16.08.20, 18:30Screenshot Youtube - euronews (in English)

Łukaszenka straszy, zapowiada ćwiczenia i oskarża NATO. Jest odpowiedź Sojuszu

Rzeczniczka Sojuszu Północnoatlantyckiego odpowiedziała dziś na oskarżenia Aleksandra Łukaszenki dotyczące rzekomego rozbudowywania obecności militarnej na granicy z tym krajem. Prezydent Białorusi zapowiadał też przeprowadzenie ćwiczeń w dniach 17-20 sierpnia.

Jak przekazał białoruski MON, ćwiczenia taktyczne będą miały miejsce w rejonie elektrowni atomowej w Ostrowcu, która znajduje się w pobliżu białorusko-litewskiej granicy.

Rzeczniczka prasowa NATO poinformowała dziś, że Sojusz odrzuca wysuwane przez prezydenta Białorusi oskarżenia. Dodała jednak, że sytuacja na Białorusi jest uważnie obserwowana.

Nie dochodzi do rozbudowy obecności NATO w tym regionie. Międzynarodowa obecność NATO we wschodniej części Sojuszu nie stanowi zagrożenia dla żadnego kraju”

- mówiła i dodała, że jej charakter jest ściśle obronny.

Co więcej, rzeczniczka zaapelowała też do władz Białorusi o poszanowanie podstawowych wolności, w tym również prawa do pokojowego protestu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2020.08.26 22:29
Panie Łukaszenko, z grandziarzami Pan nie wygra? Trzeba się będzie z nimi układać? Wykolegują Pana, wydoją Białoruś, i stwierdzą, że jest demokracja?
Anonim2020.08.26 22:36
Jeśli białoruskim wojskiem dowodzą Rosjanie, to kto jest organizatorem ćwiczeń?
abstrakcyjny kazimierz2020.08.17 6:44
Upadek reżimu Łukaszenki będzie sygnałem dla Rosjan, że warto demonstrować. Zanosi się na poważne rozróby...
Łagodny2020.08.16 20:04
Czyżby Batiuszka miał zamiar na Litwę wysłać Armie ,po KONTRKANDYDATKĘ? Bucha,cha,ha.
zibi2020.08.16 19:26
I ZNOWU W OBRONIE CHRZESCIJANSTWA I PRAW CZLOWIEKA STANA POLACY OSTATNI BASTION SPRAWIEDLIWYCH W EUROPIE komunisci liberalowie lgbt i wszelkiego rodzaju istoty upadle moralnie nie odpowiadac na te fakty
matis892020.08.16 19:12
Wiadomo, Łukaszenka mówi dokładnie to co każą mu Rosja, Niemcy, Francja i UE. Czyli dalszy pochód Rosji na zachód ze wsparciem od UE, Niemców i FRancji, czyli lewactwa. Inwazję Rosji i Chin na Europę Jezus już przepowiedział w Orędziach Ostrzeżenie i od lat gorąco wspiera to UE, Niemcy i Francja, czyli lewactwo. Oni tego chcą i to od lat.
Olej2020.08.16 18:50
A sprawiał wrażenie roztropnego polityka tymczasem totalnie zaćmiło mu umysł. Raz że pchasz Białoruś w sowieckie łapy, to jeszcze się czepiasz krajów, które boją się sowietów jak zarazy. Nie powielaj scenariusza syryjskiego rzeźnika, który utopił własny kraj i naród we krwi. Trzeba było usiąść do rozmów z oponentami, przedstawić im propozycję utworzenia rządu jedności narodowej, rozładować konflikt, przedstawić sytuację kraju i niebezpieczeństwa utraty suwerenności, postulując utrzymanie spokoju i stabilności politycznej przed wrogiem zewnętrznym który jest jeden, i jest on na wschodzie.