19.08.20, 13:27

Łukaszenka do zachodnich przywódców: ,,Nie drgniemy, bo mamy się na kim oprzeć’’

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka oskarża zachodnie kraje o finansowanie protestów na Białorusi. Cytowany przez agencję BiełTA „ostatni dyktator Europy” wzywa zachodnich przywódców, aby zajęli się swoimi sprawami i nie ingerowali w sytuację na Białorusi.

- „Zachodnie kraje już bezpośrednio, nie ukrywając, otwarcie informują o zbieraniu środków i kierowaniu ich na Białoruś. Widzimy to. Oczywiście, nie możemy śledzić wszystkich środków, które tu trafiają. Bo bardzo dużo środków trafia w gotówce” – powiedział Aleksander Łukaszenka w czasie dzisiejszego spotkania Rady Bezpieczeństwa.

Łukaszenka wezwał przy tym zachodnich polityków do zajęcia się sprawami swoich krajów:

- „Władze zachodnich państw proponują nam negocjacje, rozmowy. I w tym samym czasie obstają przy swoim. (...) Zamierzają dzisiaj albo jutro przeprowadzić naradę na poziomie czy MSZ, czy szefów Unii Europejskiej. Radziłbym im: zamiast wskazywać na nas palcem, wnieście na agendę swoich narad sprawę żółtych kamizelek we Francji, strasznych zamieszek w USA. Chciałbym, żeby w pierwszej kolejności omówili protesty przeciwko izolacji w związku z koronawirusem w Niemczech, innych krajach Europy” – mówił.

Powtórzył też swoje stanowisko, wedle którego o ponownych wyborach na Białorusi będzie można dyskutować jedynie po przyjęciu nowej konstytucji.

Łukaszenka podkreślił, że władze Białorusi się nie ugną i mają się „na kim oprzeć”:

- „Jeśli ktoś myśli, że władze się przechyliły, zachwiały, to jest w błędzie. I chcę powiedzieć, że władze mają na kim się oprzeć. Dlatego nie drgniemy. Przejdziemy swoją drogę tak jak trzeba” – przekonywał.

