Grupa mieszkańców Łodzi skierowała do delegatury Krajowego Biura Wyborczego wniosek o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Zdanowskiego.

KBW w Łodzi informuje, że wniosek wpłynął przed godziną dwunasta. W rozmowie z Polską Agencją Prasową Wojciech Kozieł z łódzkiej delegatury KBW zapowiedział:

W poniedziałek będzie potwierdzenie od komisarza wyborczego, że takie zawiadomienie wpłynęło do łódzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego”.

W dokumencie podpisanym przez pełnomocnik inicjatorów, łódzką działaczkę społeczną Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom, napisano:

Wśród grup niezadowolonych łodzian są mieszkańcy walących się kamienic, ludzie oczekujący na mieszkania komunalne, mieszkańcy obszarów rewitalizowanych, kierowcy poruszający się po Łodzi, pracownicy spółek komunalnych, ludzie kultury, pracownicy szkół, seniorzy”.

Wskazano też, że czarę goryczy przelały kolejne podwyżki kosztów życia w mieście, które oceniono jako bezzasadne. Łodzianie mają dość „niegospodarności i bagatelizowania ich problemów”.

W rozmowie z PAP, Wojciechowska van Heukelom dodała, że w mieście nie da się normalnie funkcjonować, a o niekompetencji Zdanowskiej najlepiej świadczy skala niezadowolenia mieszkańców Łodzi.

Można odnieść wrażenie, że prezydent Zdanowska kompletnie nie panuje nad tym, co dzieje się w mieście. Jej wizerunek został tak wytworzony i tak wykreowany, że to stanowi realny problem”

- mówiła.

Nie ma jeszcze decyzji łódzkich struktur PiS w kwestii poparcia wniosku.

dam/PAP,Fronda.pl