02.09.19, 13:49Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Lobbysta Putina: Polsko, przepraszaj za 1612 r.!!!

Aleksiej Muchin, kierujący moskiewskim Centrum Informacji Politycznej (powiązanym oczywiście z Kremlem) udzielił dziennikowi "Rzeczpospolita" kuriozalnego wywiadu. 

Nie milkną echa uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Udział w obchodach wzięli m.in.: wiceprezydent Stanów Zjednoczonych oraz prezydenci Niemiec i Ukrainy. Zaproszenia do Polski nie otrzymał natomiast rosyjski przywódca, Władimir Putin. Wczoraj i dziś informowaliśmy o kolejnych wypowiedziach rosyjskich polityków, teraz czas na "zaplecze medialne" prezydenta Putina. Aleksiej Muchin, kierujący Centrum Informacji Politycznej, ostro zaatakował Polskę w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". 

"Nie wiem, dlaczego nie zaprosili Władimira Putina, nie widzę powodów. Widzę jedynie, że przez Europę kroczy wirus rusofobii i jest coraz bardziej powszechny wśród europejskich polityków. (…) To, że na taką uroczystość Polska zaprosiła kanclerz Niemiec Angelę Merkel, a prezydenta Rosji zignorowała, stawia władze w Warszawie w bardzo dwuznacznej sytuacji"-ocenił propagandysta Putina. Dalej było tylko lepiej. Zdaniem Muchina, Rosja nie ma powodów, aby przepraszać Polskę za II wojnę światową. 

"Rosja nie będzie przepraszać. O tym, kto przegrał tę wojnę, a kto wygrał, świadczy konferencja jałtańska. Związek Radziecki jest zwycięzcą w II wojnie światowej i koniec. Tego typu kwestie nie mają nic do dzisiejszych relacji rosyjsko-polskich"-przekonywał. 

Jednocześnie, w ocenie szefa kremlowskiego Centrum Informacji Politycznej, jeżeli chodzi o przeprosiny, to pierwszy krok powinna zrobić... Polska. 

"Zarówno Niemcy, Polska, Francja, jak i Rosja mają długą listę rzeczy z różnych okresów historycznych, za które mogłyby w nieskończoność przepraszać siebie nawzajem. Polska może zrobić pierwszy krok i zacząć przepraszać za 1612 rok". 

W wywiadzie poruszono również kwestię katastrofy smoleńskiej. Aleksiej Muchin stwierdził, że wrak Tu-154M, czyli kluczowy dowód w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r., nie wróci do naszego kraju, gdyż Polacy mogliby... fałszować dowody. 

"Na resztki samolotu łatwo byłoby podrzucić jakąś substancję, a później obwinić Rosję. Wrak jest głównym dowodem w tej sprawie. Gdyby ktoś sfałszował dowody, byłoby nam niezwykle trudno się wytłumaczyć. Mając resztki samolotu na swoim terytorium, będziemy mieli stuprocentowy dowód na to, że żadnego ładunku wybuchowego nie było. Z tego powodu wrak pozostanie w Rosji"-przekonywał. Czyżby syndrom złodzieja, który krzyczy: łapać złodzieja?

