Łukasz Podolski należy do najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy w Niemczech. Fani z radością przyjęli jego angaż do popularnego programu „Das Super Talent”, w którym w składzie jury zastąpi 65-letniego Dietera Bohlena, muzyka i kompozytora z zespołu Modern Talking.

Łukasz Podolski jako 2-letnie dziecko wyjechał z rodzicami do Niemiec, lecz nigdy kontaktów z Polską nie zerwał. Zabłysnął już jako utalentowany junior, lecz trenerzy piłkarskiej reprezentacji Polski nie byli nim zainteresowani. Wobec tego w 2004 roku zadebiutował w drużynie Niemiec i szybko stał się jej czołowym graczem. Wspólnie z Mirosławem Klose stanowili duet, którego bały się wszystkie reprezentacje na świecie. Wspólnie zdobyli tytuł Mistrzów Świata w 2014 roku na Mundialu w Brazylii. W latach 2004-2017 Łukasz strzelił 49 goli dla Niemiec. Niemieccy fani nazywają go zdrobniale „Poldi”.

Dwa lata temu piłkarz zakończył karierę zdobywając z drużyną Vissel Kobe Puchar Japonii. Wydawało się, że powróci do Polski i zacznie współpracę z Górnikiem Zabrze. Tak jednak się nie stało. Zajął się biznesem i m.in. działalnością charytatywną w Polsce. Teraz wraca jako gwiazda niemieckiej stacji RTL, gdzie być może też zaśpiewa, bo robi to całkiem nieźle. Ale w Modern Talking z pewnością nie wystąpi, bo lubi inną muzykę.

P.J.Z. / Facebook - Lukas Podolski, Das Super Talen