05.02.21, 21:12Fot. screenshot - YouTube

Łukaszenka znowu straszy wojną

Aleksandr Łukaszenka wygłosił przemówienie w czasie wręczenia stopni naukowych wykładowcom wyższych uczelni. Polityk przestrzegał uczonych, aby kształtowali młodych ludzi w taki sposób, by nie powtarzały się sierpniowe wydarzenia, które w jego ocenie w przyszłości mogą stać się pretekstem dla Zachodu do rozpoczęcia wojny.

- „Boję się, że w warunkach geopolitycznego rozłamu, nie zdołamy utrzymać się w ramach wewnętrznego chaosu i wojny domowej; na pewno wtrącą się inni gracze. Często o tym mówię: uważajcie, by Białoruś nie stała się polem bitwy, wojny, gdzie będą się rozstrzygać nie nasze problemy” – zwracał się Łukaszenka do wykładowców wyższych uczelni.

Podkreślił, że obserwując powyborcze wydarzenia trzeba jeszcze bardziej dostrzec konieczność właściwego kształtowania młodzieży.

- „Wydarzenia powyborcze pokazały, że trzeba poważniej podejść do nauczania młodzieży” – stwierdził.

Na Białorusi od sierpnia ub. roku trwają protesty po sfałszowanych wyborach prezydenckich. Demokratyczna opozycja na Białorusi domaga się ich powtórzenia przy udziale międzynarodowych obserwatorów. Zwycięstwa Łukaszenki nie uznali ani sami obywatele Białorusi, ani społeczność międzynarodowa.

kak/PAP

Komentarze

JM2021.03.1 15:30
Taki tłumok kołchozowy "poucza" naukowców! Chyba wziął przykład z naszego Bolka!
Skrzypek na dachu2021.02.20 8:39
Kazdy Rzad ktory uzywa przemoc i klamstwo wobec biednych bezbronnych ludzi tylko niszczy wlasny narod . Czy to Bialoruski Baca czy kitajkompartia , Putin czy POPiS ale te narody umieraja a ludzie najchetniej uciekaja .
ladychapel2021.02.6 9:18
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku w 2016 roku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Jawniak2021.02.6 8:27
A kościół i fronda - szatanem.
Anonim2021.02.5 21:57
Pewnie, podobnie jak Putin, uważa, że to jemu wypowiedziano wojnę, a lokalni to tylko narzędzia NWO.
Anonim2021.02.5 21:25
Powinien osobiście prowadzić wykłady w walonkach i z widłami, o wyższości białoruskiego kołchoźnika nad ruskim kołchoźnikiem przy aplauzie kołchoźników od Biedronia
PRAWDA2021.02.5 21:25
Widać ,że Łukaszenka podzieli Los jak Kadafi z Libi czy Sadam z Syri ===u władzy USA sa dzisiaj Demokraci oni kochają wojne jak Wietnam ==Syria --Afganistan --Panama - Kuba -- 1962 rok ---
Ja Łukaszenka,2021.02.5 21:23
dumny rycerz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych, nigdy nie oddam mego kołchozu w ręce warchołów z Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Ja jestem dumnym rycerzem Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych i jak nasz Mistrz Zakonu Putin, który jest TYLKO w doope yebany przez tego z Chin Xi, ja Łukaszenka tylko daje doopy i mistrzowi i nikomu więcej!
Po 11 ...2021.02.5 21:17
Czarnek przestrzegał uczonych, aby kształtowali młodych ludzi w taki sposób, by nie powtarzały się wydarzenia strajku kobiet, które w jego ocenie w przyszłości mogą stać się pretekstem dla Zachodu do wtrącania się w polskie sprawy. Tylko patriotyczne, narodowe, katolickie wychowanie może nas uratować.