13.10.17, 19:15fot: lukaszschreiber.pl

Łukasz Schreiber dla Frondy: To dobrze, że Polska Razem rośnie w siłę!

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Jarosław Gowin, tworzy nową partię. To koniec Polski Razem. Czy to nie zaskoczenie?

Łukasz Schreiber, klub parlamentarny PiS: To nie jest jakieś wielkie zaskoczenie. Jeżeli Polska Razem rośnie w siłę, to dobrze dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Tylko się cieszyć.

Jak nowe ugrupowanie wpłynie na obóz Zjednoczonej Prawicy?

Bez większych zmian gdy chodzi o jego integralność. A jeżeli nowe ugrupowanie będzie silniejsze przed wyborami samorządowymi to powody do niepokoju ma jedynie opozycja.

Czy nim zachwieje, czy wzmocni?

Wiem, że nasi wrogowie chcieliby zobaczyć podział w obozie Zjednoczonej Prawicy, ale się tego nie doczekają. Każdy kto dołącza do jakiegokolwiek ugrupowania wewnątrz naszego obozu, jest wzmocnieniem i dla całości. Prawo i Sprawiedliwość to dziś partia "wielkiego namiotu". Zjednoczona Prawica to projekt w polskich warunkach na miarę Partii Republikańskiej w Stanach. Prosze zwrócić uwagę, że jest to najlepiej funkcjonująca koalicja w historii. Zdarzają się nam oczywiście różnice zdań, ale idziemy razem. 

Janusz Korwin Mikke twierdzi, ze wicepremier Gowin chce przejąć polityków z jego ugrupowania. Czy faktycznie coś może w tym być? Jeśli tak to co by to miało oznaczać? 

Trudno mi powiedzieć. Nie zajmuję się sprawami kadrowymi partii Janusza Korwin-Mikke. Na pewno co podkreśla Jarosław Gowin, jego ugrupowanie ma zdecydowanie wolnorynkowy kurs w gospodarce. To zresztą fundamenty, które są bliskie wielu konserwatystom w łonie Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy silni i zjednoczeni - to jest główny przekaz. Przed nami mnóstwo spraw gdy chodzi o reformowanie Polski. Każdy kto nie odrzuca naszego projektu jest naszym sojusznikiem. To była obok wiarygodności i atrakcyjności oferty programowerj, jedna z przyczyn składowych naszego zwycięstwa w roku 2015 i tego się trzymamy.

Dziękuję za rozmowę.