Wypowiedzenie umowy cywilno-prawnej podpisał prezes TVP Juliusz Braun. Newsweek.pl podał, że prezes nakazał zwolnić Wyszyńską w trybie natychmiastowym. Rzecznik prasowa TVP Joanna Stempień-Rogalinska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl twierdzi jednak, że decyzja w tej sprawie zapadła już dwa tygodnie temu, a dziś jedynie wręczono dokument Wyszyńskiej. Ma one trzy miesiące wypowiedzenia, ale zwolniona została z obowiązku świadczenia pracy. Powodów tej decyzji rzeczniczka TVP nie podaje.

 

Wiadomo jednak, że na początku stycznia pracę stracił Artur Michniewicz, wiceszef publicystki TVP 1, który prywatnie jest mężem Wyszyńskiej. Kilka dni temu pozwał on cywilnie o mobbing wicedyrektora TVP 1 Andrzeja Godlewskiego. W pozwie oskarżył on Godlewskiego o stosowanie szykan i praktyk niezgodnych z prawem.

 

Małgorzata Wyszyńska była szefową "Wiadomości" od końca października 2010 roku do listopada 2011 roku. Złożyła dymisję z tej funkcji po odwołaniu Iwony Schymalli ze stanowiska dyrektora TVP 1. Od tego czasu pracowała jako prezenterka “Wiadomości”. Wyszyńska prowadziła też serwis w okresie od 2006 roku do marca 2010 roku, gdy zwolnił ją ówczesny szef programu Jacek Karnowski. 

 

eMBe/WirtualneMedia