytryskiem na ścianę łazienki.
Skrzypek na dachu2021.05.29 21:52
Pan Jezus jest Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym .
Po 11 ...2021.05.29 21:58
Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi, Pobiegnę Go przywitać, z radości serce drży. O szczęście niepojęte, Bóg sam odwiedza mnie. O Jezu, wspomóż łaską, bym godnie przyjął Cię. La, la, la :)
karino2021.05.29 22:38
W Twoim przypadku, to wygląda to jak bluźnierstwo.
Po 11 ...2021.05.29 22:49
Racja. Zapomniałem o zakończeniu... Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi, Pobiegnę Go przywitać, z radości serce drży. O szczęście niepojęte, Bóg sam odwiedza mnie. O Jezu, wspomóż łaską, bym godnie przyjął Cię. La, la, la... A, nie ... to pukał dostawca pizzy.
Po 11 ...2021.05.29 22:56
O nie, to pukał demon, któremu chazarski talmudyczny karaluch marną duszynę oddał.
Po 11 ...2021.05.29 23:18
Proponuję kompromis. To była dostawa z https://www.pizzeriadiabolo.pl/
karino2021.05.29 21:49
Na 6-ciu poniżej publikujących, 5 nicków należy do tego samego matoła, któremu się wydaje że jest niezwykle inteligentny.
Grizzly2021.05.29 22:23
Niektórzy, tacy jak ja nie są aż tak błyskotliwi, ale też miewam dobre, prześmiewcze pomysły. Ostatnio te ch.. z GW mało płacą, ale jak strałem się o posadę we Frondzie to tam jeszcze gorzej.
karino2021.05.29 22:40
Widzę, że dorzuciłeś jeszcze jeden nick. To już by było 1w6.
Grizzly2021.05.29 23:45
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Po 11 ...2021.05.29 21:41
Może ja jestem pierrdolnięty, ale dla mnie fascynacja TRUPAMI, oglądanie zwłok, jaranie się tym czy śmierdzą, czy pachną, kontemplowanie postępującego rozkładu, walczenie z robakami, uzupełnianie zgnilizny woskiem ... to dopiero jest PROGRAM DEMORALIZACJI.
AAAtomek2021.05.29 21:46
Zwykła nekromania.
Po 11 ...2021.05.29 21:53
Katolików trudno ogarnąć. No chyba szybki rozkład ciała to oznaka świętości??? Dlaczego? Ponieważ ciało to doczesność, przeciwieństwo świętej duszy, to oznaka cierpienia i grzechu, no i w końcu "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz", więc nie obracanie się w proch to zdecydowanie zaprzeczanie boskiemu słowu. To niekatolickie celebrowanie cielesności. Dla mnie brak rozkładu to dowód na "diabelskość" zmarłego. Zresztą mumie egipskie i Lenin i tak spuszczają wp.. katolikom w tej niegnilnej konkurencji.
Styki2021.05.29 22:55
Gdybys ty jeszcze wiedzial co to chwalebne zmartwychwstanie cial, to bys glupot nie pisal.
Po 11 ...2021.05.29 23:27
Chwalebnie zmartwychwstaną jedynie ci, co nie zgniją? Oświeć mnie? Czym jest to "chwalebne zmartwychwstanie ciał". Proszę. Ja w swej głupocie wiem, że magisterium KK naucza, że tzw. "ciało chwalebne" to ciało, jakie ludzie będą mieli po zmartwychwstaniu. Z tym, że nie wiadomo, jakie ono będzie. No i co to ma wspólnego z nie gniciem? Zatem, oświeć mnie, please....
Styki2021.05.29 23:33
Nieukow nie douczam.
Po 11 ...2021.05.29 23:39
Wiedziałem :))) Trochę się ośmieszyłeś. Gdzie tam trochę, zaorałeś się :)))))
Po 11 ...2021.05.29 23:51
Tak dobijając tego co mu nie Styka, dodam jeszcze, że ktoś (chyba Styki się domyśli kto), kiedyś powiedział: "Idźcie więc i nauczajcie..." Myślę zatem, że rejterada Stykusia, to też grzech -- odmowa głoszenia Jego słowa.
AAAtomek2021.05.29 22:56
Dla mnie taka fascynacja w wydaniu "katolików" to nic innego, jak zwykły strach przed śmiercią? Zresztą, sam przeszedłem jako były katolik wszystkie nauki katolickie od podstaw i wiem jedno, od małego wdrukowuje się strach w katolika.
Styki2021.05.29 23:25
Nastepny dzban, ktory przeszedl jako byly katolik wszystkie nauki katolickie.... widac, ze tylko przeszedl.
AAAtomek2021.05.29 23:57
Niestety, ale ideologia katolicka była tylko przejściowym problemem. Fascynującym jak astrologia, chiromancja oraz UFO. chociaż UFO jest bardziej prawdopodobne....
Po 11 ...2021.05.30 7:14
Ta chiromancja przypomniała mi o Korze... Dalej pan pyta czy wierzę w astrologię Chiromancje i horoskopy Wszystkie inne sprawy czarowników Oraz tego co się tyczy ciał astralnych Więc co się tyczy astrologii Oraz powiedzmy ciał astralnych Planety Jowisz i innych obiektów Oczarowują mnie, Lecz przede wszystkim w Buenos Aires --- Pokój jej Duszy ...
Poznasz Bodakowskiego po nagłówku jego2021.05.29 21:37
W pośredniaku byłeś bracie?
True2021.05.29 22:04
Dokładnie :D
Tadek2021.05.29 21:27
Jan Bodakowski w pijackie malignie wydukał tekst ubiegający się o tytuł kretynizm miesiąca.Brawo mistrzu,pij dalej.
AAAtomek2021.05.29 21:24
Jest Bodakowski, jest i nawiązanie do seksu! ✝️✝️✝️✝️✝️ ✝️✝️✝️
AAAtomek2021.05.29 21:23
Lewica neguje cuda katolickie????? No i mamy tekst nadający się na LOLcontent tygodnia! Brawo fronda, trzymacie poziom!
xyz1232021.05.29 21:13
Na łykendy obciągam lachy z 25% upustem. Dodatkowe 2 ruble jak mi się w pysk zlejesz.
won2021.05.29 21:19
chazarski zboku.
xyz1232021.05.29 21:59
sam sobie odpisujesz wolacki cudaczku?? ;)))
xyz1232021.05.29 21:58
o widzę kolega podszywasz znielubił nick xyz123 :))) chwalebne!!
xyz1232021.05.29 21:10
raczej lewica to turbodekle tak samo jak prawica. Co do tak zwanych cudów są to bliskowschodnie sekciarskie BYZYDY i udowodniono to naukowo.
won2021.05.29 21:20
karaluchu talmudyczny.
xyz1232021.05.29 21:57
super fajnie ale wiesz, że wiarę w bliskowschodniego Jehowę podkradliście Żydom z Talmudu, a oni podkradli Sumerom? Tak tylko retorycznie pytam wolacki sekciarzu ;)))
won2021.05.29 22:58
chazarski przygłupie.
xyz1232021.05.30 7:21
nie zapominaj, że klęczkujesz przez żydem na patyku i Żydóko-dziewicą (nawet po porodzie), więc ostrożnie z obrażaniem Żydów ;)))