kak/PAP, telewizjarepublika.pl

Komentarze

ryszard2020.08.19 21:04
Dlaczego używa się tytułu "prezydent" przy nazwisku Łukaszenki, w sytuacji kiedy Polska i UE uznały wybory za nieważne?
marzenie parcha - Doktryna Breżniewa2020.08.19 18:17
przemówienie Leonida Breżniewa w Warszawie na V zjeździe PZPR, 12 listopada 1968 r. - - - - - - - Omawiając na wstępie sytuację polityczną w skali światowej, mówca podkreślił, że w centrum procesu rewolucyjnego znajduje się walka dwóch podstawowych systemów XX wieku - socjalizmu i kapitalizmu. W walce tej ugruntował się światowy system socjalizmu i rozwija się gospodarka krajów socjalistycznych. Jednocześnie pogłębia się współpraca między krajami socjalistycznymi oraz umacnia się ich sojusz z innymi rewolucyjnymi siłami.- - - -Potęga obozu socjalistycznego jest obecnie tak wielka, że imperialiści obawiają się klęski militarnej w razie bezpośredniego starcia z podstawowymi siłami socjalizmu. Rzecz jasna, dopóki istnieje imperializm, w żadnym wypadku nie wolno nie brać w rachubę niebezpieczeństwa wojny, które niesie ze sobą imperialistyczna polityka. Jednakże jest faktem, że w nowych warunkach imperialiści coraz częściej stosują także inną, bardziej podstępną taktykę. Szukają słabych ogniw w socjalistycznym froncie, stosują kurs na wywrotową robotę ideologiczną wewnątrz krajów socjalizmu, starają się oddziaływać na rozwój ekonomiczny tych krajów, próbują siać niezgodę, wbijać kliny, popierać i podsycać nacjonalistyczne nastroje i tendencje, aby następnie chwytać te kraje po kolei za gardło. Słowem, imperializm próbuje podważyć trwałość socjalizmu właśnie jako systemu światowego. - - - Doświadczenia rozwoju i walki krajów socjalistycznych w tych nowych warunkach na przestrzeni ostatnich lat, w tym również i niedawna aktywizacja sił wrogich socjalizmowi w Czechosłowacji, z nową mocą przypominają komunistom krajów socjalistycznych, jak ważne jest, aby ani na chwilę nie zapominać o pewnych najistotniejszych prawdach, które wytrzymały próbę czasu. - - - - Jeśli nie chcemy zahamować naszego marszu drogą budowy socjalizmu i komunizmu, jeśli nie chcemy osłabić naszych wspólnych pozycji w walce z imperializmem, powinniśmy zawsze i wszędzie, przy rozwiązywaniu wszelkich problemów naszej polityki wewnętrznej i zagranicznej zachowywać niezachwianą wierność zasadom marksizmu-leninizmu, wykazywać jasne, klasowe, partyjne podejście do wszystkich zjawisk społecznych, dawać zdecydowaną odprawę imperializmowi na froncie ideologicznym, nie czyniąc żadnych ustępstw na rzecz burżuazyjnej ideologii.
Elwira2020.08.19 17:29
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Znajdź lale juz dzis2020.08.19 17:25
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Alek2020.08.19 17:02
Zbuntowanych pracowników białoruskiej telewizji państwowej zastąpiono pracownikami z Rosji (WIDEO) przywiezieni samolotami kresy 24pl
OZ2020.08.19 16:54
Brawo Łukaszenka - tak trzymać !!! Ratuj Białoruś przed genderową zagładą.
Krzysztof2020.08.19 16:38
Dyktator i oszust no i terrorysta wobec własnych rodaków . Jak tacy ludzie mogą rządzić tak wspaniałym narodem?
Olo2020.08.19 16:21
To ludzie zdecydowali że cię już nie chcą baćka, trza było im stworzyć dobrobyt, miałeś chamie na to 26 lat, teraz ostał ci się ino sznur!
Tomasz2020.08.19 14:24
Białoruś jest sztucznym państwem stworzona została jeszcze za czasów Stalina jako Białoruska SRR. A potem ten sztuczny twór jest dalej podtrzymywany przy życiu na pożyczkach gospodarczych . Stąd Łukaszenka jest posłuszny jak pies i nie pozwoli się oderwać od koryta. Szczególnie że ma z tego sam korzyści jeśli by się Białoruś oderwała to Łukaszenka musiałby się podzielić władzą a to nie wchodzi w rachubę. Poza tym nad tym sztucznym państwem trzyma łapę Rosja i prędzej je spali - tak jak Syrię niż pozwoli się oderwać . dlatego ten kraj nigdy nie będzie niepodległy w pełnym tego słowa znaczeniu. To jest ograniczona suwerenność - doktryna Breżniewa i tak będzie stale .
Konrad2020.08.19 17:20
Naród białoruski właśnie się usamodzielnia i to nie jest sztuczny twór. Język białoruski był językiem urzędowym w Wielkim Księstwie Litewskim przez setki lat. Wierzę w to, że ten naród będzie wolny i niepodległy od Rosji.
verizanus2020.08.19 14:15
Białoruś jest za słaba. Już szykowana jest dla tego państwa nowa Jałta ;)
Łapy precz od mego kołchozu!2020.08.19 14:12
Łapy precz od kołchozu Białoruś! -- - - - MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!
Janusz Barwinek2020.08.19 14:11
Czarnoskórzy z Ameryki i "emigranci" z Europy; uczcie się kultury od Białorusinów!!!
Sceptyk2020.08.19 14:11
Budowanie przez Łukaszenkę "oparcia" bazującego na aparacie siłowym Putina... będzie miało fatalny skutek dla dalszych "niezawisłych" rządów. Sam z własnej woli położy głowę na kolanach Putina... tylko mi Białorusinów żal.
UWAGA!2020.08.19 14:03
Putinowskie i baćkowe trole próbują siać swoją chorą propagandę.
Janusz Barwinek2020.08.19 13:49
To jest właśnie prawdziwa twarz niewolnika grzechu!
jula2020.08.19 13:40
Satrapa, protestujący umierają, cierpią katusze a Łukaszenka jakby nic wielkiegeo si nie działo, formułuje warunki nieoddania władzy.
Aaron2020.08.19 13:35
W pełni zgadzam się z prezydentem. Protesty rozpętały europejskie agentury. To samo próbują robić w Polsce - rozhuśtać i zaognić sytuację. Powinniśmy współpracować z Białorusią aby uchronić się przed Europą. Może nasza policja też nauczyłaby się coś od Omonu bo na razie słabo im idzie z europejską agenturą.
Panie Ziobro2020.08.19 14:04
Został pan Aaronem?
Roman2020.08.19 14:09
Widać, że masz tęgą głowę. Pewnie rozbijasz nią trzy dachówki.