yenn/Rp.pl, Fronda.pl

Komentarze

Ty Muchin2019.09.4 11:56
a może tak przeprosicie za zapomnianą sowiecką zbrodnię w kopalni 'Salina', gdzie Polaków zabijaliście tak po prostu ciosami młota w głowę? W ostatnich dniach czerwca 1941 roku funkcjonariusze NKWD przeprowadzili w Dobromilu-Salinie masowe i niezwykle brutalne egzekucje Polaków aresztowanych po tym, jak ZSRR zajął część Polski realizując pakt Ribbentrop-Mołotow. Sowieccy kaci mordowali Polaków uderzeniem ciężkiego młota w głowę...
antek.b2019.09.3 13:06
Logicznie i na temat
cyborg 22/32019.09.2 23:44
rosjo nasze krzyze beda na kremlu , niestety wy moze obejrzycie to z piekla , o ile nie nawrocicie, przepraszac was mozemy przeprosic rosjan a nie tych ktorzy zlamali kregoslup moralno spoleczny rosjan , narzucajac komunizm
Agnieszka2019.09.2 15:58
Dowcipniś chce się licytować na ataki Rosji, zabory, powstania, wojny i komunizm? No ale trzeba przeprosić za 1612, bo jakbyśmy w Moskwie skutecznie zapanowali, to może dałoby się ich ucywilizować i następne wieki byłyby mniej zbrodnicze dla świata
!2019.09.2 15:43
Jak nakręcimy film fabularny pod tytułem "Hołd ruski", to was kacapy w tedy w nim przeprosimy... My będziemy 'przepraszać', a wy będziecie przed nami na kolanach klęczeć, raby j*bane
wacula2019.09.2 15:04
Taaaaaak najlepiej cofnijmy się do ery kamienia łupanego może to Rosję zaspokoić .A może przygotować cyfrową wersję, jeśli chciałby PUTIN wyjść z tej epoki ...
koko2019.09.2 14:58
Jak pamiętam tamte dni po katastrofie to zeznawał chorąży z Jaka , który nasłuchiwał lądowanie TU134 i powiedział, że rosyjski "naprowadzacz z wieży" cały czas mówił Polakom , że są na dobrym kursie ( a byli na całkiem złym) i w ogóle , że wszystko jest OK'. A jak się skończyło ? A potem po paru tygodniach( był głównym świadkiem) p. chorąży ( zdrowy, szczęśliwy , zadowolony, pracujący) poszedł do piwnicy po ziemniaki i co ??? znaleźli go i powiedzieli że się powiesił . Dziwne .
Ostrogski2019.09.2 14:48
A i jeszcze chciałem dodać, za bitwę pod Orszą, gdzie wojska Litewsko-Polskie przewiozły na kopiach idących na Polskę i Litwę Rosjan. To był prawdziwy Grunwald. Spiskujące z Rosją Prusy i Austria podkuliły ogony, a Albrecht Hohenzollern czym prędzej pobiegł składać hołdy. Było 200 lat spokoju.
anonim2019.09.2 14:47
ROSJA KRAJ RZĄDZONY PRZEZ DEMONY - módlmy się za zmanipulowany naród rosyjski
Lech Keller-Krawczyk- uwielbiam Putina bez koszuli2019.09.2 14:40
Putin jest taki sexy, rozebrany do połowy, na koniku ... Nie wytrzymam! Każdy taki facet co się muskułami chwali i "męskoscia" - to 100% ciota. Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły się rozpoczynaja, a ja mam obok podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami":𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot, mordechaj - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
Gnostyk2019.09.2 14:36
Czemu Polska ma nie przepraszać za 1612 ? Przecież fakty są takie, że to była polska agresja. To jak Polskę atakują to się należą przeprosiny, a jak Polska atakuje to już nie ? Sami zaczeliście te wszystkie cyrki z przeprosinami więc teraz trzeba być konsekwentnym. Niech wszyscy przeproszą wszystkich za wszystko. Będzie w końcu spokój.
Agnieszka2019.09.2 16:05
No niestety nie. Wtedy ogłoszą, że byli i są przez wieki naszymi ofiarami, które jak nawet nas eksterminowały to robiły to wyłącznie w obronie własnej i innych, więc należą im się odszkodowania, co najmniej jak Żydom. Przecież żydowska gangsterka to znaczna część żydowskiego narodu zdominowana przez bolszewicką mentalność i bolszewickie służby. I zobacz co wyprawiają. Jak fakty historyczne im zaprzeczają, to tym gorzej dla faktów...
Gnostyk 2019.09.2 18:23
Trochę masz racji. Jednak nacjonalistyczny kalizm również nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak na dluższą metę należy się opierać na prawdzie historycznej. Bywały takie okresy kiedy Polska była agresorem. Nie zawsze to inni atakowali Polskę.
szcze na PiS i rydzyka2019.09.2 14:21
Ładnie wypunktował PiSdzielskie łachudry! Brawo Muchin!
anonim2019.09.2 14:48
no tak Muchin to twój szef - SPADAJ DO MOSKWY RUSKI TROLLU
E2019.09.2 15:46
Będziemy nalegać, żeby po nadchodzących wyborach takie szumowiny jak ty dostali w Polsce status "persona non grata". Pojedziesz sobie wtedy na kreml składać hołdy, jednocześnie pamiętaj że ruskie zdrajcami się wysługują, ale nimi gardzą, nazywając ich gawnojadami
dzielnicowy2019.09.2 17:44
ja dzielnicowy przepraszam za wpis jak wyżej ,,ale mi się tak zawsze pier.............li po marysze..PełO daje mi kasę więc kilka wpisów muszę robić ,ale mam wielką prożbę przebaczcie mi to jestem tylko trolem tych skurw./......ów
Jan T.2019.09.2 18:56
Twój komentarz sięgnął dna, nienawiść do partii PiS całkiem odebrała Ci rozum. Kiedyś głosowałem na ukochaną partię PO, ale przestałem bo myślę logicznie i nie jestem idiotą. Nie lubię być wykorzystywany. Zacznij myśleć logicznie a nie emocjonalnie jak kobieta oglądająca seriale typu "Zniewolona".
Unrug2019.09.3 8:05
Nie dziw mu się, okroili mu emeryturkę. Powinien jednak docenić, że nie dynda na latarni!
dzielnicowy2019.09.3 8:43
Napisałem jak kretyn wczoraj byłem nachlany.
kacapy za Ural2019.09.2 14:15
W relacjach z Moskwą najlepsze są zbrojenia i sojusz z USA .
cyborg 22/32019.09.2 23:45
z usra bez przyszlosci tylko z Bogiem nasze ocalenie
Cool2019.09.2 14:10
Rosja to chorobowy stan umysłu!
tomasz2019.09.2 14:23
Masz rację nie tylko chorobowy ale paranoiczny. Jest to zadra za przegraną wojnę w 1612 r wtedy car Wasyl dostał się do niewoli. I Polska miała 1000.000 km terytorium. Stąd Rosja nie może tego przeboleć. Poza tym Rosja to państwo azjatyckie dlaczego wiec należy do Europy? Poza tym była 250 lat pod batem Mongolskim i stąd nienawidzi państw demokratycznych bogatych . Chce te państwa zniszczyć i zrównać z ziemią. To jest krótki komentarz a zarazem studium polityki Rosji.