18.05.20, 15:17Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Łódź wstrzymuje otwarcie przedszkoli z powodu Covid-19

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w trakcie konferencji prasowej mówiąc o odmrażaniu gospodarki oraz życia społecznego stwierdził, że w przypadku żłobków i przedszkoli są to jedynie zalecenia, ale każdy samorząd powinien samodzielnie podejmować decyzje w tej sprawie.

W Łodzi przedszkola zostały otwarte i właśnie są ponownie zamykane, o czym poinformowała prezydent tego miasta Hanna Zdanowska:

- Ze względu na niepokojące wyniki badań pracowników żłobków i przedszkoli na obecność koronawirusa, podjęłam decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu procedury otwierania placówek

Warto zauważyć, że Covid-19 zdiagnozowano u 456 osób spośród 3337 przebadanych, co stanowi prawie 15% badanych.

Takie wyniki Zdanowska i możliwość otwarcia placówek skomentowała następująco:

- Wyjaśnią to dodatkowe testy. Do tego czasu wszystkie przedszkola i żłobki, w których pracuje choćby jedna osoba z podejrzanym wynikiem, pozostaną zamknięte. To kwestia zdrowia i życia naszych dzieci i opiekunów. W sprawach bezpieczeństwa nie będzie żadnych kompromisów

W Łodzi w poniedziałek otwarto 31 przedszkoli i tylko jeden żłobek. O otwarciu pozostałych mają zdecydować badania na obecność koronawirusa.

 

mp/rp.pl/fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.19 11:47
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Palindrom2020.05.19 11:13
O ile już wiadomo, to dzieci nie są zagrożone zachorowaniem na COVID-19 a ich opiekunowie, zwykle młodzi lub w średnim wieku – i owszem, są zagrożeni zachorowaniem typu "przeziębienie" lub grypa, a nie jego poważnymi skutkami. Poważnym skutkiem nieotwarcia przedszkoli będzie bezrobocie wśród rodziców i bieda w rodzinach, przed którymi 500+ nie chroni. W co więc Zdanowska sobie pogrywa? W "im gorzej, tym lepiej"?
ada2020.05.18 21:28
Zamknięta placówka to zysk dla gminy, oszczędza na opłatach za ogrzewanie, wodę, prąd, środki czystości. A tej kobiecie, skazanej za kłamstwo, nie wierzę w jej troskę o zdrowie mieszkańców.
Won!2020.05.18 15:47
Ale chyba już wiem o co chodzi. Jak wiadomo wielu z nas przetestowanych wykazałoby koronę bezobjawową więc po co pracować jak i tak kasa leci.
Palindrom2020.05.19 11:15
kasa nie tyle «leci», co wylatuje i zanika…
Won!2020.05.18 15:45
A to teraz każdy sobie może zrobić test? Skoro zaczęto te śmieszne panie przedszkolanki badać to pytam.
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 15:26
Największym koorestwem PiSu jest to że zaczeli odmrażanie szkół od klas I-III czyli od dzieci , które nie potrafią zachować zasad izolacji, dezynfekcji itd, a robią to tylko dlatego że zabrakło im kasy na zasiłki dla rodziców!
Jacek2020.05.18 19:42
chłopaku pomyśl nim zaczniesz pisać bzdury
tak2020.05.18 20:34
Rodzic powinien sam zapewnić opiekę swojemu dziecku a nie ciągle liczyć na państwo!
ada2020.05.18 21:23
a ile można płacić zasiłki? a pomyślałeś, że niektórzy rodzice muszą wrócić do pracy, właśnie dla tych dzieci? a słyszałeś o tym, że rodzice chcą powrotu dzieci do szkół i przedszkoli, bo mają dość siedzenia w domu? a ty wpadłeś na to, że za dzieci odpowiadają ich rodzice?