22.06.18, 05:25

Macierewicz zarzuca Trzaskowskiemu korupcję ,,moralną i finansową''

,,Pan Rafał Trzaskowski, znany polityk PO, chce być prezydentem Warszawy i w naszym imieniu zarządzać stolicą Polski. [Warszawa] ma mieć za prezydenta człowieka, który wprost mówi, że Unia Europejska powinna zamrozić należne Polsce pieniądze do czasu, aż PO obejmie władze. To niebywałe. To jest objaw zupełnej patologii'' - powiedział na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz.

W cotygodniowym felietonie ,,Głos Polski'' zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu korupcję ,,moralną i finansową''. ,,To objaw skrajnej korupcji nie tylko moralnej, ale wprost finansowej. Za obce pieniądze (Rafał Trzaskowski) chce, aby jego partia objęła władzę. Na dodatek grozi Polakom, że tak właśnie będzie. Traktuje to jako narzędzie szantażu'' - powiedział.

Wzywał też, by Trzaskowskim zajęły się organy ścigania. ,,Moim zdaniem taka postawa powinna stać się przedmiotem postępowania karnego. To jest zdrada dyplomatyczna. O tym mówi artykuł Kodeksu karnego'' - mówił były minister obrony narodowej. ,,Na co czeka prokuratura? Na co czekają ludzie, którzy reprezentują majestat Rzeczpospolitej?'' - pytał.

mod/RadioMaryja.pl