05.04.19, 14:30Fot. Uragan Mlrs mil.ru via Wikipedia, CC BY 4.0

Lider rosyjskiej partii opozycyjnej: Rosja szykuje się do wojny!

Rosja przygotowuje się do wojny – przekonuje lider rosyjskiej opozycyjnej partii Jabłoko Grigorij Jawliński. Według polityka świadczy o tym fakt, że mimo przeżywania poważnego kryzysu gospodarczego, władze nie szczędzą wydatków na zbrojenie i militarystyczną propagandę.

W swoim wpisie na blogu Jawliński pisze też:

Polityka to kontynuowanie wojny innymi środkami – to teza, która rozbrzmiewa we wszystkich akademiach wojskowych i o wojnie oni mówią wciąż, nieustannie wszystkich do tego przygotowując”.

Polityk krytykuje władze Kremla za to, że prowadzą propagandę militarystyczną i straszą Rosjan wrogami z NATO, a także nazywają oponentów Władimira Putina „sojusznikami wrogów”.

Jawliński wskazuje też na fakt, że nie da się ocenić, jakim uzbrojeniem armia rosyjska naprawdę dysponuje, bo finansowanie zbrojeń nie jest jawne, zaś część pieniędzy trafia do złodziei.

dam/IAR,Fronda.pl

Komentarze

jhg2019.04.8 11:56
W przypadku przegięcia jedyną skuteczna doktryna jest ta, Reagana.
anonim2019.04.5 19:48
Totalna bzdura. Putin realizuje politykę bardzo małych i ostrożnych kroczków, mając wszystko, po co miałby ryzykować?? Federacja Rosyjska nie jest w aż tak słabym stanie, by chwytać się brzytwy (choć, oczywiście, poziom zubożenia rośnie tam od lat), ani w aż tak bardzo dobrym stanie: FR nie stać na olbrzymi w skutkach międzynarodowy konflikt, czyli normalną, tzw. ,,wojnę''.
nikt2019.04.5 17:44
Wcale bym się nie zdziwiła gdyby tak się stało . Jest osaczana przez USA i tylko kwestią czasu jest to , kiedy nastąpi generalne starcie . Nie wykluczone , a nawet mam przeświadczenie , obawę , że nastąpi to za rządów Trumpa . Niepokoi mnie ten człowiek . A kiedyś musi się to wszystko zacząć , by świat trochę posprzątać . Co nie oznacza , że tego pragnę . Nikt przy zdrowych zmysłach nie pragnie wojny nuklearnej . Nawet nie o ludzi za bardzo mi chodzi , gdyż sami doprowadzili do takiej sytuacji , ale o to wszystko pozostałe co żyje na Ziemi a jest niczemu niewinne .
Grizzly2019.04.5 21:50
Trump cię niepokoi a Putin nie? Rosja osaczona? Ruski trollu idź na inny portal!
Stop kacapom2019.04.5 17:34
Kradną , piją , mordują .
wacula2019.04.5 17:13
Imperialistyczna Rosja przygotowuje się do wojny -nic nowego od 80 lat
anonim2019.04.5 16:08
Sowiety jak to sowiety a W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
Zbyszek2019.04.5 14:59
Wymiana uderzeń jądrowych byłaby szatańskim rozwiązaniem braku pokuty współczesnego świata za grzechy jego, a szczególnie za masowo popełniany grzech dzieciobójstwa. Pozostaje zatem modlić się o Boże Miłosierdzie, co za chwilę uczynię, odmawiając Koronkę.